Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 3

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 окт 2006, 18:32

Злати,я кажи като отиде радостна на даскалото изпитаха ли те? :lol: :lol: :lol:
Чакам понеделник и Рафа на лайвскора :lol:Там ни е рандевуто :lol: :lol: :wink:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 окт 2006, 20:14

НАДАЛ ПРЕДИ СТОКХОЛМ ОУПЪН
Той е световният №2, една от най-големите звезди на спортния свят и в момента еединственото предизвикателство за Федерер.
Отгоре на всичко е само на 20.
Другата седмица Рафаел Надал ще игжрае на Стокхолм Оупън за първи път.

ТТ направи ексклузивно интервю с него преди турнира.

Някои са привлечени от мускулите му, други - от тъмните му коса и очи, по-малко - от гласа, но той е по-умен, отколкото бихте могли да си представите и най-вече много-много дружелюбен.
Когато Надал описва себе си, той винаги е много скромен.
А не би трябвало, защото е изключителна личност, а съперничеството му с Федерер спаси тениса. Когато липсваха големи играчи и Федерер изглеждаше непобедим, на сцената се появи Надал.

Другата седмица той ще играе в 14-тия си турнир за годината и е много вероятно да спечели шестата си титла за сезона. В събота ще пристигне в Стокхолм и интервюто за ТТ е единственото, което е дал преди турнира.

В: Тази седмица има 3 турнира - в Москва, Виена и Стокхолм. Защо избрахте Стокхолм?
Р: Разговарях с много играчи преди турнира. Те ми казаха, че градът е прекрасен и турнирът е добър, затова реших да участвам в него.

В: Краят на сезона е, вече се квалифицирахте за Шанхай. Каква е мотивацията ви и сега и чувствате ли физическа умора?
Р: Не, добре съм. Турнирът е важен заостатъка от сезона. Надявам се да играя добре и да стигна много далеч. Важно е да добия самочувствие преди Шанхай.

В: Тази година спечелихте РГ за втори път, стигнахте и до финала на Уимбълдън. Ако можете да избирате, коя титла бихте предпочели?
Р: Ха-ха, от всички големи турнири най-много бих искал да спечеля Уимбълдън. Той е един от любимите ми.

В:Бьорн Борг е печелил и двата в една година.
Р: Да. Не помня Борг много добре, тогава бях малък. Когато започнах да играя тенис, нямах идоли.

В: Тогава кой имаше най-голямо влияние върху вас в досегашната ви кариера?
Р: Чичо ми Тони.

Той позволил на Рафаел да опита да играе тенис, когато бил 3-годишен. Година по-късно хлапето играело два пъти седмично в тенисклуба на Майорка. Но според чичо си Мигале Надал, играч от националния отбор на Испания и на "Барселона" Рафаел притежавал и голям футболен талант.
Скромен, както винаги, той казва:
Р: Във футбола бях "нормално" добър, а в тениса - малко повече.

Истината е, че на 12 години е бил най-добрият в категорията си не само в Испания, но и в цяла Европа.
Заради товаизбрал тениса и преди три години спечели първия си турнир от АТР.

Р: Обичам съперничеството, а и тенисът е особен спорт, защото там играеш индивидуално. Но футболът още е от любимите ми хобита.

Знаете ли, че Бразилия с Роналдиньо ще играе приятелски мач в Стокхолм по време на тенис-турнира?
Р: Не, не знаех. Ако има възможност, ще го гледам. Както казах, обичам футбола.

В: Какво се надявате да постигнете по-нататък в кариерата си?
Р: Да бъда щастлив и да стана по-добър играч.


Според вамоските, жребият ще се тегли утре в 15,00 ч.

Вчера в един хотел близо до Манакор са връчили на Рафа наградата "Усмивката на 2005" - за радостта, която дарявал на хората.

А това - mallorcadiario.com е майоркански сайт, където пускат снимчици за разни подобни местни явления, доколкото разбрах.
Последна промяна от maryan unfaitful на 06 окт 2006, 20:47, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 окт 2006, 20:43

Ето още малко за усмивката, щото ме накефи.

НАЙ-ХУБАВАТА УСМИВКА - БЕЗ СЪМНЕНИЕ
6 октомври

Несъмнено Рафа кара феновете си да се усмихват, те празнуват всеки път, когато той спечели мач, всяка победа на турнир и всяка постигната цел. Виждаме усмивките му, след като захапе всеки от трофеите си. Затова бе награден за "Най-хубавата усмивка-2005" - несъмнено година, изпълнена с усмивки, сълзи и отпразнувания. Година, която ще остане незабравима за Рафа.

Матадорът получава тази награда от Професионалната организация на стоматолозите, но тя не му е връчена, защото "има хубава уста", според президента Алфонсо Виля Вихил, а заради "радостта, която дарява на другите". Това е смисълът на тази награда, "изтъкването на качествата на онези личности, които пораждат радост или карат всички други да се усмихват".

Похвалите се сипят ежедневно. Треньорът-чичо на Рафа изтъкна, че "скромността, усилията и ентусиазмът" са ключовете към успеха на племенника му и подчерта какъв прекрасен човек е... (тук има и други цитати, ама това вече го писах)

Според други новини Роджър Федерер е потвърдил участието си в Мадрид - 16-22 октомври. По повод на това беше казано:"Ние се радваме, че тази година Роджър ще играе. Беше жалко, че миналата година не участва поради травма на глезена, но несъмнено да можем да разчитаме на него и на всички големи играчи е най-доброто, което можем да желаем за нашия турнир."

Както можеше да се очаква, Рафа похвали световния №1 и увери всички, че именно той "ще бъде фаворитът".
Последна промяна от maryan unfaitful на 06 окт 2006, 21:33, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 06 окт 2006, 20:56

Мери, ти си върхът!
Такъв верен Рафоман! :P
Няма ли никъде да дават Стокхолм, дори по някой забутан канал?!? :roll:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 окт 2006, 21:08

Нео, Нео, какви ветрове те веят! :lol:

Благодаря, Цвети. Всичко, завършващо на "ман" в повечето случаи се смята за ужасно, но това, което започва с "Рафа" няма начин да е. :lol:
Изглежда този турнир няма да се предава почти никъде, според вамоските, а аз оттук не мога да вляза и в сайта на Стокхолм Оупън, нещо явно бъркам, щото ми излиза съвсем друг сайт.
Обаче влязох на онзи, дето го гласуваме най-секси и ми проблесна надпис, че на 15-ти октомври ще има отворен достъп. Сега като провериш резултата излиза многозначителното "Резултатите от анкетата не са достъпни за широката публика". Смях! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 07 окт 2006, 07:52

Като прочетох за наградата на стоматолозите се сетих за едно клипче от една негова фенка Лаура.Клипчето се казва "Усмивка" и показва усмивките на Рафа в различни ситуации,мачове и интервюта.Филмчето тече на фона на онази фантастична песен на Нат Кинк-Кол Smile. :P :D Кратко черно-бяло филмче,което те хваща за сърцето :lol: :oops: :lol:
Какво излиза от гласуването за най-секси?!?Да не искат да пробутат някой на първо място дето не заслужава :shock:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 07 окт 2006, 08:27

Благодаря на Мери за интересната информация и интервюто! Значи днес да очакваме жребият и да стискаме палци! :wink:
Рафа е спечелил и много подходяща награда - "изтъкването на качествата на онези личности, които пораждат радост или карат всички други да се усмихват". Шарапова също е печелила подобна. :lol:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 07 окт 2006, 08:45

Много ми харесаха тези и ги поствам тук.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

By
nadalmania

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 07 окт 2006, 08:57

Ей, добър начин за събуждане с новини и снимки, благодарности...
А клипчето, за което Веси говори, май някой от вас преди беше пуснал линк и аз съм го гледала, обаче къде е линкът :roll:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 07 окт 2006, 09:02

Вива, подписът ти много подхожда на наградата на Рафо! :wink:

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 07 окт 2006, 09:31

Vesela Taneva написа:Злати,я кажи като отиде радостна на даскалото изпитаха ли те? :lol: :lol: :lol:
Чакам понеделник и Рафа на лайвскора :lol:Там ни е рандевуто :lol: :lol: :wink:
Ами не успяха да ме изпитат ама ни върнаха входните по Химия! :lol: vviva Мери Огромни Благодарности за всичко,което постнахте!Айде пригответе си палците за Рафа!!!! :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 07 окт 2006, 11:00

Вчера Рафо е спечелил демонстративния мач срещу Моя!!! :D :D :D
7-5 / 4-6 / 7-6 :P

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 07 окт 2006, 11:18

На сайта на турнира още няма инфо за жребия, има само мачове на квалификанти днес! :roll:
От участниците правят впечатление: Бердих :twisted: , Блейк :twisted: , Ферер, Фели :oops: ...

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 07 окт 2006, 11:21

Честито на Рафа! :lol: Ето и няколко снимки:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 07 окт 2006, 11:33

В Стокхолм ще участват Бердих и Блейк?!? :roll: Кой ли ще натупа по-напред :lol: От много време ми се иска да си върне и на двамата :twisted: До сега се разминаваха заради жребиите,но този път.......надявам се! :twisted:
Ани ,не можах да открия линка на Smile.Като че ли има нещо променено в сайта или аз не мога да се справя :oops:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта

cron