Лейтън Хюит

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот blazev1992 » 06 яну 2008, 12:06

Лейтън Хюит : Целта ми е да се върна в Топ 10

Лейтън Хюит е една от звездите на световния тенис през последните години. 26-годишният австралиец има 26 спечелени титли на сингъл и над 17 милиона долара от наградни фондове. Той прави големия си пробив през 2001 г., когато печели US Open след победа срещу легендарния Пийт Сампрас на финала. На 19 ноември същата година той става най-младият номер 1 в световната ранглиста. Хюит стъпва на върха на 20 години и не слиза от там 75 последователни седмици до април 2003 г. На "Уимбълдън" през 2002 г. Лейтън печели втората си засега последна титла от Големия шлем. Той редовно играе за Австралия, като на два пъти е част от тима, спечелил купа "Дейвис".

Австралиецът имаше доста проблеми на корта през последните 3 години, като постепенно загуби позициите си и все по-рядко играе на големи финали. През този период обаче Хюит се ожени за австралийската актриса Бек Картрайт, а през ноември 2005 г. му се роди дъщеря. Преди това имаше дългогодишна връзка с белгийската тенисистка Ким Клайстерс.

Хюит даде ексклузивно интервю за Sportal.bg. Със съдействието на неговия мениджър Дейвид Дрисдейл той отговори на въпроси за бъдещето си, развитието на тениса и личния си живот.




- Лейтън, имаш изключително успешна кариера като тенисист. Доволен ли си от постигнатото и кое определяш като най-големият си успех?

- Доволен съм от това, което съм постигнал до момента, но сега работя изключително здраво за бъдещи успехи. Най-големият ми успех, лично за мен, е фактът, че станах най-младият номер 1 в света през 2001 г.

- Откритото първенство на Австралия ли е титлата, която най-много искаш да добавиш към успехите си и какви са причините да се разминаваш с нея през годините?

- Със сигурност това е турнирът от Големия шлем, който страшно много искам да спечеля. Бях близо през 2005 г., когато играх на финал. Очакванията към мен в Мелбърн всеки път са големи, но това не ми пречи, а по-скоро ме мотивира допълнително. Обичам да играя на "Род Лейвър Арина" и винаги чакам с нетърпение домашния си турнир от Шлема.

- Доминираше в световния тенис за известен период. Какво се промени? Защо сега не успяваш да се конкурираш с най-добрите?

- Всеки тенисист има период, в който трябва да се бори с контузии. Аз обаче гледам напред и се надявам скоро да започна отново да играя най-добрия си тенис и да се върна сред лидерите.

- Мнозина казват, че след брака ти и раждането на първото ти дете си загубил част от мотивацията си. На същото ниво ли е желанието ти за игра в сравнение с преди няколко години?

- Мотивацията ми не се е променила. Амбициран съм за нови успехи.

- Какво мислиш за нивото на мъжкия тенис в момента и доминацията на Роджър Федерер?

- Роджър със сигурност се отдели от останалите тенисисти с нивото на игра, което демонстрира през последните три години, но чувствам, че всеки се опитва да подобри играта си, включително и аз, за да се конкурират с него, и всички се борят здраво за една и съща цел - успех в турнирите от Големия шлем.

- Младите звезди Рафаел Надал и Новак Джокович имат ли шанс скоро да се доближат до Федерер?

- И двамата победиха Роджър през годината, а Надал играе доста успешно срещу него. Те обаче са далече от постоянството, което демонстрира Федерер през последните години. Засега той е над всички и това едва ли ще се промени скоро. Надал и Джокович израстнаха много и не случайно са в подножието на върха, но Федерер все още е далеч пред тях.

- Какви са ти амбициите за следващия сезон?

- Да съм здрав, което е от изключително значение. Искам да демонстрирам една постоянна игра, да се върна в топ 10 и да се задържа там. Надявам се и да спечеля някоя титла. Най-важно ще бъде представянето ми в Големия шлем и особено старта на годината в родината ми Австралия.

- Ти си много известна личност, съпругата ти също е звезда в Австралия. Как се справяш с огромното внимание на медиите и феновете?

- Понякога това може да бъде доста трудно, тъй като ние искаме да имаме личен живот. Ние сме силни като семейство и разбираме, че постоянно сме обект на интерес, което приемаме.

- Как изглежда един твой ден, когато не си на корта?

- Обичам да прекарвам времето си с жена ми и дъщеря ми.

- Знаеш ли нещо за България?

- Разбира се, познавам сестри Малееви. Те са изключително тенис семейство и постигнаха много успехи през годините. Не съм имал възможност да посетя България, но съм чувал, че е много красиво място.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот blazev1992 » 11 яну 2008, 21:54

ТОНИ РОУЧ: ХЮИТ МОЖЕ ДА СПЕЧЕЛИ ОТКРИТОТО НА АВСТРАЛИЯ

62-годишният тенис специалист Тони Роуч заяви, че Лейтън Хюит има силите да спечели първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия. Бившият треньор на Роджър Федерер от около половин година вече подготвя бившия номер едно в света.

“Лейтън е много опитен състезател. Той от доста години се занимава с професионален тенис”, каза Роуч.

“Разбира се, на него ще му е трудно да се справи с трудностите, имам предвид да оправдае огромните очаквания на публиката в Австралия. Отчитайки мачовете, които изиграл на толкова високо ниво, мога категорично да кажа, че той има шанса да спечели надпреварата у дома”, добави специалистът.

За последен път представител на зеления континент е побеждавал на Откритото на Австралия през 1976 година. Тогава шампион стана Марк Едмънсън.

Роуч бе треньор на националния отбор на Австралия, а до май месец 2007 година бе в щаба на най-добрия в света към момента Роджър Федерер.

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Samo Nadal2 » 11 яну 2008, 21:59

Пожелавам късмет на Лейтън Хюит! :qipag:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот blazev1992 » 11 яну 2008, 22:03

ЧРД :P и пише за ФГР.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот marto » 19 яну 2008, 20:13

Хюит "остана в играта" след петчасов маратон срещу Багдатис
Австралийската надежда остана жива и след днешния ден на първия за годината турнир от Големия шлем в Мелбърн. Местният любимец Лейтън Хюит се измъчи в петсетова битка срещу актуалния напоследък Маркос Багдатис (Кипър) с 4:6, 7:5, 7:5, 6:7, 6:3 в двубой, продължил близо 5 часа.

Началото бе нервно за бившия лидер в световната ранглиста, който трудно намери ритъма си на игра и допусна пробив в деветия гейм. 26-годишнуят австралиец обаче се "събуди" във втория сет и споечели две от подаванията на своя съперник, като междувременно допусна връщане на единия пробив. Именно тогава финалистът от миналогодишното издание на надпрварата поиска намесата на физиотерапевт, тъй като изкълчи десния си глезен по време на едно от разиграванията. Проблемите в крака оказаха влияние на играта на 22-годишния Багдатис, но въпреки това той демонстрира изключителна воля за победа. Борбеният му дух обърна пасива му от 1:5 гейма в четвъртия сет в успех със 7:6 след тайбрек.

Така битката на двамата титани остана да се реши в заключителния пети сет. И Хюит, и Багдатис започнаха предпазливо, печелейки сервис геймовете си и така резултатът се запазо до 2:2. В петия гейм на сета обаче атакаите на носителя на трофея от "Уимбълдън" 2002 станаха безмилостни и така австралиецът реализира пробив при шестата си възможност. Хюит направи безплатна демонстрация на всички зрители на "Род Лейвър Арина" какво означава силата на сервиса. Нервите на клипъреца не издържаха и така при 5:3 за противника му, той допусна изоставане с 0:30. Последва дълъг форхенд в мрежата и шампионът от US Open 2001 получи подарък - три точки за спечелване на двубоя. Багдатис обаче не се отказа и доведе нещата до 40:40. При петата възможност за спечелване на мача, точката бе сложена.

Двамата тенисити напуснаха корта точно в 4,33 часа местно време.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2008, 20:33

Купонджии, кво да ги правиш! :qipae: :qipae: :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Samo Nadal2 » 12 фев 2008, 22:10

Тук нещо май...

--------------------------------
...май, май няма нужда от тоя пост, ама...
:roll:

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Samo Nadal2 » 03 сеп 2008, 08:44

Какво става с Лейтън , нещо много се губи! ... :qipac: :qipbl:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот bila535 » 07 сеп 2008, 01:14

Контузия казаха ,че имал. :(
Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот distilk » 16 дек 2008, 10:07

Хюит вече е многодетен баща. :qipag: Родил му се е син. Да е жив и здрав!

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Cveti » 16 дек 2008, 19:15

Да му е живо и здраво синчето на Хю! Ама кофтито е, че сега едва ли ще го гледаме много често на корта. :roll:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот distilk » 16 дек 2008, 19:45

Cveti написа:Ама кофтито е, че сега едва ли ще го гледаме много често на корта. :roll:

Що бе, Цвети? Да не мислиш, че той ще го кърми вместо Бек? :qipag: Напротив, информацията е, че бързо се възстановява след операцията на бедрото и се очаква да играе още на Хопман къп. :qipad: Заканва се и че ще се върне в топ-10. :qipad:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Cveti » 17 дек 2008, 11:22

Еее, това са супер новини. Хю винаги ми е бил много симпатичен и много липсваше в големите турнири. :oops:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Samo Nadal2 » 18 апр 2009, 15:03

Честита титла на Лейтън от турнира в Хюстън , жалко , че се падна точно с Марат в първия кръг на Монте Карло и отпадна рано ,рано ... :wink:

Потребителски аватар
Scouser
Мнения: 20
Регистриран на: 29 май 2009, 12:05

Re: Лейтън Хюит

Мнениеот Scouser » 29 май 2009, 12:14

Успех на Лейтън днес! Рафа играе извънземен тенис и едва ли Лейт ще има шанс за победа, но все пак дано се получи добър мач. C`mon! :twisted:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта

cron