АНДИ РОДИК

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 17 яну 2007, 15:35

Родик днес победи Марк Жикел.Следващия съперник е Марат Сафин

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 19 яну 2007, 21:10

Родик изхвърли Сафин в битката на титаните



Анди Родик победи Марат Сафин в очакваната с най-голям интерес среща от третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Американецът стигна до успех със 7:6 (2), 2:6, 6:4, 7:6 (2) след 3 часа и 12 минути качествен тенис в последния двубой за деня на "Род Лейвър Арина". Двамата направиха вълнуващ мач, пълен с емоции и красиви отигравания. Родик вече има преимущество в съперничеството си със Сафин, след като регистрира четвърта победа от седем мача. Анди ще се изправи срещу поставения под номер 9 Марио Анчич на осминафиналите. Американецът прекъсна серия от девет поредни победи на Марат в Мелбърн. Руснакът спечели "Аустрелиън Оупън" през 2005 г., а миналия сезон пропосна турнира поради контузия.

Двубоят започна изключително равностойно с леко преимущество на Сафин. Тенисистите си размениха по един пробив в първия сет, а в тайбрека Родик бе по-концентриран. Втората част руснакът доминираше тотално и изравни резултата, а тази тенденция бе продължена в началото на третата част. Анди обаче издържа на натиска и успя да релизира пробив в деветия гейм, което реши сета. Преди началото на четвъртия сет покривът на "Род Лейвър Арина" бе затворен поради започналия дъжд. След тази процедура Сафин вдигна скандал, защото според него кортът бе прекалено морък за игра. Супервайзърът не се съобрази с него и му каза, че ако не продължи, губи мача. Така бесният Марат излезе и започна да играе отлично, но това се оказа недостатъчно. Руснакът освен това падна лошо след едно разиграване и нарани дясната си ръка. В началото на сета и двамата тенисисти оспорваха на няколко пъти съдийските отсъждания и се оказаха прави. Отново се стигна до тайбрек и отново Родик бе убедителен в него





Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 19 яну 2007, 21:13

Следващия съперник на Родик е Марио Анчич него всеки го знае.Досега двамата са играли 4 пъти като Родик има 4 победи и е загубил само 2 сета

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 19 яну 2007, 21:23

Ще бъде забавен мач....Аз предлагам да залагаме на общ брой асове... :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 23 яну 2007, 18:20

Родик стигна лесно до полуфиналите


Шестият в схемата на Откритото първенство на Австралия по тенис Анди Родик постигна лесна победа над сънародника си Марди Фиш в 1/4-финалите на надпреварата и го надигра с 6:2, 6:2, 6:2 само за час и 27 минути. 24-годишният бивш номер едно в света проби два пъти своя съперник в първия сет, за да завърши частта само за 29 минути. След това тексасецът осъществи рекордните за него три пробива в подаването на противника във втория сет, за да го спечели отново за 29 минути, а нови два пробива в третата част му донесоха лесния успех. Фиш, който в миналия кръг изхвърли четвъртия в схемата Иван Любичич от Хърватия, този път нямаше достатъчно аргументи срещу по-именития си съперник и прекалената нервност в играта му се оказа решаваща за изхода на двубоя. В пълен контраст с неговите изяви, Родик допусна едва четири непредизвикани грешки за целия двубой и по този начин не остави шансове на съперника да го изненада. На последното стъпало преди финала Анди ще срещне победителя от двубоя между испанеца Томи Робредо и световния номер 1 Роджър Федерерд.

„Бройката на непредизвиканите грешки от днешния ми мач е равна на тези, които направих само в първия гейм на първия си двубой, така че явно съм играл много добре. Очаквам с нетърпение полуфиналите. Марди ми изглеждаше малко притеснен в началото на мача и направи някои грешки, които обикновено не би допуснал. Физически се чувствам много свеж и се надявам, че ще бъда също толкова добре и на полуфинала”, коментира след мача Родик.


Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 25 яну 2007, 15:36

Казах, че не харесвам Родик, но пък достойното поведение винаги ще среща ценител в мое лице, а точно така се е проявил на пресконференцията след мача. Пък и щото, Марто, си наш човек... :D

ИНТЕРВЮ С РОДИК СЛЕД ПОЛУФИНАЛА НА АО-2007

В: Играли ли сте срещу друг толкова добър досега?
А.Р: Не знам. Той игра добре. Преди всичко, аз направих много повече грешки, отколкото трябваше. И второ, несъмнено той направи някои страхотни удари тази вечер.

В: Как се почувствахте след края на мача?
А.Р: Беше разочароващо. Беше жалко. Беше гадно. Беше ужасно. Като изключим това, беше добре.

В: Какво ви каза Джими веднага след мача?
А.Р: Даде ми бира.

В: Изглеждате много разочарован. Смятахте ли, че тази вечер ще имате шанс?
А.Р: Да, в началото играх добре. Нямаше причина да мисля... Ако ми бяхте казали това преди, аз едва ли... Не предполагах, че ще стане така.

В:Смятате ли, че той игра по-добре от друг път?
А.Р: Да, той игра много добре тази вечер, това е сигурно.

В: Разкажете ни какво стана след 4-4. Дотогава бяхте в мача. После ви пробиха.
А.Р: Да, пробиха ме. После ме пробиха още три пъти. След това – още два пъти в третия сет. И 26 минути след това всичко беше свършило. И вие ли видяхте същото?

В: Да, видях го. Какво стана на корта след 4-4 до края?
А.Р: Първият гейм, може би и вторият, беше от голямо значение. Казах го и преди. Когато той поведе, дърпа напред, това е несъмнено. Така стана и на USO. Когато поведе, набира по-голяма увереност, започва да играе по-добре. Не са много случаите, когато някой е успял да го настигне след това.

В: Как ще продължите сега? Как можете да се противопоставите на такава игра?
А.Р: Ще продължа да правя това, което правя сега. Всяка сутрин ставам и правя колкото мога. Едва ли има някой, който се съмнява в това.
Правиш всичко възможно, за да не се обезкуражиш. Опитваш се да приемеш поражението като мъж. Тази вечер ме спукаха от бой. В това няма никакво съмнение. Няма две мнения по въпроса. Приемаш го и започваш отначало. Държиш се като професионалист и продължаваш да работиш упорито.

В: Как преценявате шансовете на Хаас или Гонзалес срещу него?
А.Р: Слаби.

В: Той става ли по-добър? Определено по-добър?
А.Р: Не знам. По-добър от кого? Нали гледате последните три години?

В: Да.
А.Р: Все едно и също е.

В: Тази седмица казахте, че според вас разстоянието между вас и Роджър намалява, или че поне не се увеличава.
А.Р: Да, но не и тази вечер.

В: Другия път, когато се почувствате така, ще го запазите ли за себе си?
А.Р: Не. Кога не съм отговарял честно на въпрос? Точно така се чувствах. Няма да го запазя за себе си. Когато ме попитате нещо, ще ви отговоря честно.

Какво искате да кажа? Да идвам тук и всеки ден да се ругая? Няма да стане. Ще продължа да се боря. Ще продължа да работя? Това мога да правя всеки ден. Събуждам се и се скъсвам от работа всеки ден.Ще продължа да го правя и занапред.

В: След като победихте Сафин и Анчич, смятате ли, че това беше добър турнир за вас?
А.Р: Да, мислех, че е добър турнир. Но аз вече съм си доказал, че мога да стигам до полуфиналите на турнири от ГШ. Бих искал повече от всичко да мина по-напред, да преодолея това препятствие.

В: Очевидно е, че той игра чудесно. Чувствахте ли,че има нужда да играете много по-добре?
А.Р: Да, мисля, че тази вечер му поднесох на табличка много неща. Не играх, както през останалата част от турнира. Понякога идвам тук и казвам: играх много добре, но той просто ме победи. Мисля, че тази вечер беше обратната комбинация.

В: Помислихте ли как да забавите нещата във втория сет, когато той започна да набира преднина?
А.Р: Да.

В: Колко бихте платили, за да не дойдете на тази пресконференция?
А.Р: Това е най-хубавият въпрос, който ми зададохте досега.

Не мога да кажа колко точно, защото ще ме глобят 20 бона. Така че явно би трябвало да е по-малко от това, ако следваме логиката. Защото не става дума за парите, а за това, че съм избягал, че не съм се изправил пред вас.

Бих платил много, ако всички просто измислеха како съм казал и се престореха, че всъщност съм бил тук. Това би било хубаво. Но баща ми не ме научи да бягам, така че ето ме тук.

В: Какво следва? Подготовка за ДК?
А.Р: Да.

В: Какво включва това? Малко тренировки на клей?
А.Р: Да, да. Не съм сигурен какъв точно е графикът, но вероятно ще се опитам да стигна до Флорида по някое време другата седмица, за да започна подготовка. Мисля, че целият отбор ще заминем другата събота.

В: Какво каза Джими? На финала на USO ти игра добре срещу него, имаше преднина. Говорихте ли за това преди мача – ако Роджър вземе преднина, опитай се да направиш А, Б или В, да забавиш?
А.Р: Да, говорихме много за стратегия. Но не и ако падаш с 6-4, 6-0 и 2-0. За това не сме говорили. Упс!

В: Ще се опитате ли да забравите за този резултат, просто да не мислите за него?
А.Р: Да, вероятно ще бъде много по-лесно, когато се кача утре на самолета да не чета за това.

Не знам до каква степен забравяш или помниш тези неща. Честно казано, не знам кое е по-добро в тази ситуация. Но това е положението. Така стана. Приемаш го и правиш всичко, за да продължиш напред.

Не можеш да... Няма да седна да отричам случилото се. Просто се опитвам да намеря най-добрия начин да продължа напред.

В: Ще проучите ли след това мача, ще се поучите ли от него, ще се заставите ли да измислите какво да правите по-нататък?
А.Р: Ами, би трябвало. Да, определено. (усмихва се)

В: Някои хора не четат вестниците в деня, след като са загубили. Вие ще ги четете ли или предпочитате да не го правите?
А.Р: Сигурно няма да го направя. Макар че е трудно. Всеки ден чета спортните страници. Утре ще трябва да го избягна по някакъв начин. Например, ще си налея огромна чаша кафе,за да си отвлека вниманието – като фокусите с дим и огледала.

В: Как бихте го написали, ако се налагаше?
А.Р: Моля?

В: Този мач?
А.Р: Как бих го оценил? (игра на думи – write и rate)

В. Написал.
А.Р: Страхотен въпрос, 10 точки.

В: Как бихте го написали? Говорех твърде бързо.
А.Р: Не, аз мислех твърде бавно. Как бих го написал? Как можеш да напишеш мач? А, имате предвид каква статия бих написал?

В: Да.
А.Р: Вероятно по начина, по който вие ще го направите.

В: Може ли да се каже, че макар и две крачки напред, една крачка назад, се движите в правилната посока?
А.Р: Да, това вероятно е добър начин да го напишеш или да го оцениш. (смях) Сигурно бих написал това.

В: Тук се представяте по-добре, отколкото на корта.
А.Р: Представям се по-добре на корта?

В: Да.
А.Р. Без майтап? Ако имаше класация за пресконференциите, вярвам, че нямаше да се притеснявам, че ще изпадна от топ 5.

В: Какво мислите за мача Хаас/Гонзалес? А за представянето на Фернандо на турнира?
А.Р: Той играе чудесно, няма съмнение. Постоянно играе добре, което в миналото му беше трудно. Играта му наистина е впечатляваща. Ще видим какво ще стане.

В: Смятате ли, че при тези обстоятелства би имал шанс срещу Роджър?
А.Р: Да, но смятам, че Роджър е преобладаващият фаворит.

В:След такава нощ ще спите ли добре?
А.Р: Дали ще спя добре?

В:Да.
А.Р: зависи колко ще изпия довечера.

В: Къде ще отидете след пресконференцията?
А.Р: Честно казано, нямам представа. Благодаря ви.

Почвам да мисля,че за да станеш журналист (като тези от въпросните пресконференции поне) задължително трябва да си идиот. От друга страна, ако Анди успяваше да реагира по този начин в мачовете срещу Роджър, със сигурност би бележил по-голям успех. :D
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 25 яну 2007, 16:02

Добра пресконференция. Успех на Родик през сезона!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
coyotes
Мнения: 821
Регистриран на: 28 дек 2006, 03:45
Местоположение: sofia

Мнениеот coyotes » 25 яну 2007, 18:39

горкия родик... не му беше лесно, но срещу федерер няма лекарство ;)

Потребителски аватар
coyotes
Мнения: 821
Регистриран на: 28 дек 2006, 03:45
Местоположение: sofia

Мнениеот coyotes » 01 фев 2007, 00:22

май нещо рядко се пише за момчето тук.... хаха

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 01 фев 2007, 11:20

Марди Фиш в мача срещу Родик. :lol:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 01 фев 2007, 12:36

Рафафенки снимат и Родик:

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Родик
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 03 фев 2007, 18:35

Еми Рафафенките имат вкус, Анди не е за изпускане... :oops: За съжаление обаче не знам как ще му се отрази унижението от Фед в Мелбърн, дано не се травмира много...

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 05 апр 2007, 08:37

Анди Родик се надява да е готов за двубоите от Купа „Дейвис”



Американският тенисист Анди Родик започна тренировки след травмата, която получи миналата седмица. „Постепенно навлизам в ритъм. Опитвам различни елементи и се получават добре, но още не мога да кажа кога ще съм готов да се завърна на корта. Искреното ми желание е да съм на линия за двубоите с Испания от Купа „Дейвис”, защото винаги съм обичал да играя в тази надпревара”, заяви Родик.





[img]http://sportal.bg/uploads/news/43147.jpg[img]

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 11 апр 2007, 18:07

Анди Родик няма да играе на турнира в Хюстън





Поставеният под номер 1 в основната схема Анди Родик (САЩ) се отказа от участие в започващия международен тенистурнир на червена настилка в Хюстън заради травма на бедрото.

Бившият лидер в световната ранглиста контузи лявото си бедро още по време на турнира "Сони Ериксон Оупън" през миналия месец. Въпреки това той взе участие в единия от сингълите в мача САЩ - Испания - 4:1 за купа "Дейвис".

Родик постигна победа над Фернандо Вердаско с 3:0 сета в първия сингъл в петък, но това доведе до нови проблеми с бедрото и до отказ от турнира в Хюстън.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 12 апр 2007, 17:40

Не само в Хюстън, Анди няма да играе и в МК, очевидно травмата му сериозно се е утежнила след мачовете от ДК - и вероятно най-вече на пластмасовата настилка, която великите стратези положиха. Разбирам, че искаше да си повъзстанови самочувствието, обаче и той, и Макенроу са за бой, дето го оставиха да играе.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта

cron