РОДЖЪР ФЕДЕРЕР

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 юни 2007, 20:49

Дели, кое му е позорното - Рафа е номер 1 на клей, това са реалностите. Федерер игра силно, даде всичко от себе си, но бе принуден да греши по-често от обикновено и нормално загуби. Все пак едно е да победиш Надал на клей, друго е да го направиш на РГ, където още никой не го е правил. :shock: Все пак, ако има някаква утеха за Федерер е, че ще може да си го върне на трева - там, където пък Рафа каквото и да направи не може да победи Роджър, ако швейцарецът играе, така както може. :wink:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 10 юни 2007, 20:52

Mike Bibby написа:Дели, кое му е позорното - Рафа е номер 1 на клей, това са реалностите.


Знам бе, то е всеизвестно кой е крал на тази настилка. :wink: Просто да става препирня :lol: :lol: :lol: :lol:
Иначе се надявах след победата в Хамбург да последва и тук, ама... :?

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 10 юни 2007, 20:53

слаб мач, слаб Федерер, силен Надал ... с тази игра нямаше да бие и Джокович дори...

единствен пробив от 17 възможности!! :shock: 6% - при най-ниска успеваемост досега в турнира - 24% - (5 от 21)

60 непредизвикани грешки :shock:

поведението на Федерер днес много ми приличаше на поведението на Иванович от онзи ден: сякаш още преди мача се беше примирил, че ще загуби...

Нео, Надал днес не те е дразнил, понеже показа бицепса чак след предпоследното разиграване в мача (когато си спечели 3-те мачпойнта) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: цитат

Мнениеот Mike Bibby » 10 юни 2007, 20:57

Delija написа:
Mike Bibby написа:Дели, кое му е позорното - Рафа е номер 1 на клей, това са реалностите.

Иначе се надявах след победата в Хамбург да последва и тук, ама... :?


И аз така... тъжно е... ако някой заслужава ГШ, то това е Федерер. А най-тъжно ми беше за Мирка... в един момент ми се стори, че ще се разплаче милата... :roll:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 10 юни 2007, 21:01

Нищо, догодина вече се надявам че ще спечели и в Париж :wink:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 10 юни 2007, 21:03

така си мислех и през 2006.... :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 10 юни 2007, 21:04

emevev написа:така си мислех и през 2006.... :roll:


Нищо надеждата умира последна 8)

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 10 юни 2007, 21:07

emevev написа:така си мислех и през 2006.... :roll:


Ми да си пожелаем догодина вече да не си мислиш така :idea: :idea:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 10 юни 2007, 21:45

Mike Bibby написа:Не знам доколко моето мнение ще бъде прието като безпристрастно и компетентно :oops: но Роджър може само да се гордее с представянето си днес.
...
Направи според мен нетипично много грешки от форхенд, но аз имам обяснение за това, не знам дали Нео ще се съгласи - всеки, който играе срещу Надал, дори и Федерер, се вижда принуден да влага максимална сила във форхенда, дори когата не е нужно, защото знае, че ако просто прати топката в полето на Рафа, прошка няма. Това е психическият натиск, който допълнително обременява противниците на Надал, поне това е мое лично наблюдение.

Не съм много съгласна, че има поводи за гордост, защото сам пропиля шансовете си. Не казвам, че трябва да се срамува от мача, но определено може много да го е яд, и с основание. Рафа със сигурност не беше безгрешен през целия мач, също беше напрегнат, също бъркаше, но явно запази нервите си, а и на моменти беше улеснен. Естествено, че срещу Надал се опитва да играе с максимално дълбоки удари, но имаше доста разигравания, в които прекалено рано искаше да завърши топката, нямаше търпение да си разгърне атаката докрай и да дочака грешка на Надал. А особено когато по-продължително му играеше на бекхенда, и то с високи топки, Надал често бъркаше. Но това е един от основните проблеми на Федерер срещу Надал - не обича да изчаква, иска да спечели бързо, а обикновено не се получава.

emevev написа:Нео, Надал днес не те е дразнил, понеже показа бицепса чак след предпоследното разиграване в мача (когато си спечели 3-те мачпойнта) ;)

Сигурно, напоследък определено е понамалил всякаквите жестове. Ама късно, вече ме е загубил като фен. :lol:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 юни 2007, 21:56

Така е, наистина, Роджър направи доста непредизвикани грешки, но Надал често кара противникът му да прави допълнителни удари, изцежда го максимално, включително психически. :wink:
Все си мисля, че ако беше спечелил втория сет с пробив и бе започнал третия със свой сервиз, може би мачът би се развил по друг начин. Но така или иначе в третия и четвъртия сет Надал беше по-добрият.

Естествено, че е трудно да загубиш за втори пореден път на финала на единствения турнир от ГШ, който ти липсва. Трудно е, защото Федерер показа, че може да бъде равностоен на Надал, че когато има ден, а Рафа, няма не е невъзможно Надал да бъде победен. И съм сигурен, че Федерер победата в Хамбург няма да е последната за роджър над рафа на клей. Въпросът е да го направи на Ролан Гарос. :wink: Искрено му го пожелавам.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 10 юни 2007, 22:04

Биби, какъв е тоя подпис(и аватар)??! Да не си загубил някой облог с Надалчиците :?:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 юни 2007, 22:28

Отдавам дължимото на най-добрия играч на клей и на единствения тенисист, който е способен да победи Федерер в турнир от ГШ!

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 11 юни 2007, 11:48

Федерер: Разочарованието скоро ще отмине

Световният номер 1 в тениса Роджър Федерер прие философски загубата си във финала на Ролан Гарос от испанеца Рафаел Надал. Откритото първенство на Франция остава единствения турнир от Големия шлем, който швейцарецът не е успявал да спечели.

“Нищо фатално не се е случило. Разочарованието скоро ще отмине, аз съм човек с опит и знам как да посрещам загубите. Ако бях спечелил в Париж, то нямаше да имам какво повече да преследвам в кариерата ми. Сега обаче продължавам да бленувам успех в Париж и започвам подготовка за Уимбълдън”, сподели Федерер, цитиран от Ройтерс.

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 11 юни 2007, 12:01

Скъпи фенове,
За да избегна опасността от евентуална контузия след дългия финал в Париж, няма да мога да защитя титлата си на "Gerry Weber Open" в Хале. Гери и Ралф Вебер винаги са били много гостоприемни и не крия, че много обичам да участвам в този турнир. Надявам се да се върна отново следващата година.

Поздрави,
Роджър

:(
Някои го предполагаха отдавна, аз определено не го очаквах. Струва ми се прекалено рисковано да отиде направо на Уимбълдън, първите мачове на трева винаги са му много трудни. Но той си знае, и преди АО не беше участвал в истински турнир. И самата програма е много нагъчкана, според мен е идиотско сезонът на трева да започва ден след РГ, и то при положение, че следващият месец е почти празен. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 юни 2007, 12:16

Мисля, че е взел добро решение. Колкото и мъжки да се държи, загубата на РГ определено има психологически ефект. Дори атмосферата в съблекалнята ще е по-различна. Нека си почине, да се отпусне, да оближе раните и да си върне самочувствието. Понякога е нужно малко време, за да стане истина онова, което казваш, защото знаеш, че така трябва да бъде. Сигурна съм, че на Уимбли ще бъде във вихъра си.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron