Цвети Пиронкова

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот maryan unfaitful » 29 юни 2010, 20:26

Благодарско за клипчето, G8! :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот vill_1 » 29 юни 2010, 20:42

Ето и някои от любопитните заглавия за мача из целия свят.


"Нова изненада на Уимбълдън: Винъс повалена от Пиронкова", е заглавието на USA Today.

"Ким Клайстерс и Винъс Уилямс ще гледат отстрани Уимбълдън", пише Los Angeles Times

"5-крaтната шампионка Винъс Уилямс победена на Уимбълдън от 82-ата в света Цветана Пиронкова", признава Clivland.com.

"Винъс аут от Уимбълдън", гърми New York Times. "След като Йен-Хсу Лу шокира с победата си над Анди Родик снощи, днес това повтори и Цветана Пиронкова. И

BBC, Англия: "Цветана Пиронкова зашемети Винъс Уилямс"

The Detroit News, САЩ: "Винъс Уилямс загуби от българка, която е 82-а в света"

Metro, Англия: "Винъс Уилямс разбита от Цветана Пиронкова"

NBC, САЩ: "Винъс Уилямс поразена на Уимбълдън"
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот rkk » 29 юни 2010, 22:22

На целия хал на спорта ни това, което прави Цвети, си е направо извънземно. Много ясно, че ще я вдигаме в небесата.

Само критици, тоя каун, дето го е написал това, да си го завре там, където слънце не огрява.

Като не хвалим спортистите ни, що не ги хвалим, като ги хвалим, що пък ги хвалим.
Изображение

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 244
Регистриран на: 16 дек 2007, 00:20
Местоположение: София

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот gacobacov » 29 юни 2010, 23:12

vill_1 написа:Огромният успех на Цвети Пиронкова на Уимбълдън несъмнено трябва да вдъхне радост сред привържениците на тениса в България. Безспорните победи на нашите спортисти предизвикват и един нежелан ефект - ефектът на сервилниченето и разрастването на номенклатурния кретенизъм в нашите телевизионни и печатни медии. Чули-недочули за успехите на родните спортни звезди, знайни и незнайни коментатори и анализатори превъзнасят постиженията им, правейки ги едва ли не национални празници в името на сервилниченето и обслужването на нечии интереси.

Нещо повече, мазненето на коментаторите достига невиждани по своя размер аспекти. Още си спомняме за неуписуемите изблици на нечувана радост преди две години, когато Григор Димитров спечели юношеското издание на турнира Уимбълдън. В медиите тогава се нароиха коментари на всевъзможни автори, носещи заглавия от рода на "Аз искам да съм като Гришо".

Да, трябва да има национално чувство и достойнство, но не трябва да ги превръщаме в истерични изблици на соцкретенизъм. Да, обществото трябва да се вълнува от успехите на нашите спортисти, но не трябва да ги превъзнася до небесата.

"Аз-азззз направо се побърквам!", ехтеше гласът на коментаторът на ТВ + Тодор Алексиев след победата на Цветана Пиронкова над Винъс Уилиямс. Изцепката на "тенис-спеца" не бе неочкавана. Той показа, че в българските медии "няма място" за никакво угодничене. Гласът на спортния канал се присъедини към хора, който опява нашите "знаменити" победи в международен план. Лошото е, че тези успехи не се превръщат в тенденции. А нашите "коментатори" и "автори" продължават с това което знаят: "УРААААА".

Призоваваме "слугите" да спрат с техните изблици, а да обърнат внимание на същината на въпроса. Нека се радваме за Цвети, но в рамките на нормалното. Искаме нормални медии и общество.

за какво постваш помиите на донбалон тука :qipbl:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот rafaelis » 30 юни 2010, 07:27

Това вярно е голяма помия.
Всеки има право да си се възхищава колкото си иска (но чак гордея се в стил булгар, булгар .....).
Друг е въпросът как почнаха да и проектират извънземни очаквания на главата, да оставят момичето да си играе играта, пък каквото стане, ние ще и се радваме.


http://dnevnik.bg/sport/2010/06/29/9252 ... n_s_62_63/
Пиронкова е първата българка, която достига до полуфинал на "Уимбълдън". За големия успех тя ще спечели 250 хил. лири и ще прибави 900 точки към резултата си за световната ранглиста. След края на "Уимбълдън" тя ще достигне най-доброто класиране в кариерата си - около 35-о място в световната ранглиста.

Потребителски аватар
dimi
Мнения: 266
Регистриран на: 11 сеп 2006, 14:26

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот dimi » 30 юни 2010, 10:30

Mike Bibby написа:Честито на Цветана! Голям успех! :qipbp:

Иначе, Катерина е достигала 2 пъти до четвъртфинал на УИ, а Мануела - веднъж. Магдалена има няколко осминафинала. Иначе най-доброто постижение на българка на турнирите от ГШ са двата поредни полуфинала на Мануела на Ю Ес Оупън - 92 и 93.

http://www.sonyericssonwtatour.com/page ... 60,00.html

http://www.sonyericssonwtatour.com/page ... 61,00.html


Когато Мануела Малеева - Франие достига до двата полуфинала на US-opan през 1992 и 1993 год. вече се състезава за Швейцария. Така, че Цвети Пиронкова е единствената тенисистка състезаваща се за България, която достига до полуфинал на турнирите от ГШ !
Не спори с глупака! Първо ще те свали до нивото си и после ще те победи с опит!

Потребителски аватар
dimitrova
Мнения: 81
Регистриран на: 31 мар 2010, 10:41

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот dimitrova » 30 юни 2010, 14:10

Не разбирам защо Цвети е казала, че тенисът е популярен спорт у нас :qipbl: Според мен това не е вярно. У нас всички са по футбола :qipaq:

Потребителски аватар
ina
Мнения: 421
Регистриран на: 14 юни 2007, 22:56

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот ina » 30 юни 2010, 14:41

Направих група във ФБ- БНТ да предава мача на Цвети. Ето линка, който иска да подкрепи:


http://www.facebook.com/home.php?#!/gro ... 9639906156

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот maryan unfaitful » 30 юни 2010, 15:01

dimitrova написа:Не разбирам защо Цвети е казала, че тенисът е популярен спорт у нас :qipbl: Според мен това не е вярно. У нас всички са по футбола :qipaq:


Защото Цвети не е от българите, които риват по чужбина колко сме зле. А тенисът е популярен спорт в България, макар че му подрязаха крилата преди време. Много се възхищавам на начина, по който е обяснила нещата в България. Без да са хвалебствени, не са и ревливи и привличат вниманието и към Гришо и към факта, че тук има деца-таланти, които си търсят спонсори, казва се добра дума за Федерацията в момента, изобщо е много премерено и говори изключително добре за Цвети, още повече, че някои от въпросите ми се сториха на хора, подготвени за ПК, т.е., тя избегна всички възможни конфликти и излезе с чест от една трудна ПК, без да се възвеличава, но и без да се подценява, направо ги сложи всичките на място.
Изображение

Потребителски аватар
dimitrova
Мнения: 81
Регистриран на: 31 мар 2010, 10:41

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот dimitrova » 30 юни 2010, 15:27

Мери, разбирам, обаче не ми изглежда много популярен спорт. И все пак, мисля, че не трябваше да го казва. Иначе, евала за ПК, много ми хареса. Не съм много по женския тенис, ама покрай Цвети вчера забравих за мъжкия :qipab: Най-много се радвам, че спомена Григор, трябва да се сещат хората за него :qipad: Да ти кажа, ето от кого трябва да се учи Григор- как да се държи на ПК и въобще пред журналюгите. :qipab:

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот rkk » 30 юни 2010, 16:53

В една страна няма един популярен спорт. В България най-популярни са футболът, волейболът и тенисът. :wink:

Фактът, че особено през почивните дни, трудно можеш да си намериш свободен корт за игра, е показателен. Друга тема е, че кортовете са малко...
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот marto » 30 юни 2010, 16:59

rkk написа:В една страна няма един популярен спорт. В България най-популярни са футболът, волейболът и тенисът. :wink:

Фактът, че особено през почивните дни, трудно можеш да си намериш свободен корт за игра, е показателен. Друга тема е, че кортовете са малко...


Едно е да практикуваш даден спорт, а съвсем друго е да го следиш с интерес :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот maryan unfaitful » 30 юни 2010, 17:16

Но и двете са свързани с популярността на спорта.

Иначе нямаше да чета писания от хора, дет кат са хванали ракета, са установили божествения произход на Федерер. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот PyyHu » 30 юни 2010, 18:06

Все Федерер ти е в устата Мери :qipaq: , но нормално е тенисът да бъде свързван с него, както например голфът с Тайгър :qipaz:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Цвети Пиронкова

Мнениеот maryan unfaitful » 30 юни 2010, 18:25

Рууни, просто цитирам факта, че всички, дето обвиняват някого в необективност, му викат първо, че не е фащал ракета и след това с пот и сълзи възвеличават Федерер - мисля, че изводът ми е съвсем логичен.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта