ТЕНИС

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТЕНИС

Мнениеот rafaelis » 08 юни 2013, 08:41

Ми това е професия, като се замислиш. Всеки прави, каквото може. Това, че някой не е от най най най талантливите и можещите, но дълги години се държи в челото, а и знае да си прави сметка, не е повод за такива определения.
Почти четири четвърти от света по тая логика трябва да е мишоци и прочие, чак пък ... :qipag:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС

Мнениеот Vesela Taneva » 08 юни 2013, 09:19

Delija написа:Ми то са факти, не мои твърдения. Специално този мишок го следя от около 1-2 години и съм го хванал как се крие от големите и играе по малките турнирчета, за да буха слабаците и да трупа точки.

Не знам според теб от кого се крие,но от Надал не се крие със сигурност.Направиха много добър мач на клей и в Рим тази година и на финалите в Барселона през доста години.Е,губи мачовете от Рафа ,но Ферер го няма онова...шампионското.Аз пък в неделя очаквам хубав мач и Рафа пак победител.
Права е Рафаелис ,че това са професионалисти и си правят сметката къде и с кого да играят ,да се задържат в ранглистата на определено място ,което им позволява да са поставени в силни турнири с много пари.От доста време Ферер е в топ 10.Освен това не само той постъпва така .Преди време Давиденко правеше същото и някои фенове го оприличаваха на" работна пчеличка" :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС

Мнениеот Delija » 08 юни 2013, 13:12

rafaelis написа:Почти четири четвърти от света по тая логика трябва да е мишоци и прочие, чак пък ... :qipag:


Не знам как го заключи това, като дори в света на тениса не са толкова мишоците. Другите топ-играчи не са мишоци и не бягат от битки с големите, а се стремят да им се противопоставят. Примери - Дел Потро, Цонга, Бердих и т.н.
Ферер е мишка, прави впечатление как подбира турнирите. И тая година избяга на 3-4 пъти от силните съперници и отиде да бъхти по някакви села и паланки, с разни полу-сакати.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС

Мнениеот Delija » 08 юни 2013, 17:46

Ебати рутинната победа. Имам чувството, че Серина дори не се напъна. През цялото време си контролираше мача, този път без да се напъва да гази Чорапкова, ей така, яваш-яваш .... само накрая почна да бие ебати мъжките сервиси, Димитрова дори и топката трудно виждаше.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ТЕНИС

Мнениеот PyyHu » 08 юни 2013, 18:21

След 2-0 в първия сет, си помислих, че има надежда за Шарапова.Да, но Серина лесно върна пробива, а оттам нататък спечели лесно и мача.Ако е във форма и не я мъчат контузиите, трудно има тенисистка, която да и се опъне.С тази си мускулатура и сила на ударите, ако не прави непредизвикани грешки е почти невъзможно да бъде победена.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ТЕНИС

Мнениеот blazev1992 » 08 юни 2013, 18:28

Delija написа:
rafaelis написа:Почти четири четвърти от света по тая логика трябва да е мишоци и прочие, чак пък ... :qipag:


Не знам как го заключи това, като дори в света на тениса не са толкова мишоците. Другите топ-играчи не са мишоци и не бягат от битки с големите, а се стремят да им се противопоставят. Примери - Дел Потро, Цонга, Бердих и т.н.
Ферер е мишка, прави впечатление как подбира турнирите. И тая година избяга на 3-4 пъти от силните съперници и отиде да бъхти по някакви села и паланки, с разни полу-сакати.

Лошото е, че има и женска версия. Даже са 2 на брой-Агнешка Радванска и Сара Ерани. Особено тая Ерани. И тя на клей трепе мухите, но дойде ли някоя от големите, гейм направо не може да вземе. :qipbj: Радванска е същата мижитурка.
За сметка на това бойци като Кузнецова, Янкович, На Ли, Квитова са зад тия двенките.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ТЕНИС

Мнениеот blazev1992 » 08 юни 2013, 18:34

Нормален финал. Даже бая й даде. Шарапова ниже ас след ас срещу другите, ама на Уилямс с кански мъки до 2 ги докара. Същевременно Уилямс 10 направи, като 5 от тях бяха в последните 2 сервис гейма. :qipag: В общи линии, докато има мотивация да печели, може да мачка без проблеми при това ниво на женския тенис.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС

Мнениеот Delija » 08 юни 2013, 18:58

Серина е на възраст вече, ще я почакат още максимум 2-3 години Азаренка и Гришовица, там колкото има мотивация да се напъва, па после ще понатрупат и те повечко трофеи от ГШ.
Но дотогава ще ги спуква от бой. :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС

Мнениеот Delija » 09 юни 2013, 20:41

Днес дори не си и направих труда да погледам даже една секунда от този жалък финал. На всеки му беше ясно какво ще стане - жалката мишка, долният страхлив плъх, ще бъде размазан за пореден път от някой от големите в тая игра. То хубаво се криеш, криеш докато можеш, но все на големите турнири трябва да се изправиш накрая срещу Надал, Джокович или Федерер.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС

Мнениеот Vesela Taneva » 09 юни 2013, 21:11

Да си беше направил труда ,щото мачът беше хубав.
То за теб хубави мачове са тези в които Рафа губи.Ти затова гледаш много малко хубави мачове по твоите критерии :qipag:

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ТЕНИС

Мнениеот PyyHu » 09 юни 2013, 22:09

Честито на Рафа :qipaz:
Хубав мач се получи, но думата Финал е силно преувеличена за днешната среща.
Като цяло не беше много силен турнир.И полуфиналите бяха доста постни.Ако Мъри беше взел участие може би щяхме да гледаме по-интересни мачове.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ТЕНИС

Мнениеот blazev1992 » 09 юни 2013, 22:12

Е ти нали имаше очаквания от тоя амбалаж?! :lol: :lol: :lol: Финалът си беше повече от очакван, даже се чудя как Рафа не го е оставил на 0 някой сет, ама явно е бил милостив днес.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС

Мнениеот Delija » 09 юни 2013, 22:37

Vesela Taneva написа:То за теб хубави мачове са тези в които Рафа губи.


Полуфиналът на Надал с Джокович ми хареса, нищо че Надал победи. Не съм такъв, за какъвто ме мислиш.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ТЕНИС

Мнениеот Vesela Taneva » 10 юни 2013, 07:38

Delija написа:
Vesela Taneva написа:То за теб хубави мачове са тези в които Рафа губи.


Полуфиналът на Надал с Джокович ми хареса, нищо че Надал победи. Не съм такъв, за какъвто ме мислиш.

Абсолютно съм сигурна ,че не си точно такъв за какъвто ни караш да те мислим! :D

Хубав мач се получи с Ферер.Последният обаче излиза на корта с нагласата ,че ще падне и нищо не може да промени чипа в главата му.Успя да направи прекрасни точки и да върне два пробива на Рафа.Трябваше да строят всички френски тенисисти, особено онази маруля Цоньо, за да гледат как се играе на клей.Дано някога го докарат донякъде на родния си РГ :D

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТЕНИС

Мнениеот Delija » 10 юни 2013, 08:49

Точно "оная маруля Цоньо" е истински мъж, за разлика от жалкия плъх Ферер и е абсурдно да ми обясняваш как Цоньо трябвало да взима пример от Ферер. Надал, Джокович и Федерер бая често са имали доста големи проблеми с Цонга, за разлика от това мишле, което го мачкат като буболечка. И то затова се крие по цяла година ...


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron