ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот rafaelis » 23 юни 2008, 07:56

Хе хей, добро утро, добро утро!

Чувствам как с наближаването на мачовете атмосферата се нажежава. Някои започват да бъркат буква след буква /започват ли, ми те не са спирали :qipag: /. Важното е да сме на линия. Така че, дайте инфо за часа на нашия мач утре. :qipag:

Лек и успешен ден на всички!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Vesela Taneva » 23 юни 2008, 08:26

Здрасти Рафаелци!
Много хубави работи сте пуснали,направо са трепач!Мачът го проспах ,но се радвам за испанците!Сега на набухат пак руснаците и после каквото стане!

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 23 юни 2008, 10:34

Добро утро с един еуфоричен Рафа!

ИзображениеЕдин запалянко на мрежата
Колонката на Рафа Надал - четирикратен шампион от Ролан Гарос

Миналото е история

Ние бяхме по-добрите и затова сме на полуфинали. Много години чакахме за ден като този. Надеждите и всичките поражения, и многото неправди не бяха напразни. Аз лично съм много развълнуван, щастлив, eуфоричен, нещо което не се случва когато печеля мач или турнир, защото би било трудно да продължа да печеля. Но днес съм в еуфория, защото съм убеден, че ние сме най-добрият отбор на тези полуфинали.

Това с нищо не гарантира крайния триумф, но смятам, че за футбола, за психиката, а сега и за съдбата, защото, когато спечелиш мач като днешния и успееш да преодолееш бариера, която ти е струвала толкова много, е като психологически "клик". Вярата и убедеността в нашето много високо ниво трябва да ни даде ускорение до края.

Мачът беше труден, изключително труден, с типичната Италия, затворена назад от самото начало. Нямаше пространства и ни струваше много да създаваме добри положения за гол. Италианците бяха толкова добре позиционирани, че единствения начин да направим нещо беше с индивидуална игра или със стрелба извън зоната на наказателното поле. Всичко това става още по-сложно, когато знаеш, на всичкото отгоре, че не можеш да вкараш гол, защото това е практически невъзможна задача срещу отбор като Италия.

В предишните си хроники винаги съм говорил за играчите, колко добре са играли от моя гледна точка. Вярвам, че днес целия отбор го заслужава. От първия до последния, дадоха всичко от себе си и доказаха, че са един отбор. Въпреки това, по мое мнение, има един човек, който е изключително забележителен и това не може да бъде друг, освен Луис Арагонéс, който отдавна получава трудни за понасяне критики. Въпреки това, Луис успя да събере група от големи играчи и най-важното е, че успя да направи отбор.

Много ми хареса сигурността и решителността, които показахме при дузпите. Ясно е, че имаме най-добрия вратар в света, което в такъв момент ти дава сигурност и убеждението, че победата е възможна. Може би не всички вярваха в тази победа, но сега, след като я постигнахме, се надявам, че всички ще си дадем сметка колко голям отбор имаме, и че трябва да вярваме в него. Трябва да продължаваме да вярваме в нашите способности 100%, но по-здраво стъпили на земята от всякога, и не се съмнявам, че играчите вярват. Най-доброто предстои. Срещу Русия!!!
Извинявайте за голямата снимка! :qipap:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 23 юни 2008, 10:55

rafafanatic написа:From CNN's interview in a spanish restaurant in London.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юни 2008, 12:14

Понеделник, 23 юни 2008-06-23
ВЪПРОСИ ЗА РАФА

Здравей, Рафа. Пазиш ли специална диета по време на турнир? Можеш ли да си хапваш всеки ден сладолед? Успех на Уимбълдън! Таня, ОК (вамоска)
- Здравей. Не спазвам определена диета, но повече внимавам какво ям. Ако ми четеш блога, ще знаеш с какво точно се храня.

Рафа, ако може да ти се изпълни едно желание, какво би било и защо? Айеста Капедия
- Днес – да играя на полуфинала на европейското с Испания.  Но не знам какво бих направил в реалността.

Здравей, Рафа, добре дошъл отново – прекрасно е, че отново пишеш блог в Лондон. В блогаси от USO писа, че си си купил мека играчка, както винаги. Какво правиш с толкова играчки? Имаш ли стая за купи и играчки? Или ги слагаш в леглото си? Благодаря ти за времето. Ема Честърман
- У дома са, но не спя с тях, това е сигурно. 

Здравей, Рафа, знам, че си голям почитател на футбола. Ако можеш да тренираш и играеш с някой футболист, кого би избрал и защо? Соня Исан, Хай Уайкъм- Да, много обичам футбола! Но съм тенисист. Имал съм възможността и щастието да играя с много футболисти и ми харесва. Бих искал да потренирам с Кристиано Роналдо.

Здравей. Ти си невероятен тенисист. Чудех се дали носиш дрехите, с които играеш през целия турнир или имаш нови за всеки мач? И какво правиш със старите си дрехи? Изхвърляш ли ги? Кирстен Перфорс
- Нося и нови, и употребявани. Раздавам повече от тях, но си запазвам по един кат от всеки модел за спомен.

Рафа ,колко често ходиш да те подстрижат (и само на Майорка ли?) Харесва ми прическата ти.
Всичко най-хубаво за Уимбълдън, твоя голяма почиттелка Кати Негеле, Германия
- Благодаря. Наистина, подстригах се на Майорка след Куинс. Но понякога се подстригвам и на турнири.

Мили Рафа, как се адаптираш от клей на трева или на хард толкова бързо след турнири като РГ? Когато те гледам да играеш, сякаш много от това, което правиш на корта е рефлекс или инстинкт, например приплъзването, така че как си променяш стила толкова бързо? И кое е за теб по-голям приоритет – подобряването на трева или на хард? Най-добри пожелания за Уимбълдън, на английски имаме поговорка, която може би не съществува на испански: “Третият път е на късмет”. Вамос! Ана, Брисбейн, Австралия
- Трябва да променям играта си, иначе не мога да играя. Когато казах, че трябва да се уча още, бях съвсем ясен. Смятам, че се уча и просто се опитвам да се адаптирам.

Как успяваш да останеш толкова мотивиран, концентриран и овладян? Сигурно понякога изпитваш съмнение, страх, разсейваш се. Питам, защото в това отношение ти си моят модел за подражание. Сара Бъртън, Кембридж
- Просто се опитвам да правя онова, което трябва да направя. Когато бях по-малък, чичо ме научи, че точно в тези моменти трябва да бъда по-концентриран.

Защо мислиш, че Уимбълдън има толкова уникален и иконичен статут сред международните тенис турнири? Какво го прави толкова изключителен? Успех!
Кири Блум
- Той е свързан с най-много история, различен е, на трева е, по време на разиграванията има тишина, времето... не знам.


Първата със сигурност е вамоска, но като гледам това с косата, с играчките и с дрехите, пак подозирам, че са от тях, ама то ще се чуе.
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Samo Nadal2 » 23 юни 2008, 12:32

Честита тема и от мен !
Дано донесе много успехи!

vqra
Мнения: 317
Регистриран на: 24 май 2007, 19:10
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот vqra » 23 юни 2008, 12:44

Яра и Мери,голям мерсаж за превода на футболната колонка и отговорите на въпросите \:D/ \:D/ \:D/ -познах аз,че ще е мн. ентусиазиран след такъв мач,в който победата дойде по този начин. Их, ама и ние изпадаме в подобна върховна еуфория след неговите победи,особено когато са трудни.
За утре си пожелавам слънце в Лондон и дано ни сложат 1-ви или 2-ри мач,да гледаме на TV-то,ама най-важното е победата,бързичка и лесничка.Направо нямам търпениееееееее!
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юни 2008, 13:19

Аз и от снощния мач съм в еуфория, само голфа и Тигъра не мога да ги използвам за вдъхновение, ама здраве да е. :qipag:

Това е цитат от блога на Патрик Маратоглу по повод поредните обвинения от франсетата, че Рафа бил вземал допинг.
Както каза една вамоска: "А, французите пак обвиняват Рафа в употреба на допинг? Значи е време за Уимбълдън."

Дебатът за Надал и допинга – който някои наричат “абсурден” – предизвика много бурни реакции в нашия сайт, затова решихме да зададем въпроса на Патрик Муратоглу, който следи отблизо професионалния тур:

Радвам се, че мога да се изкажа по този въпрос, защото намирам тези злобни атаки срещу Надал за много непочтени. Да, Надал е неудобен; да, той печели много, физиката му е застрашителна за противниците, изглежда физически неунищожим и успява да направи неща, които изглеждат невъзможни за другите.

Затова в този случай е лесно – и за съжаление, това често се случва – тенисистите да изразят разочарованието си като го обвиняват, без всякакви доказателства, че мами. Често чувам оплаквания в съблекалнята от един или друг: “Той взема допинг, иначе не е възможно да направи това, което прави”... и т.н.

Тази реакция ме притеснява по три причини:

1. Да обвиняваш някого без доказателства е най-лесният начин да се измъкнеш.

2. Това им дава възможност да не говорят за изключителния му, уникален характер и извинението да не си задават въпроси за семе си.

3. Това е отказ да се опиташ да разбереш как този тенисист е успял да постигне това: да спечели РГ при първи опит, да го спечели четири пъти поред, да бъде много близо до победа над Федерер на финала на Уимбълдън миналата година с игра, която почти всички наричат “неподходяща за тази настилка”.

Да, Надал е изключителна личност. Да, той има безкрайна амбиция. Не, той никога не е доволен: винаги иска повече и е готов за битка; той обича това, обича конфронтациите за разлика от повечето тенисисти, които се боят от тях. Физиката му е само отражение на този удивителен характер; това е тялото, което подхожда на същността му: гладиатор.

Днес тялото му е ценно предимство, то му позволява да заплаши противника, който си мисли, че няма да може да удържи на това физическо предизвикателство, всеки път, когато излиза на корта срещу него. Надал плаши хората, той играе с фактора страх на своя страна и има пълните основания за това.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Mike Bibby » 23 юни 2008, 13:41

Проблемът не е, че Рафиня се боцка. Проблемът е, че Рафиня се боцка много повече от другите. :qipad:

Потребителски аватар
ina
Мнения: 421
Регистриран на: 14 юни 2007, 22:56

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот ina » 23 юни 2008, 13:44

Привет рафаелци! Честита нова тема :D Дано е на късмет и вземем титлата :qipbo:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юни 2008, 13:51

Mike Bibby написа:Проблемът не е, че Рафиня се боцка. Проблемът е, че Рафиня се боцка много повече от другите. :qipad:


Май някой друг се боцка повечко тия дни. При това без краставички. :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юни 2008, 14:16

БЛОГЪТ НА РАФА НАДАЛ ОТ УИМБЪЛДЪН
Понеделник, 23 юни

Здравейте!

Днес съм много щастлив. И обикновено е така, но май днес, след футболния мач, съм по-щастлив от всякога. Гледахме мача в къщата, която съм наел в Уимбълдън с Тони, Рафа Маймо, Бенито, Фели, приятелката му, Алберт Коста, Ричи Санчес (треньор на Янкович), Тони Естела и Габриел Урпи (треньор на Пенета). (А Сиска в килера ли я затвори, маймунчето ми?)

Атмосферата беше страхотна! Фели критикуваше през цялото време всички, освен приятелите си Серхио Рамос и Касияс хахахахахаха. Но вероятно това се дължеше на факта, че всички бяхме много нервни. Надявах се, че Испания ще спечели и сигурно си мислите, че това е нормално, но всички други бяха изнервени. Без мен, защото вярвам много в нашия отбор. Само че когато мачът започна и минутите заотлитаха, и аз започнах да се изнервям. Особено когато наближи краят на редовното време. Сигурен съм, че не искате да ви правя пълен анализ на мача (колкото и да ми се иска), но, уау, направо подскочих, когато спечелихме. Вярвах в победата, но винаги е трудно срещу Италия.

Като изключим това, прекарах деня по обичайния начин. Вчера тренирах два пъти, както правя обикновено преди начало на турнир. Когато започне, обикновено тренирам само по веднъж. Правим го – или поне аз го правя – за да си пестя енергията за мачовете. Освен когато играя много зле, тогава единственият начин е да тренирам повече.

След това отивам в съблекалнята за обсъждане с Тони и Маймо. Единственото неприятно засега е, че турнирът ни дава само един бадж за достъп до съблекалнята. Това означава, че Маймо, който е винаги с мен и се грижи за тялото ми, тази година не може да влиза там. Не го намирам за нормално, тъй като той ми е физиотерапевт и е професионалист. Той винаги идва с мен, защото се нуждая от него. Попитахме организаторите, но те ни казаха, че достъпът е само за един – Тони или Рафа. Много странно и неприятно. Но това не е моят турнир, не аз създавам правилата.

Както и да е, всичко друго е наред и с нетърпение чакам началото на състезанията, на моето състезание!

Много ви благодаря,
Рафа



Въпросните мерки, според статия в Таймс, са взети, за да се ограничи изтичането на информация за руската хазартна мафия по отношение на травмите на играчите и всичко, което може да свърши работа. Тъй като Рафа има нужда от Маймо, за да му бинтова коленете, това е изклютичелно тъпо. И макар че явно искат да проверят дали инфото изтича от играчи и тренери, работата малко ми прилича на ония, дето бият гълъби с големи сачми. Дано това не е проблем за Рафа.
Но пък какво съпреживяване сме имали снощи! Че и днес... :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот glory » 23 юни 2008, 15:41

Благодаря на всички да снимките и статиите!!!

П. П. Мери, май Сиска не е с него, а само го е изпращала на аерогарата. Сигурно ще се присъедини по-късно.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
coyotes
Мнения: 821
Регистриран на: 28 дек 2006, 03:45
Местоположение: sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот coyotes » 23 юни 2008, 15:45

ina написа:Привет рафаелци! Честита нова тема :D Дано е на късмет и вземем титлата :qipbo:


коя титла бе...??? :qipan: :qipan: :qipan:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юни 2008, 16:05

О, Койотче, отдавна не беше щракал зъбки напразно тук. То и сега ще си е тъй. :qipag: Познай от три пъти коя. :qipae:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта