Големият шлем 4

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Големият шлем 4

Мнениеот blazev1992 » 06 сеп 2013, 15:34

Егати, най-скучният турнир от Шлема в последните 10 години, кажи-речи. Надал и Джокович имат съперници, дето и за спаринг не стават. Балансът им е :Надал-Гаске 10-0, Джокович-Вавринка 12-2, но двете победи на швейцареца са от 2006. #-o При жените същият ташак-номер 1 и номер 2 в света вървят уверено към финала.
Австралиън оупън 2012г. се оказа епопея в битката между ТОП4 при мъжете-оттогава или някой отсъства, или рано-рано някой от тях сдава багажа. Надали някога ще видим голята четворка отново в последните 3 мача на турнира.
Иначе Мъри и Федерер-нищо лошо не виждам, като са казали, че идват да спечелят турнира. Много ясно, че не идват като туристи в Ню Йорк. Па и голяма работа, че се изхвърлили, така или иначе турнирът го печели само 1, нищо не пречи да изригнеш с някакво подобно изказване. 8) Надал, че е шунда и не смее да отвори уста, е негов проблем.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Големият шлем 4

Мнениеот rafaelis » 06 сеп 2013, 19:29

Да бе, много по-нешундовско е да се изригва с изказвания от сорта "Надал не отиде в Синси, щото го е шубе" :qipag: , па после той да спечели турнира. :qipag:


Ноле доволен, гледам

Изображение


И Радко също :qipag: , то и има защо, да биеш Брайън и Брайън на крачка пред гш си е сериозна работа

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Големият шлем 4

Мнениеот rafaelis » 07 сеп 2013, 14:53

Интересно ми е какви са коефициентите за Джокович - Вавринка. :roll: Чета разни прогнози - Горан Иванишевич предрича победи в по три сета за Джокович и Надал. А Мат Кронин, че Вавринка ще победи. Предната му прогноза беше точна. Че Джокович ще бие Южни в четири сета.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Vesela Taneva » 07 сеп 2013, 15:31

Аз не бих заложила на Стан-чо.Той трудно ще направи два поредни силни мача и то на турнир от ГШ.Силен тенисист е ,но не е от класата на големите шампиони,липсва му вариативност.В смисъл ,че ако не тръгне както трябва, не е в състояние да промени в движение начина си на игра.Винаги ми е приличал на съвестен и без всякаква фантазия сухар.По-точно на квадрат или правоъгълник! :D
Гаскето е кадърен и то много ,но е франсе.Като стане зор,спира да си дава много зор! :qipbl: Все пак бях изненадана от факта ,че след като Ферер го обърна до 2/2 сета, успя да спечели мача.
Ако ще залагаш,давай на старите муцуни Рафа и Джоката.Виж ,ако го докарат до техен мач на финала ще е гледка!В едно съм убедена ,Рафа ще пукне на корта ,но ще се бори до последно.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Големият шлем 4

Мнениеот rafaelis » 07 сеп 2013, 15:51

Гледай я сега :qipbl: , от вратата ме върна, таман бях тръгнала да залагам. :badgrin:

Не ми е хич тръпка залагането. Но вчера си мислех, че би могло да има някоя изненада и сега чета тоя Кронин - прав е, че Ноле нямаше нито един сериозен съперник, а при Стан Бердих и Мъри (все пак шампион) са по-сериозни съперници. Пък Вавринка ги би без особени усилия, драми и емоции. Та два прилични мача има, да видим има ли сили за трети. :roll: Възможно е да достигнал върхова форма точно в тоя момент, а да не е епизодично избухване. :qipbk:
А Ноле действително играе не както през 2011-та. Определено има някакъв спад.
Ще видим де. Надявам се интрига да има някаква, та да се получи хубав мач.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Vesela Taneva » 07 сеп 2013, 17:19

Ноле през 2011 нали знаеш ,че киснеше все в барокамерата,а в нея може само една година.Това с по-леките мачове ,които е имал е само в негов +,щото си е съхранил силите.Не,не бих заложила за Стан.Ще се уплаши,ще видиш,още повече ,че за първи път играе в такава фаза на турнир от ГШ

пп Кой казва да трошиш пари по залагания.По-добре направи бас с някой,който после като загуби ще мие чиниите цял месец или ще чисти котешкото сандъче! :qipap:Проблемът е как ще го накараш да повярва на Стан,а ти мен послушай,фъргай на Джоко!
Аз такъв късмет няма как да извадя,щото покрай мен всички са за Рафа и за други не щат и да слушат :D

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Delija » 07 сеп 2013, 23:02

Вавринка надмина очакванията ми обаче. Вярно, че наистина не повтори мача си с Мъри, както и очаквах, но предполагах труден успех на Джоко с 3:1 или 3:0 с поне 2 оспорвани сета. Но се получи много по-завързан двубой.

Ето тук е и огромната разлика между Джокович и Мъри. Джоко изигра също бая слаб мач днес, но най-вече с психика и дух го обърна. Докато Мъри, като не му тръгне срещу подобен крив противник, рядко го виждаме да прави нещо подобно, в повечето случаи се сдухва съвсем.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Големият шлем 4

Мнениеот blazev1992 » 07 сеп 2013, 23:18

Спор няма, че Джокович е най-борбеният тенисист в момента в тениса. Но за Мъри не съм съгласен. Примери има много за негови обрати-ей го и на Уимбълдън-с 0-2 сета изоставаше от Вердаско, със сет от Янович, след това и с пробив в третия сет от Янович. Миналата година на Юс ОУпън изоставаше със сет и 5-2, ако не се лъжа, от Чилич, след това и от Бердих губеше със сет. В предни години също имаше бая обрати от 0-2 до 3-2, даже май е рекорд от сега действащите тенисисти в това отношение, и на клей е обръщал от 0-2 до 3-2, беше обръщал Виктор Троицки (когато Троицки беше в първите 15 в света) от 0-2 до 3-2 на Ролан Гарос.
Разбира се, не може да се сравнява по борбеност с Джокович, но не е чак такава трагедия, каквато го изкарваш.
Полуфиналът си беше живо повторение на Австралия, но с много по-ниско качество. Много слаб мач в сравнение с тогава и на двамата, Джокович е трагедия на целия турнир до момента, дано се стегне за Надал.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Delija » 07 сеп 2013, 23:41

Е, предполагам с Надал и мотивацията ще е на съвсем друго ниво. Това също играе ключова роля. Моите уважения към Вавринка и Южни, но не са такъв стимул и дразнител, както мач с Надал, Федерер или Мъри.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Delija » 08 сеп 2013, 00:37

Delija написа:Бахти идиотиите, братче, и Ферер съм убеден, че още от снощи му тежеше това кого ще срещне, ако бие Гаске. И добре стана така, франсето по-може да се опъне на Надал, поне не е насран страхливец като всичките шпаньолчета.


Виждаш ли, Веселке ??!

Добре, че Гаске би и сега гледаме поне мач, ако беше някой от насраните шпаньолци, "двубоят" вече да е свършил ...... Ферер, Робредо, Мобредо .... всичките мишки са една стока, като зърнат Надал и пълнят гащите.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Vesela Taneva » 08 сеп 2013, 08:22

Delija написа:
Delija написа:Бахти идиотиите, братче, и Ферер съм убеден, че още от снощи му тежеше това кого ще срещне, ако бие Гаске. И добре стана така, франсето по-може да се опъне на Надал, поне не е насран страхливец като всичките шпаньолчета.


Виждаш ли, Веселке ??!

Добре, че Гаске би и сега гледаме поне мач, ако беше някой от насраните шпаньолци, "двубоят" вече да е свършил ...... Ферер, Робредо, Мобредо .... всичките мишки са една стока, като зърнат Надал и пълнят гащите.


Съгласна съм с теб. И Гаскето е паднал,но с далеч по-приличен резултат.Във втория сет до тайбрек го е докарал.
Сега ни чака кървав мач!Дано после да не се изтрепем във форума тия и ония и да не споменаваме най-близките си роднини! :qipag:
Сашо,нали?Щото сме културни,европейци демек! :D
пп Забравех да поздравя Стан!Да докара Джоко до 5ти сет!Браво,не се е уплашил,както си мислех!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Големият шлем 4

Мнениеот rafaelis » 08 сеп 2013, 12:37

Delija написа:Добре, че Гаске би и сега гледаме поне мач, ако беше някой от насраните шпаньолци, "двубоят" вече да е свършил ...... Ферер, Робредо, Мобредо .... всичките мишки са една стока, като зърнат Надал и пълнят гащите.

E, чак пък. Да се беше опънал като Вавринка на Ноле, та да го кажеш. Никакви драми нямаше. Феру спокойно може и той да падне с подобен резултат.

Много е тъпо финал в понеделник, много.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Ich_Will_ » 08 сеп 2013, 13:11

Финалът в понеделник се превърна в традиция на откритото първенство на САЩ. Ако не си забелязала, в последните няколко години този при мъжете се играе именно тогава.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Големият шлем 4

Мнениеот rafaelis » 08 сеп 2013, 13:44

Забелязала съм, разбира се.
Мъжкият финал на Откритото първенство по тенис на САЩ революционно ще се играе в понеделник, а жените ще играят в неделя.

Организаторите на последния от четирите турнира от Големия шлем направиха промени в програмата, за да удовлетворят изискванията на играчите за един ден повече почивка между полуфиналите и финала и за мъжете, и за жените.

Това решение официализира случващото се в последните пет години, когато заради лоши метеорологични условия мъжкият финал се играеше един ден по-късно. То е с изпитателен период за следващото издание на турнира с опция за удължаване.
http://www.dnevnik.bg/sport/2012/12/15/ ... onedelnik/

Ядосвам се, че вече е официално. Надявам се да си се върне по-натам в неделя, а да го измислят как да им осигурят почивка. И да не вали. :idea: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Големият шлем 4

Мнениеот Delija » 08 сеп 2013, 18:17

rafaelis написа:
Delija написа:Добре, че Гаске би и сега гледаме поне мач, ако беше някой от насраните шпаньолци, "двубоят" вече да е свършил ...... Ферер, Робредо, Мобредо .... всичките мишки са една стока, като зърнат Надал и пълнят гащите.

E, чак пък. Да се беше опънал като Вавринка на Ноле, та да го кажеш. Никакви драми нямаше. Феру спокойно може и той да падне с подобен резултат.

Много е тъпо финал в понеделник, много.


Аз не казвам, че е станала някаква страшна битка, просто че Гаске се опъна доколкото му позволяват възможностите и стана нелош мач първите 2 сета. Нищо подобно няма с мишките Робредо, Ферер и сие, те си падат без борба, там на 0, на 2 ....


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron