ТЕНИС

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Re: ТЕНИС

Мнениеот Lunar Wayfarer » 13 авг 2009, 10:21

vill_1 написа:Тук ще правя моите компетентни изводи,когато има такива и когато преценя!
Какъв е извода от днес:Значи някои не вярваха на Фиона,че ще се представи добре след нейното завръщане.А изведнъж след една,две победи я чакате едва ли не като месия,за да наруши хегемонията на невероятните сестрички.Толкова негативизъм има към тях,защо ли?Нали не гледате външния вид,а гледате тенис?Май не е така,а само се биете в гърдите гордо,когато ви попитат.Ами да не се надяваме тогава да се завърнат скоро Селеш,Санчес,Сабатини и Навратилова,тогава може да се развали ''рахата'' на Уилямс,както някой го нарече така,в изблик на недоказана ненавист!


Сега остава да се върне и Жустин, и тогава да видиш какво е Белгийска хегемония. [-o< :twisted:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ТЕНИС

Мнениеот vill_1 » 13 авг 2009, 18:53

Черните красавици рядко губят и това е ясно на всички!
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ТЕНИС

Мнениеот Ich_Will_ » 13 авг 2009, 19:01

Черните краста...пардон красивици могат да загубят когато никой не очаква.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ТЕНИС

Мнениеот maryan unfaitful » 13 авг 2009, 19:06

И да печелят, и да губят черните красавици, все ще си отанат арогантни и кичозни.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: ТЕНИС

Мнениеот Neo » 07 ное 2009, 21:57

Поучителна лекция как се произнасят правилно имената на доста тенисисти:
http://colunas.globoesporte.com/saqueevoleio/2009/10/09/nomes-de-tenistas-e-suas-pronuncias/
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ТЕНИС

Мнениеот maryan unfaitful » 07 ное 2009, 22:14

Много ценно, винаги съм се чудела дали Радек е Степанек или Щепанек, макар че те си "ш-кат" и "с" обикновено.

Но да ме прощават, Васашо Аргуешо повече ми харесва. :qipag:

А пък аржентинците с туй нечуващо се "х" избиха рибата. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ТЕНИС

Мнениеот Ich_Will_ » 08 ное 2009, 00:32

Някой по-запознат знае ли какво е станало с Гулбис, че не е играл днес?
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: ТЕНИС

Мнениеот distilk » 08 ное 2009, 10:00

Ich_Will_ написа:Някой по-запознат знае ли какво е станало с Гулбис, че не е играл днес?

Той изобщо не е пристигнал в Париж. :roll: Само дето е пропуснал да уведоми организаторите. :qipap: Човекът си купонясва в Москва и чака Марат да се върне от Париж, за да си купонясват заедно. :mrgreen:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ТЕНИС

Мнениеот marto » 11 дек 2009, 14:11

Официално добавиха и смесените двойки в ОИ :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: ТЕНИС

Мнениеот Neo » 22 дек 2009, 01:01

Най-смешните цитати в тениса през 2009 г. (Част 1)

След като разбрахме кои са най-добрите тенисисти през последната година, най-интересните мачове, най-големите съперничества и т.н. е време да обърнем внимание на малко по-забавните класации от типа на "Най-смешните цитати на 2009 г.". В първата част сме ви подбрали някои шеговити изказвания на звездите на световния тенис, докато във втората ще може да прочетете острите реплики, разменени между тенисистите както по време на мачове, така и на последвалите ги пресконференции.


1. Никога не съм чакал 27 години, защото преди 27 години съм се родил. Родителите ми никога не са ми казвали "Ако не спечелиш Ролан Гарос ще те пратим в сиропиталище" - Роджър Федерер отговаря на журналист, питащ го какво е чувството да спечели откритото първенство на Франция след като е чакал този момент 27 години.

2. Губих толкова много, че просто трябваше да направя нещо. Нямах представа какво още трябва да променя и затова реших да се подстрижа. Изведнъж започнах да печеля, така че нямам намерение да променям нищо - Фелисиано Лопес обяснява защо се е подстригал толкова късо.

3.Съжалявам, че не се отказа по-рано - Марат Сафин (Head MG Prestige Mid) отговаря на въпрос на журналист какво мисли за решението на Фабрис Санторо да се оттегли от тениса. Сафин има седем загуби и две победи в мачовете си срещу французина, едната от които поради контузия на Санторо.

4. От Prince дадоха всичко на Мария Шарапова и за мен не остана нищо - Николай Давиденко обяснява защо няма сключен договор с компанията за тенис ракети Prince.

5. По време на почивките между геймовете имах чувството, че ще бъдем на корта цяло лято, че ще пуснат покрива, хората по трибуните ще заспят, ще се събудят на сутринта, а ние с Анди все още ще играем, брадясали и задържащи сервисите си - Роджър Федерер за изключително дългият финал на Уимбълдън, завършил 16-14 в петия сет.

6. О, имала съм много такива - Елена Дементиева отговаря на въпрос дали загубата й в трети кръг е била най-неприятната от участията й в Париж.

7. Ако нямах съпруга може би щях да си кажа "Да, разочарован съм, че не изглеждам добре"... Не знам за хората в Китай, но за тези в Русия все още изглеждам добре - Николай Давиденко отговаря на журналист, след като му е било казано, че не изглежда много добре.

8. Аз съм най-добрият сред слабите - Хуан Мартин Дел Потро се шегува с това, че е първият тенисист след голямата четворка Федерер, Надал, Джокович и Мъри.

9. Тя каза, че изглеждам сладък в шорти - Анди Родик за това как жена му Бруклин Декър го е окуражавала да продължи да играе и да не слага край на кариерата си. Любопитно изказване бе направил преди време треньорът на Родик Лари Стефанки, който бе заявил, че задните части на американеца са прекалено големи.

10. Някой може да напише книга за това какво става със сервиса ми. Пълна катастрофа. Не извивам краката си, свалям си главата прекалено рано, не задържам лявото рамо... Знам всичко това и в същото време съм достатъчно глупава, че продължавам да го правя - Динара Сафина за проблемите със сервиса си.

11. Сега й дадохте причина да пита. Сигурно ще очаква нещо през следващите няколко седмици - Новак Джокович за възможната реакция на приятелката му, след като на пресконференция журналист цитира Федерер, който е споделил, че откакто се е оженил резултатите му на корта са се подобрили.

12. Парти всяка вечер до 6 ч. сутринта, после спя през деня - Светлана Кузнецова за това по какъв начин е отпразнувала титлата си на Ролан Гарос.

13. Pain in the a** - Маркос Багдатис за това какво е чувството да играе нов петсетов трилър на Аустрелиън Опън, продължил отново до ранните часове на деня.

14. Той играе все едно е в Play Station - Хуан Мартин Дел Потро за начина на игра на Давиденко на финала на Мастърса на осемте най-добри


TennisKafe.com
По материали на espn.com
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ТЕНИС

Мнениеот Ich_Will_ » 23 дек 2009, 02:13

Neo написа:
5. По време на почивките между геймовете имах чувството, че ще бъдем на корта цяло лято, че ще пуснат покрива, хората по трибуните ще заспят, ще се събудят на сутринта, а ние с Анди все още ще играем, брадясали и задържащи сервисите си - Роджър Федерер за изключително дългият финал на Уимбълдън, завършил 16-14 в петия сет.

10. Някой може да напише книга за това какво става със сервиса ми. Пълна катастрофа. Не извивам краката си, свалям си главата прекалено рано, не задържам лявото рамо... Знам всичко това и в същото време съм достатъчно глупава, че продължавам да го правя - Динара Сафина за проблемите със сервиса си.


:qipbj: :qipbj: :qipbj:
Чакам следващата порция.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ТЕНИС

Мнениеот marto » 23 дек 2009, 23:32

1. "Винаги бия Янкович, така че срещу кого мислите, че искам да играя?" - Марион Бартоли разкрива предпочитанията си за това коя да бъде следващата й противничка на четвъртфиналите на турнира в Станфорд.

"Тя говори, все едно е Серина Уилямс. Коя е тя? Тя е просто една обикновена тенисистка. Бартоли ще си го получи в утрешния мач" - Йелена Янкович отговаря на коментара на Бартоли.

В крайна сметка французойката побеждава с 3:6, 7:6(3) 6:3 и по-късно триумфира с титлата след 6:2, 5:7, 6:4 над Винъс Уилямс.

2. "Ако губиш, бъди мъж и загуби като мъж. Не се преструвай, че си контузен и след това да започваш да тичаш наоколо и да правиш уинър след уинър. И след това да вдигаш ръцете си във въздуха след края на мача. Имам предвид какъв спортист си ти? Какъв мъж си?" - Марат Сафин след загубата си от "контузения" Томаш Бердих на турнира в Шанхай.

3. "Общо взето й подарих победата. Победих се сама. Бях просто сянка на себе си" - Йелена Янкович след загубата си от Виктория Азаренка в Доха.

"Радвам се, че ми е подарила мача и че не е била в настроение за игра" - Виктория Азаренка за коментара на Янкович

4. "Тя да не е Янкович" - Мария Шарапова по повод медицинския таймаут, взет от Азаренка по време на мача им в Пекин.

5. "Не си достатъчно добър, за да бъдеш толкова наперен" - Анди Родик към Гаел Монфис по време на мача им на Ролан Гарос.

6. Думи не бяха разменени, но погледите по време на инцидента между Каролин Возняки и Сабине Лисики на мача им от четвърти кръг на Уимбълдън бяха повече от красноречиви. По време на смяната на полетата двете тенисистки се изправиха една срещо друга, нито една не отстъпи и последва атрактвиен сблъсък между двете.

7. "Казах на съдията на стола, че той не прави забележка на Мария Шарапова да бъде тиха по време на игра" - Мишел Ларчер Де Брито, след като противничката й Араван Резаи се е оплакала от невероятно силните пъшкания на португалката по време на мача.

"Тя се опитваше да ме впечатли с нейните викове, но аз така или иначе си спечелих мача" - Араван Резаи за крясъците на Де Брито.

8. "Какво е неговото класиране в ранглистата спрямо моето?" - 3-тият в света Новак Джокович, след като журналист определя 4-тия в ранглистата Анди Мъри за фаворит за спечелването на "Аустрелиън Оупън".

9. "Той не е човек, който никога досега не се е отказвал... разочароващо е. Анди абсолютно заслужаваше да спечели този мач. Ако не си здрав просто се разкарай от тук. . Ако Новак водеше с 2-0 сета не мисля, че щеше да се откаже. Благодарение на Анди той се отказа, той го докара до лимита на възможностите му. Свалям шапка пред Анди" - Роджър Федерер коментира решението на Новак Джокович да се откаже при резултат 6:7(3), 6:4, 6:2, 2:1 в полза на Анди Родик в мача им на Аустрелиън Оупън.

10. "Ще ти завра шиб***** топка в шиб***** гърло" - репликата е на Серена Уилямс към съдийката на линията, която в полуфинала на US Open между американката и Ким Клайстърс, отсъди грешка на краката (Foot Fault) на Уилямс, Серина побесня и каза точно каквото мислеше по адрес на съдийката.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ТЕНИС

Мнениеот vill_1 » 09 яну 2010, 12:31

Испанските тенисисти Мария Санчес и Томи Робредо спечелиха титлата на отборния турнир „Хопман къп”, провел се в Австралия, след като на финала на двойки се наложиха над Анди Мъри и Лора Робсън.
Робсън спечели срещу Мартинес при жените, но Мъри допусна да бъде надигран от Робредо при мъжете, което наложи решителен мач на двойки. В него, след драматична развръзка и пробив в последната част, испанците все пак стигнаха до крайния успех със 7:6, 7:5. Робредо вече веднъж печели титлата в турнира, като през 2002-а година, заедно с Аранча Санчес Викарио, като това е вторият му успех.
Изображение

Nafarforii
Мнения: 39
Регистриран на: 03 яну 2010, 23:04

Re: ТЕНИС

Мнениеот Nafarforii » 13 яну 2010, 15:23

Заменят купа Дейвис със Световно първенство по тенис

Източник: http://tenniskafe.com/

Съвета на професионалните тенисисти, в който членуват Рафаел Надал, Новак Джокович (Head YT Speed Pro) и Роджър Федерер, предложи купа Дейвис да се замени със Световно първенство по тенис.

"Да, направихме такова предложение, но това е нещо съвсем ново и все още е само идея" каза Джокович. Сърбинът не разкри повече подробности, но според британската преса плановете са турнира да се провежда един път на две години, като на него да могат да участват 32 отбора, разделени в четири групи. Първите два отбора от всяка група ще се класират за 1/16 финалите, където ще започне фазата на директните елиминации (по подобие на световното първенство по футбол).

Двубоят между две отделни държави ще включва пет мача (четири на сингъл и един на двойки), като срещите ще са 3 от 5 сета.

"Смятаме, че идеята е иновативна и свежа. Надяваме се, че ще можем да я реализираме" каза шефът на Аустрелиън Оупън Крег Тейли.

"Единственото нещо, което искам да добавя е, че всички Топ тенисисти имат голямо желание да участват в преговорите" добави Новак Джокович.

"Аз съм голям фен на купа Дейвис, но ако се замени със Световно първенство, това би било страхотна идея" изрази подкрепата си за новия проект Анди Мъри (Head YT Radical Pro).

"Мисля, че това е много добра идея" сподели Томи Хаас. "Световното първенство е изключително събитие и човек подкрепя собствената си родина".

Иван Любичич също се включи в дискусията, заявявайки че рейтинга на купа Дейвис страда от постоянните откази на Топ тенисистите да участват в състезанието. "Това е защото формата не е подходящ за тенисистите. Може би преди 20-30 години е бил перфектен, но сега не означава нещо кой знае колко за нас. Срамота е, защото съм 100% сигурен, че всеки тенисист иска да играе за своята родина" добави още хърватина.
:qipay: http://tenniskafe.com/ - Тенис новини, резултати, турнири, гледайте мачове на живо... :qipay:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ТЕНИС

Мнениеот bila535 » 13 яну 2010, 17:58

Нострадамусовите предсказания на Том Перота за 2010 година ,на руски са ,обаче.

http://www.championat.ru/tennis/article-46837.html

На мене ми се се струват малко неосъществими !
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта

cron