ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Cveti » 21 авг 2009, 10:08

Хриси, 10х за клипчето. За нас - поспаланите, бе добре дошло. :oops:
Днес ще направя всичко възможно да издържа и да гледам, защото толкова съм закопняла за играта на Рафа, че ще се пръсна. :qipag:
На БердЮ мисля, че ще му покажем кой е шефът, сега не е във върхова форма (то и ние, де). Имам добро усещане за този мач. [-o<
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Cveti » 21 авг 2009, 10:19

http://www.youtube.com/watch?v=jLQ92DTWEbc

Не знам дали сме поствали това клипче. Ако да, :oops: :qipag:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот glory » 21 авг 2009, 10:26

Благодаря на всички за снимките и клипчетата!

Последните три гейма от всеки сет, благодарение на meriko от VB:

http://www.youtube.com/watch?v=qkx-YScFDA0

http://www.youtube.com/watch?v=XNfh0e2XGak

http://www.youtube.com/watch?v=GKCKSfnIYLQ

http://www.youtube.com/watch?v=OtXMpx1v_fU
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Samo Nadal2 » 21 авг 2009, 11:07

Здравейте и честита ни победа! :qipbp: :qipay: :qipaz:
Благодаря много на всички за преводите, снимките и клипчетата, Рафа показа много доба игра и голяма борбеност, присъща за него и се надявам срещу Бердих да играе още по-добре и да победи, макар че няма да е лесно! :)
Последните мачове той побеждава винаги, дано се справи отново, а публиката ще продължава да го подкрепя, още по-силно! :qipbo: :qipad: :qipae:

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Samo Nadal2 » 21 авг 2009, 11:18

Ето две клипчета, не знам дали са пускани, ако ви харесат... :D

http://www.youtube.com/watch?v=ojzfPud_ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=M6YqYN3S ... re=related :qipap: :lol: :lol:

На второто може да се посмеете доста, то е по-старичко.! :qipaz:

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот magnolia_89 » 21 авг 2009, 11:31

Привет и честита победа! :qipbp: :qipbp: :qipbp:

Мерси много за снимките и клипчетата и на Мери и Дънди за превода! :qipaz:

Иначе се присъединявам към всеобщото мнение-доста по-добър мач от предишния, добро съотношение уинъри-нг и като цяло ми се струва, че увереността и самочувствието ни се възвръщат. :qipbo:
А за довечера мисля, че не трябва да имаме особени проблеми, и при победа евентуално, Джоко или Симон, които не са в топ форма, почвам сериозно да си мисля за мач в неделя. :qipae:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Samo Nadal2 » 21 авг 2009, 11:45

Рафа направи и днес много важни асове, макар и по-малко и беше много доволен накрая, уинърите също бяха супер, Симон този турнир се представя добре, но дано Надал победи първо Бердих, а после ще мислим нататък... :qipab:
Аз си пожелавам Джокович /пу-пу/ :qipae:

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот rafaaydin » 21 авг 2009, 13:05


Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Samo Nadal2 » 21 авг 2009, 13:17

Супер снимки на Сиска, браво! :qipaz:

Потребителски аватар
papi_rnp
Мнения: 474
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:04
Местоположение: Dryanovo

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот papi_rnp » 21 авг 2009, 14:25

Честита победа! :qipbo: Радвам се,че сме играли по-добре! Надявам се,че тази вечер ще мога да гледам! :qipbo: Успех!

п.п Едно голямо благодарско на Дънди за смс-а! :qipbp: :qipaz: :qipae:
Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот annysy » 21 авг 2009, 15:08

:qipat: :qipat: :qipat: Ооооооооооууууууууууууу няма да оливате темата на Рафа с чалгици и чалгари, че ще го смятам за лична обида ,еййййййййй!

Благодарско за нормалните постове аз, Дънди, кат` гледам как вървят нещата няма да се чудя, ако в скоро време вземеш да откриеш тема Сиска :wink: :qipap:

На СамоНадал2 не схванах поста, БердЮ що да е в мн добра форма, кого толкова бил, аз си спомням последно как пада от Гришата :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 21 авг 2009, 15:09

БЛОГЪТ НА СИНСИМИНИ
Четвъртък


В сряда вечерта видяхме, че Рафа ще тренира на обяд, затова повечето от нас решиха да се понаспят и да отидат в тенис центъра по-късно от обичайното. аз закъснявах и бързах на север към Мейсън, когато преживях дежа ву. Докато карах, си спомних как последния път, когато закъснявах за мач или тренировка на Рафа, ме спряха за превишена скорост точно преди отклонението. сигурно е била женска интуиция, защото точно отпуснах скоростния педал и видях полицай точно на същото място като тогава. Само че този път бях подготвена и се отървах без глоба от 250 долара.
И тъй, когато стигнах на място, току-що беше спряло да вали и земята почваше да съхне. Забързах да проверя графика за тренировките – тази на Рафа беше на обяд на корт 9, естествено на другия край на стадиона. Препуснах натам, за да открия… нищо. Кортът беше още покрит с локви и никой не чистеше. Натъкнах се на esmejo и Rafathe1, поговорихме за вчерашния мач, докато се връщахме към таблото, за да видим има ли промени. Естествено, сега пишеше, че Рафа ще тренира на пети корт. Вече беше обяд и още подсушаваха корта и ние зачакахме. След време пак проверихме разписанието и този път Рафа беше пренасеочен към корт 6.
Отидохме там и се срещнахме с Лесилатор и отбора на ББ. Поговорихме с охраната и още няколко вамоски, които напоследък изскачат отвсякъде. Изживяхме триумфален миг, когато някой каза, че Фед е загубил първия сет – всички се развикахме и разръкопляскахме като луди. В крайна сметка Рафа изобщо не се появи, но на таблото изписаха, че ще бъде в 16 ч. на четвърти корт, затова решихме да отидем на централния корт и да подкрепяме Феру в третия сет. Не се получи, но съм сигурна, че е оценил малката подкрепа от публиката..

След като побъбрихме на сянка, напихме се с вода и се намазахме обилно със слънцезащитен крем, стана време да заемем стратегически позиции на четвърти корт за тренировката. Този път всички се разпръснахме, но поне веднъж ще има снимки от различни ъгли. Рафа закъсня много и точно започвах да си мисля, че изобщо няма да дойде, но към 16,30 той цъфна, прекрасен, както винаги.
Бързо преобличане и слагане на лентата и той започна с форхендите. Усетих, че удариет му са по-добри от предишния ден, но все още изглеждаше недоволен, особено от бекхенда. Интересно беше да се види, че Ройг този път му дава сериозни съвети, докато други дни просто подмяташе по някоя дума тук-таме. Днес с Рафа проведоха кратък разговор на мрежата и Ройг показваше на Рафа как да посреща ударите. Чух много „Buena” от Ройг, но имаше и много гримаси от Рафа. В един момент така се ядоса, че удари задната ограда на корта с ракетата, а няколко минути изкрещя МНОГО силно „Рррррррраффффф! Беше много…ъъъъ… възбуждащо.
Тренира около час, повечето време беше много сериозен, но накрая се поусмихна. Днес не се съблече (Толкова сме разглезени!) и не се преоблече в края на тренировката. Отдели много време, за да подпише автографи и си тръгна като прескочи оградата.

Направих някои чудесно снимки и за щастие имаше малко хора, тъй че можех да сменя мястото си и ъгъла на няколко пъти. Но трябва да кажа, че по едно време стоях зад основната линия, откъдето удряше Рафа и не можех да не се удивя каква сила влага в ударите си. Звукът, който издава топката след контакта с ракетата е нещо, което не можеш да доловиш на мач, но в такива моменти разбираш колко усилие влага в ударите си. Наистина е… изключително. Можех да стоя та цял ден и да го гледам. Сериозно. Странно е, но това НИКОГА не ми омръзва.

Забравих доклада на полицията по лепенките: Лепенката на корема си стоеше и на тренировката, и на мача, но китките му бяха превързани само за мача.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 21 авг 2009, 15:16

БЛОГЪТ НА СИНСИМИНИ
Снимки от тренировката днес


Rafathe1 и esmejo правят знака на ВБ, докато чакат Рафа
Изображение

Ето го и него… Бързо преобличане, разтягане и на работа…
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Рафа наднича през оградата, за да види резултата от мача на двойки на Феру и Робредо на съседния корт
Изображение

Тук се бори с някакво насекомо, което го напада
Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Въпросният недоволен вик
Изображение


Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

И няколко сериозни изражения днес
Изображение Изображение Изображение

Изображение

Не знам защо не мога да намаля тази
Изображение

И после си тръгна
Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 21 авг 2009, 15:31

БЛОГЪТ НА СИНСИМИНИ

БЕШЕ НЕВЕРОЯТНО!!!!


Е, началото не беше чак толкова добре и с ББ и Съмър бяхме много притеснение, но щом Рафа удари онези два изключителни минаващи в типично негов стил, нещо сякаш прещрака у него и той започва все повече да заприличва на Рафа, когото всички обичаме и познаваме. Беше такава радост – мачът беше с добро качество, не беше нужно да затварям очи всеки път, когато Рафа удряше бекхенд, а разиграванията бяха наистина увлекателни. Понякога Рафа правеше брилянтни удари, Матьо също игра добре! Звучи странно, но наистина имах усещането, че тази вечер Рафа излъчваше някаква особена енергия. Тренировките му не бяха много убедителни (съдейки по собственото му настроение), а вчерашният мач беше малко или много напрегнат от началото и Рафа го спечели, защото е упорит, а Сепи се скапа, когато трябваше. Но тази вечер… беше много по-различно. Особено във втория сет той намери себе си. Забелязах, че се движеше много по-добре от вчера, мисля, че вече не мисли много за коленете си. Освен това той явно се забавляваше, което е най-важното. Гърлото ми се свива почти до задушаване, когато си помисля, че може би най-после е преодолял нещо в себе си…
Бях твърде погълната от мача, за да снимам, а и апаратът ми не снима добре на изкуствена светлина, тъй че оставям снимките на професионалистите. Но беше прекрасно да бъда там и да го гледам, когато е в такава форма (ако си спомняте, последния път, когато бях в Синсинати, Рафа се отказа в първия мач). Още благоговея.
Публиката определено беше за него, освен по някой случаен вик „Давай, Анри”, но мисля, че те бяха от кисели федфенове, които викат за всеки, който играе срещу Рафа. Но не ги виня, аз правя същото.

Както и да е, беше чудесно и вече се вълнувам за утрешния мач… макар ще е нервокъсащ. Свършва още един приказен днес на турнира (вече е 1,40) и спирам дотук. Всичко хубаво на Лесилатор, която заминава тази вечер. Ще ни липсваш! Беше чудесно да се запознаем и да бъдем заедно – с нетърпение чакам блога и снимките ти.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 21 авг 2009, 15:46

БЛОГЪТ НА БЛУБЪРД
СИНСИ, ДЕН 5 – СУТРИНТА


Тъй като разбрахме от Лесилатор, че Рафа ще тренира днес на обяд, успяхме да си починем малко и да закусим късно. В момента вали… Съмър казва, че е силно, а и паважът беше още мокър, когато започна пак. Тъй че не бързаме да се появим на стадиона. Гледаме канала с прогнозите и явно там се радват, че имат много новини за урагани, бури и т.н. Прогнозата е дъжд и превалявания за Охайо, но се вижда и синьо небе.

Няколко бележки от тази сутрин. Качихме се в асансьора с енди Мъри и още един играч, който ни поздрави и би трябвало да го познаваме, ама не. Хапваха шоколадови десертчета, сигурно здравословни. Енди изглежда много добре – идеално чист и спретнат, и се засмя, когато го попитах: „Готов ли сте за дъжда днес”? Докато бяхме в ресторанта, Симон дойде да хапне, а на връщане към стаята срещнахме Фели, който изглеждаше малко меланхоличен в кораловата си фланелка с разкъсани букви и светли джинси. Съмър казва, че всеки път изглежда меланхоличен… май е самотник и не обича да общува много. Винаги яде сам в ресторанта и пише СМС-и, твърде мрачен е за латинос.

Надявам се довечера ад се приберем преди полунощ. Графикът е толкова несправедлвив. Не знам как ще се справят, ако цял ден вали.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта