ТЕНИС

Потребителски аватар
wimbly
Мнения: 1029
Регистриран на: 04 май 2006, 00:55

Мнениеот wimbly » 03 ное 2006, 21:52

мани я тая, нищо особено.
Далеч е от класата на "големите" :arrow:

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 03 ное 2006, 21:52

:D

Макенроу победи Борг в демонстративен мач в Дубай

Двама от най-големите противници на корта от близкото минало Джон Макенроу и Бьорн Борг изиграха демонстративен мач в Дубай. 47-годишният американец, който е носител на 7 титли от Големия шлем, победи шведския си колега с 4:6, 6:4, 10:4.

Двамата тенисисти са играли един срещу друг 14 пъти, като вече имат по 7 победи. В типично свой стил Макенроу изпрати няколко топки в публиката на централния корт „Мадина Джумейра Арена” преди началото на мача, хвърли ракетата си на земята и дори започна спор със съдията на стола. Всичко това бе с единствената цел зрителите да си припомнят славните времена, когато американецът не можеше да сдържа темпераментния си характер по време на двубоите.


50-годишният Борг, който има 11 трофея от Големия шлем, игра на ниво и не отстъпваше до последно на своя противник, но в крайна сметка Джон Макенроу показа, че въпреки годините се намира в чудесна физическа форма.

Американският тенисист започна колебливо първия сет, но постепенно навлезе в ритъм и във втория вече диктуваше правилата на корта. Въпреки равния резултат от 4:4 гейма, шведът не успя да се възползва от възможността за пробив и логично загуби. В специалния трети сет, който се играеше до 10 точки, Джон Макенроу се представи повече от убедително и заслужено спечели срещата.

ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 ное 2006, 19:48

Браво!Чудесни снимки на Ана Иванович!Има чар ,има цвят и сексапил! Без докачение,но една от вашите любимки има вид на...... анорексичка :shock:
Има хляб в големия Джон!!Харесвам го и защото е фен на моя човек!

HUNTER
Мнения: 237
Регистриран на: 31 авг 2006, 12:42

Мнениеот HUNTER » 05 ное 2006, 19:55

Незнам,аз ли нямам вкус или тази Иванович наистина не струва.Данни има момичето,не може да и се отрече,ама да я сравнявате с Хантухова,Курникова и Шарапова не става.Далеч е от тяхната класа.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 ное 2006, 22:13

HUNTER написа:Незнам,аз ли нямам вкус или тази Иванович наистина не струва.Данни има момичето,не може да и се отрече,ама да я сравнявате с Хантухова,Курникова и Шарапова не става.Далеч е от тяхната класа.

Вкусовете ни са различни! :wink: :lol: :lol:

Hewitt
Мнения: 1
Регистриран на: 25 апр 2006, 12:13
Контакти:

Здавейте

Мнениеот Hewitt » 07 ное 2006, 12:08

Бих искал да ви поканя в моя тенис форум на следният адрес:

http://rocketball.co.nr/

елате и се регистрирайте има много инфо , снимки и видео!

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 07 ное 2006, 22:05

Диа Евтимова: Искам догодина да вляза в Топ 100

Диа Евтимова е родена на 30 април 1987 година. Тази година е записала 46 победи и 19 загуби. Спечели турнирите в родния си град Хасково и в Палич (Срб). Евтимова игра на финалите в Русе, Марибор и Подгорица. В понеделник тя влезе за първи път в кариерата си в Топ 300 и заема 288-о място.

- Диа, попадането ти сред първите 300 тенисистки в света ли беше целта за годината?

- Не мога да кажа, че е била точно тази, но съм доволна от факта. Завърших 2005 г. под номер 540, така че напредъкът е очевиден.

- На какво се дължи той?


- Най-вече на здрава работа. За този голям скок допринесе и физическата подготовка - особено тренировките за раменен пояс. Освен това отделям много внимание на началния удар. Започнах да намалявам замаха при форхенд в полето. Така вземам топката по-рано и играта ми става по-бърза и по-агресивна. Това е важно при играта на твърди кортове.

- Имаше контузия в бедрото. Излекували я?

- Още имам проблеми. В момента съм си в Хасково и правя водни процедури. Освен това вземам хомеопатични лекарства.Надявам се да съм във форма, защото ще играя още два турнира тази година. Те са на твърда настилка в Израел - от 20 ноември в Рамат Ашарон и седмица по-късно в Тел Авив.

- Тази травма отложи дебюта ти в турнирите от WTA. Той беше планиран за Хаселт...

- Да, така беше. Но живот и здраве догодина се надявам да запиша първите си участия. След Нова година ще играя в Съединените щати на турнири от ITF. Планираме да атакуваме някое състезание в края на февруари там - най-вероятно в Мемфис.

- А обмисляш ли да запишеш първо участие в Големия шлем?


- Смятам да играя през май на „Ролан Гарос". Ще имам достатъчно точки, за да влезна в квалификациите в Париж.

- Кога България ще има отново две състезателки сред първите 100?

- Още догодина. Убедена съм, че ще вляза в стотицата, защото имам качества за това. Но трябва да тренирам много усърдно и да съм здрава. Нужен е и малко късмет.

- Преди години беше в школата на Жюстин Енен в Белгия. Защо не продължи?

- Наистина изкарах три години там. Бях и в школата на Разано във Франция. С баща ми преценихме, че този стил на игра, който се налага не е за мен. В школата на Жюстин се залага на дефанзивната игра, с повече физическа сила. Искаха от мен и да кача килограми, което не намирам за нормално. Затова като навърших 18 години се отказах от техните услуги. Сега се готвя с баща ми, който е всичко за мен - родител, ментор, треньор и психолог.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 08 ное 2006, 09:25

Липсата на пари ли кара нашите момичета да напускат школите на големите?
Дано бащата на Диа е по-различен от бащата на Сесил!Освен да я научат да играе е важно и да я лансират добре!
Мони, и аз харесвам Ким! :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 13 ное 2006, 14:03

:P

Густаво Кюртен се завръща на корта.

Бившият номер едно в тениса Густаво Кюртен от Бразилия се завръща на корта след деветмесечно отсъствие.

Той получи „уайлд кард" за чалънджъра в парагвайската столица Асунсион с награден фонд 75 000 долара. Турнирът е част от южноамериканската верига „Копа Петробас".

Трикратният шампион от „Ролан Гарос" е изиграл едва един мач през тази година. Гуга отстъпи през февруари в първия кръг на турнира в Коща ду Сойпе в родината си.

Операция на бедрото през септември 2004 години спря кариерата на Кюртен. През миналата година той изигра само 16 срещи и изпадна от Топ 100 за първи път от 10 години.

В момента Густаво е 1135-и в световната ранглиста на АТР

„В края на тренировката в събота се почувства отлично и мисля, че съм готов да се състезавам отново", мотивира решението си 30-годишният бразилец.

Потребителски аватар
FiX YOU
Мнения: 24
Регистриран на: 16 окт 2006, 16:58

Мнениеот FiX YOU » 15 ное 2006, 21:51

Гуга е невероятен. дано да се завърне отново там, където му е мястото. :)

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 16 ное 2006, 21:28

Евтимови са на нула от тениса като семеен бизнес

Втората ракета на България Диа Евтимова и нейният баща и треньор д-р Евтим Евтимов бяха гости на 15-ото издание на кръгла маса „Топспор", ортанизирана от в. „Топспорт" и сайта Топспорт.бг. Дискусията се организира с подкрепата на „Еврофутбол" и с любезното домакинство на "Best Western City Hotel".
Темата бе „Семеен бизнес ли е тенисът". Д-р Евтимов заяви, че наистина възприема спорта като фамилно начинание. Инвестициите за изграждане на един тенисист са огромни. Той даде за пример турската състезателка Йозген, за която се харчели по 130 000 евро годишно.

„Преди 8 години си говорихме с бащата на Мария Шарапова - Юрий - спомни си бащата на Диа. - Той беше притеснен и ми каза: Ех, Евтимов, притеснен съм много, как ще връщаме тези 150 000 долара годишно. По това време издръжката на дъщеря ми да е била най-много 10 000 долара. Ако трябва да говоря за успешни тенис семейства в момента трябва да спомена Сафини и Анчич". :roll:

Добрите треньори струват много скъпо. Лекарят даде пример с Боб Брет, който получава 5 хиляди долара седмично, само да помага за подобряването на сервиса на Марио Анчич.

„Спомням си, че бащата на Анна Чакветадзе беше готов да плати между 7 и 10 хиляди долара, за да вземе щерка му „уайлд кард" за Откритото първенство на София - разказа Диа Евтимова. - Така че става въпрос за много пари. Аз бях в школата на Жюстин Енен. Там мениджърите ми обещаваха да влезна в Топ 100 още на 16 години. Но за това трябваше да кача 10 килограма мускулна маса за два месеца. И аз реших да се откажа. Не бях готова ментално и физически. Освен това в клуба в Монс (Белгия) цари абсолютна диктатура, налагана от Карлос Родригес, което не отговаря на нашите разбирания".

До момента семейство Евтимови било на нула в тенис бизнеса и се надява кривата на печалбата да тръгне нагоре. Диа замина в четвъртък за Израел, където ще играе в два турнира на ITF. За догодина плановете на хасковлийката и нейният баща са да влезе в Топ 100 на планетата, а през 2008 година тя да бъде сред 50-те най-добри в света.

Диа Евтимова още не е търсена от големите рекламодатели, но е сигурна, че с навлизането й в световния елит ще стане желано лице за сериозните компании.
Изображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 17 ное 2006, 14:01

Диа Евтимова: Искам догодина да влезна в Топ 100.

- Диа, попадането ти сред първите 300 тенисистки в света ли беше целта за годината?

- Не мога да кажа, че е била точно тази, но съм доволна от факта. Завърших 2005 г. под номер 540, така че напредъкът е очевиден.

- На какво се дължи той?

- Най-вече на здрава работа. За този голям скок допринесе и физическата подготовка - особено тренировките за раменен пояс. Освен това отделям много внимание на началния удар. Започнах да намалявам замаха при форхенд в полето. Така вземам топката по-рано и играта ми става по-бърза и по-агресивна. Това е важно при играта на твърди кортове.

- Имаше контузия в бедрото. Излекували я?

- Още имам проблеми. В момента съм си в Хасково и правя водни процедури. Освен това вземам хомеопатични лекарства.Надявам се да съм във форма, защото ще играя още два турнира тази година. Те са на твърда настилка в Израел - от 20 ноември в Рамат Ашарон и седмица по-късно в Тел Авив.

- Тази травма отложи дебюта ти в турнирите от WTA. Той беше планиран за Хаселт...

- Да, така беше. Но живот и здраве догодина се надявам да запиша първите си участия. След Нова година ще играя в Съединените щати на турнири от ITF. Планираме да атакуваме някое състезание в края на февруари там - най-вероятно в Мемфис.

- А обмисляш ли да запишеш първо участие в Големия шлем?

- Смятам да играя през май на „Ролан Гарос". Ще имам достатъчно точки, за да влезна в квалификациите в Париж.

- Кога България ще има отново две състезателки сред първите 100?

- Още догодина. Убедена съм, че ще влезна в стотицата, защото имам качества за това. Но трябва да тренирам много усърдно и да съм здрава. Нужен е и малко късмет.

- Преди години беше в школата на Жюстин Енен в Белгия. Защо не продължи?

- Наистина изкарах три години там. Бях и в школата на Разано във Франция. С баща ми преценихме, че този стил на игра, който се налага не е за мен. В школата на Жюстин се залага на дефанзивната игра, с повече физическа сила. Искаха от мен и да кача килограми, което не намирам за нормално. Затова като навърших 18 години се отказах от техните услуги. Сега се готвя с баща ми, който е всичко за мен - родител, ментор, треньор и психолог.

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 19 ное 2006, 14:30

Изображение
Бьоркман и Мирни също спечелиха днес. И двамата са добри приятели на Роджър, особено Мирни. 8)
Изображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 20 ное 2006, 15:30

Шарапова срещу Дейвънпорт на демонстративен мач в Сеул.

Номер 2 в световната ранглиста Мария Шарапова ще участва в демонстративен мач срещу американката Линдзи Дейвънпорт на 1 януари в Южна Корея, съобщиха по-рано днес от тенис асоциацията в Сеул.

19-годишната рускиня загуби демонстративния мач през миналата година, като тогава нейна съперничка бе американката Винъс Уилямс.
Световният номер 1 Роджър Федерер също ще зарадва местните фенове, като ще се изправи на корта срещу испанския си противник Рафаел Надал.


Единия мач утре, а другия на 1-ви януари. :?

Абе когато и да са, БОЙ по Шарапова и Надалчо.... :twisted:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 25 ное 2006, 19:13

MooNChilD написа:


Абе когато и да са, БОЙ по Шарапова и Надалчо.... :twisted:


Оле, колко си лош :evil: :evil: :evil:



2007 ATP/ITF Calendar
:arrow: http://stevegtennis.com/07atpres.htm


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта