Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 4

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 17:22

vviva написа:Мери armataz_01_11 Нали беше в добро настроение :lol:

Аз определено не съм съгласна, че сме отричали качесвата на някой! Че и много често :?
Колкото до това кой величаем, много ясно Рафа си е нашият герой :wink:

п.п. Добре дошла/дошъл :)


Добредошлият е пуснал два еднакви поста при нас и във федската тема, за да ни гледа сеира. На кеф съм, ама не за експерименти върху нежната ми душичка! :evil:
Изображение

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 09 ное 2006, 17:28

Е, нормално е нов/а е. :roll:
Едва ли това е целта, но от къде да знам, понякога съм доста наивна. Но определено не харесвам такива генерални заключения, които си е извадил/а за толкова кратко време :?

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 17:32

Загледай се в текста - така е написан, че не е ясно на кого е привърженик пишещият - аз също се подведох в отговора тук, но понеже ми звънна и от федската тема, го видях там и разбрах, че някой си прави гъба с нас. И след като това са му двата единствени поста може да е и някой от познатите ни обекти, минал в нелегалност. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 18:19

ПРИЯТЕЛЯТ НА НАДАЛ ТОМЕУ САЛВА МУ Е СПАРИНГ ПАРТНЬОР В ШАНХАЙ

ТРЕТИЯТ ИСПАНЕС ЦА МАСТЪРСА

Томеу Салва ще бъде до приятеля си на Мастърса в Шанхай. “Трябваше да получа разрешение от треньора си, за да замина в Шанхай с Рафа, надявам се да му помогна да спечели”.

Световният №2 Рафаел Надал се запознал с Томеу Салва преди 12 години на турнир в Майорка. Срещнали се във втория кръг и Надал спечелил, но те станали приятели и са такива и до днес. За втора поредна година манакорецът е поканил Томеу от Кала Милор да му бъде спаринг партньор на Мастърса в Шанхай. “Предложи ми го през лятото и аз, разбира се, приех, макар че трябваше да поискам позволение от треньора си Франциско Рой. фактът, че той пътува някои седмици от годината с Рафа помогна”, обясни Салва, №381 в АТР, който вчера спечели турнира във Вилафранка де Пенедес.

Надал беше взел приятеля си и на миналогодишния Мастърс Къп, когато имаше нещастието да се оттегли, без дори да играе. “Стана му много неприятно – кортът беше пълен, но когато обяви, че няма да играе, се изпразни за минути. Изненада ме как очакваха Рафа в Китай: на летището имаше поне 200 фотографи.

ОТБОР ЗА ДВОЙКИТЕ

Рафа и Салва щяха играят заедно на двойки тази година в Бастад и Щутгарт, но отсъствието на манакореца от турнира отложи дебюта им. Приятелите може да играят за пръв път в АТП на турнира в Ченай (Мадрас), Индия

САЛВА РАЗКРИВА КАКЪВ Е НАДАЛ

УСПЕХЪТ НЕ ГО Е ПРОМЕНИЛ
“Рафа има късмет, че е възпитаван в среда на спортисти. Той е същият, какъвто беше, когато се запознахме и ние си останахме големи приятели.

ЗА ПРЪВ ПЪТ СЛОЖИ БАНДАНА В LA BAULE
“Когато участвахме в световния турнир за юноши в La Baule Надал се появи на корта с бандана на главата. С Марсел Гранойе му се присмяхме, но трябва да призная, че сега му отива.

ИЗЛЕТИТЕ НА НАДАЛ
Когато стане рано, независимо дали отива на риба или на голф, Надал обикновено спира на една бензиностанция, за да си купи коса кола, чипс, маслини и консерва риба тон. Това е любимата му късна закуска/обяд, когато е навън.

ТЕЗИ НАВИЦИ
Всички знаят, че обича да слага бутилките с вода с етикетите към корта, но освен това гледа с часове мачовете, които е играл. Миналата година в Шанхай гледахме видеозапис на финала в Мадрид.

ФЕН НА ИСПАНСКАТА МУЗИКА
Помня, че на миналия Мастърс Къп носеше ДВД на Алекс Убахо и по цял ден го слушаше. Обича и други испанци като Давид Бисбал и Алехандро Сайнз.

Искам на риба с Рафа! :cry:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 09 ное 2006, 18:31

maryan unfaitful написа:Искам на риба с Рафа! :cry:

Изображение :lol: :wink: аз пък съм скромна и искам само някоя от снимките, които 200-то фотографи са направили, макар че и на тези от корта се кефих достатъчно....
А и да си кажа мнението за шалварките - абе направо са си хубави, спрямо това, което бяхме видели миналия път...
И на новото sozopolis само да кажа, че в тази тема обикновено пожелаваме успех на Рафа, или поне аз, де. Изображение така, че печели-не печели, печели, ПЕЧЕЛИ, щото така ми харесва.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 19:29

Нали ви казах, че Блейк е пич! :D

БЛЕЙК ЩЕ ИГРАЕ СРЕЩУ НАДАЛ В ПЪРВИЯ СИ МАЧ
НА ТЕНИС МАСТЪРС КЪП

Джеймс Блейк днес се качва на самолета и ще пристигне на дестинацията си готов за дебюта си на Тенис Мастърс Къпс. Турнирът от края на сезона, в който участват осемте най-добри играчи от АТР започва в неделя с повторение на финала от миналата година между защитаващия титлата си Давид Налбандян и първият в ранглистата Роджър Федерер.

Блейк открива раунд робин частта в понеделник, когато ще се срещне с втория в класацията Рафаел надал и ако успее да надвие испанския първенец, като нищо ще го видим на полуфиналите.

Още преди да се качи в самолета Блейк може да се надява на благоприятен маршрут в Шанхай. Жребият за раунд робина беше теглен днес и Федерер, Налбандян, финалистът от USO Анди Родик и четвъртият в ранглистата Иван Любичич, който играе най-добре в зала и е спечелил пет от шестте титли в кариерата си под покрив, са в по-конкурентната Червена група. Блейк се радва на късмета да бъде в по-леката Златна група заедно с Надал, третият в ранглистата Николай Давиденко, полуфиналист от Мастърс Къп през 2005, който спечели титлата в Париж в неделя и Томи Робредо, който за пръв участва в Тенис Мастърс Къп.

Да кажем, че Златната група е скоростната би било елементаризиране – Федерер е между най-добрите в работата с краката – но и четиримата участници в нея са изключително бързи, а Надал, Давиденко и Робредо са трима сериозни противници – между най-добрите дефанзивни играчи в света.

Надал несъмнено е по-издръжлив в дългите мачове, но двукратният шампион от Ролан Гарос е уязвим към големите блъскачи, които влизат пред основната линия и се възползват от защитната му позиция на корта на по-бързи настилки. След вдъхновеното му изкачване до финала на Уимбълдън Надал не успя да премине четвъртфиналите в последните си четири турнира, отстъпвайки на четвъртфинала на Хуан Карлос Ферено в Синсинати, падайки от Михаил Южни на този на USO, губейки от титанично сервиращия швед Йохим Йохансон в Стокхолм на шестнайсетина финалите и от Томас Бердих в Торонто и Мадид.

По обща оценка на тези пет загуби Надал не може да се справи с играчи, които му отнемат времето на твърда настилка, като вземат топката по-рано или просто я удрят по-силно и пристъпват напред, избутвайки го далеч зад основните линии. Надал е най-добрият в света играч, когато време да намери минаващите си удари на по-бавни настилки, но майсторът на приплъзването на клей не може да се нагоди към мачовете на твърда настилка през последните месеци.

Блейк често играе най-амбициозно срещу силни играчи. Той победи Надал и в двете им срещи, но те бяха на американска земя, където е комфортната зона на Блейк. Ще успее ли да наложи агресивната си игра над Надал?

“Той предизвиква най-доброто у мен. Изиграх два дяволски добри мача с него”, каза Блейк пред “Тенис Уийк” в интервю, взето малко преди началото на USO. “И двата пъти много ми помогна това, че играехме на твърда настилка и то в Америка. Чувствам, че мога да го атакувам и не се притеснявам или плаша, когато той хваща невъзможни точки. Гледам да не мисля за това – ако стане, стане. Мисля,че понякога много хора очакват твърде много и остават разочаровани, когато той хваща всяка топка и те кара да печелиш всяка точка по 2-3 пъти. Аз успях да запазя спокойствие и да мисля само за своите удари и ако той спечели точка, да съм сигурен, че той я е спечелил, а не съм му я подарил. Успях да го направя на няколко тъпи и сервирах много добре. Дано продължи така, но знам, че той може да ме победи винаги и вероятно ще бъде фаворитът в този мач.”

Макар Блейк да води в резултата срещу Надал,мачът в понеделник ще бъде тежък. Надал рядко прави на корта грешки от лошо настроение, каквито попречиха на Блейк да победи Макс Мирни на третия кръг на Уимбълдън...

Ясно е, че Блейк не може да си позволи дълги разигравания или лоша игра срещу Надал и в предишните им срещи той успя да се придържа към най-успешната стратегия срещу испанеца, макар че понякога биваше надигран. Волето на Блейк още има нужда от работа, но желанието му да играе пред основната линия, комбинирано с къси топки от любимия му форхенд, може да му даде предимство...

(със съкращения)
Изображение

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 09 ное 2006, 20:15

Вече ще ти вярваме, Мери :) :lol:
Още снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Eй, не мога да му се нарадвам на този човек :oops: :-p

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 20:28

Хах, много са готини, благодарско и за тях, и за предишните, че те пропуснах, Вива!

На първата снимка това върху шапката му очила ли са? :shock:

И кой му сложи тази джвъчка на косичката на последната, че съвсем да заприлича на момиченце? :evil:

А за вярването - крайно време беше. :wink: Сега вече ще мога да лъжа на воля.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 21:44

ЧУДЕСЕН НАЧИН ДА ЗАБРАВИШ ЗА ТРАВМАТА
Хесус Мингес

Рафа Надал се е потопил в преобразяващ процес, който да му помогне да пести енергия и да рационализира играта си, а затова е много важно да подобри сервиса си. И точно върху това е работел, когато ненавременна травма на коремните мускули, го принуди да спре. Не е нещо сериозно, но можеше да подкопае самочувствието му, докато успешно прилага – както демонстрира в Мадрид – съкращаване на разиграванията и много по-бърз сервис. Като оставим настрана травмите шампионът от Ролан Гарос пристига в Шанхай отпочинал, а жребият му помогна да избегне неприятните “топовни” сервитьори Любичич и Родик и “бика” Налбандян.

Блейк не е лош съперник за начало, защото изглежда се движи опасно по низходяща спирала в края на сезона, когато умората замъглява ума. Много по-добре, отколкото да започне с мач срещу безстрашния Давиденко или Робредо, който няма какво да губи и няма да играе под напрежение в Китай. Съдбата се усмихна на Надал и сега той може: 1) да забрави за коремната травма; 2) да провери колко добре работи ръката му и 3) да се замисли над доброто си представяне срещу Роджър Федерер. Да ги видим един срещу друг би било добър подарък за края на тази година.
Изображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 09 ное 2006, 21:47

Благодаря за всичко момичета...аз с тези гадни уроци и даскало нищо не мога да правя... :cry:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 09 ное 2006, 21:49

zlatibs написа:Благодаря за всичко момичета...аз с тези гадни уроци и даскало нищо не мога да правя... :cry:


Ти само се вдъхновявай, другото не го мисли! :wink:

Това е номерът - да се отменяме, когато се наложи.
Изображение

Потребителски аватар
Meto_Deyanov
Мнения: 669
Регистриран на: 18 мар 2005, 14:46
Местоположение: София

Мнениеот Meto_Deyanov » 09 ное 2006, 23:23

Каква солидарност... :wink:
Формата е временна, класата - вечна!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 10 ное 2006, 00:14

Намерих няколко стари снимчици, ама ми харесаха, така че си ги споделям с вас :D
Изображение
Изображение специално за Мери
Изображение

и нещо по-ново от пристигането в Шанхай
Изображение
Изображение
кой е този с Рафа?
Изображение
Изображение с Родик??

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 10 ное 2006, 00:17

Изображение
дано се вижда, ако не - линка е това http://www.tennisone.com/club/lessons/j ... mation.gif

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 10 ное 2006, 00:36

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта