Марат Сафин

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 23 окт 2006, 21:54

Изображение Изображение Изображение Защото пак се обаждаш неподговен, затова. :lol: :lol: :lol:
Don't play games with a girl that can play better...

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 23 окт 2006, 22:00

Така де... да играе чилийски кючек на масата... :lol: :lol: :lol: Както и да е, смятам, че Марат и Гонзо биха били железен тандем. 8) Даже предлагам личен треньор да им стане Фабрис Санторо и без това скоро ще се откаже. :lol: :twisted: :wink:

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 23 окт 2006, 22:04

Ще ти бутна едно рамо да им станеш треньор по физическата подготовка като си им толкоз навит. :lol: :lol: :lol: Ако Гонзо успее под твое ръководство да вземе някоя титла от сериите Мастърс, ще те призная. :wink:
Don't play games with a girl that can play better...

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 23 окт 2006, 22:09

Благодаря ти за подкрепата, Вени, но вече подадох документи за личен терапевт на тандема Мария Кириленко - Даниела Хантукова. :oops: :twisted: Съжалявам, но мечтата ти Гонзо да спечели Мастърс ще почака. :lol: :wink:

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 23 окт 2006, 22:17

Еххх, закъса го Гонзито. :lol: :lol: :lol:

По темата, че много се отклонихме. Утре Марат играе втори мач от вечерната сесия, някъде около 21 часа българско време! Оправихме стрийма на Биби, така че всички ще сме на линия! :wink: 8)

По последна информация настилката се оказа доста бърза, а топката не отскача много добре. С две думи като тази в Москва. :roll: Марат, направи го бързо и безболезнено. Ако решиш да почиваш за Берси, недей да ни опъваш нервите допълнително, моля те. :oops: :oops: :oops:
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 24 окт 2006, 12:08

Догодина няма да ни се налага да чакаме чак до АО. 8) Компанията е малко плашеща, но ще стане страхотен турнир! :wink: Загрявка за възвръщане на титлата на АО, която за съжаление нямаше възможност да защитава. :P

Safin to play Kooyong, Hewitt sticks with Sydney
October 24, 2006 - 1:58PM


Popular Russian Marat Safin will play in Australia for the first time in two years at the AAMI Classic in January.

Safin has not played Down Under since claiming his second grand slam title when he beat Lleyton Hewitt in four sets in the 2005 Australian Open final.

World No.1 Roger Federer and defending champion Andy Roddick have also decided to again fine-tune their Australian Open preparations at the round-robin Classic at Kooyong.

A knee injury which has troubled Safin for most of the last two seasons meant he was unable to defend his Open title earlier this year.

But the 26-year-old is finally back to full fitness and has recently lifted his world ranking to 36.

Safin advanced to his first ATP final in more than year earlier this month before losing to countryman Nikolay Davydenko in the Kremlin Cup decider.

With world No.3 David Nalbandian, No.4 Ivan Ljubicic and Roddick (No.5) in the field, the Classic boasts four of the world's top five players.

Tournament director Colin Stubs said today he had contacted Hewitt to determine his availability.

But the Australian star has once again chosen to use the Medibank International in Sydney as his final lead-up event for the first major of the year, where the other major men's drawcard will be world No.2 Rafael Nadal.

The Classic field at Kooyong also includes Germany's Tommy Haas, rising Scottish star Andy Murray and Czech Radek Stepanek.

With Hewitt unavailable and Stubs not approaching Mark Philippoussis, there will be no local players in the 2007 Classic field.

The event runs from January 10-13.


Federer and Safin head Kooyong line-up

MELBOURNE (Reuters) - Roger Federer and Marat Safin, the last two Australian Open champions, will be fine-tuning their preparations for the opening grand slam of 2007 at the Kooyong Classic in Melbourne, Tennis Australia said on Tuesday.

World number one Federer and Russian Safin, who beat the Swiss maestro at the semi-final stage en route to winning the 2005 Open, head the line-up for the select eight-man field at the Jan 10-13 event.

Joining them will be defending champion Andy Roddick of the U.S., Argentina's David Nalbandian, Czech Radek Stepanek, Germany's Tommy Haas, Croatia's Ivan Ljubicic and British teenager Andy Murray.

A knee injury prevented Safin from defending his Australian Open crown in 2006 and the Russian, a former world number one who slipped as low as 104th in August, will be playing Down Under for the first time since defeating Lleyton Hewitt in the 2005 final.

Stepanek and Murray, the world's 14th and 17th-ranked players, will be making their debuts in the round-robin tournament.

Of the current world top five only Spain's number two Rafael Nadal, who will be playing in the Sydney International, is missing from the Kooyong field.

The 2007 Australian Open is from Jan 15-28.

http://sports.yahoo.com/ten/news?slug=r ... &type=lgns
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 24 окт 2006, 23:19

Получи се много хубав мач. Както можеше да се очаква, Ричи беше жаден за изява, игра изключително добре. От своя страна Марат беше бавен, изморен и направи глупави грешки на важните точки, закономерно загуби 4-6 6-7. Бори се до край, но Ричи просто не му даде да диша. Пожелавам му късмет, дано спечели турнира и успее да запази това ниво на игра! 8)

Марат беше много разочарован, направо ме заболя сърцето като го видях как бързо се изниза :cry: :cry: :cry: ..... но се надявам тази загуба да се окаже в негова полза и да успее да почине за Берси! :wink: Защото традицията не трябва да се нарушава. Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение 2000, 2002, 2004.....сега 2006? Изображение
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 25 окт 2006, 14:37

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

:roll: :oops: :oops: :oops:
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 25 окт 2006, 14:44

Цитати от пресконференцията вчера:

"Не знам дали Марат игра добре днес, но аз изиграх велик мач”, каза Гаске. "Днес всичко се получаваше- бекхенда, сервиса и концентрацията, която се оказа и решаваща в края."

Гаске призна че е бил нервен, когато е видял жребия.

"Хвана ме малко страх. Той е един от най-добрите играчи, особено на такава настилка. Просто си казах че ще се забавлявам"

Сафин вярва, че Гаске е изиграл един от най-добрите си мачове.

"Определено той изигра един от най-добрите си мачове", каза Сафин. "Сервираше добре на важните точки, бекхенда му функционираше безотказно, не ми даде подаръци във важните моменти; Аз всъщност не се задавих, просто той правише всичко както трябва. Направих няколко грешки във важните моменти, не би трябвало да се оплаквам, но трябва да призная че последната топка, сервисът, беше дълъг, доста аут, и направо съм бесен, че съдията си замълча. :roll: (все пак играете във Франция, Марат....пък и миналия мач още държи влага :roll: :x ) Но от друга страна Ришар наистина изигра един добър мач."

Сафин гледа напред към Берси, който е един от любимите му турнири.

"Наистина се надявам на добър жребий следващата седмица. Следващата седмица е моя турнир, любимия ми турнир. Ще играя много по-добре, но ми трябва поносим жребий." Изображение (на кои светии да се молим? Изображение )

Марат наскоро се раздели с треньора си Питър Лундгрен. Той сподели че е получил обаждане от Шведа след като той е получил поста на треньор в Британската Тенис Асоциация.

"Той ми се обади и ми каза; Аз нямам нищо против, ние сме приятели. Разделихме се по най-добрия начин, след като установихме че нещата не вървят и той не може да ми помогне. Но аз все още го обичам като приятел. Смятам че е велик треньор, страхотен човек, което е много важно качество. Трудно е да намериш такива хора в този грозен свят, в който живеем. Беше ми изключително приятно да работя с него, прекарах с него 2 години от живота си и му желая всичко най-хубаво. Ние ще продължаваме да се виждаме, дори го поканих да дойде с мен в Москва за финала на Купа Дейвис, така че приятелството ни не е приключило. За съжаление се наложи да поемем по различни пътища." (най-сетне се каза гласно че се разделят. Много хубави думи от страна на Марат за Питър :oops: )

Колкото до заместник на Лундгрен, Сафин смята да си даде време и да обмисли решението си.
"До края на годината пътувам с Александър Волков. След това ще имам месец и половина, в които да намеря някой свободен."
Евгени Кафелников?
"Неееее (смях). Прекалено много. Но все пак имам няколко идеи в главата си; тук става въпрос за това да прекарваш част от времето си с този даден човек. Трябва да мислиш за някой, който те разбира; някой, на който можеш да се довериш и да се чустваш комфортно с него, но без да е прекалено натрапчив. Ще бъда на 27, това ще е деветата ми година като професионален тенесист, затова трябва да намеря някой, който да знае за какво става въпрос в главата ми, да ме подкрепя, да ми помогне да направя стъпка напред и да се върна в топ 10; в играта ми също има няколко дупки, които трябва да се запълнят. Въпреки че се изкачих в ранглистата, все още има много неща, върху които да работя. Затова трябва да намеря подходящия човек, който да ми помогне."
(Маратик иска да подобри играта си и търси треньор! Изображение от последните интервюта бях останала с впечатлението че предпочита да пътува само с приятел, което надали е най-добрия вариант Изображение)
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 27 окт 2006, 12:49

И тъй като се готвим за Берси 8) нека си припомним близкото минало.

Част първа, 2000 година.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 27 окт 2006, 12:52

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

От този финал Марат получи и белег над веждата при леееко необмислен плонж в близост до мрежата. Не знам как му позволиха да доиграе мача, на няколко пъти беше предупреждаван заради кървенето. Ама нали си е герой. :wink:
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 27 окт 2006, 15:44

Видео интервю на Марат направено от организаторите на турнира е Берси. 8)

http://www.youtube.com/watch?v=k70QvpBUpjQ
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 28 окт 2006, 12:35

Продалжаваме с разходката назад във времето:

2002

Изображение
Изображение
Изображение
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 28 окт 2006, 12:36

Изображение
Изображение
Изображение

:D :D :D
Don't play games with a girl that can play better...

Потребителски аватар
FiX YOU
Мнения: 24
Регистриран на: 16 окт 2006, 16:58

Мнениеот FiX YOU » 28 окт 2006, 12:41

интервюто е много хубаво, само последното изречение ми звучи ужасно. :cry: :cry: много странно звучи.... още не мога да си представя, 4е наистина мисли да се откаже 2010... :cry:

много е тежък жребият този път (както никога :roll: ). клемон, надал, гаске, блейк, мъри, федерер... аз лично си представям така пътят към 4тата титла в Париж. но нека да не се изхвърлям. :P много ми се иска да гледаме сафин-надал, защото мисля, че сафин има реални шансове да го изхвърли още във 2ри кръг. :twisted:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта