Край?

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Край?

Мнениеот Delija » 10 май 2018, 11:58

Това че харесвам Стойчо, не значи, че думата му е закон за мен. Щом си припознава ЦСКА в Литекс, прав му път. Аз това нещо, което стана, не го приемам и ничии думи не могат да ми променят становището.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Край?

Мнениеот Delija » 10 май 2018, 12:03

8 написа:А Стоичков? Да позная! Той пък е собственик. Или пък "заблуден". Пената? Пената е на синекурна длъжност :qipam: Паро? Жеков? Останалите? Все има някакво обяснение, но ЦСКА не е ЦСКА.


Специално Жеката първоначално беше твърдо против историята с Литекс, но Ганчев му плати част от парите, които имаше да взема от ЦСКА (нали се водеше на някаква синекурна длъжност, не че свърши нещо, ама за паричките си опяваше), и изведнъж Жеката обърна плочата и припозна цялата история. Паро е подобен случай. За съжаление, повечето от тези хора са много малки чисто човешки и си имат цена, както сиренето в магазина си има етикетче с цена. Не за пръв път си обръщат мнението след материално облагодетелстване, помня и едни истории около ТИТАН, но да не се връщам пак на тях .....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Край?

Мнениеот 8 » 10 май 2018, 20:42

Ми щом пък ти си решил, че ЦСКА е Литекс също е ОК. ЦСКА си върви с цесекарите, а една част са си решили, че е Литекс и не са при ЦСКА. Мисля, че е ОК и за едните и за другите.

Лошото е, че не са само Жеков, Пената, Паро и т.н., а примерно и по-новото поколение на Ицо, Емо и Любо и още по-новото на Бербатов са на същото мнение. Май само една маргинална частица е встрани от цялото.

Стоичков макар и простоватичко много точно го каза. ЦСКА си е ЦСКА, а то през годините Червено знаме ли, Септемврийско знаме ли, ЦФКА ли (и аз да добавя Литекс ли) всячески всеки си го е наричал. Дали защото някой умник е решавал да обединява отбори, дали заради соц. парадигми, дали заради разфоримрования, дали заради избягване на юридически фалити ли нямат значение похватите. В тази връзка (ако това има значение) Левски по не е Левски, защото страничния примес при ЦСКА е прекалено малък, за да повлияе на основния концентрат.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Край?

Мнениеот drvasko98 » 11 май 2018, 22:28

Хипотетичен вариант. ЦСКА-1948 влиза след 1-2 сезона в А група (в момента влизат в Б). Домуса си вдига чукалата от Разград и прави в този отбор, това което правеше там. Какво ли ще се случи?

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Край?

Мнениеот 8 » 12 май 2018, 12:02

Не мога да разбера въпроса. Предполагам въпроса не е "какво ще се случи в шампионата" (ще вземат титлата или не), а любимия ви припознавателен въпрос в смисъл "онова ЦСКА ли е или не е".

За мен не е. Нататък мога да гадая само, но предполагам и за 99% няма да е. Първо защото така са възможни всякакви варианти. Можеш да смениш Домуса с Гошо или Тошо, а можеш и да смениш отборчето със Сливен или Хебър. Няма как да припозная отбор примерно Хебър начело с Гошо от Чирпан, че бил ЦСКА само защото решил да го има в името. Моля те не повдигай наивния въпрос "а сега не е ли така с Гришата".
Второ, такъв отбор няма бъдеще. Дори и да не ми се иска това което е спуснато на Армията или на Герена ще е основния фактор и без усилия, а всяко друго начинание в най-добрия случай може само да се доближава за няколко сезона до голямото при масово изливане на капитали, връзки и усилия, което в един момент ще спре. Няма как Домуса да поддържа нещо голямо там като не играе на Армията и е без цялата армада червени. Ако изсипва десетки милиони може и да мине номера за кратко време, но и така ще среща голяма съпротива. Най-малкото ще излиза със статута като на Септември примерно (с една шепа хора) опитвайки се да се мери с ЦСКА, където и без усилията на Гришата е половин България дори и собственика да е пълен олигофрен като Гърнето.

Най-вероятно ще влезе ив А група, за да се издразни и после всичко ще замре при един такъв нулев проект. Не вярвам да налива богатството си в нещо безмисленно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Край?

Мнениеот Delija » 14 май 2018, 00:11

8 написа:Стоичков макар и простоватичко много точно го каза. ЦСКА си е ЦСКА,


Извини ме, ама не мога да приема и една дума от една панаирджийска мечка, която ходи по разни латино-цигански телевизии да прави кола маски на мъже и да им глади ризите срещу някой шибан долар. :lol: :lol: :lol: Същият преди време оплю Димитър Пенев даже, който му даде пътя навремето във футбола. Беше велик футболист, но като човек е пълна отрепка и няма как думата му да тежи за каквото и да било.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Край?

Мнениеот Delija » 14 май 2018, 00:14

Не съм решил, че ЦСКА е Литекс ..... ти си решил, че Литекс е ЦСКА ..... има сериозна разлика. :D :D ФК Литекс си смени името на ЦСКА-София. :D

8 написа:Стоичков макар и простоватичко много точно го каза. ЦСКА си е ЦСКА,


Извини ме, ама не мога да приема и една дума от една панаирджийска мечка, която ходи по разни латино-цигански телевизии да прави кола маски на мъже и да им глади ризите срещу някой шибан долар. :lol: :lol: :lol: Същият преди време оплю Димитър Пенев даже, който му даде пътя навремето във футбола. Беше велик футболист, но като човек е пълна отрепка и няма как думата му да тежи за каквото и да било.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Край?

Мнениеот 8 » 15 май 2018, 05:41

Определено знаеш по-добре от мен решенията ми. Няма проблем и други решения да съм направил освен, че Литекс бил ЦСКА. Че живея в Чирпан, че съм дилър на Волво, че имам гепард в аквариум, каквото ти харесва.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Край?

Мнениеот VILIO » 22 юни 2018, 07:20

8 написа:Стоичков макар и простоватичко много точно го каза. ЦСКА си е ЦСКА,


А това е дракон!
https://metro.co.uk/2018/02/27/trans-sp ... n-7345554/
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Край?

Мнениеот Христолов » 04 яну 2019, 21:42

Честита нова година. Дано някой влезе да го рочете, преди да е свършила :qipag: :(

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Край?

Мнениеот Blue » 05 яну 2019, 06:20

Христолов написа:Честита нова година. Дано някой влезе да го рочете, преди да е свършила :qipag: :(
:qipag:
Честита и на теб. За много години :qipaz:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Край?

Мнениеот Христолов » 06 яну 2019, 00:08

Ти в Северна Америка ли се подвизаваш още? В кой град беше?

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Край?

Мнениеот Blue » 06 яну 2019, 01:12

Все още се подвизавам в Канада, макар че напоследък все по-често и за по-дълго се заседявам в България. Иначе бях в Монреал, а сега съм в едно градче близо до него.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Край?

Мнениеот Христолов » 06 яну 2019, 12:01

Много студено там :qipag: Аз искам да отида в Калифорния или евентуално Лас Вегас, ама нямам надеждни хора там да ме посрещнат. Само в Чикаго, а там е смотана работа.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Край?

Мнениеот Blue » 06 яну 2019, 15:27

Ами отиди за начало в Чикаго, пък после ще намериш начин да се преместиш на юг. Имам позната от България(ходехме заедно на курс по англ. език). Те направиха обратното - от Фриско, Калифорния се преместиха в Чикаго(липсвала им зимата) и вече доста години са си там. Та щом ти се ходи опитай и ако не ти хареса сменявай.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron