Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Мичо » 25 фев 2015, 16:34

:qipay: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 25 фев 2015, 17:41

Al написа: Весела, кажи ми, ти как би реагирала, ако Орешарски поиска и му дадат 8 милиарда евро заем?

След като зная за какво ще ги вземе, няма две мнения как ще реагирам аз, а и повечето хора!

От 25.02.
Цитирам Калфин от АБВ и думите му към БСП в НС
"Когато за 2015 г. България има да връща 7 млрд. лева, вие сте го гласували. 2.5% дефицит, вие сте го гласували със Закона за бюджета. За тази година прави общо 9.5 млрд. лева, гласувани от вас.
Ако дефицитът се нулира, което направи Дянков, това значи за тази година с 12% да се намалят бюджетите на всички ведомства. Социалната система няма да понесе такова намаление. Ако някой има други идеи, може би е добре да го каже, но това са фактите”

---------------------------------------------
Въже или вратовръзка
По дрехите ще ме познаете!" Това трябва да си е казал новият финансов министър на Гърция Янис Варуфакис, преди да отлети за Лондон за среща с колегата си Джордж Озбърн. След това е скочил в тесните черни панталони, метнал е синята риза без да я загащва, нахлузил е графитеното сако, опаковал е всичко това в кожена дълга куртка тип „канадка" и е опрашил за Даунинг стрийт.Делови до небрежност към такива дребнобуржоазни претенции като стил и дрес код, той е политик, зает да спасява затъналата си в безпаричие страна, да връща националното достойнство на обеднелите гърци и да демонстрира на световния политически и финансов свят, че... му дреме на кожените боти за техните рестрикции и условия!
Алексис Ципрас, който демонстративно не носи вратовръзки.
Италианският премиер Матеро Ренци публично му подари вратовръзка, като не пропусна да каже, че се надява Ципрас да започне да я носи веднага, щом страната му се възстанови от дълбокта финансова криза.
На дипломатичен език всъщност Ренци каза на Ципрас нещо много важно:„Мойто момче, първо гледай да станеш един от нас, защото не вратовръзка, а въже ти се вие около напереното вратле!". На Ципрас, въпреки слабия му политически опит, това му е станало пределно ясно.
Последна промяна от Vesela Taneva на 25 фев 2015, 19:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 19:11

Vesela Taneva написа:
Al написа: Весела, кажи ми, ти как би реагирала, ако Орешарски поиска и му дадат 8 милиарда евро заем?

След като зная за какво ще ги вземе, няма две мнения как ще реагирам аз, а и повечето хора!

От 25.02.
Цитирам Калфин от АБВ и думите му към БСП в НС
"Когато за 2015 г. България има да връща 7 млрд. лева, вие сте го гласували. 2.5% дефицит, вие сте го гласували със Закона за бюджета. За тази година прави общо 9.5 млрд. лева, гласувани от вас.
Ако дефицитът се нулира, което направи Дянков, това значи за тази година с 12% да се намалят бюджетите на всички ведомства. Социалната система няма да понесе такова намаление. Ако някой има други идеи, може би е добре да го каже, но това са фактите”


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Хайде сега. Други направили милиардите и сега десните от зор заман нямало къде да ходят и теглят. Ми оставете ни "зле", никой не ви иска "помощта" да ни заробите.

Няма такива помияри. Най-малкото цитата, който си пуснала е със социалистически аргумент. Теглили ги били да не рухне социалната система. Това как да го разбираме? Като скрито признание от твоя страна кое е по-доброто?

А ако Орешарски изтегли да кажем 240 милиарда (да поживеем и ние като гърците) и той също ги пусне по социалната система? Училище, болници, полиция, всичко стане като при соца. Тогава е заробване нали? Толкова си........
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 19:22

Stinkata написа:
8 написа: Как пък случихме с най-глупавата и крадлива столица в света :qipbl:

Ами как... Столицата се формира от глупави софиянци, търпящи крадливите селски навлеци... И ето ти глупава и крадлива столица...


Страната на практика я няма. Тя вече е в чужбина, София, турци, цигани, пенсионери все по-оредяващи, инвалиди. Това няма значение за дискусията ни, но просто някак си вникни, защото за вас провинцията е някъде 20-тина години назад като ви гледам разсъжденията. България се топи. Ако София се е разраснала за това време 2-3 пъти, България е вече наполовина. Не те карам да го знаеш, защото не си там, а ти го казвам, за да си по-добре информиран. Не я брой, няма я.

Но България пак си е зле. София все още си я има и си я кара по софийската, а тя е оценена безпристрастно от всички западни медии, България е най-бедната страна в Европа, говори си каквото искаш, но това е факта, а провинцията малко значение има вече за този факт просто защото я няма.

Сега вярно, че тук вече голяма част от "софиянци" са всъщност дошли от провинцията през тези последни 25 години. Смешници. Първо, попили са всичко софийско и действат като софиянци, само дето са диваци. Второ, ниското възпитание и манталитет проличава в някаква помпозност, която е смешна за околните. Все едно манго да види сателитна чиния, лед тв и една тава пържоли, голяма работа е. Ама за теб не е, образован си за много повече в живота. Типичен пример пловдивското Саше. Голяма работа е тука, като не видял селяка. Трето, тъпи са. По тяхната логика аз хленча. Най-малкото пък очаквам от такива идиоти и от циганите да ме спасят. На Запад някой като скочи обикновено се задейства инстинкта на някоя част от населението да си потърси своето ..........тук го мачкаш. Не вървят такива като Стоичков, осмака и подобни. Не спазвали робския манталитет на държавата, хленчили, не можело някак си така (дори и да няма обяснение просто казваш, че са ти неприятни) и т.н. България е много далеч от английското Лив енд лет лив. Видял съм го, не навсякъде на Запад, но има космополитни градове където на никой не прави впечатление другия и всички са добре.

А тези новите софиянци един таксиметров шофьор много хубаво ги описа. "Да, софиянци са, всяка събота и неделя се прибират на село, за да дойдат в понеделник пак тук" :qipay:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 19:31

Al написа:Айде сега за дълга. Моето мнение ще го формулирам така: щом трябва да се вземе дълг за рефинансиране на стар такъв натрупан от много правителства и е изгодно, съм за. НЕЗАВИСИМО кое правителство го тегли.


Ами айде да поговорим щом искаш. Ще се постарая да не споменавам елемента "София" в дискусията, за да няма обиди. Говорим просто от личното си мнение за страната.

Аз не съм много ЗА. Това е все едно безработен да тегли 100 000 лева. Не виждам как ще ги върне. Категорично става роб за цял живот. Каквото и да види в даден момент банките ще си го вземат и то не бива да разчита, че ще живее някой месец с повече от минимума, който му гарантира държавата, а той е ако не се лъжа малко над 250 лв, един хладилник, един телевизор. Другото си го взема.
Непрекъснато растящите лихви пък правят така, че той вечно си е длъжник.

Съгласен съм, че не предлагам решение. В същия момент този бедняк умира от глад или има нужда от спешна медицинска помощ, но тегленето на 100 000 гарантирано означава на практика край на живота, поне в хуманния смисъл на думата. Да го води по българския модел, на пълен роб, може, но нормално не.

Цифрата е ужасяваща и е в пъти по-зле ситуацията отколкото 89 и тогавашния дълг. При това тогава имахме много повече аргументи зад нас, които сега при много по-големи цифри на връщане ги няма. Например младо работещо население, а сега 1-2 милиона правят заплатите си на запад, не за нашите пенсионери, образование или болници.

По-простичко. Едно е да искам 100-200 лева заем от теб, друго е 1 милион. Второто на практика е невъзвръщаемо. Голям оптимист си ако очакваш при сегашната ми ситуация да ти ги връщам. Най-много можеш да ме направиш твой роб. Квото видя през живота си го полагам в краката ти иначе изпращаш биячи и така докато сме живи.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 19:38

Едно допълнение. Ако ще водим дискусия Ал, много моля да не говорим за партиите ни. Там леви, десни остави на евроатлантическите глупаци, които си знаят тяхната песен. Говорим за ситуацията.
Иначе е ясно, че заема от 1 милиард е смърт за България, но от 16 милиарда е спасение. Не съм ти някакво дете. Бъзикай си се там с не споменаваното име, но аз съм голям човек.

Засега казвам само, че 16 милиарда НЕ Е РЕШЕНИЕ. Всъщност закрива България. Ако погледнеш от позицията на това че тя така или иначе върви натам нищо сериозно не става. Просто днешните управляващи само ускоряват процеса и ще вземат като за последно десет още някой и друг милион за себе си.

Едва ли има някой наивник на Запад да очаква връщането на такива цифри от наработеща икономика и население в трудоспособна възраст работещо в други държави. Няма кой да ги връща тези пари. Циганите ли, пенсионерите ли, кой? Просто ускоряват геостратегическите процеси и преначертаването на политическата карта. 8 милиарда евро за нас са много, но за тях са трохи. ЕС и САЩ имат по около 15 000 милиарда евро годишен продукт, колко са 8 от тях? Нищо. Но пък се откъсват големи парчета от православния свят. Чертаят на Балканите (първо сърбите, сега нас, гърците са натискани), чертаят в Украйна и така, нищо ненормално, по-силния бие. Тъпото е, че някои от нас се радват на това и дори и не разбират.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 20:05

И понеже сме умни хора нека да си разясним какво означава кланянето на Севито на левия Калфин (тия десните фенове нямат принципи ей, на всички са готови да им правят.....).

Аргументът е "ако не теглим заем, а имаме да изплащаме 7.5 милиарда по лихви и дълга, трябва просто да орежем бюджета с тази цифра, което е абсурдно". Представяш си например и сега напълно платената, разбира се нелегално, болнична система и си я представяш и без още пари и свят ти се завива. Ще ти искат вероятно по 10 лева за аспирин или за чашка за урина.

Ти казваш "в такъв случай съм ЗА" с идеята да не стават апокалипсиси. Хубаво, но дай да видим и какво реално става. Калфин просто предлага този дълг (новия) да отиде в някоя година напред. При това заради забавянето ще има и лихви. Да речем вместо сега да режеш бюджета със 7.5 милиарда той ти казва "нека да е през 2017 с 10 милиарда евро или 2020 двойно, с 16 милиарда евро". Разбирам да беше магьосник и този новопоявил се дълг някак си да изчезне когато наближи периода за плащането му, че да се съглася, ама не е така. Разбирам го и него милия, като всички нескопосани правителства след 89-та. Тайно се надяват отнякъде да се появи магически икономически растеж и нещата ще тръгнат от само себе си. Да дългове, да растат, но пък дотогава можем и ние да започнем да забогатяваме. Да обаче всички студени аргументи сочат към обратното, поне според мен. Застаряваща и изчезваща нация, крайно бързо разрастване на процента цигани към цялото население.......аз дори виждам, и без да теглиш заеми, влошаване на обстановката, не подобряване. Или трябва да я приемем и да слизаме на по 100-200 лева заплати, това е положението за България, или трупаме някакви все по-големи дългове при все по-замираща държава.

Икономиката не е сложна наука. Винаги си го представяй като семейството в мини вариант. Разбира се не разсъждавай като Севито. Има ли бебе да се оправя, никакви грижи за него, див капитализъм, да се спасява, аааааааааа-ма-ха, няма да търпим хрантутник. Говорим за нормално семейство, не на луда. Та в едно семейство няма лошо при инцидентен и първи заем. Да кажем два дена преди заплата си, нямате пари, вземаш да изкарате тези два дни, после следващия месец карате с малко по-малко, защото при вземането на заплатата си върнал дълга. ОК, случва се на всеки, има и непредвидими разходи, например операция при зъб, случи ми се наскоро и ни еба мамата, няма как за го планирам преди да е станало. Мога единствено да планирам след като е станало, че лекарите ще ми ебат мамата, ясно е че са престъпници. Обаче случая на Калфин приравнен в семейството е друг. Теглим втори заем, за да изплатим първия, а този втория става по-голям, но пък отдалечен малко напред във времето, колкото да не ни закачат сега кредиторите. После обаче теглим трети, пак по-голям за да покрием втория и т.н., Калфин сега предлага поредния, да кажем петнайсти с който да покрием четиринайстия. Тръгнали сме от първи не стигащи пари два дена преди заплата, а сме стигнали до такъв, който изземва голяма част от годишните ни доходи (при държавата от бюджета за годината). Някак си не ми харесват тези стъпки.

По-смешното е, че дясната ултра фенка предлага крайно ляв вариант. Да се тегли заем, мир да има сега, а как ще се плаща никой не го интересува. Аз не предлагам дясно решение, но умното решение не ме насочва към този вариант. Че трябват действия трябват, но точно на тези не съм им фен.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 25 фев 2015, 21:13

Няма как да вляза в експертна дискусия, щото не отбирам от икономика и финанси. Свидетели бол. :qipag:
Опитвам се да мисля безпристрастно и логично. Друг е въпросът, колко ми се отдава. И винаги съм бил почитател на принципите (като бате Емо :qipaz: ).
По-скоро върху политическата част на събитието исках да поставя акцент.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 21:27

Политическата е ясна. Тези които преди бяха ПРОТИВ, сега са ЗА. Най-малкото това е безпринципно. Те дори и не се крият.

ДОБРЕ ДОШЛИ В ДЪРЖАВАТА НА БОРИСОВ И ДОГАН. НАРОДЪТ СИ ГИ ИСКА, НАРОДЪТ ИМ СЕ РАДВА, НАРОДЪТ НЕ Е ПРЕД ПАРЛАМЕНТА. ВСЕКИМУ НЕГОВОТО.

Ибрикчиите се врътнаха. Борисов се гушна с Доган, народът преглътна „договора за дилърство“.
Леле, що стана?! Владислав Горанов дръпна 45 минутна реч, сетне приложи още десетминутно обработване за затвърждаване на намачкването на депутатите от „АБВ“, БДЦ и прочие се врътнаха за пореден път. Владислав Горанов призова депутатите да осъзнаят, че управлението се дефинира само по един начин – „взимане на решения и носене на отговорност“. Точка. „Проведох много консултации, къде навреме, къде не, но разбрах едно – много от партиите, които подкрепят правителството, имаха информационна неяснота. Числото, което е заложено, е стряскащо.“, заяви министърът на финансите Владислав Горанов.

„Аз се извинявам, ако някога съм говорил срещу поемането на дълг. Погледнете стенограмите от 2012, 2013, 2014, как се е водил дебатът от икономисти в качеството им на народни представители от различните партии. Аз наистина бях против взимането на дълга от предишното правителство, но никога не сме си позволявали да критикуваме управлението, затова, че поема дълг, а затова, че не полага усилия да намали дефицита, за да няма нужда от този дълг.“, каза Горанов.
„Това е рамково споразумение с банки посредници. Дали ще вземаме дълг ще решаваме заедно в бъдеще, ако се наложи. Поемам ангажимент, че поне 2 милиарда от този дълг няма да бъдат ползвани. И това е минимумът, който няма да се ползва от лимита на това рамково споразумение.“, редна патетично и заклинателно министърът на финансите, който беше оставил надменното си високомерие в сауната на Шефа.
И като скокнаха Борислав Борисов от „АБВ“, Йордан Цонев от ДПС и Светлин Танчев от БДЦ – всинца вкупом се прегърнаха, „цветя и рози“, и на никого не му мина през ума, че може пак вкупом да станат непотребни, ако изведнъж винаги невинният народ реши да не завижда на гърците за лапачката и НЕвръщането на 323 милиарда евро, реши да изкара сопите. Останалото е очеизвадно – Бойко Борисов се гушна за пореден път с Ахмед Доган и намачка мишоците в парламента. Даже не му се наложи да ги обработва лично. Горанов свърши работата.
В 14.20 минути при регистрирани 134 депутати, при кворум 68, при гласували 223, 161 гласуваха „за“, 50 „против“, а 12 „въздържал“ се – на първо четене. Формира се ново МНОЗИНСТВО НА ДЪЛГА ОТ 161 ДЕПУТАТИ. БСП и „Атака“ останаха изолирани. ПФ измекярски се „въздържа“… Йордан Цонев не „проплака“ като във вторник, че в ДПС вече съжалявали, че сдали властта през май 2014 г. Добре дошли в държавата на Борисов и Доган. Народът си ги иска, народът им се радва, народът не е пред парламента. ВСЕКИМУ НЕГОВОТО.


Я попитай онази лигла какво ще каже за поредния въртел на любимците й, този път заедно с ДПС. Все ще измисли нещо да не се цапа божествения статут на тези крадци. Малоумна държава, малоумен народ, харесващ малоумни крадци. Май си заслужаваме съдбата. Съжалявам, че трябва да го кажа, но и форума е доста представителна извадка на тази тъжна България.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 25 фев 2015, 21:49

Al написа:Няма как да вляза в експертна дискусия, щото не отбирам от икономика и финанси.
По-скоро върху политическата част на събитието исках да поставя акцент.

Ал, няколко пъти вече икономистите го обясняват и Калфин го казва също в изказването си пред НС:
Калфин: "Вие обсъждате не вземането на дълг. Обсъждате споразумение с посредници, от него не следва дълг. Второ, вземането на дълг се решава от вас, тук от тази зала в парламента”
Министър Горанов: "Не говорим за поемането на нов дълг. Дали ще поемаме нови дългове, извън вече гласуваните за тази година, ще се решава пак тук, в тази зала с приемането на следващите бюджети", за пореден път обясни Горанов на депутатите.

Отговорих ти защо не съм съгласна точно Орешарски да прави дългове, а думите на Калфин към БСП са критика на тяхното отношение към споразумението. 8 милиарда евро са тавана в него. Бг няма такъв дълг, но предвид на задълженията за които писах по-горе е възможно да вземе заем. Каква ще е сумата ще се решава в НС
Горанов е отговорил на основните два въпроса - за какво ще се изхарчат средствата, които ще формират дефицитите в следващите две години и възможно ли е намаляване на сумата на бъдещите задължения. За възможността задълженията да намалеят писах някъде в предните стр. и цитирах мнението на един икономист и на Менда Стоянова.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 22:08

Реформаторите“ ги извръткаха в „турска баня“. Измекярите от СДС, два пъти, Радан се сгъна.
Малииии ужассс, големите демократи, вездесъщите „реформатори“, ги извръткаха – Бойко Борисов и Владислав Горанов се договориха с Ахмед Доган и Делян Пеевски. Радан Кънев се наведе и се хвана за палците. В мелодраматичен стил като от евтина турска сапунка „костовистът“ проплака заклинателно, че разчитал на ангажимента на Бойко Борисов да провежда реформи, за да не се окаже, че финансовата стабилност на страната ще се превърне в стабилност и за десетките хиляди „фирми-пиявици“.

Въпреки жалостивия си вой, Р.К. обеща пред строя, че „реформаторите“ ще гласуват за ратификацията и на второ четене. Радан Кънев беше жалка картинка – сгърчен, сгънат, смачкан. „Реформаторите“ се оттекоха в Канализацията. „Костовистът“ Радан Кънев благодари на депутатите от ДПС. Леле, леле – темане след темане на модела „КОЙ“. „Реформаторите“ уж щяха да „ОСТЪРЖАТ ДПС ОТ ВЛАСТТА“. Шлякано-шибани същества. Измамници. Боклуци. България трябвало да има мнозинство от четири партии за четири години „изквича костовистчето“ – оказа се, че има ПЕТ, начело с ДПС.
Жельо Бойчев размаза Радан Кънев. „Вие, г-н Кънев, гласувахте за 2.5 млрд. дефицит. Какви реформи искате да прави г-н Борисов с този дефицит. Кажете кога сте искрен, г-н Кънев. Когато обещавахте, че ще извадите ДПС от властта или когато щяхте да спирате от властта ГЕРБ. Хубавото е, че днес всичко излезе наяве. Така е, когато насреща има много пари.“, заключи червеният депутат. Радан Кънев стана и се дозакопа като „реформатор“. Този ще стиска до последно властчицата заедно с Б.Б. и ДПС, защото на изборите „реформаторите“ ще го отнесат много яко.
„Костовистите“ се хванаха за палците. Депесарите могат на воля да им се изреждат. Р.К. да се гърчи, да се гъне, все тази. След гласуването за ратификацията заедно с ДПС депутатите от РБ заслужават единствено презрение. Нищо повече. Тези се загробиха като политици, но съдбовното е, че угробват наивния народ, който жадува да си „поживее като гърците“. Иначе уж мисли за децата си.
Какъвто народът, такива и „реформаторите“, без пардон. МНОЗИНСТВОТО „ТУРСКА БАНЯ“ ПРИЕ РАТИФИКАЦИЯТА НА ВТОРО ЧЕТЕНЕ. С такъв народ Б.Б. може да задмине Т.Ж. Негодниците го поеха с дълбоко гърло – и всичко им е вътре.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 фев 2015, 22:11

ДПС си провежда свободно политиката. Когато трябва е с БСП, когато трябва е с Герб. Все на тяхното обаче става. На чиято страна са тя печели. Тъй като никога не са били най-голямата партия очевидно това става само по един начин. Водещата в даден момент българска партия си ляга с тях и турците винаги печелят. Такова ебане на българското население не е имало дори през пет вековното иго, пардон присъствие, ние робите нямаме право да го оприличаваме на иго. Господарите казаха, че е присъствие и точка по въпроса!

Тъй и тъй на тяхната все става няма смисъл да чакаме неизбежното, когато българите ще са малцинство. То така или иначе ще стане. Направо да им дават отсега властта на етносите за вечни времена и да я правят тази държава такава каквато им харесва. Ние вече сме пътници. Няма смисъл да чакаме формално да стане едно сигурно събитие като и без това преди да е станало страната вече върви по модела по който ще върви след като българите станат по-малко. Те и сега не определят живота си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 26 фев 2015, 01:05

Между другото, покрай поредната покупка на Стойчо, погледнах що за стока е Ангола. Бивша колония, независима държава едва от 1975.

БВП на Ангола срещу България, 115 милиарда срещу 51 милиарда долара. Те все пак имат и малко повече от два пъти по-голямо население, 17 милиона срещу нашите 7 милиона. Понеже и продукта е малко над два пъти повече, поне при разпределението на глава от населението сме приблизително равни.

Но да добавим и още две неща за тази държава, която съществува едва от 75-та. До 1992 е в гражданска война. Тези години ги отпишете като загубени-кръв, битки, чернилки возещи се в джипки с оръжия, познатите африкански неща. Второ. И сега си остава слабо развита.

Само в 12 от повече от 140 общини има съдилища.


И независимо от всички тези неща-колония, роби, война в страната, на практика свободни от две десетилетия............накрая сме равни. Смятайте каква вихрена демокрация е навлязла в България. Естествено през 89-та разликата е била над 10 пъти. Сигурно и помощи сме им пращали предвид, че бяха под съветска опека. Ако не се лъжа като бях дете в училище събирахме дрехи и подобни неща, който с каквото може да помогне, точно за тях.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 26 фев 2015, 01:41

Citigroup unit probed by more authorities over money laundering


Тази не беше ли едната от петте банки уреждащи ни заема от 16 милиарда? :roll:

За мен голямата въпросителна е друга. То че ни ебат като курви и слепците виждат. Голямата въпросителна е кой повече пари направи, Милен и НДСВ-то като обърнаха дълга от долари в растящото евро или сега турско-гербаджийската коалиция. Много милиони, много нещо и от двете страни. Не мога да преценя кой повече е взел :?
Единствената разлика е, че днес като че ли имаше консенсус в кражбите. Толкова несъвместими формации като видяха милиардите и вкупом забравиха всякакви различия и се втурнаха да гласуват през глава. Става дума за много пари и кой го интересува кой бил турчин, кой бел демократ, кой бил социална лява партия. Всичко забравиха при звъна на парите. То до такава степен им завъртя главите, че дори не се срамуваха да потвърждават, че преди година били твърдо против Орешарски да тегли заем. Много пари майка, много. Човешкото същество всичко прави за тях. Въпросът е защо досега все още не се е намерил за четвърт век някой да влезе в сградата на парламента и да постреля. В други държави, европейски и не европейски, отдавна да се е случило.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 27 фев 2015, 20:48

В групата на най-печелившите частни далавери към пенсионните фондове и болниците сега добавят и частните училища. Защото дечицата от лицеите с такси по 10 бона били равноправни с тези от Угърчин /примерно/

Частни далавери. Частно в соца няма. Естествено, че за капитализма говорим.

Според внесените промени в Закона за образованието се предвижда "парите да следват ученика". Означава, че за всяко дете държавната субсидия ще е еднаква независимо къде учи - в най-скъпо частно училище или в най-закъсалото общинско. /Споменава се цифрата около 1600 лева годишно на ученик от тазгодишния бюджет/. Частниците естествено се кълнат, че с тези пари щели да намалят таксите. Понеже отлично знам възможностите на родителите на децата от тези училища - и нищо да не се намали, няма да забележат дори.
Като "допълнителен бонус" се очаква бум на частни училища в ромските махали. Пълни с фиктивни ученици както частните болници - с фиктивни пациенти.


Нормално. При капитализма ни просперират циганите и крадливите помияри. Сега не прави изключение и не учудва.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта

cron