Келепир безспир, ай сиктир!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 12 фев 2015, 19:37

Не ми се спори, Начо, разбрах - империалистите и фашистите от САЩ и ЕС са ни забранили да търгуваме с Русия, иначе и досега щяха да ни изкупуват боклуците на руския пазар, понеже нямат равни на света. Нас пазарната конкуренция не ни лови.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 19:56

Не знам за идеологиите, но знам как се живее при едните и при другите. Преди 89-та 3 хиляди, сега 400 лева. Приравнени. В смисъл онези пари отговарят на сегашни 3 хиляди. Това за да може да има сравнение между доходите.

Сега соца ли е по-добър от капитализма или Русия е по-щедър господар от Запада не знам, а и нямам намерение да споря. Такива са обаче фактите. Онова с планова, пазарна икономика и другите неща с които си чешете езиците също нямат значение. И цената на петрола не е пазарната, а строго наблюдавана от САЩ ама това не им пречи. Слабо ме интересуват пазарните или други механизми действат. Простичко е. 3 000 срещу 400. Огромна разлика, а който иска да си изследва причините, въпреки че аз ги знам. Щом знака е минус значи комунистите са виновни. Няма нужда от проверки, със сигурност са те.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 20:02

По същия начин действат и гърците. Офертата към еврозоната вече я направиха и няма неизвестни. 120 милиарда евро. Има оферта и към Русия и Китай ако Запада не хареса предложената му. Накрая ще се избере тази която носи повече пари. Просто и ясно. Коя ще е не знам, а и всеки нормален човек не го интересува.

Що се касае до България, съобразно офертите правени преди 89-та и в следващите 25 години, резултата е пределно ясен. Как, защо, къде, кога, какво нямат значение. 3000 срещу 400. Не виждам за какво се води спора. Обясненията (ама комунистите виновни, ама това, ама онова) нямат значение.
Ако си цесекар бъди докрай!

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 12 фев 2015, 23:52

Delija написа:Не ми се спори, Начо, разбрах - империалистите и фашистите от САЩ и ЕС са ни забранили да търгуваме с Русия, иначе и досега щяха да ни изкупуват боклуците на руския пазар, понеже нямат равни на света. Нас пазарната конкуренция не ни лови.
Много вярваш на честността и почтенноста,на чистата пазарна конкуренция.Блазе ти. =D> Аз вярвам на това което съм виждал. :qipad:А не беше ли ЕС който ни затвори 4 реактора на АЕЦ Козлодуй.те да не би да не можеха още да работят :?: Та колко му е и пазарите на изток да се орегулират. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 13 фев 2015, 00:15

Ти вярваш на това, което са те учили преди `89-а - за гадните и зли западни империалисти, капиталисти и фашисти. За теб, за всичко е виновен Запада, няма сценарий при който братският съветски народ да е виновен за нещо, за всичко са виновни злите империалисти и капиталисти.

Аз пък ще ти кажа, че САЩ ги боли кура за една плюнка на картата, те се вълнуват от далеч по-значими и изгодни държави, ще седнат да се занимават да забраняват на България да търгува с Русия.

Русия също я боли кура за България, колко и да ти се привижда нещо друго. Едно време имаха полза от нас да им слугуваме, вече нямат и никой няма да седне да ти купува боклуците. Свърши тая. Нищо лично, просто бизнес. Изображение Изображение

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 13 фев 2015, 01:20

Ама чакай,аз писах за ЕС не за САЩ. :qipbo: Кой какъв кур го боли не знам. :qipbo: Знам само че откъм Москва примерно дойдоха в последните години предложения за 4 енергийни проекта,Отказахме ги,а съм сигурен че все от някой от тях щяхме да имаме полза. :qipad: Какво подобно идва откъм Запад :?: Все пак сме предвидим и послушен партньор,ако дойдат някакви сериозни проекти в която и да е сфера,които да помогнат да повдигнем жизненото си равнище,краката ще им целуваме ако трябва. :qipbo: Просто бизнес. :qipad: Очакваме включване дето се казва!
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 13 фев 2015, 12:02

nacho написа: Знам само че откъм Москва примерно дойдоха в последните години предложения за 4 енергийни проекта,Отказахме ги,а съм сигурен че все от някой от тях щяхме да имаме полза. :qipad:


За кого щяха да имат полза, за Русия или за нас ?? Откъде си толкова сигурен в ползата, това малцина запознати могат да го кажат, не аз и ти. Или дай, щом е от братския съветски народ, всичко да приемаме, както беше до `89-а.

От САЩ също отказахме някои неща, за тях защо не ревеш ?? Виж, ако беше от Русия, във всеки втори пост щеше да го натякваш, че сме отказали.


nacho написа:Какво подобно идва откъм Запад :?:


Нищо не идва от Запад, само от Москва иде, там по цял ден мислят за нас, как да ни вдигнат жизнения стандарт, но гадните империалисти от Запад ни забраняват да приемем алтруистичната помощ от братския съветски народ. :| :|

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 13 фев 2015, 15:30

Е,не е чак пък нищо да не идва от Запад.Може да се ходи в Европа без визи,тръгнаха някои европрограми,ако щеш и оттървахме от Либия медиците. :qipad: Твърде недостатъчно обаче като се има предвид че сме раболепно послушни и отказваме всичко откъм изток. :qipad: Ако всичко от там е нефелно,пак ще дам турците като пример,тях не можеш да ги обвиниш че са комунисти,нито пък са толкова луди че веднага да се втурнат да правят губещи потоци и въпреки санкциите да търгуват с Русия. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 13 фев 2015, 16:44

nacho написа:Ако всичко от там е нефелно,пак ще дам турците като пример,тях не можеш да ги обвиниш че са комунисти,нито пък са толкова луди че веднага да се втурнат да правят губещи потоци и въпреки санкциите да търгуват с Русия. :qipad:


Явно руснаците си нямат друга работа и винаги разработват проектите в два варианта. Вариант 1 за България и само в тяхна изгода и вариант 2 за останалите държави и при взаимна изгода. Така излиза ако приема за ирония думите, че "Русия мислела само за нас и да ни вдигнат жизнения стандард, а гадните империалисти от Запад пречели на алтруистична Русия".

От тук логично горда, демократична и дясна България не приема едностранно изгодните руски проекти, за което поздравления =D> , а останалите държави приемат взаимните ползи с Русия. Това ще да е, няма по-логично обяснение за тези развития, а и се вписва идеално с честните, перфектни, умни български капиталисти, но дори и да не се вписва не са виновни, някой комунист е навредил.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 13 фев 2015, 17:59

nacho написа: и отказваме всичко откъм изток. :qipad:


Тук просто пишеш напълно неверни неща. Личи си старата школовка. :qipag:

nacho написа:Ако всичко от там е нефелно,пак ще дам турците като пример,тях не можеш да ги обвиниш че са комунисти,нито пък са толкова луди че веднага да се втурнат да правят губещи потоци и въпреки санкциите да търгуват с Русия. :qipad:


Ти наясно ли си по какви параметри ще се правят тея потоци през Турция и България ?? Защо продължаваш да коментираш неща, за които нищо не знаеш. Можехме да коментираме, ако знаем реалните параметри, клаузи и т.н., това е тежка материя, а публичната информация е крайно оскъдна.

Но не, ти понеже си русофил, щом е от Русия, значи всичко е добро.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 13 фев 2015, 19:28

Дели, най-вероятно е при някакви изгоди и за нас да са тези параметри.
Помисли логично.

1. Русия със сигурност ще гони нещо изгодно за себе си. Така би направил всеки.
2. България със сигурност ще търси нещо за себе си. Така също би направил всеки (освен ако не е случая "казваме ви от Запад НЕ не Русия каквото и да става".....какъвто е май случая).
3. Тези интереси или се засичат и проекта става реалност или не се засичат и проекта не става реалност.
4. Очевидно в случая с Турция са се засекли. Няма логика някоя от двете страни да е изиграна и ревейки да е подписала договора.
5. Разбира се всяка страна е индивидуален случай и не мога да гарантирам, че на България ще се предложат същите условия като на Турция (но то както може да са по-лоши, може и да са по-добри условията за нас, нали? знаем само че са неизвестни).

Дори и горните точки да са станали реалност някъде на тъмно, защото не са за масовата публика, нека да излезе някой от правителството и да каже "не приехме защото така и така това не е в наш интерес". Ама никой не излиза. Дали защото някой от Русия също ще излезе и ще каже "лъжа е" или просто защото българина няма какво да каже, което е равносилно на "отказваме на Русия защото отказваме на Русия" (Иван е грозен, защото е грозен-просто така съм решил, няма аргументи).

Дори и последното да пренебрегна и пак всичко да поставя анти срещу Русия и за Запада, то би трябвало да чуя някаква алтернатива. Не ме топли много ако нещата с Русия не са много хубави, но със Запада са никакви. Равносилно е на "този бизнес не носи кой знае какво затова си стои в къщи и не прави никакъв бизнес". Не ми харесва идеята да стоя гол, бос и безработен. Предпочитам чистачка за 200 лева, все е нещо, някакво начало, някакво движение, а не едно НИЩО.

За финал, нашите като просяци реват на Запада да даде някаква алтернатива, но не в гръцкия ултимативен вариант приклещели ги гадно, а в български вариант, първо си вдигнахме краката (отрязахме Русия) и сега след ебането се молим ако може да ни дадат някой лев. Обикновено номера минава с надъхан и възбуден мъжкар. След като е свършил вече е забравил, че си му нужна и не му пука за теб. Най-вероятно няма да плати и ще си замине.......при това доволен (а ти си реви).
Та нашите ревейки на Запада само подсказват, че наистина това е от значение за нас и че наистина сме бедни и много се нуждаем (което е ясно и от много други неща). Тоест това има голямо значение и неприемането ни коства много. В такъв случай се изисква да се търси решение, алтернатива или каквото и да е след като ще търпим сериозни последствия само защото Запада си мери мускулите с Русия. САЩ като си проведоха войната в Ирак (дадоха жертви) без да питат си се компенсираха с иракските кладенци и американски предприемачи издигащи новия Ирак. Компенсираха си се сами. Така за едната слава и доброто на света не отиват.

И стига с това руско, западно, американско. Слагайте картите на масата и да говорим с пари и факти. Боли ме оная работа ако сме милионери от търговия с кой свят идва-третия, китайския, арабския, ислямския, християнския, латинотата..........само да сме богати.

Досега очевидно този паричен елемент е силно в полза на годините преди 89-та и на Русия. Съжалявам, но това виждам. Готов съм веднага да се извъртя ако видя повече пари от другата страна.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 13 фев 2015, 19:47

А на въпроса за параметрите, не, не ги знам, но мога да ти отговоря, че са положителни за България.

Как ти се струва това тичане от всички политически фракции след думите на Русия "с България всичко свърши, ще строим в Турция"? Ако става дума за очевидно губещ за нас проект едва ли нашите ще се разтичат за алтернатива на примерно загуба от 1 милиард на година. Очевидно е, че отказа ни е бил политически и няма нищо общо с икономиката. Затова и любимите ви десни (дори не са левите) молят Запада нещо да се направи като заместител. Нещо, а не нищо. Явно сме изтървали пак нещо с този отказ водени от мисълта, че верността ни към Запада е по-ценна. Оказва се обаче, че тя не е оразмерена с пари. Просто ей така сме им верни. Защо? Никой не знае. Сигурно и те се чудят ама щом правим нещата безплатно ще продължават да си искат и други неща. След като няма вой от наша страна и всичко върви какво им трябва да му мислят как така става номера да си сваляме гащите за нищо. Щом ги сваляме е добре. Виж с гърците сядат на масата на преговори вчера в Брюксел, за да обсъдят нещата по заема. Далеч по-достойно и равностойно поведение към една хулиганска, а не като нас вярна държава. И това ли не е видимо? Кой повече уважават.

Гърция поиска 120 милиарда от Запада. Първият им избор. Ако Запада няма всичко хубаво и здравей Русия и Китай.
Нашият случай аналогично е "няма да строим с Русия направете вие нещо". Първи избор-западния избор (щом толкова ви харесва да им ближете краката). Ако не е подплатен с реален проект, респективно пари, здравей Русия, отворени сме към всичко което ни прави по-малко бедни. Какво му е комунистическото на това!? Гърция си го прави и все така е с еврото, а ние сме доста по-отговорни и въобще не сме във валутния съюз.
Ако си цесекар бъди докрай!

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 14 фев 2015, 23:51

Ех тези параметри,все не удисват откъм изток. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 15 фев 2015, 01:08

Аз, в отлика от теб, не давам никакви заключения дали уйдисва или не, като не съм запознат с нещо, си трая и не се правя на компетентен. Може и да е от полза за България, може и да не е .... аз не знам.
Това е, защото се опитвам да съм обективен и не съм обвързан с никоя от страните, докато при теб всичко се пречупва през призмата на огромното ти русофилство и ненавист към Запада.

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 15 фев 2015, 02:39

Е то не е нужно човек да е много компетентен за да се усъмни доста в това че поне един от четири руски проекта не се оказа ефективен. :qipbo: Приемаме все пак нефт и газ но това е от немай къде, няма начин. :qipbo: И аз съм обективен,просто сравнявам,нищо повече.Понаписвам и по някоя добра дума за Запада,докато ти за Русия нещо не се прекършваш. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта