Келепир безспир, ай сиктир!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 06 ное 2015, 00:44

nacho написа:Ами не случайно ги нарекох тъй наречени честни избори в Ирак и Либия.Но нали сега САЩ са с решаващата дума там.И какви 100 години,нали им се обещаваха цветя и рози след като се проведат избори и тръгнат по пътя на задокеанските ценности. :qipbo:


Тия САЩ сигурно и в съня ти те преследват, няма такава параноя, братче, навсякъде САЩ ти се привиждат, те са виновни във всяка точка на земното кълбо. :qipag: :qipag: :qipag:

Ирак и Либия са държави, току-що излизащи от дългогодишни свирепи диктатури, там оправия още дълго време няма как да има. И най-малко САЩ са виновни за състоянието им. Когато един народ е бил държан толкова дълго в окови, няма как като му ги махнеш, да не последва първоначално пълна анархия. Той просто не знае какво е това нещо - свободата, естествено, че всичко ще е хаотично и анархично в началото.


nacho написа:В Грузия и Украйна съвсем случайно станаха размирици с крайната цел да се влезе в НАТО където също съвсем случайно водеща роля има...САЩ.Добре де,запитай се откъде идва бежанската вълна основно-от Сирия,Афганистан,Ирак и Либия.Където военни действия е водил или води и сега кой...САЩ.Това е положението. :qipad:


Ау, за Грузия и Украйна пак САЩ виновни, Русия пак е невинна, нали ??! Русия нахлу в Грузия, не САЩ, доколкото помня, нали ??!

Бежанската вълна идва от Сирия, е и ??! Ето, нали сега Русия пуска бомби там, що не спира тая вълна, нали Русия е отишла да ги освободи от тежък гнет, що пак бягат ??! ..... давай, знам че пак САЩ ще са виновни. :qipag: :qipag:

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 11 ное 2015, 02:38

Те янките ме преследват в съня ама аз пък там най-редовно и на воля им сритвам задниците. :qipaq: Наяве обаче много взеха да се ежат мръсниците. :qipbo: И как да не ми се привиждат по целия свят като си е баш така.Те Ирак и Либия едва ли са и държави вече а някакви султанати,махнаха им едни окови а им сложиха други а американците им обещаваха светли бъднини след тяхната намеса.Същата работа и в Афганистан и Сирия.Бежанската вълна идва оттам а както знаеш една вълна тръгне ли трудно се спира.Е и КОЙ го разбута този район,КОЙ да е виновен?Какво като сега се намесили руснаците и изведнъж всичко да утихне. :qipbl: Пък Русия нахлу в Грузия след като грузинците окупираха Южна Осетия,кво,да ги оставят да си разиграват коня както си искат ли?За Украйна е ясно,там заради черноморския флот нямаше как да бъде допуснато Крим да става НАТО а и за останалата територия също. :qipad: А САщ какво защитаваше в Триполи и Багдад да речем?
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 11 ное 2015, 02:46

Delija написа:
nacho написа:
Delija написа:има депутатски имунитет
И какво като има депутатски имунитет,не можаха да го изкарат ли :?: Ама когато дойдоха медиите,че и министрите даже.Че и бияч се намери.А уж много ги е страх че Сидеров е с имунитет.Цирк,та дрънка. :qipbo: Ти мани Волен ами не чу ли за своеобразните заложници в голямата зала.По ирония на съдбата само седмица по-рано се правехме на големи патриоти там. :qipbo:


Ходи ти го изкарай със сила, като има депутатски имунитет. Да видиш после какво може да те сполети. Те, тия имунитети точно за украса се раздават.
То пък не го изкараха със сила,че даже и го бушонираха под окото. :qipbo: Ти остави това ама ми ставаш особенно симпатичен като почнеш да отбягваш теми които не ти оттърват.А кажи нещо за залата де :?: :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 11 ное 2015, 09:13

Какво стана с този, дето го бушонира? В затвора ли е вече?
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 16 ное 2015, 00:10

nacho написа:Те Ирак и Либия едва ли са и държави вече а някакви султанати,махнаха им едни окови а им сложиха други а американците им обещаваха светли бъднини след тяхната намеса. Същата работа и в Афганистан и Сирия.


То па, след руската намеса в Афганистан през 80-те, тая държава направо цъфна, та държиш сметка на САЩ ?!

Ирак, Либия и Сирия никога не са били държави, ти, като си такъв почитател на подобни "държави", като тези на Саддам, Кадафи и т.н., що не идеш да живееш в някоя такава "държава", много ще ми е интересно.


nacho написа:Бежанската вълна идва оттам а както знаеш една вълна тръгне ли трудно се спира.Е и КОЙ го разбута този район,КОЙ да е виновен?Какво като сега се намесили руснаците и изведнъж всичко да утихне. :qipbl:


Разбута го СССР, с нахлуването си в Афганистан, неслучайно Ал Кайда се пръкна точно покрай "джихада" срещу нашествениците от СССР. СССР роди Ал Кайда.

nacho написа:Пък Русия нахлу в Грузия след като грузинците окупираха Южна Осетия,кво,да ги оставят да си разиграват коня както си искат ли ?


Ама Южна Осетия в Русия ли се намира или в Грузия ??

nacho написа:За Украйна е ясно,там заради черноморския флот нямаше как да бъде допуснато Крим да става НАТО а и за останалата територия също. :qipad:


Ама, чакай бе, Крим и "останалата територия" са част от Украйна, чий го дири там руската окупаторска армия, чий го дири ??

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 16 ное 2015, 00:13

nacho написа:То пък не го изкараха със сила,че даже и го бушонираха под окото. :qipbo: Ти остави това ама ми ставаш особенно симпатичен като почнеш да отбягваш теми които не ти оттърват.А кажи нещо за залата де :?: :qipbo:


Бушонирали го, ужасТ, за тея зулуми, дето непрестанно върши, не един юмрук в лицето, а много повече трябваше да получи, ама добре че хората се въздържат.

Сидеров навсякъде по улиците ходи с по 10-15 човека плюс по 2 камери на Алфа, според теб, това нормално поведение ли е ??!

И какво общо има залата с темата за белокосия педал ??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 16 ное 2015, 00:14

Stinkata написа:Какво стана с този, дето го бушонира? В затвора ли е вече?


Да, колкото и "Сивите вълци" - дядо и внуче, дето направиха атентат срещу него на магистрала Тракия. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Blue » 17 ное 2015, 01:33

Delija написа:
То па, след руската намеса в Афганистан през 80-те, тая държава направо цъфна, та държиш сметка на САЩ ?!
...

Разбута го СССР, с нахлуването си в Афганистан, неслучайно Ал Кайда се пръкна точно покрай "джихада" срещу нашествениците от СССР. СССР роди Ал Кайда.

....

Според една колежка, положението там е станало по-добре, когато СССР се е намесил.Единствено по отношение на религията е било по-тегаво, защото комунягите не обичаха да се кланяш на друг, освен на тях!

Това е мнение на моя колежка родена и живяла там.

Колкото до Ал Кайда те се пръкват и ползват сериозна подкрепа от УСА.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 17 ное 2015, 01:47

Разбира се, че Ал Кайда са подпомагани от САЩ по време на съветската окупация на Афганистан. Това е практика на САЩ и СССР тогава, когато другият води война някъде, те да подпомагат врага му. Мисълта ми беше, че именно съветската агресия в Афганистан, мотивира пръкването на Ал Кайда и радикализира много араби.

По същия начин, когато Иран и Ирак воюваха помежду си през 80-те, руснаците продаваха оръжия на едните, а американците на другите. В израело-арабските конфликти пък, САЩ подкрепяха Израел, а СССР - арабите.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Blue » 18 ное 2015, 18:05

Delija написа:Разбира се, че Ал Кайда са подпомагани от САЩ по време на съветската окупация на Афганистан. Това е практика на САЩ и СССР тогава, когато другият води война някъде, те да подпомагат врага му. Мисълта ми беше, че именно съветската агресия в Афганистан, мотивира пръкването на Ал Кайда и радикализира много араби.

По същия начин, когато Иран и Ирак воюваха помежду си през 80-те, руснаците продаваха оръжия на едните, а американците на другите. В израело-арабските конфликти пък, САЩ подкрепяха Израел, а СССР - арабите.
Те УСА и СеСеСеРето си подливат вода, когато и където намерят, но УСА си имат участие в подпомагането на Ал Кайда.Знае се добре за връзките между Бин Ладен и определени кръгове в США.

Факт е и според колежката ми, че комунягите вкарват някаква цивилизация с намесата си в Афганистан и се усеща положителна разлика за населението.То не е като да е било много трудно да се забележи разлика на фона на диващината, която е царяла дотогава и която се връща след тях, но е имало промяна към по-добро според нея :wink:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 18 ное 2015, 18:18

Връзки е имало по време на съветската агресия в Афганистан, както и СССР пък е имал връзки с Хизбула и Хамас, други видни терористи. И като гледам как изписваш името на САЩ - США, ми мяза май, че ти си фен на Русия и оттам обективността ти започва сериозно да куца.

И, моля те, не ми хвали комунягите. Тия "истории" с "имам приятел/колега/колежка" ми ги пробутват най-редовно и, много интересно, точно една определена група от хора. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Blue » 18 ное 2015, 18:32

Delija написа:Връзки е имало по време на съветската агресия в Афганистан, както и СССР пък е имал връзки с Хизбула и Хамас, други видни терористи. И като гледам как изписваш името на САЩ - США, ми мяза май, че ти си фен на Русия и оттам обективността ти започва сериозно да куца.

И, моля те, не ми хвали комунягите. Тия "истории" с "имам приятел/колега/колежка" ми ги пробутват най-редовно и, много интересно, точно една определена група от хора. :qipag: :qipag:
Не знам кой и какво ти пробутва, още по-малко пък защо.Аз лично се учудих, че някой може да има положително мнение към агресор, който е нахлул в страната ти.
Колкото до тероризма и подкрепата му - много държави го правят за съжаление, при това не само т.нар Велики сили.Не знам дали знаеш, но Катар е страната която отделя най-много средства в световен мащаб за подкрепа на терористични организации.Другите сериозни поддръжници на терористични органиции са пак от региона + вече споменатите велики сили.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 18 ное 2015, 18:46

Почти всички държави от региона го правят, просто подкрепят различни терористични организации - Иран и Сирия подпомагат Хизбула и Хамас, Саудитска Арабия и Катар пък Ал Кайда и ИДИЛ.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Blue » 19 ное 2015, 01:20

Delija написа:Почти всички държави от региона го правят, просто подкрепят различни терористични организации - Иран и Сирия подпомагат Хизбула и Хамас, Саудитска Арабия и Катар пък Ал Кайда и ИДИЛ.

Пропусна към едните да добавиш любителите на водка, а към другите янките.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 19 ное 2015, 13:36

Е, Русия не подпомага пряко Хизбула и Хамас, по-скоро са на принципа "приятелите на моите приятели са и мои приятели". Там връзката е покрай Сирия и Иран, които са руски съюзници.

САЩ наистина също са съюзници със Саудитска Арабия, но и те нямат пряка връзка с ИДИЛ и Ал Кайда. По-скоро, САЩ си затварят очите, че от Саудитска Арабия изтичат доста капитали към тях, сигурно за да не загубят този така важен за тях съюзник в региона.

Та, като цяло, нито Русия, нито САЩ, мога да кажа че подкрепят тези терористични групировки, по-скоро гледат да не си загубят съюзниците в Залива и на арабския полуостров.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron