Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 08 окт 2014, 15:18

Що се касае до правителството - за мен оптимален вариант е широка коалиция ГЕРБ + РБ + БСП + АБВ. Така имат достатъчен брой депутати, представени са водещите от години 2 партии и са изолирани всякакви националисти, турци и псевдохора.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 08 окт 2014, 15:56

rafaelis написа:Чета, чета, пълно с виновни - затова, че са се родили еди къде си....

Е, аз пък искам да се бях родила в Париж!! Ама не съм виновна, че не съм се родила в Париж, нито франсетата от Париж са ми виновни, че са се родили там горките! :qipaf:
Всички реват за нещо си и Нидал Алгафари реве, ама късно се е сетил да реве ОТ феодалите! Спря авантата от тях та затова.
Al написа:Що се касае до правителството - за мен оптимален вариант е широка коалиция ГЕРБ + РБ + БСП + АБВ. Така имат достатъчен брой депутати, представени са водещите от години 2 партии и са изолирани всякакви националисти, турци и псевдохора.

И с феодалите?!? А, не и НЕ!!
--------------------------------------------------
Цитат на деня от Мая Манолова:
"Вярвах, че заслужаваме да победим след всичко, което през последната година и два месеца направихме , но оценката на избирателите е друга."
И още:
Извинявам се и на тези, които въпреки всичко, което направихме, не излязоха да гласуват за нас. Вероятно сме ги разочаровали много с поведението през последните години и техният отказ да гласуват за нас е една оценка за цялостното ни поведение като партия.

:idea:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 08 окт 2014, 18:04

Ами в една нормална ситуация, коалиция от ...хм.. нормални партии, би била възможен вариант... Сега, доколко РБ е нещо нормално, как да кажа.. За мен е Коалиция "Хранкенщайн" (Х-то е печатна грешка, но тъкмо да го поправя и ми се стори, че съвсем не съм далеч от истината....)... За тях, явно, зорът беше да се наместят на хранилката и едва удържаха да не се изпокарат преди изборите..
Големият въпрос е, доколко ГЕРБ, БСП и АБВ имат общ бизнес с ДПС... И дали са готови да ги резнат от клона.... Надали, изхождайки от общия им произход - БКП (ДС), както и от топлата връзка ГЕРБ - Ердоган...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 08 окт 2014, 18:47

Мадам стига с глупостите. Естествено, че ще има изключения от страната успели в София. Това не променя общата картина, България изчезва. Или твърдиш обратното от твоята тясно скроена гледна точка, че просперира?

За да ги има приятелите и контактите са нужни и други неща. Не е само да се общува. Имало е луди крале в историята и макар и да не са най-добре общуващите са имали добри контакти за прищевките си. От друга страна ако визираш мен точно общуването е ключово за работата ми.

И понеже продължаваш да се надуваш като типичния софиянец ще кажа и нещо повече. Абе долна пасмина софийска, как не ви досрамя една улица под президентството и министерския съвет да допуснете джамия и от там да се носят редовно арабски псалми? НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ КАТО РОДООТСТЪПНИЦИ АКО РАЗБИРАТЕ СТАНАЛОТО ИЛИ КАТО ПЪЛНИ ГЛУПАЦИ, КОЕТО ТВЪРДЯ, АКО НЕ РАЗБИРАТЕ КАКВО СТАВА ПРИ ВАС? Все едно американския президент като излезе на зелената полянка пред Белия дом да дава изявления, примерно за поредната война която обявява, да бъде заглушаван от близката джамия. Срам и позор сте и България изчезва, а нейните съдбини управлявате вие. Ако не можеш да направиш връзката поне не излизай и не се надувай, че затрихте държавата ни.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Мичо » 08 окт 2014, 19:08

Осмак, без да се сърдиш ама ако държавата се състои от такива като теб... По-добре да се затрива. :qipag:
А за джамията не си прав. Вие, чорбарите, също имате право да се молите. :qipav:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 08 окт 2014, 20:01

Мичо написа:А за джамията не си прав. Вие, чорбарите, също имате право да се молите. :qipav:


:qipag: :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот drvasko98 » 09 окт 2014, 09:16

Моето категорично мнение съвпада с дългия пост на Христолов - ще управляват ГЕРБ и ДПС с някаква малка подкрепа от другаде, например от 4-5 депутати на Кунева, притежават достатъчно алчност, но и опит да се справят, бързо да си разпределят точно ресорите като лъвският пай остане за ББ. Проблеми ще настъпят, ако ДПС започнат да искат прекалено много, защото мутрата не обича да го натискат, но и те са достатъчно умни, за да не го правят в началото.
С едно нещо съм напълно съгласен с 8. България изчезва. Тенденцията е бавна, но изключително устойчива. Мисля, че вече падаме под критичната маса хора, които могат да променят нещата в отделните области. Оттук нататък промяна е възможна само с някаква невероятна изключително доброжелателна тотална външна намеса или някакъв тежък природен катаклизъм, защото всякаква мотивация за себепромяна у нас е напълно пречупена.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 09 окт 2014, 11:13



Роберто Савиано пред "Нова тв": България е излязла от съветския, за да влезе в мафиотския тоталитаризъм

"България има невероятна криминална история, която светът подценява. Често българските институции искат да бъде подценявана". Това казва осъденият на смърт от италианската мафия журналист и писател Роберто Савиано в интервю за предаването "Ничия земя" по "Нова телевизия", което ще бъде излъчено тази събота.

Интервюто със Савиано, който живее в нелегалност и с непрекъсната охрана, е направено през лятото в Рим, след като водещата Даниела Тренчева от години се опитва да се срещне с италианеца за разговор (вижте повече в карето). Савиано е автор на документалния роман за италианската мафия "Гомора", след чието публикуване и популярност един от най-жестоките кланове на неаполитанската мафия - Казалези, произнесе смъртната му присъда. От предаването предоставиха предварително откъс и видео специално за "Дневник".
В интервюто Савиано говори и за българската мафия и нейните дългогодишни връзки с Италия. Той разказва, че се впечатлил от влиянието й покрай разследването на местните власти "Магна карта". От него ставало ясно, че
"калабрийската Ндрангета се снабдява от българите с кокаин
а такова нещо никога не се е случвало. Калабрийците се снабдяват по собствени канали, и да се снабдяват със стока от българите... Защото българската мафия беше закупила такова количество кокаин, че беше в състояние да го продава на по-добри цени от самите южноамериканци", разказва Савиано.
В интервюто той твърди, че "Банев (Евелин Банев-Брендо - бел.ред.) е фигура от голямо значение и в Италия. Това е фигура, която държеше в ръцете си съдбата на българската държава, сега по-малко". Писателят дава и своята версия, че
отвличането на дъщерята на Брендо е било "за да го принудят да мълчи за Италия"
Той е единствен, който знае как се осъществява трафикът на България в Италия. България има дълга традиция в криминалните взаимоотношения с Италия. Първите са още в комунистическа България, когато продава хероин като стратегия за отравяне на Запада и вече започват да се изграждат първите криминални взаимоотношения".
Савиано припомня за България определението на Миша Глени, че "Италия е демокрация с мафия вътре. България е мафия с демокрация вътре"... Например Румъния, Унгария, дори Сърбия имат среди, които не са корумпирани. България не е за вярване, не е за вярване... Аз нямам много покани от България, защото италианските институции в България ми казват: "Не, не..."
Според Савиано
"българският проблем е подценяван"
Той казва, че "институциите и медиите са толкова уплашени, че чувам да се казва, че България е излязла от ужасния съветски тоталитаризъм, за да влезе в друг - мафиотския тоталитаризъм. Не е лесно да се разказват тези истини".
Според писателя "България може да се промени само ако голяма част от Европа влезе в България и вашата работа стане международна".
Интервюто с Роберто Савиано ще бъде излъчено в предаването "Ничия земя" тази събота (11 октомври) от 18 часа.
___________________________________________________

Интервю под охрана

От екипа на предаването разказват как се е случил разговора: Вече десет години Роберто Савиано е пазен строго от карабинери 24 часа в денонощието – те буквално живеят заедно, а той ги нарича приятели. Агентите пазят в абсолютна тайна къде живее в момента. Савиано пътува постоянно, приютяван и пазен от различни държави за различен период от време. Разговорите за интервю него Даниела Тренчева води в продължение на години. В началото на юни й предлагат да направи интервюто в Ню Йорк или околностите през юли или август. Следва светкавичка подготовка, американските визи за нея и оператора са готови, проучени са възможните полети и хотели. Остава да се уточни само датата, когато става ясно, че Савиано може да даде интервюто в Рим - веднага. Даниела отлита за Рим с няколко резервации в различни хотели, разположени в различни части на града – условие, поставено от агентите с цел да се избере мястото за снимки в последния момент, за да не изтече информация. Часът на срещата със Савиано също се променя постоянно. Хотелът е избран и за минути е проверен и обезопасен от цивилни карабинери, за да не бият на очи. Входовете и изходите са завардени, по улиците около хотела също има цивилна охрана. Не става ясно колко общо хора се грижат за сигурността на Савиано, но никой от гостите на хотела не разбира какво се случва. Само двама от служителите на хотела знаят за какво е всичко това. В последния момент агентите сменят и предвидената за интервюто стая с друга. Прозорците са покрити, за да няма видимост отвън и вратата е блокирана от карабинери.


http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/10/ ... liazla_ot/

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 09 окт 2014, 11:51

И кой според него ще допусне повече Европа в Бг? За някои хора и .."политици" ЕС е враг и гледат с обич на Изток.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 09 окт 2014, 11:57

Vesela Taneva написа:И кой според него ще допусне повече Европа в Бг?


Корман! :qipbp:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 09 окт 2014, 12:10

Не, може би Волен:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/10/ ... capital.bg
по повод на това:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/10/ ... za_svoite/

"Що се отнася до имплицитните обвинения в нелоялност, то бих желал да припомня на техните автори, че Република България е член на ЕС и НАТО и не дължи обяснения за свои суверенни решения на трети страни. Българското правителство дължи лоялност само на своите граждани и на националните интереси на държавата си", допълни той.

Министърът подчертава, че отношенията между България и Русия имат дълга историческа традиция и "ние продължаваме да подкрепяме развитието на сътрудничеството между двете страни на основата на равнопоставеност и взаимен интерес. Коментари като този на господин Рогозин не допринасят за подобно развитие."

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 09 окт 2014, 21:41

drvasko98 написа:С едно нещо съм напълно съгласен с 8. България изчезва. Тенденцията е бавна, но изключително устойчива.

Защо бавна? Освен ако не очакваш бързо заличаване с 10-тина ядрени бомби.

България в средата на 80-те достигна изключителни неща по световните стандарти. Пълна заетост, жилища за цялото население, достъп на всеки до сравнително качествено образование и здравеопазване и т.н.
Само за едно поколение и то не пълния му живот, а прехода му от дете към активен работещ, за теб и мен, и от активен работещ до пенсионер, за родителите ни, вече говорим за КОГА ще изчезнем, а не ДАЛИ ще изчезнем.

При следващото завъртане на поколенията, около 2050, тоест пак след 30-тина години, когато ние ще сме пенсионери, а децата родени в демокрацията ще работят и движат държавата, няма да сме най-големия етнос в тази държава, а като работа не е ясно дали нещо ще работим, тъй като и сега няма нищо реално работещо. Погледни очевидни неща. Днес ям грозде от Гърция, краставици от Румъния, други неща от Полша, Македония и т.н. Да влезеш в конкуренция със Запада при любимите маркови стоки за бяла и черна техника си е утопия, но ти не можеш да се самозадоволяваш с изконни неща които си владеел. Дядо ми и баба ми, когато са ме хранили през 80-те като дете, не са и допускали, че в магазина няма да има домати, краставици и т.н. Това е някакъв абсурд. Та тогава дори се замервахме с такива неща.

Та за около половин век, България от държава с добър жизнен стандарт според световните мерки, е пред изчезване. Това бавно ли ти се струва? Имай на предвид, че Византия, когато е заобградена от турците и е ясно, че вече ще падне, продължава да съществува още 150 години. Пада чак 1453 година. Дори над половин век след като България вече я няма и целите Балкани са турски. Е? Този нещастен жалък край на една империя е плачевен, а ние дори и толкова време не ни трябваше. Само за 50 години от бързо развиващата се държава в света стигаме до пред изчезване.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 10 окт 2014, 05:42

Bulgaria's population declined from a peak of 9,009,018 in 1989 and since 2001, has lost yet another 600,000 people, according to 2011 census preliminary figures to no more than 7.3 million.,[24] further down to 7,245,000. This represents a 24.3% decrease in total population since the peak, and a -0.82% annual rate in the last 10 years. Bulgaria is only country in the world to have a smaller population today than 1950.


Една четвърт я няма вече при любимите на Веси убийци на България. И това е оптимистично, защото има още два фактора, които не влизат в сметката. Първо, това са официални данни, истината може да е и по-тежка. Второ, не е дори песимистичното "останаха останалите 3/4". Пропорцията в тях на българите е много по-малка отколкото при пика. Може би и повече от 1/4 от българите вече ги няма, а това се компенсира до "само" 1/4 от ромите.

За последното изречение просто няма нужда от коментар. Ние сме по-зле отколкото при сринатия свят след края на ВСВ. Това означава, че демократите, десните, каквито искайте ги наричайте водят по-ужасна политика от тази на военните сили по време на най-големия човешки конфликт. Те бяха съдени в Нюрнберг. Нашите тук не знам какво трябва да бъдат направени. Не са емоционални думите ми, че трябва да бъдат отсичани глави на министри, депутати, банкери, софиянци и всякаква паплач. Съдейки по резултата от действията им те вършат по-големи злини от чудовищата на ВСВ.

И тук някъде идват идиотски подхилквания. Джамията е за вас цесекарите, шест лева и все измъквания в стил "ама че си провинциалист" и глупости "дай да си поиграем на правителство и да видим кой с кого можем да обединим, по възможност десни, а ако не става комунистите са виновни". Абе пичове, държавата изчезва след 1300 години съществуване. Какви глупости мъдрете? Хан Крум като е бил нападнат е разбил главата на виновника, а не да се занимава с глупости какви политически обединения на десни да прави в Плиска.
Фактите са ужасни, България си заминава........при вас, под вещото ръководство на софиянци. Продължавайте да си дрънкате за провинция, 6 лева, комунисти и прочие несвързани с проблема неща.

ПП. Левите какви са ги вършели не знам, но при тях е пика. Грижливо предоставен като база на десните капиталисти, Веси, който е прахосан плюс и надолу се отива от направеното. Не мислиш ли, че е малко психарско да говориш за нещо, че е добро при положение, че при него изчезва нация? На тъпия отговор "щеше да е добро ама комунистите...." и хлапе може да ти отговори, че след 45-та винаги са можели да го направят ако това им е била идеята, да затрият нацията. Няма нужда да чакат други времена.

Дайте сега да видим РБ ще се разберат ли с ББ, да набием в главите на потребителите, че всяка цена е справедлива, защото той бил учил цял живот за това, утре можем да прехвърлим опита при колите с добавка от 3 нули. Кола на стойност 40 000 ще бъде ремонтирана, поставян й акумулатор, което е вид батерия, за 6 хиляди лева. Щото автомонтьора е убеден, че предлага свръх качество. Наемите да вървят. Бой за тъпата провинция. Мамка му Лудогорец-само в София може да има наливане на пари и успехи, в страната не трябва да е така. Тъпият осмак пак пише глупости. Рафито да си напълни коремчето в по-добре устроения живот в София и т.н. глупости.

Те, тези в столицата, продадоха, убиха или затриха България. Още няколко десетилетия са им необходими и делото им ще бъде завършено.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 10 окт 2014, 07:38

Изображение

:qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 10 окт 2014, 09:35

Изображение
СОФИЯНЕЦ + провинциалист!!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта