Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Мичо » 11 фев 2015, 14:50

Ал, що не пусна това.

Кога ще ми върнеш парите? - попитал Пух
- Защо да ти ги връщам?
- Защото са мои.
- Но когато ми ги дадеш, те вече са мои.
- Ехх, Ципрасчо...



:qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 11 фев 2015, 14:55

Stinkata написа:16 е тъпо... По-добре 160 и после да кажем, че напускаме ЕС и няма да ги плащаме...


Гърците са ебати циганите, никога не съм подозирал, че са чак такива боклуци. Няма такова безочие и наглост.

Взехме парите, ядохме, пихме и после ....... няма да ги връщаме.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 11 фев 2015, 14:58

Мичо написа:Ал, що не пусна това.

Кога ще ми върнеш парите? - попитал Пух
- Защо да ти ги връщам?
- Защото са мои.
- Но когато ми ги дадеш, те вече са мои.
- Ехх, Ципрасчо...



:qipap:


За да не каже някой (ти, Самп, Дели :qipag: ), че плагиатствам. :mrgreen:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 11 фев 2015, 15:19

Парламентът прие окончателно промените в Закона за МВР, с които Светлозар Лазаров вече не може да заема поста главен секретар на министерството.

По предложение на ГЕРБ беше одобрено правомощията на главния секретар да се прекратяват предсрочно, ако той не отговаря на изискването да има 10 години професионален стаж в службите за сигурност или в службите за обществен ред, от които поне половината на старша ръководна длъжност.

Лазаров има необходимите години, но половината от тях не е заемал старша ръководна длъжност. Така на практика той не може да остане на поста.


Това промяна на закон за отърваване от човек ли е или просто случайност?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 11 фев 2015, 15:27

Stinkata написа:16 е тъпо... По-добре 160 и после да кажем, че напускаме ЕС и няма да ги плащаме...

:qipay: :qipay: :qipay:

Не е смешно, така се прави. Когато нещо е хубаво е за "нас", а когато е лошо е общ проблем (говори се за солидарност, партньорите да споделят трудностите и т.н.). Толкова ли е сложно това правило от живота?
Когато ЦСКА успее в Европа успелия е ЦСКА, но когато мача ни е тежък отлагайте ни мач в първенството, защото ние излизаме и играем за България.
Санкциите срещу Русия са защото споделяме западните ценности, за да им е по-лесно на тях, Запада (ние какво печелим от това неизвестно).

Та така и със заемите. Като теглиш е за да стабилизираш родината си, тоест си патриот, но ако не успееш имаш проблем и сори пичове, влезте ми в положението, няма да връщам заеми.

ПП. САЩ са най-големия длъжник в света..........ама не са се разбързали да връщат дълговете си. Все пак е готино да си най-богатата нация в света. От къв зор сам ще слизаш от този трон!? Още повече и че не всички са в час, че са окрадени. Има и Весита, които те почитат като най-голяма демокрация затова че си ги ограбил.

По същата логика и аз ако стана най-богатия в квартала от заеми от съкварталците..........не виждам логика да им ги връщам освен ако не се светнат да си ги искат. Ако няма проблем по-готино е да съм туза на квартала, а някои длъжници дори да ми се кефят колко съм готин. Междувременно мога и да ударя санкции на някой от квартала ако заплашва първенството ми на лидер.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 11 фев 2015, 16:39

По въпроса за 16 милиарда:
Управляващите подготвят скандално нов външен дълг от 8 млрд. евро, за да си осигурят бюджета, финансов лукс и спокойствие, заяви депутатът от БСП Румен Гечев от името на парламентарната група, цитиран от БТА.


В отговор председателят на бюджетната комисия Менда Стоянова (ГЕРБ) посочи пред медиите, цитирана от "Фокус", че 12 млрд. лв. са необходими за рефинансиране на стари дългове и ще бъдат теглени в рамките на три години, а не наведнъж. Останалото е за финансиране на бюджетния дефицит през трите години. Според средносрочната бюджетна прогноза той трябва да се свие от 3% през тази на 2% през 2017 г.

Точно Румен Гечев да се произнася по въпроса е направо... Първо да каже за бюджетния дефицит, който по времето на Орешарски стигна до небесата! 75% от този заем е заради тяхното управление.
И един коментар от спец., който най-добре обяснава нещата
От тези 8 млрд. 6 млрд ще бъдат използвани за РЕФИНАНСИРАНЕ на стари дългове, с идеята, че новата лихва ще е по-ниска. Което значи, че дългът в абсолютна стойност няма да се увеличи, но лихвите, които се плащат годишно ще паднат. Останалата част от дълга до 8 млрд. е за покриване на дефицит и фискален резерв - тоест ако няма дефицит, а излишък (януари 2015 има излишък за първи път от 2009г.), тогава няма да има нужда да се взима този заем.Подписаното днес е просто договор, правна рамка когато и АКО се наложи да се вземе заем да има кой да го обслужи.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 11 фев 2015, 16:56

Ето за Орешарски:

Идеята е с близо 1.7 млрд. лв. да бъде покрит стар дълга в началото на следващата година, а с останалите 1.3 млрд. лв. да бъде покрит дефицит от тази година.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 11 фев 2015, 16:59

Точно на Орешарски няма кой да повярва.
Честно казано май с радост са разкара, но остави батака на другите.
Последна промяна от Vesela Taneva на 11 фев 2015, 17:02, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 11 фев 2015, 17:00

Как пък реши, че него цитирам... :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 11 фев 2015, 17:06

Какво значи тогава това за Орешарски. Кажи кого цитираш. Когото и да цитираш става явно дума за Орешарски. :roll:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 11 фев 2015, 17:10

Ти написа:

Vesela Taneva написа:Точно Румен Гечев да се произнася по въпроса е направо... Първо да каже за бюджетния дефицит, който по времето на Орешарски стигна до небесата! 75% от този заем е заради тяхното управление.


В тая връзка писах "Орешарски"... Цитатът е от първата медия, дето ми излезе в гугъл: http://offnews.bg/news/Политика_8/Парламентът-разреши-на-Орешарски-да-тегли-още-един-заем-от-3-млрд-лв_346388.html
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Delija » 11 фев 2015, 18:21

Теглят заеми хората, че няма много за крадене в опосканата ни държава. Еврофондовете не стигат, само няколко фирми от обръча се нахранват с тях, а за другите ??!

Пък народът ще връща после .....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 11 фев 2015, 19:41

Българската тема ще я прескоча за малко, въпреки че Веси пак "блести" :qipag:
Навън е по-интересно.

В 19:30 сега предстои гръцкия финансов министър да влезе в "бърлогата на лъвовете" в Брюксел. Ще обсъжда с колегите си от еврозоната дълга. Позициите преди разговорите.
Гърция-Ако един дълг не може да бъде плащан, то трябва да бъде намален.
Германия-Ако Гърция няма готовност да иска увеличаване на дълга, то тогава това е всичко (това е края). В допълнение отхвърлят всякаква нова помощ и опрощаване на сегашните задължения ако разговора забие.

"If a debt can no longer be paid off then that leads to a haircut," Varoufakis told German magazine Stern in an interview released on Wednesday.


German Finance Minister Wolfgang Schaeuble has said that if Greece is not willing to request an extension of its 240 billion euro bailout - the biggest in financial history - "then that's it", ruling out further assistance or debt forgiveness.


Но Гърция тръгва от много високо стъпало така че дори и малко да постигне няма да е никак малко (елементарен урок от историята, който научих в 9 клас и се обяснява с един ред-Сърбия иска да завладее София и затова атакува към Русе-това през 1885-мисля че тогава беше войната с тях).
Гърция с лекота може да очаква удължаване на срока за изплащане на дълговете, по-ниски лихви и удължен мораториум върху плащанията на дълга (примерно 6 месеца да не плаща и есента да поднови плащанията). Въпросът е, че срещу това еврозоната иска продължение на строгите мерки в Гърция (на бедността). Едва ли Сириза ще се навият.

further extension of the repayment deadline for its euro zone loans, a lower interest rate and perhaps a prolonged moratorium on debt service payments, in return for continued reforms under some form of external supervision.


В 23:30 Обама ще запита Конгреса за оторизация да използва военна сила срещу Ислямската държава.
И сега най-хитрото е това което става в Украйна. С Русия могат да смачкат исляма, но въпреки че руснаците на много места се сблъскват с него НЕ, НЕ МОЖЕ ТАКА източното православие да има водеща роля. Хайде да ви видя как ще се биете с цяла религия в Близкия изток и с военна супер сила за Украйна. Малоумници. Същите като привържениците им от форума.

Пропуснах по първата тема. Ако нещата отидат в задънена улица, Гърция се обръща към Русия и Китай =D> Така се прави. Не от пристрастия, а от хитрост. Едните големи, ако не другите. Веситата залагат на една карта и като им бият шута от там и не залагат на другата са аут и последна категория хора. Тъпи бедняци.

Greek ministers have talked of possibly turning to Russia or China for assistance if there is a deadlock with the euro zone.

Да повторим за неразбиращите и праволинейни десняци. Гърция не е комунистическа. Търси еврозоната (първо!!!), но ако я няма хоп на изток (едва второ, следващо действие). Въпросът е да са добре. Няма значение как, с капиталистическия или социалистическия свят, който ти обърне внимание (даде пари).

На този фон България е някак тъжна гледка. Пълна немотия, нови заеми (излиза, че досега сме живели богато и не по джоба си, а извън него-това във време когато нямаме пари за храна и ток #-o ), глупаци навсякъде, курви от класа (и от двата пола) продаващи родината ни. Пълна трагедия.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 00:39

..........и гърците направиха най-умното. Вечерта протести в Атина, Брюксел (където е заседанието на фин.мин) и във Франкфурт (седалището на ЕЦБ).

Сега левите в Гърция спокойно могат да се измъкнат "ама ето, населението го иска, да не искате да ни линчуват-и друг да дойде на власт ще е същата).

Thousands of Greeks took to the streets of Athens on Wednesday to support their new anti-austerity government which was locked in tough negotiations with euro zone partners in Brussels.


Следват знамена с надписи. "Фалирали, но свободни" :qipay:

protesters unfurled banners reading "Bankrupt but Free" and "Stop Austerity, Support Greece, Change Europe."


Ципрас се изживява като някакъв освободител не само на Гърция, а на цяла Европа :qipag:

Prime Minister Alexis Tsipras tweeted a picture of the Athens protest, saying: "In the cities of Greece and Europe the people are fighting the negotiation battle, They are our strength."


Ето така се прави в подкрепа на правителството и вече никой няма къде да мърда =D>

"We're here to support our government's decision. We are against austerity and the bailout. You can't live on 500 euros a month."


Ъъъъъъъъ, забелязахте ли цифрата? Този период, който ги направи супер бедни и срещу който сега са масовите протести са вземали средни заплати по ............. 1000 лева (или още по-лошо за нас такива помощи-просто казват с 1000 лева са преиживявали, но откъде са не се уточняват). Преди е било и по-добре. Говорим за бедна и жалка Гърция измежду европейските държави.
Къде е тук гиздавата българска демокрация на Веси? Убеден съм, че ако вземаме минимума на най-бедните европейци в нетърпима форма, тоест гърците като най-бедни европейци с 1000 лева при най-окаяното положение, то............тук управляващите ще бъдат обявени за богове, икономиката за изригваща, а чалга заведенията ще са пълни всяка нощ. Това което е кошмар дори за най-бедните в Европа за нас би било сбъдната мечта. Ето до там е докарана робската психика на българина и няма кой да спре изчезването на тази държава.

Да направим и един паралел на Атина, Брюксел и Франкфурт и гръцките протести срещу крайната бедност от 1000 лева на месец. В нашия вариант щеше да е в София бой от страна на Веситата върху позволилите си да потъпкват западните ценности и демокрацията и натиск за връщане към 300-400 лева заплатите. В западните градове ще се гледа "българина" Гришо, който всъщност не живее в България, кой ще ти ходи да защитава държавата :qipan:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 12 фев 2015, 01:04

А Весито е направила поредния неадекватен аргумент, че чак го и болднала.

12 млрд. лв. са необходими за рефинансиране на стари дългове

Тъй и кой ти каза, че стари дългове е равно на Орешарски дългове? Стари може да са в смисъл на предишното управление на Бойко или някое от сините, нали? Ама тя цялата ти работа такава. Напълно лишена от аргументи и само на пристрастия.

Гарантирам, че съм разбран погрешно. Просто мисленето отсреща е "с капаци". Предполагам съм крайно див комунист. Ал ще ме разбере. При 25 години диваци, всякакви, леви, десни, пембени, тоест всички мърди и крали, изведнъж някой като се изтъпани и каже "левите са" ми е смешен и го иронизирам, но същото би било и обратното ако чуя.........ама това кой да го разбере.

Преди седмици стана смешна като изтряска изплащането на стария дълг при положение, че сега дълга е 5 пъти по-голям. Ти вместо да се засрамиш от демократичните си времена излизаш и се хвалиш. Бай Ганьо бледнее пред теб и по-малко на смях става.
И това пак не е пристрастия от моя страна. Гледам цифрите. 10 милиарда долара дълг тогава срещу 38 милиарда евро дълг сега. Кой какъв е не ме интересува, гледам цифрите.

Идваше ми да ти задам един въпрос. Ако приемем, че този заем от 8 милиарда евро се тегли, какво е мнението ти за демокрацията при невероятните ти подскоци срещу соца при който обаче цифрите показват далеч по-добра картина? Обаче не мисля да ти го задавам. Очаквам елементарния отговор, комунистите са виновни. Ти си ясна, предсказуема, безинтересна. Ако утре дълга се превърне в излишък обяснението ти ще е, че великите десни магически сили са оправили нещата. Тъпо и елементарно.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта

cron