Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 06 мар 2015, 20:11

Честно казано, много ми е неприятна тази статуя. Колкото и да показва бруталността на убийството...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 07 мар 2015, 13:29

8 написа:Рафи, повдига ли ти се от това че България има национален празник? Сигурно свят ти се е завило, дори не влизаш във форума :cry:

Единственото, от което ми се повдига, са пръските злобна слюнка, които ръсиш върху всички. Колкото до това кой кога къде влиза и какво прави, не помня някому да съм задължена с нещо, би било добре да ограничиш даването на наклон до домашните вкъщи. :idea: :arrow:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 07 мар 2015, 13:33

Stinkata написа:Честно казано, много ми е неприятна тази статуя. Колкото и да показва бруталността на убийството...

Има нещо такова.

Ей тук има разни неща за дълга, ако на някого му се чете. Не знам дали ще се отвори.
http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/ ... _01_bg.pdf

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 07 мар 2015, 22:57

Много интересно четиво би се получило и за дълговете след 90та. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 08 мар 2015, 01:05

tridant написа:За първи път името България се казва в Берлинския мирен договор.
Ама само как се опитвате да извъртате нещата вие с евроценностите. :qipbo: Каквото и да се казва в Берлинския договор не може да промени факта че Русия е с решаващ принос отново да я има държавата България. :qipad: Може руснаците да са имали интереси,може да са взели някакви пари или злато,но вече е имало българска държава. :qipad: Иначе сега още щеше да носиш фес и да се казваш примерно Мюмюн. :qipad: :qipbo: Между другото нашите опълченци дали не са били сепаратисти тогава,ако използваме сегашния речник от събитията в Украйна :?: :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 08 мар 2015, 01:43

Vesela Taneva написа:
Al написа:
"Трябва най-накрая да избавим Русия от позора и трагедията като тази, която съвсем наскоро преживяхме и на която станахме свидетели, имам предвид убийството, безочливото убийство на Борис Немцов насред центъра на столицата", подчерта Путин.

Ами да вземе Русия да се избави най-накрая! :idea:
Андрей Колесников -директор на московския център "Карнеги" за в. Ведомости:
"Демократичните ценности може да бъдат определени като предпазната мрежа на обществото – срещу подивяване и архаизиране, срещу разрушаване на конституционните институции, които без ценности остават да стърчат само като ръждясалите развалини в Зоната на "Сталкер".
Демократичните ценности как повлияха в САЩ да не се стига до убийствата на няколко президенти през годините. :qipbo: :?: Сигурно Путин трябва да стане послушно кученце на оня черния зад океана и да изпълнява всички негови нареждания. :qipbo: Тогава явно ще да се смята че Русия съблюдава акуратно тия пусти демократични ценности. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 08 мар 2015, 13:45

nacho написа:
Vesela Taneva написа:
Al написа:
"Трябва най-накрая да избавим Русия от позора и трагедията като тази, която съвсем наскоро преживяхме и на която станахме свидетели, имам предвид убийството, безочливото убийство на Борис Немцов насред центъра на столицата", подчерта Путин.

Ами да вземе Русия да се избави най-накрая! :idea:
Андрей Колесников -директор на московския център "Карнеги" за в. Ведомости:
"Демократичните ценности може да бъдат определени като предпазната мрежа на обществото – срещу подивяване и архаизиране, срещу разрушаване на конституционните институции, които без ценности остават да стърчат само като ръждясалите развалини в Зоната на "Сталкер".
Демократичните ценности как повлияха в САЩ да не се стига до убийствата на няколко президенти през годините

И през кои години или по-точно през кой век?
Че др. Путин сам си го казва, няма какво да се добави към желанието му. Хубаво е да послуша за демократичните ценности и ЕС! :idea:

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 10 мар 2015, 18:49

Че то нали демократичните ценности отколе си виреят в САЩ. :qipbo: Та би трябвало на никой да не му и хрумва да посяга на държавния глава,уви обаче,има няколко такива случаи. :qipad: А др.Путин за да угоди на господата с ценностите сигурно трябва да им предаде с почести примерно Крим и Москва и да се оттегли на заточение в Сибир. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 11 мар 2015, 20:13

Росен Петров гласува за министър на вътрешните работи:
Бил съм част от службите на МВР на ниско ниво. Повечето ни колеги са като мен. Знам какви са проблемите на МВР – БКП се отрече от ДС и МВР, обвинявайки ги за всички грехове. Съзнавам какво е състоянието им, това е трус на върховете им, а да се друсат върховете им е доста добро дело.
Искам да изкажа уважението си за закона за МВР, за това, че г-н Вучков ни убеди да гласуваме, накаран от Цветан Цветанов. Не на последно място искам да кажа, че нашата група ще подкрепи кандидатурата на Бъчварова, тъй като аз смятам, че един човек извън системата може по-добре да погледне извън нея. Ако аз бях станал министър на вътрешните работи, щях да си нося целите негативи. Щях да си назнача мой човек за главен секретар – шуробаджанащина, докато Бъчварова е извън тази система и може да я овладее. Ще я подкрепя, защото тя е умен човек. Какво толкова пречи МВР да има умен човек за шеф? Съжалявам, че не станах аз, но и пожелавам успех“!

Ако някой се чуди какво е това, това не е от хумористично шоу, а речта на Росен Петров -депутат от ББЦ в НС

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 11 мар 2015, 20:32

Защо били предложили на Румяна Бъчварова поста вътрешен министър? Защото Кънчо Стойчев и Андрей Райчев били отказали. :qipag:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 17 мар 2015, 10:02

Изображение
Военният министър Николай Ненчев уволни шефа на военното разузнаване, тъй като в секретната служба все още работели 43% офицери, започнали кариерата си в Държавна сигурност, а 6% от тях били преминали и специализация в школата на КГБ в Москва.

--------------------
Гръцкият финансов министър показва среден пръст на Германия:
https://youtu.be/C5huQUwcJnA
"Видеото е фалшифицирано, няма съмнение", коментира Варуфакис през германското издание Spiegel.

Според обществената телевизия ARD, излъчила записа, видеото не е обработвано, но предстои да бъде направена експертна проверка.

И едно фото на кир и кириа Варуфакис в луксозния им дом в Атина от френското лъскаво списание Paris Match
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 19 мар 2015, 11:29

rafaelis , доволна ли си от назначението на новия шеф на агенцията за българите в чужбина ?
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 20 мар 2015, 11:15

Ми не знам, дай реципрочна снимка да сравня. :qipag:


Шегата настрана - не съм. По прочетеното за назначения господин, определено не е точният човек.
Но то аз въобще не съм убедена каква е ползата от тая агенция и има ли смисъл да я има или или не. Ако бях в чужбина, бих я заобикаляла внимателно и отдалеч де.

А иначе, след Божидар Димитров и дама с пилон за шефове, нищо не ме учудва. :qipag:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 20 мар 2015, 16:33

Сорри, че се намесвам, но имам фото на новия шеф:
Изображение
Тц!!!
Ако някой го чуе как говори, а и какви ги разправя.
А тези отзад....и те тц! То единият го изгониха от Бг, а другият.... :? .

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 20 мар 2015, 20:18

Не знам, аз не се наемам да отговоря дали трябва да съществува ДАБЧ Ние тук си имаме клуб Гайда /те са доброволци/които осигуряват най малко веднъж месечно някакво събитие свързано с Бг и на български език. Било театър ,изложби на Бг художници ,мини панаир на книгата, филми и концерти . ОК, ние се оправяма отлично.
Но има големи български общности ,напр. в Чикаго ,където са около 250 000,там на ДАБЧ разчитат. Е -може най милото от Бг да им е Галена,Малена или др. не знам,ама какво да се прави. Аз мисля,че е хубаво тези хора никога да не губят връзката с Бг.
От друга страна аз съм твърдо за максимално пестене парите на Бг данъкоплатец.
Обаче клуб Гайда най вероятно получава съдействие от ДАБЧ. Не финансиране-съдействие. Ще питам за това.
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта

cron