Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 04:27

Веси, демокрацията е в опасност!!!

The European Commission will tell France, Italy and Belgium on Friday their 2015 budgets risk breaking EU rules, but it will defer decisions on any action until early March.

At that point, France could face a multi-billion euro fine and Italy and Belgium be put on a disciplinary program.

Draft documents seen by Reuters show the three countries are part of a group also comprising Spain, Portugal, Austria, and Malta at risk of busting budget limits.


Франция, Италия и Белгия не спазват европейските правила за бедност. Ужас! При това Франция отдавна е рецидивист и въобще не й дреме.
Към въпросната група влизат и Испания, Португалия, Австрия и Малта #-o
Цели 7 европейски държави! Една многократно правила го и не й пука от милиардите евро глоба. Други две ще бъдат дисциплинарно наказани (вероятно с бой по дупето), а още четири ще бъдат деликатно пропуснати, за да не стане много голям лагера на виновните, че да не наберат и да тръгнат да разцепват ЕС.

И кво стана сега? Само ние спазваме параметрите за бедност (не нарушаваме лимита при задлъжнялостта спрямо БВП). Най-демократичната държава :qipbp: А Запада? Ами там са нахлули комунистите и развалили всичко :qipam: Местните правителства подстрекавани от болшевиките смекчават ударите върху населението, не като нас, стриктно демократично и "който оцелее". Стана ми тъжно за Запада. Няма демокрация. Комунистите и там развалиха всичко :qipac:

Научи ли си урока вече или продължаваш да си упорито овенче? Правила (демокрация, конкуренция, свободни граници, въобще ВСИЧКО) се спазва и призоваваш и другите да го спазват АКО си с предимство. Не си ли няма такова нещо като демокрация. Последния пример от тази сутрин е по-горе написаното. Европейските държави не спазват европейските закони, тоест тяхната си демокрация, при очевиден уклон към бедност. Обаче ако ставаше дума за България щяха да искат да спазваме правилата, а ти и други наивници щяхте да крещите, че комунистите пречат да сме бедни и ще ни надуваш главата с някакви измислени десни реформатори, всъщност истински комунисти в лошия смисъл на думата.

Продължавай да спазваш правилата. Досега не съм видял такива хора или държави да прокопсат. На теб явно още не ти е направило впечатление, че например не спестителите в банките, да кажем пенсионери с влогове или обикновени семейства с депозити, са най-богатите хора в обществото ама щом смяташ, че така става и по правилата дерзай.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 04:46

И понеже си ми симпатична да ти дам малко акъл при дискусиите ти с Емо и Ал (няма да отстъпваш ни на йота, че дясното и капитализма винаги е добро, а лявото е лошо дори да става дума за едни и същи работи).

Значи предното правителство като ни затормози с милиард-два (не следя българската политика и икономика и не помня точните цифри, в смисъл каквото ми остане в главата, не ми е професионален ангажимент), та предното правителство ни нахлузи 1-2 милиарда, защото са гадни комунисти и както ти отбеляза с това ни заробиха, спират ни към демокрацията, запада, капитализма, всичко хубаво.
Сега Бойко и реформаторите ще ни заробват според писанията в темата с 8 милиарда. Това вече не е заробване :qipag: Това е много умен ход. Те са видели действията на западните правителства и като тях са започнали да разхищават пари. Чаткаш ли? Дългът при социалистите е лош и пречещ ни, а дълга при десните е добър и умен ход и само невежи не могат да го оценят :lol:

Не спирай и продължавай неуморно в този дух.

.........а икономиката е толкова просто нещо и мога лесно да ти го обясня конкретно това с дълга, защото не е нито хубаво, нито лошо. Просто се иска малко мисъл, а не да се вряка подир ляво или дясно или да си послушно робче, както например Триданта на Костов.
Важно условие е обаче срещу мен да стои Весито, едно момиче с глава на раменете, а не вербувана сектантка, която и насън да я бутнеш шепне сектантски в унес "дясно". Няма ляво, няма дясно. Има най-добро и всеки разумен човек него гони. Ако има някакъв уклон от мен или Емо към соца е временно явление, при тези дадености то ни отърва. Уверявам те, че ако бяхме САЩ и държахме целия свят в ръцете си щях да викам за дясното и да призовавам веситата в други държави да спазват демокрацията. Тоест и така и онака мога да бъда, където съм най-добре. Ама не и да робувам на някого.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 28 ное 2014, 10:50

:qipap: 8, оправи ми настроението още в ранни зори.
Ти заряза Китай и соца, но откри ЕС и западната демокрация!
Не зная кой какво "чатка" и ми е все едно, но ти не четеш.
8 написа: Има най-добро и всеки разумен човек него гони. Ако има някакъв уклон от мен или Емо към соца е временно явление, при тези дадености то ни отърва. Тоест и така и онака мога да бъда, където съм най-добре. Ама не и да робувам на някого.

То може и да ви отърва, но соца умря отдавна и ако чакаш от него най-доброто, няма как да го дочакаш. А социалистите загубиха изборите.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 12:23

БСП няма нищо общо със соца. Толкова колкото и твоите реформатори. Все представители на една гниеща система на разграбване.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Мичо » 28 ное 2014, 12:39

Реформаторите са бъдещето на тази държава, остава да изметем циганите, турците и осмаците :idea:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 19:09

Точно така ще направите с евтини кучки като Мигленчето, направо ще изметете страната от боклуци докато ви тъпчат мръсната дупка, а вие се кефите, че има парички от това.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 19:14

Бойко днес изби рибата. 9 милиарда тегли "заради Орешарски" :qipbj:

Фактите: Орешарски тегли 1 милиард, Бойко тегли 9 милиарда.

Тълкуването. Орешарски като тегли е за да съсипе държавата, а Бойко като тегли е за да оправя бакиите на Орешарски. Обратен вариант няма [-X , въпреки че нищо не пречи някой ляв сектант с адреналина на Весито да възкликне, че Орешарски оправял бакиите на предното правителство, а след него Бойко пак прави поразии.

Честно не знам има ли идиоти, които още да кълват на такива глупости ама явно има. Иначе едва ли щяха да вървят такива простотии и да си пълнят джобовете.

ПП. Сега Веси ще припознае в мен фен на Орешарски и ще ме обяви за бесепар :qipar: Просто атакувам глупостта от дясно. Като няма лява на кого да се нахвърля.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 19:28

А днес покрай новините установявам нещо интересно. Целият ресурс на швейцарската национална банка (всичко-валути, злато, ценни книжа и т.н.) ако е измерен само в злато е равен на 12 500 тона. Повтарям, тона, не килограма. Имате идея колко тежи 1 тон. Ами представете си 12 500 тона.

От тук друго измерване. В момента златото на финансовите пазари е 1178 долара. Значи слагам го кръгло 1200, а тройунцията кръгло 30 грама (31 грама и нещо мисля беше). 1200:30=40 лева грама. Това са 20 евра (да измерваме все пак швейцарските неща в чужда валута, не в левове). Правим две превръщания х1000, за да минем от тонове в килограми и от килограми в грамове.
12 500 тона :arrow: 12.5 милиона килограма :arrow: 12.5 трилиона грама.
Всеки грам е по 20 евро, тоест превръщането от злато в евра е 12.5 трилиона по 20 или това са 250 трилиона евро.

Какво са 250 трилиона евро?
Да почнем с големите неща. Най-голямата икономика в света САЩ прави за година около 16 трилиона и то долара (не евро). Също толкова правят и обединените продукти на европейските държави, еврозоната. Това са 300 милиона души зад океана или 500 милиона души отсам океана което правят за една година.........а колко години ще трябва да бъхтят, за да станат 16-те трилиона долара 250 трилиона евро е друга история.
Годишният бюджет на Пентагона е няколко стотин милиарда долара. 200-300-400-500, не знам колко точно. Мисля че е повече към горните цифри, тоест върти се около 400-500 милиарда, тоест половин трилион, но не повече. Знаете за една календарна година всичко което прави американската армия по целия свят колко е (водене на войни, стреляне на ракети, издържане на бази, производство на оръжие). Целият масраф е 0.5 трилиона и то пак долара. Представете си сега какви междузвездни войни може да развива Швейцарската централна банка с 250 трилиона евро.
Реал М/Барса. Годишен бюджет малко над 500 милиона евро. Половин милиард. Две години 1 милиард, за 2000 години бюджета им е 1 трилион. Швейцария може само с 1 трилион да издържа 2000 години изцяло най-прахосническия футболен клуб в света. А с 250 трилиона?........и въпреки това не харчат разсипнически пари за създаването на швейцарски вариант на Реал. Обаче бедна Испания не си поплюва #-o , държавата може да фалира, теглят се заеми, но Реал и Барса нищо не ги вълнува.

Зави ми се свят от швейцарците :qipag:
И то говорим не за национално богатство споделяно от цялото общество, а само за ресурса отпуснат на някаква си администрация, било то и централна, с който да оперира на финансовите пазари.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 28 ное 2014, 22:41

12500t = 12 500 000kg = 12.5млрд грама

Поправиха ме. Значи 3 нули изчезват от сметката. 250 милиарда ресурс звучи нормално вече за голяма централна банка........и аз се шашнах от тази цифра 250 трилиона, звучеше изумително.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот emevev » 29 ное 2014, 02:11

8 написа:Франция, Италия и Белгия не спазват европейските правила за бедност. Ужас! При това Франция отдавна е рецидивист и въобще не й дреме.
Към въпросната група влизат и Испания, Португалия, Австрия и Малта #-o
...


Ъъъъ.... нали сме наясно, че това далеч не са единствените правила, които не се спазват от западноевропейските държави?! Та те масово не спазват (съвсем нарочно - да не си помисли някой, че просто не могат да се справят) още доста подобни: за бюджетен дефицит, отчетност по разходване на еврофондове, любимите ми квоти по производства на селскостопански продукти и т.н., и т.н.

Пък за у нас да не говорим - пробвай нещо елементарно, например: защо не разгледаш приложените в Търговския регистър финансови отчети на някоя друга верига за хранителни стоки, която ни се явява.... чуждестранен инвеститор (словосъчетание, при чуването на което трябва да станем прави и да отдадем чест!!) ;)

сподели ни после какво си намерил ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 29 ное 2014, 05:43

Лошото е, че натиска е двоен. Освен, че те не спазват техните демократични правила и ни набиват канчетата ние да ги спазваме..........за капак има и вътрешна съпротива, при това без да е купена с пари, а от наивитет. Веситата скачат, че комунистите били тук като не се подчиняваме на западните норми.

И то така съдбата ни е неизбежна. От Запад искат да сме бедни, тук нашите скачат да сме бедни и накрая логично.........сме бедни.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 29 ное 2014, 05:59

Те са двулични дори и спрямо самите себе си. На гърците се спукаха да обясняват, че няма безплатен обяд и до дупка си искат заемите, като междувременно няма милост и облекчения, а някакъв хард вариант на икономиката им предлагат............сега когато еврозоната се клати към рецесията за тях самите първо няма никакви забележки относно заемите, трупат дефицити на поразия (заеми които следващото поколение ще плаща), за хард вариант и ограничения никой не говори. Смешно е, защото преди обясняваха на гърците какви недисциплинирани били, а сега когато стана дума за тях тотално пропускат да говорят за същите норми.

Въобще демагогията на капиталистическия свят е пълна и напълно логично Китай ще излезе начело, нещо друго трябва да е, не може да е това сбърканото.

САЩ вкараха света във финансова и кредитна криза. След това целия свят го отнесе и плати лудориите на американските банки.
Еврозоната размахва пръсти за строги правила, но когато става дума за по-малки членки, Гърция и ние например. Същите правила за Франция и сърцевината на Европа вече са пречка и не се спазват.
Орешарски тегли заем. Това е съсипване на България. Бойко тегли по-голям заем. Това вече е отговорно поведение към родината.
Работодателите в България са на мнение, че "работа има стига да има жеаещи и можещи", а населението явно мързелува и не му се работи. Пълен абсурд, защото при този глад никой не би експериментирал да разполага със свободното си време и по-малко пари както би направил примерно един западняк с добри социални помощи.

И т.н. и т.н.

САЩ плащат след беля.....ама не точно те.
Европа е принципна.......ама когато става дума за други, не и за самата нея.
Бойко като тегли пари герой......ама други като теглят пак той е герой, защото после "ще трябва да оправя грешките им".
Работодателите много знаят............но не са работили и един ден това което очакват други ей така лесно да го правили.

Аз също мога така. Да си изплатя заем, но с чужди пари. Да съм принципен, но когато става дума за други, за мен не важи. Да тегля пари и да харча и аз не нам за какво ако това препишем на предшественика ми..........да ти имам и строя. След години ще има войни не между държави, а между богати и бедни. Такова класово разделение неоправдано по никаква логика, просто на принцип подобен на весините, някой трябва да има дори и да не работи, а друг винаги ще работи и пак няма да има, защото първия трябва да получава наготово. Един голям катаклизъм ще обърне това. Поява на смъртоносна болест, сблъсък с космическо тяло, религиозните търкания или нещо подобно. Трудно е защото правилата се определят от тези които имат, а те няма да тръгнат срещу себе си, но на случайния принцип понякога успява някой непредвиден. Китай например ей така се промъкна, а не Германия или Япония, амбицираните от ВСВ да обръщат реда.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 01 дек 2014, 19:07

Ако имате работа в банката, която трябва да свършите скоро, не я отлагайте за дните след 4 декември. Това посъветва в профила си във "Фейсбук" икономистът Георги Ангелов.

По думите му в дните от 4 декември нататък известно време банките ще се занимават основно с изплащане на влоговете в Корпоративна търговска банка (КТБ).

Очаква се да има опашки в банките в страната, които ще изплащат средствата на вложителите в КТБ.

Това са ДСК, "Обединена българска банка", "Юробанк България", "Райфайзенбанк България", "Алианц Банк България", "УниКредит Булбанк", "Централна кооперативна банка", СИБАНК, "Първа инвестиционна банка".

Разпределението на вложителите към обслужващите банки е според последната цифра на ЕГН — за физическите лица, и последната цифра на ЕИК или БУЛСТАТ — за юридическите лица (вж. списък).

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 02 дек 2014, 03:09

Ясно е къде отиват поне половината от 8те милиарда дълг който Бойко тегли и народа ще плаща бакиите на окекали се банкери. :qipbl: За това пари веднага се намират. :qipad: В същото време примерно пенсионерите се делят на богати и бедни за коледни добавки. :qipbl: Липсват пари за здравеопазване и т.н.В четвъртък ще е блъсканица и чудесии пред банките.А от Белград,пък сигурно и от друти по-екзотични места ще гледат сеир някои екземпляри и дреме им на оная работа. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот nacho » 02 дек 2014, 03:24

Ето че Турция и Русия ще си спретнат едно газопроводче по дъното на Черно море. :qipad: Договорили са и други бизнес отношения. :qipad: Ама тея турци много прости бе.Как може да работят с гадните руснаци. :qipac: В същото време Путин съобщи че спира Южен поток щото България ...не разрешава да се строи. :qipae: :qipbo: И сега чакаме компенсации от ЕС. :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron