Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 24 окт 2014, 00:21

Политическата система обаче бе отвратителна: компартиите узурпираха властта и диктатурата се оказа партийна


Тук не мога да разбера, теб и опонентите ти, защо правите връзка и слагате знак на равенство между системата и еднопартийните режими? Така се разви в източна Европа, но знак за равенство няма между двете. Това бяха тоталитарни и авторитарни режими. Могат да бъдат такива и в капиталистическия свят.

Мисълта ми е, че попадането ни на такива режими си е лошо само по себе си, дори и при другата система да беше. Защо трябва да обвиняваме соца?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот emevev » 24 окт 2014, 00:32

Точно това пиша от много време... (не разбирам какво точно оспорваш в мнението ми - аз пиша същото) :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 24 окт 2014, 00:49

Що се отнася до демокрацията, не в смисъла на справедливост, а на западните демокрации, Весито бърка в едно направление и това води дискусията до детски вариант (наивен, лишен от мисъл). Тя вярва в нещата на самотек. Че всеки е добър, че всичко ще се развие справедливо, най-честно, ако се остави на спокойствие и т.н. Такъв филм няма.

Принципът е друг. Всеки гледа да получи НАЙ-ДОБРОТО от този живот като в това мото не влиза задължението това да се развие по справедлив начин или като не навреди на околните. Никой няма мисъл в главата "искам да стана милионер, но само при условие, че всички в квартала са добре, иначе се отказвам от парите". Мисълта е "искам да стана милионер, а за другите не ми пука, дори има тръпка ако ги измамя някак си, един вид демонстрирам какъв гений съм и съм ги надхитрил".

Когато на нещо конкурентните предимства са при теб напълно логично е да зовеш за "демокрация", тоест за свобода, не намеса, да се оставят нещата да се развият от само себе си. И логично, ти си най-вероятния победител от това. Тук не мога да разбера защо тя си мисли, че това е справедливо. Да, за силните е логично да искат тази "справедливост", но те нямаше да я искат ако не бяха в тази позиция. Веси е на мнението, че това им е основен принцип. Не, не е. Само в случая е.

Дори и когато са силни обаче и при много по-малкото слабости, дори и те, силните, пак показват истинността каква е, в редки направления, където са слаби, си пазят тяхното, съвсем нямат намерение да го оставят демократично да бъде сломено. Два малки примера. Западните демокрации за много неща искат отвореност, коетое логично от предимствата им. Обаче когато нещо не е в тяхната посока не са толкова честни. Примерно наплива на млади хора от бедните държави те не го спират и да не обедняват и повече тези държави. Как да го спрат като директно ще ги удари тях с по-нисък БВП? Мълчат нали? Аз не съм чул някой на запад да е хванал присърце проблема с изтичането на мозъци от бедните държави. Трябва да е луд, за да го направи. Да иска собственото си обедняване. Никак не му пука кое е честното. От друга страна, дори и така, като са отворени границите, пак не е честен. Като ще е отворено отвори спокойно докрай (демократично, пълна свобода), но не, първо е с визи, подбор, да не би някой не толкова умен да попадне в богатата икономика. Някакво сито търсещо съвършенството. Хем не иска да спира емиграцията от други страни, за да облажва от умовете, хем и не отваря докрай пазара си да не би някой сульо да влезе в търапаната и да се облажи. Изключително дребнаво и видно поведение търсещо изгодата.

А продедените португалски изтребители на България покрай членството ни в НАТО? Веси, нали ти е ясно, че ако алианса се защитава няма да използва тези изтребитеи втора употреба от преди 20 години? Ще използва модерни американски. Тогава какъв е смисъла от тази продажба на малка и бедна България? Никакъв. Просто да й се вземат парите. Кое е демократичното, свободното? аз виждам само лицемерното и "аз искам на мен да ми е хубаво". Това не е демокрация. За тях само е. Боинг ще произведе нови самолети, за да замести продадените, тоест ето ти пари за тях, финансирано от нас, ние купихме старото и отворихме място за новото.

Тоест ако ние имаме силно развита икономика и сме напред в света, при 7 от 10 неща ако имаме предимства, то също ще искаме демокрация, тоест да оберем другите с нашите 7 оръжия. В малкото, другите 3 направления, няма демокрация и си защитаваме родното. Така прави запада. Това е тяхната демокрация. Всеки иска да преебе другия и това тяхно поведение не учудва. Учудва защо преебания иска да бъде наебан защитавайки тази скандална демокрация. Учудва Веси защо се кефиш на неща от които губиш. Те те лъжат, ти се радваш и търсиш виновника тук. Соц ли ще е, некадърния българин и, нещо друго ли, но имаш обяснение. Онези от Запад са добри, обира им не е обир. Мислят само за нашето щастие и абсурд би било да не е така.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 24 окт 2014, 10:20

emevev написа:Политическата система обаче бе отвратителна: компартиите узурпираха властта и диктатурата се оказа партийна...

С това съм напълно съгласна и ако добавиш, че икономическата система на соца се оказа несъстоятелно творение на политическата му система и обратното, ще се разберем! Странно, че навсякъде е било едно и също с узурпирането на властта. Колко лесно са съборили соца. Нали имали производство и пазари!?! Просто си купили един Горбачов и .... Той допуснал гласност на истината за социализма и той взел та се...сринал :D Това явно е отговорът ти на въпроса ми защо се е провалил соца. Интересно ми е дали всички милионери в Китай са членове на тяхната ККП, а начинът по който живее онзи милиард китайски народец е повече от тъжен! Но това е явно твоя пример за просперитет.
Колкото до паралела, който правиш м/у демокрация и диктатура на пролетариата, щом присъства думата диктатура не може да има демокрация! :wink:
пп Емо, стана ми интересно и погледнах в един твой източник на инфо, който споменаваш. Там така захаросано нагласяват някаква тяхна "истина", че направо... не е истина!
Обаче ето какви ги е разправял бай Тошо: "СоциализЪма е едно недоносче.....Западните фирми нас ни удволетворяват.... Главният фактор вече не е държавата, а хората!" Значи дотогава хората не са били главен фактор в соца! :wink: Направо от извора дето се вика:
http://youtu.be/Oqi1FpCs06o

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 24 окт 2014, 19:13

икономическата система на соца се оказа несъстоятелно творение

Доста извратено мислене имаш. Да наричаш липсата на клошари спящи по улиците "несъстоятелно творение" и да хвалиш обратното не знам що за перверзница трябва да си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 24 окт 2014, 19:16

emevev написа:Точно това пиша от много време... (не разбирам какво точно оспорваш в мнението ми - аз пиша същото) :D


Ами слагаш ги в едно изречение. Ако целта ти е да бъде елементарно разбрано за децата във форума ок, съгласен съм че трябва с елементарни примери да им обясняваш, но иначе няма смисъл с големите. Все едно капиталистите винаги да уточняват, че не става дума за Мозамбик. Тоест като говориш за соца няма смисъл от добавката политическата му система беше ужасна. Коя? Тази която ти си видял. Тя не е задължителна за соца. Ти си видял този вариант.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 окт 2014, 09:46

Ето нещо за диваците във форума, феновете на най-дивия капкоитализъм, чистия (без правила). Неоконсерваторите Веси, Дели, Тридант. Утописти, които вярват, че като няма правила (държавни намеси) всеки ще прави най-доброто за околните вместо да мисли най-вече за себе си и да вреди на околните заради собствения си интерес.

Опитите за приватизация и дерегулация на ЕРП
са провал и в САЩ
Пропагандистите на пазарния фундаментализъм все ни дават за пример „пазарните" САЩ. Но в сравнение с днешна България Америка е идиличен социален остров. Ще дам пример с енергоснабдяването. ЕРП в САЩ се наричат public utilities - „комунални услуги".
ЕРП са държавни или държавно регулирани частни монополи. Регулацията включва осигуряването на достъпни цени за крайния потребител и надеждно снабдяване. В град Ню Йорк ЕРП е частен монопол (ConEd, наследник на фирмата на изобретателя Томас Едисон) за доставка на електроенергия, газ и пара. ConEd e регулиран от Федералната комисия за енергийно регулиране и от щатската Агенция за енергийни проучвания и развитие. Но другите ЕРП в щата Ню Йорк са държавни (щатски) - обществени корпорации, като Нюйоркската енергийна агенция за континенталната част на щата Ню Йорк, или общински с нестопанска цел,като Лонгайлъндската енергийна агенция за извънградската част на Лонг Айлънд.
Макар че основната им дейност е доставката, а не производството на енергия, и двата вида ЕРП имат и собствени производствени мощности и купуват от стотиците частни производители на свободния пазар, регулиран от щатската Комисия за комуналните услуги. В града има доста големи газови ТЕЦ на ConEd, често сред жилищните квартали. Частна АЕЦ има на север от града.
Потребителите могат да избират
производителя си на енергия и ако искат, да го сменят от първо число на всеки месец. Може да изберат да ползват само зелена енергия, която ще им струва до два пъти по-скъпо, или да разчитат на предлагания от ЕРП микс, който е и най-евтин и при който начисляваната сума за развитие на ВЕИ е малък процент (на моята сметка за последния месец е $1,89 от общо $86,55). Живея в Ню Йорк почти 20 години и съм свидетел, че цената на тока и на доставката му не са се променяли осезаемо въпреки скоковете в цените на въглеводородите и другите икономически превратности. Сметката за ток в Ню Йорк не е предмет на вълнения, камо ли пък политически въпрос - тя е по-ниска по абсолютна стойност от тази на роднините ни в България при по-малко потребление. По време на февруарските вълнения в България от 2013 г. в Манхатън платихме на ConEd за ток $77 за януари за цял апартамент, а тъст ми, пенсионер, плати в Пловдив на EVN за отопление само на една стая с акумулираща печка $177 по тогавашния курс. Пенсията му е около 160 долара на месец. При нас сметката за ток е малка част от еднодневното ни възнаграждение.
Целта на приватизацията и дерегулацията на ЕРП е, разбира се на думи, намаляването на цената за потребителя и подобряване качеството, както реално стана при телефонните услуги. Но на практика приватизацията и дерегулацията на ЕРП и в САЩ са изключително в интерес на енергийния отрасъл и за сметка на потребителите, водят до монополни ренти, по-високи цени и по-ненадеждно снабдяване.
Както финансовата дерегулация от 1990-те и 2000-те
предизвика световната финансова криза от 2008 г.
така в Калифорния дерегулацията на ЕРП през 1996 г. създаде спекулативен кешов пазар, който за четири години предизвика не само астрономическо поскъпване на тока (800% само от април до декември 2000 г.), но и намаляване на производството, режим на тока за милиони домакинства и фирми, фалит на голямото ЕРП Pacific Gas & Electric и обявяване на извънредно положение в щата.
Основната причина за катастрофата бяха манипулациите на дерегулирания пазар от трейдерите, сред които „Енрон", чрез „пранe на мегавати", претоварване на далекопроводи, забавяне въвеждането на нови мощности, разни манипулативни схеми, станали известни като „звездата на смъртта", и др. И в другите региони на САЩ дерегулацията на ЕРП доведе до поскъпване на тока: в Монтана - четири пъти, в Нова Англия - два пъти.
Пазарният екстремизъм в България беше
утопия на
западните ни съветници
неоконсерватори
никога нереализирана и нереализируема в самия Запад, но приета ентусиазирано от българската олигархия. Последната обаче бързо усвои от западните си ментори и най-екстремните образци на антипазарно поведение. Например сама по себе си каузата на ВЕИ е важна, в интерес на обикновените хора и срещу злоупотребите на корпорациите. Но безразсъдната лакомия на ВЕИ-инвеститорите в България, местни и западни, я доведе до абсурд: България е световен лидер по инсталирани мощности от ВЕИ и бедният български потребител е задължен да плаща сметката.
Към края на 2009 г. българската златна треска за ВЕИ печалби зарази Ню Йорк. Тройната коалиция бе поставила България на картата на световния инвеститор, а новият ГЕРБ-ерски кабинет даваше сигнали за надигаща се астрономическа далавера. Обади ми се далечно позната възрастна американка - с апартамент на Пето авеню, дъщеря, омъжена за сина на известен финансист. Помнеше, че съм бил на българска държавна служба и търсеше връзки да се включи в проект за соларен парк в България с неголяма инвестиция от 50 милиона долара. Счетоводителят й прогнозирал фантастична възвръщаемост на инвестицията. Единствената й тревога бе дали българската държава ще гарантира ненормално високата изкупна цена за целия период и дали ЕС ще покрие задълженията на България при неин фалит.
Първата българска златна треска, имотната, мина сякаш малко по-безболезнено, но втората, зелената, към която спада и абсурдната сделка за „чисти въглища" в Марица-изток с AES, доведе до обща икономическа дестабилизация, масово обедняване, стихийни народни вълнения и един цял, продължил повече от година, пълзящ държавен преврат в интерес на „златотърсачите". И сега ни обещава нова неспокойна зима.


Излиза, че САЩ са комунисти. Не им е развит капитализма като нашия. Див и без правила, който свари той да краде безнаказано.

Очаквам и поредния рев, че "комунистите са виновни" у нас. Всъщност всичко е готино, но те пречат.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 25 окт 2014, 09:54

По време на февруарските вълнения в България от 2013 г. в Манхатън платихме на ConEd за ток $77 за януари за цял апартамент, а тъст ми, пенсионер, плати в Пловдив на EVN за отопление само на една стая с акумулираща печка $177 по тогавашния курс. Пенсията му е около 160 долара на месец. При нас сметката за ток е малка част от еднодневното ни възнаграждение.

Само да вметна, защото преди седмица боравих с данни, в САЩ в момента средното месечно възнаграждение е точно 6 хиляди долара. Това знам със сигурност, но лошото е, че става дума за бруто. Чисто не знам колко е, но можем да гадаем. Налозите отнемат вероятно някъде между 1/4 и 1/3. Тоест 4-4.5 хиляди е чистото на месец. Долара. Дневно по 300 долара се падат чисто. Сметката за ток в най-богатия квартал на Ню Йорк чуваме, че е 77 долара за цял апартамент. Значи 1/4 от деня или това са около 2 работни часа работиш за тока там. Тук цял месец в някои случаи все още не стига. Разлика в стандарта над 120 пъти (над 30 дни спрямо 1/4 ден).
При всички положения преди 89-та не сме били толкова уникално бедни.
Ако си цесекар бъди докрай!

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 25 окт 2014, 18:37

Каква е причината аз да се намирам в списъка на радетелите на дивия капитализъм ? #-o

Хайде ако обичаш , да не ме включваш в монолозите си

И понеже тук на няколко пъти се споменава за успешния икономически модел на Китай ,
но не съм срешнал никъде да е посочена причината за възникването му.
А причина № 1 е Евтината работна ръка .
В същото време се разнасят разни митиве за социалната справедливост там , които меко казано , са далеч от истината.


За първи път в Китай се оповестяват данни за социалното неравенство. Показателен в това отношение е така нареченият коефициент на Джини, който дава представа за неравномерното разпределение на благата в едно общество. Въпросните данни досега са били достъпни само за ограничен кръг от хора във висшето партийно ръководство на Китай.
При стойности на коефициента от над 0,4% се смята, че различията са толкова големи, че съществува опасност от избухване на социални размирици в обществото. Данните, оповестени от държавната статистика, също показват ясно, че през последните 10 години коефициентът на Джини за Китай се е движел между 0,47 и 0,49 на сто, надвишавайки значително критичната стойност.
Ще рече, че пропастта между бедни и богати в страната е огромна. В Китай броят на милионерите в долари се измерва с милиони, а този на милиардерите - със стотици. В същото време 200 млн. китайци имат годишен доход от 2 400 юана (290 евро), което е под долната граница на бедността, определена от Обединените нации.


и още


Около скандала с разжалвания партиен функционер Бо Силай излязоха на бял свят много подробности за облагите, които предлага властта. Така например в хода на разследването срещу съпругата на бившето партийно величие, обвинена в убийството на британски гражданин, стана ясно, че тя и сестра й са ръководели цяла фирмена империя, натрупала богатство в размер на 126 млн. долара. Според сп. "Шпигел" това е по-скоро скромна сума в сравнение с реалните средства, контролирани от богатите китайски фамилии - пари, които те никога не биха могли да натрупат без партийните си връзки и политическото си влияние. Само който принадлежи към семейния клан на даден партиен функционер, може да се надява да получи тлъста държавна поръчка или висок ръководен пост. Затова и "принцовете" днес са едни от най-богатите хора в Китай, казва бившият студентски водач и дисидент Ванг Дан.
Галеници на съдбата
Никой не може да каже със сигурност колко точно пари и злато притежават червените фамилии в Китай (по сметки в страната или зад граница). Това трудно може да бъде установено, тъй като за прикриване на следите се използват сложни фирмени конструкции и променени имена. Преди години обаче китайски социолози бяха установили, че 90% от всички китайски милиардери са деца на висши партийни функционери. Около 2 900 от тях, с дейност предимно във финансовия сектор, външната търговия или пазара на имоти, имат натрупано богатство в размер на над 2 трилиона китайски юана (240 млрд. евро). А от общо 3 220 души, притежаващи повече от 100 млн. юана, само 288 не са деца на партийни величия.
В същото време 70-те най-заможни делегати на Общонационалния народен конгрес, китайския псевдо-парламент, се радват на богатство в размер на 90 млрд. долара. В тази връзка американският изследовател Кенет Либертал казва, че в Китай е особено силно изразена връзката между парите и политиката. Това обяснява защо толкова много китайци се оплакват от огромните разлики в благосъстоянието на хората, допълва ученият.



Източник DW
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 26 окт 2014, 00:48

Показателен в това отношение е така нареченият коефициент на Джини


Само това като прочетох и спрях и не съм чел по-надолу. Не мога да слушам такива аргументи от вас, защото по същия коефициент България от преди 89-та е на едно от първите места в света. Да ама вие отричате онова. Следователно няма какво да ви слушам глупостите когато ви е угодно нещо което иначе не възприемате.

Да не говорим, че преди споменаването на коефициента от мен едва ли сте го и знаели.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 26 окт 2014, 00:56

Изображение

От тази картинка би трябвало да се прекланяте като пред богове пред комунистите. Късат нерви по коефициента на Джини. След като ще го вземате за измерител спрете големия спор. Ни Костов, ни царя, ни БСП, ни ДПС, ни който и да е може да се доближи до пред 89-та джинито.

И още нещо. Индикатора има и ограничения и не е универсално приложим. Причината е, че измерва относителното, а не абсолютното богатство. Така например на картинката въпреки че България е пред всички по индикатора преди 89-та не значи че Германия е била по-зле.

Но иначе да, като цяло е добър измерител, въпреки че и това няма да отвори заблудените ви душици колко много сме слезли след 89-та.
Ако си цесекар бъди докрай!

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 26 окт 2014, 13:28

Убягнала ти е същността на въпроса :qipap:

А тя е как може да се лансира версия , че Китай е социално справедлива или дори най справедливата страна , когато .....

Китай - Според данни от независимо изследване, най-ниското ниво на доход в Китай не достига и 15% от средното световно ниво. По този показател Китай е на 159-о място в света. Най-ниската заплата в Китайската народна република (КНР) е по-ниска дори от заплатите в 32 африкански държави. Публикуването на този отчет предизвика бурна реакция сред китайските ползватели на Интернет, а самата статия бе препечатана в много китайскоезични сайтове, блогове и форуми...



В отчета се прави заключението, че по отношение на установената най-ниска заплата според БВП, Китай заема 159-о място. Според отчета, най-ниската заплата в КНР е 21% от средната заплата в страната, докато по света тя е средно 50%. Заплатата на държавните служители в Китай е 6 пъти по-голяма от най-ниската заплата докато в света тя обикновено е 2 пъти по-висока. Заплатата на високопоставените чиновници в държавните предприятия в КНР е 98 пъти по-висока от най-ниската заплата, а по света обикновено е 5 пъти по-висока. Разликата между заплатите в различните отрасли в КНР е 300%, докато средната по света е 70%.


Минималната работна заплата в Китай варира месечно между 870 юана (140 долара) в Чунцин и 1500 юана (240 долара) в Шънджън


Без да се съобразяват с ниската заплата в страната, данъците са много високи. За последните 20 години са се увеличили с 30 пъти и ръстът им е средно 19,5% годишно, което е много пъти повече от нивото на ръста на БВП.

След такова голямо надмощие над хората, властта не бърза да харчи за самите хора. Както съобщава изданието „China News”, за образование в КНР се харчат 2,6 % от БВП, което е над два пъти по-ниско от средните показатели. За здравеопазване в Китай се харчат 4% от БВП, докато в САЩ, Германия, Великобритания и Франция – 15 %.



И на фона на всичко това в Китай за около 10 години се нароиха 358 милиардера.Да , в САЩ са повече --за сега , 481 -но не са експлодирали за 10 години.
В САЩ , която не е еталон за социална справедливост , но закон за минималното трудово възнаграждение има , в Китай -не.

Източници epochtimes-bg.com ,investor.bg

* Данните за мин. работна заплата дори не включват селското стопанство , но там положението е толкова лошо , че липсват данни.Липсват данни и за нивата на безработица -след като съществува масова миграция от селските райони към градовете ,вероятно има и безработица .
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 26 окт 2014, 18:16

Не мога да разбера какво се опитваш да ми обясниш. Вероятно, че средния индивидуален стандард не е толкова голям. Само че ние не говорим за Люксембург или Монако и това ми е ясно. Говорим за световни сили и като такава Китай ще задминава САЩ. Големи маси от хора в други държави не могат да го направят това. Тези ще го направят и ще определят политиката и икономиката в света.

Онова другото е друг въпрос и е тема на друг разговор. То и СССР никой не ги пита като втора икономика в света преди 89-та, че били 140 милиона срещу 250 милиона американци, а факта беше, че САЩ надвиха и определиха реда в света от тогава до днес.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 27 окт 2014, 10:21

Стана ми интересно какво точно се стремиш да ни докажеш с коефициента Джини?
В Китай най-богати са хората от така неречения "червен октопод" обхванал изцяло икономиката им, а ако изключим доходите на членове от ЦК на БКП от коефициента за Бг преди 89 ще получим друга картинка. Нали чу бай Тошо как разправя, че било крайно време соца. да обърне внимение на хората, а не на държавата. :wink:
Ако Китай ви е модел за някакво справедливо общество.... #-o Аз бих нарекла това общество направо подобие на червен феодализъм! Е, вие го наричате социализъм. Много важно каква икономическа сила ще става Китай след като обикновените хората там живеят мизерно. Дано демократичният свят не го докара до там точно тези да диктуват сетовната политика.
"Див капитализъм" е имало през 19 в./ дори по-рано/ при първоначалното натрупване на капитала. Сега тази иконом. система е обвързана със силна социална политика навсякъде в цивилизования свят. Така, че не прави квалификации на определени хора като "диваци" само защото са демократи и не са привърженици на някакъв си соц.
-------------------------------------------------
Днес започва работа 43 народно събрание:

Първият работен ден на депутатите ще бъде съпътстван и от два протеста,

съобщава Нова ТВ.

Поддръжници на Николай Бареков ще се опитат да препречат пътя на пловдивската учителка Ана Баракова към пленарната зала. Тя бе избрана с преференция, но не склони да се откаже от депутатското си място, въпреки че от партията признаха избора ѝ за грешка и я призоваха за това.

Нова вълна на недоволство ще има и срещу избора за депутат на Александър Методиев - Бат Сали. Днес протестиращи ще се съберат пред централата на ДПС, след което ще се отправят на шествие към сградата на Народното събрание.

Националният клуб на привържениците на "Левски" организира в 11.00 часа протестно шествие заради избора на Александър Методиев - Бат Сали за депутат.

Сините запалянковци обявиха в сайта си, че то ще премине през площад "Македония". Идеята е да се блокира централата на ДПС "с цел недопускане полагането на клетва от Александър Методиев".

След това шествието ще се насочи към Народното събрание, като там фенклубът ще постави искане за промяна на избирателната система с такава, която не позволява "налагането на хора като Бат Сали за депутати с незначителен брой гласове".

Изображение
Последна промяна от Vesela Taneva на 27 окт 2014, 11:03, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Мичо » 27 окт 2014, 10:25

Така е, докато феновете на Левски милеят за бъдещето на родината, разни червени палячовци само хленчат и реват, но за сметка на това хрантутят точно там където реват вместо да отидат да се трудят.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта

cron