Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 17 окт 2014, 17:29

Stinkata написа:Китай?

Милионерите в Китай надхвърлиха 1 милион
Броят на милионерите в Китай през 2011 г. достигна 1.02 млн. души, а на милиардерите - 63 500 души, предаде ИТАР-ТАСС. Агенцията се позовава на последния брой на китайското бизнес списание "Хужун Рипорт" (китайски аналог на "Форбс"). Фактически за пръв път броят на милионерите в страната, чието население е 1.3 млрд. души, надхвърли прага от 1 млн. души. При това става дума за богаташи от континенталната част на Китай - без Хонконг, Тайван и Макао.

Около 84% тях имат бизнес в източните, северните и южните провинции на страната. Въпреки това преобладаващата част от състоятелните китайци живеят в Пекин - по последни данни в столицата живеят 179 000 мултимилионери.

Милионерите в Китай надхвърлиха 1 милион

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 17 окт 2014, 17:38

Доста добър соц...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот emevev » 18 окт 2014, 16:11

tridant написа:Емо , наистина не смятам да я следя темата ,обаче имам един въпрос

За коя година ние сме осъществили износ за 16 милиарда щ.д. ? За 80 те години говорим.



1989г. (например)
ИзображениеИзображение
1837-1873

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 19 окт 2014, 06:43

Този пример не е верен , я опитай с друг :wink:


Прави впечатление , че често ти се случва числата да ги използваш доста фриволно. За случая Голдомор се сещам .



След 1985 г. правителството не отчита ясно изразената тенденция на системно влошаване на търговския баланс, когато дефицитът започва да нараства от 85 млн. долара до 1,3 млрд. долара през 1989 г. Това развитие е пряк резултат от постоянното изтощаване на ресурсите за износ, което пък е съпроводено от постоянно нарастване на вноса. Цифрите за периода 1987-1989 г. сочат износ в размер на 4,2-4,5 млрд. долара. Към тези цифри следва да се прибави и фактът, че вносът превишава износа ........

Ако през 1980 г. салдото на търговския баланс в конвертируема валута е +965 млн. щ.д., за годините 1986-1989 цифрите са: -1094, -1189 и -921 млн. щ.д.




5 и 6 Октомври, 2004 .в. Монитор , както и в много други вестници от тези дати.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 19 окт 2014, 18:14

Само че това как води до отрицателни изводи не ми е много ясно.

Стойността на изнесените от България стоки през миналата година е 43.4 млрд. лв., а на вноса - 50.5 млрд. лв. Салдото е отрицателно - малко над 7 млрд. лв., но с 2 млрд. лв. по-малко, отколкото през предходната година.


Става дума за 2013 година, последната цяла.

Вестник Дневник от 10 февруари 2014, както вероятно и много други вестници от тази дата.

По-добра цифра "тогава". Преди нея е било и по-добре, тогава, положителна. Сега е зле, а преди злето е било още по-зле, още по-отрицателно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 20 окт 2014, 11:10

8 написа:
rafaelis написа:И няма ли институции, които да вземат някакви мерки по въпроса? Дори най-обикновени. Примерно - учиш детето си на ненормални игри, пишеш две седмици обяснения - пред социални, педагогически стаи, МВР-та и куп още инстанции, докато ти се скъса гьонът.


Много добър пост от твоя страна.
За съжаление отговора е "има такива неща, но при соца беше така"-даваш обяснения за сериозни провинения..и за глупави такива.


Дрън дрън. При соца държавата беше тази, която официално възпитаваше децата в абсолютно ненормални неща. :idea: Като да ги кара да се кланят на чучело, пълно със слама или да им връчи по една празна пушка и да ги сложи в "празничен" ден да пазят гробовете на смутни личности като Георги Димитров, Васил Коларов и други подобни. :idea:

Или да предават семейството си в името на партията с главно "П", защото тя е по-важна от най-близките ти хора.

И прочие, и прочие ...

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 20 окт 2014, 11:19

Умопомрачително интервю, умопомрачително ... Не знам от кое се губят повече мозъчни клетки, дали от слушането му или от осъзнаването, че това е матрялът, дето отива в парламента ...
http://novanews.bg/news/view/2014/10/19/89851/политическите-възгледи-на-един-народен-учител/


И едно добро виждане за реалността ни от чужбина, понеже ние тук изглежда свикнахме и нищо ненормално вече не ни прави впечатление.

МАШАЛЛА, БАБО, СЛУЧИХМЕ НА ШЕФКА!

Изображение
Ива Йорданова е всестранно развита личност, твърди Лукарски

Бидейки българин в чужбина, държа да изкажа върховната си благодарност към премиера Близнашки, назначил любовницата на "шегаджията" Лукарски за шеф на Aгенцията за българите в чужбина. Радвам се, че мислите за моето добруване, за връзките ми с рОдината, за
естетическия ми поглед към татковината и за евентуалното подсилване на българското ми либидо! Но съм длъжен все пак да откажа - не, мерси! Спасибо, обаче нет!
Първо един сериозен човек не прибягва до услугите на подобни девушки. И второ, не виждам смисъл от институции, служещи единствено за усвояване на средства и за раздаване на огромни заплати на разните му там шаврантии, дето се връткат на пилони и спят с политически зомбита. Не, събирайте си "компаньонките" и отивайте по дяволите! Пак!

А, и още нещо исках да ви кажа! Мисля, че доста хора вече се досещуват как се водят преговорите за съставяне на правителство и въобще защо се организират избори. В общи линии политиците вече мязат на танцьорки в бар за тираджии, което донякъде обяснява защо Ива е избрала Лукарски и обратното. На следващите избори обаче съм сигурен, че избирателната активност - в България, а благодарение на Ива Йорданова още повече в чужбина - хептен ще падне.
И май следващият въпрос #Кой? ще бъде отправен към онези "демократи", които до вчера го задаваха. Искате ли да се обзаложим?

http://sandolino.blogspot.com/2014/10/blog-post_17.html

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 20 окт 2014, 13:24

rafaelis написа:Дрън дрън. При соца държавата беше тази, която официално възпитаваше децата в абсолютно ненормални неща. :idea:


Тъй.......а сега въобще има ли държава и възпитава ли някой на нещо (полезно) децата ни?

Наред с изброените от теб неща, не чак толкова крайни както ги описваш между другото, мога да направя и друго изброяване, при това от съществени неща, а не просто да си говорим. Например тогава всички ходеха по детски лагери. Сега ако изключим софиянчетата май едва ли са кой знае колко лагеруващите. Това е само един пример, има много повече, при това съществен пример свързан със социалната среда на подрастващите, а не твоите алабализми с висенията по пантеони или манифестации, чак толкова не са ни смазвали тези "ужасии".
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 20 окт 2014, 14:18

Въпрос на гледна точка. За някого детският лагер явно е връх на сладоледа. :qipbn: За друг, виждал и друго, е просто тъпо мероприятие. :qipbk:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 20 окт 2014, 14:25

8, ако ти се роди дете в София...то...софиянче ли ще е...и...какво следва...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 20 окт 2014, 16:17

rafaelis написа:Въпрос на гледна точка. За някого детският лагер явно е връх на сладоледа. :qipbn: За друг, виждал и друго, е просто тъпо мероприятие. :qipbk:


Стана ми интересна гледната ти точка. Щом възможността за едно дете да бъде в своята среда и да играе и да се забавлява е "тъпо мероприятие" какво най-общо казано за теб е умно да има едно дете?

Не съм сигурен, но ми се струва, че за пореден път чувам индивидуалното ти мнение. Когато някой е имал 9 от 10 неща естествено, че ще го вълнува десетото (единственото което няма) колкото и незначително да е то. Това обаче е ирелевантно за обществото.

По същата логика не ме вълнува ако някой богаташ не е посетил от примерно 20 красиви държави единствено Австрия. Това не са есеншълс за човечеството нищо че и той като теб може въобще да не го вълнува и да му е скучно дали едно дете може да яде, учи, да се лекува при болест.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 20 окт 2014, 16:21

Al написа:8, ако ти се роди дете в София...то...софиянче ли ще е...и...какво следва...


Не знам :qipbn:
Не съм се замислял :-k

Статута му обаче ще е на роб, поне не и ако не стигне пълнолетие тук и не почне да тормози останалите българи (ако има все още държава България).

Роб-дошъл в София да обслужва господарите, робите събота и неделя, денем и нощем все работят, тях не ги бъркат например тапите, защото просто никъде не излизат по гърции, спа, бански, хотелчета, те работят за господарите. Господарите правят тези неща. Да не се бъркат двете понятия. Противоположни са.
При добро стечение на обстоятелствата, по-хлабава робска среда, роба се чувства за голямото добро утро, типичен пример пловдивския папагал-господарите обаче и не знаят за съществуването му, а за софиянци е поредния тъпанар провинцалист нищо че последния нищо не разбира и продължава да се надува
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 20 окт 2014, 17:46

Значи, за да стане гад, са необходими 18 години престой в София. А в детската или училище дали няма да сочи с пръст некви провинциалисти и да ги праща обратно откъдето са дошли?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 21 окт 2014, 08:03

rafaelis написа:
Изображение





Ива Йорданова е всестранно развита личност :qipbs:

rafaelis моля те , точно това действие на премиера е похвално , а ти го критикуваш.
Един път тая държава нещо хубаво да даде и веднага... :D
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 21 окт 2014, 20:18

Al написа:Значи, за да стане гад, са необходими 18 години престой в София. А в детската или училище дали няма да сочи с пръст некви провинциалисти и да ги праща обратно откъдето са дошли?


Може и по-малко да отнеме ако междувременно стана депутат, лекар, адвокат, полицай, вляза и имам ръководна длъжност в монопол, някакъв административен субект, който разпределя парите за страната и т.н.

Ако мога да унищожа някаква част от населението на България и то (моето дете) сигурно ще разсъждава като Рафаелис и няма да харесва партията и миналото. Ако е добре кво го вълнува, че е за сметка на други българи. Да мрат там, гадни провинциалисти.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron