Келепир безспир, ай сиктир!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 16 окт 2014, 12:48

Като си помисля с колко дървени пищови и автомати съм гърмял, зъл ми края... :qipag: :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот rafaelis » 16 окт 2014, 12:53

Е, не, въобще нямах това предвид. Не изглеждаха така нещата. Сигурна съм, че не са те насърчавали вашите да режеш врата на някоя коленичила кукла и не са те аплодирали за подобно нещо.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Al » 16 окт 2014, 12:55

Не, тях ги застрелвах първи. :mrgreen:

ПП: Не гледам особено сериозно на такива кадри респ. на притеснения от тях.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 16 окт 2014, 17:51

ГЕРБ и Патриотичният фронт установиха съгласие за подписване на споразумение за участие в следващото управление, което да бъде стабилно и да се базира на подписана програма, да има валидност цял формат. Това обяви след 4-часови преговори между двете формации Румяна Бъчварова от екипа и ръководството на ГЕРБ.

Единственият партньор, който от фронта не биха приели, е ДПС. Не заради неговите избиратели, а заради порочния модел на управление на ДПС, която се е превърнала в корпорация, която се възползва от своите властови позиции, посочи Бъчварова.

По отношение на политическата рамка успяхме да постигнем съгласие по всички точки, въпреки че позицията, която изразиха от Патриотичния фронт, се разминаваше, каза още Бъчварова.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 16 окт 2014, 19:33

rafaelis написа:И няма ли институции, които да вземат някакви мерки по въпроса? Дори най-обикновени. Примерно - учиш детето си на ненормални игри, пишеш две седмици обяснения - пред социални, педагогически стаи, МВР-та и куп още инстанции, докато ти се скъса гьонът.


Много добър пост от твоя страна.
За съжаление отговора е "има такива неща, но при соца беше така"-даваш обяснения за сериозни провинения..и за глупави такива.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 16 окт 2014, 19:36

Vesela Taneva написа:
ГЕРБ и Патриотичният фронт установиха съгласие за подписване на споразумение за участие в следващото управление, което да бъде стабилно и да се базира на подписана програма, да има валидност цял формат. Това обяви след 4-часови преговори между двете формации Румяна Бъчварова от екипа и ръководството на ГЕРБ.

Единственият партньор, който от фронта не биха приели, е ДПС. Не заради неговите избиратели, а заради порочния модел на управление на ДПС, която се е превърнала в корпорация, която се възползва от своите властови позиции, посочи Бъчварова.

По отношение на политическата рамка успяхме да постигнем съгласие по всички точки, въпреки че позицията, която изразиха от Патриотичния фронт, се разминаваше, каза още Бъчварова.



Браво, малко остана и Бойко ще докопа кокала. Пиши ако има ново развитие (и друга партия се включи) нищо че някои хора гласуваха за фронта и въобще не харесват Бойко. Важното е, че с техния глас сега Бойко се връща. Важно за България. Друго не ни интересува от ежедневието ни.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот emevev » 17 окт 2014, 06:24

Vesela Taneva написа:Те си управляват пак и никога не са преставали и това,че е" изтъркано и банално"според теб не означава, че не е вярно!
По думите на една доста известна личност от кръга Монтърей, хора от "червените кабинети" са направили 10.11.89 и са започнали да "строят капит.в Бг"/ казано в интервю в предаването на Люба Кулезич през 2013/ Така го построиха, че техният човек Нидал Алгафари ги нарича феодали.
ЕС ли сравняваш със Западен империализъм? Поне признаваш, че е имало и има Руски империализъм! :wink:
Ти ми беше задал един въпрос, но отговорът ми остана в старата тема.Въпросът ти беше:
"Весе, ти кога ще схванеш, че системата ни е сбъркана, а не кое-да-е конкретно правителство?! " И моят отговор, който няма да променя никога:
"Ти сам си отговорил прекрасно на въпроса си с това НИ. Системата НИ е сбъркана- побългарената нашенска система, а не системата изобщо. Тя си работи за всички останали, но не и за нас. Действа добре и в другите посткомунистически страни, само при нас не ще и не ще."
Аз пък искам да те попитам: Защо само при нас системата не работи както трябва? И не искам сравнения с разни латиноамерикански държави. Ние живеем в Европа и сме членове на ЕС.

Опитвам се (от много време) да ти обясня, че системата позволява на такива хора да ни управляват - респ. трябва да променим системата, а не да търсим други хора (понеже други хора няма да намерим - все най-безскрупулните и агресивни мошеници ще изникват на преден план, понеже на тях им е далеч по-лесно да го правят) ;) Разликата с миналата система е, че сега това влияе в пъти по-негативно на населението/народа, отколкото в онези години...
Имперски амбиции имат всички големи държави, откакто свят светува, разбира се - защо се учудваш, че съм го написал?!

Далеч не само у нас не работи системата - та тя работи добре в едва 15-20 държави в света (от над 200) - само тези, които през годините/вековете са си подсигурили... пазари!! ;) Няма как да е богата държавата, ако не ... произвежда!! А няма как да произвежда много, ако няма на кого да продава (изключвам природните богатства, разбира се). А с кинти лесно се постигат: ред, справедливост, социална политика и т.н.
В тази връзка: членове сме на ЕС, точно за да подсигурим нови пазари на лидерите в този съюз - точно какно бяхме членове на СИВ (с които си подсигурявахме взаимно пазари, докато сега посоката е само една - изкупуваме им свърхпроизводствената продукция и ... отпадъците, разбира се) - нима не ти се е случвало да сравниш еднакви продукти (с еднакви производители дори) купени у нас и в западноевропейска държава?! Нима не се сещаш колко милиона автомобили на по 15-20 години им е изкупил Източният блок (и си представи колко кинти са изкарали от това, като се знае, че иначе отиват за скрап), нима не си съгласна, че верига магазини тип Билла или Кауфланд можем да си създадем аз и ти (без да се познаваме дори), но пък така и не ти направи впечатление, че такива съществуват САМО в източноевропейските държави + държавата-майка... Нима си ОК с ЕРП-тата, които ползват подсигурена от държавата печалба (по договор) и бяха подарени на чужденци, понеже държавата била лош собственик (а те пак са държавни - ония по-тъпи ли са от нас?!?) :D

П.П. Нали помниш, че ако електромерът ти е повреден и се установи, че в продължение на една година са ти надвзимали кинти за ток, то ПО ЗАКОН ще ти върнат парите за сметки ДО 3 месеца :D (без да споменавам как точно и колко време и такси са нужни, за да се установи, дали електромерът ти е повреден)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот emevev » 17 окт 2014, 06:46

tridant написа:Нещо май не се внимавал в прочита ,пробвай още веднъж. Тук не става въпрос за заеми ,а за взимания от валутния резерв
Не си прави труда да ми отговаряш,не смятам да я следя темата.



За числата се хващам, не за заеми или валутен резерв.... "Плашиш" ни с някакви стотици милиони, които (особено при онази работеща икономика) са ала-бала за държавата... Без да обръщаш внимание на числата в днешно време, разбира се...


(отговарям, понеже и други четат - не само аз и ти) :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 17 окт 2014, 09:41

Емо, след като сме вървели в грешна посока толкова много години е напълно нормално у нас нещата да не са лесни и да догонваме останалите. Но аз говоря за другите посткомунистически държави, които никога не са попадали в нашенските батаци. Не е виновна системата, а хората които я правят. Не вярвам да не си даваш сметка КОЙ или по-точно КОИ са новите капиталисти в Бг. Ами прочети писмото на Нидал Алгафари в което ги нарича феодали!!! Прочети, за да разбереш какво е демагогия. Няма да влизам в подробности и да цитирам персонално разни хора. Ти сам ги наричаш"безкрупулни и агресивни мошеници". :wink:
Не зная какво и как е работило преди 89, но да се извинява шефа на БКП за провал и т.н.! А, че сме произвеждали боклуци, годни само за пазара на СИВ е истина. Друго е било качеството за износ на Запад.
За старите коли: Като нямаме пари за нови, ще купуваме стари. Не отчиташ разликата в стандарта ни, а тя е потресаваща. Кога ще ги стигнем? Дори и те да стоят на едно място, след 80 години по думите на немски икономист.
За имперските амбиции: ЕС е съюз и ние сме в него. Друга държава има имперски амбиции и ги изразява недвусмислено.
И други неща мога да ти напиша по въпроса, но засега толкова!
200 държави по света, но само за две със социализъм се сещам- Куба и Северна Корея.Е, не са цъфнали и вързали! :wink:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 17 окт 2014, 10:55

И над 100 капиталистически неуспели :oops:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 17 окт 2014, 10:58

Между другото да се позоваваш на Петър Младенов за ситуацията от 89 е меко казано тъпо. Той е страна в случая, ако не буквално начело, то поне лицето на това което извърши преврата.

И ти ми говориш за неговата позиция по отношение на това което било 89. Изключително тъпо и наивно от твоя страна. Все едно да вземеш мнението на футболист на Левски дали има дузпа при сблъсък между ЦСКА и Левски. Най-вероятно ще даде най-безпристрастното мнение..........поне според теб.
Ако си цесекар бъди докрай!

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот tridant » 17 окт 2014, 11:11

Емо , наистина не смятам да я следя темата ,обаче имам един въпрос

За коя година ние сме осъществили износ за 16 милиарда щ.д. ? За 80 те години говорим.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот 8 » 17 окт 2014, 13:28

БВП 1988-2013

29 срещу 53 милиарда долара, данните са на Световната Банка

Според статистиката $1 worth of 1988 dollars is now worth $2 , тоест 1 долар от 1988 се равнява на 2 долара през 2013 или казано с други думи онези 29 милиарда са равни на днешни 58 милиарда, а ние днес правим 53 милиарда. Все още не сме стигнали нивата от падането на режима, а средно европейските бивши соц държави го направиха още в края на 90-те. Другото е, че аз не съм съгласен много с тези оценки за 2 пъти. Според американските оценки 1 долар от 1980 е равен на 5 долара през 2005, което ми се струва далеч по-акуратно.

Просто няколко сравнения никак не ми се връзват с това "само 2 пъти се е обезценила паричната маса".
1. Сега ниските заплати са около 400 лева или това са 260 долара. Не мисля, че по време на соца ако някой вместо заплатата си в левове получеше 130 долара е равно на сегашните 260, далеч повече щеше да бъде като статут. Да не говорим, че реалната им стойност на онези долари, която можеше да се види на черния пазар поради липса на чейндж бюра, беше 4-5 лева или това идва около 600 лева тогава (520-650 диапазона). При заплати от 200 лева с които никакъв проблем не е било изхранването, а наема на апартамента ни беше 11 лв, да се казва че тогава 600 лева са като днешните смешни 400 е жалко, нелепо и лъжливо. Та на един мой приятел от входа баща му беше директор на автостопанство 1 и вземаше 450 лева и бяха с ужасно много пари. Какво да говорим за 600?
2. Тя цифрата 2 не лъже, просто е инфлационен измерител, сайта е http://www.davemanuel.com/inflation-calculator.php, но това не значи, че инфлацията върви наравно с икономиката. Така че няма лъжа в това например 5 пъти повече долари да ти трябват, за да имаш същото, нищо че инфлацията се е повишила само 2 пъти.
3. Валутният курс въобще не е взет под внимание. Тези изчисления вървят за американеца, който и тогава и сега е все с долари, но онези 29 милиарда долара от 1988 са от "скъпите" долари, на пазара по 2.20 след 1990, а днешните са при политика на евтин долар от американското правителство, 1.50 днес и то след свръх сила последните месеци, иначе и 1.20 лв стигна дъно долара през 2008.
4. Западните изчисления хич не ми се връзват, след като същите казват, че днес България има an average monthly wage of 812 leva (554 USD).
812 лв може да има само някоя престъпна гилдия като лекари, полиция, адвокати или монополи като енерго, вода, мобилни оператори, банки или население с достъп до ресурсите на всички като например софиянци. Това с 812 лв средна заплата отидете и го разправяйте на 90% от българите и най-вече в някое село или малък град, където 200 лв ако видят се радват.

Но дори и да пренебрегна всички лъжи пак нямаме това от соца. 58 милиарда днес, а ние имаме 53 милиарда, са равни на пика при соца. Да не говорим, че дори и да ги достигнем тогава са били разпределени по равно, докато сега ако имаме същите 58 милиарда като махнем капризите на десетина човека, тоя с милиард, оня с половин милиард и т.н. остава далеч по-малко, тоест реално и при 58 милиарда пак ще сме далеч от онова ниво.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Vesela Taneva » 17 окт 2014, 16:53

Само един въпрос ще задам и край.
Защо се появи това съветско изобретение -перестройка?
И те се престрояваха, престрояваха и до капит. го докараха!
И още едно въпросче, че се сетих най-после да попитам:
Защо се провали соца. навсякъде? Производство, пазари и т.н., но......нищо не излезе!
Без всякакво значение е вече защото за починалия по-добре нищо отколкото лошо, но все пак!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Келепир безспир, ай сиктир!

Мнениеот Stinkata » 17 окт 2014, 17:05

Китай?
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта