Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 22 мар 2014, 11:23

Видео: Фойерверки на победата озариха Москва и Крим

Руснаците ще си сменят герба.Ще има амурче. Голи, но въоръжени до зъби и искат всички да ги обичат.


Към 1/6 от земното кълбо добавиха и плюнката Крим. То бяха тържества, то беше чудо. Сега поне още 25 години светът ще гледа на тях като на севернокорейци. А имаше начин всичко да бъде постигнато по пътя на международното право и разбирателство. Само че на мечката целта и е да си стои сама в бърлогата и хората да се страхуват от нея.


Русия си поиска обратно 11 млрд. долара от Украйна


Украйна трябва да върне на Русия 11 млрд. долара, които е спестила заради намаляването на цената на газа. Спадът бе в замяна на разполагане на руската военноморска база в Крим. Това заяви премиерът на Русия Дмитрий Медведев, предаде БГНЕС.

Украйна дължи парите, защото Крим сега е част от Русия, а договорът за наем между двете страни от 2010 г. сега "подлежи на отмяна", каза Медведев на заседание на Съвета за сигурност. "Украинската държава е спестила около 11 млрд. долара, съответно руският бюджет е пропуснал полза от тези 11 млрд. долара", добави той.

Малко след встъпването във власт през 2010 г. тогавашният президент на Украйна Виктор Янукович се съгласи да удължи договора за наем на руската Черноморска флота в Крим с 25 години, считано от 2017 г., когато изтича старият. В замяна на това Москва се съгласи да намали цената на природния газ за Украйна със 100 долара за всеки 1000 кубични метра газ.

Според Москва, Украйна се възползва от намалението от 2010 г., въпреки че новият договор за наем трябваше да влезе в сила през 2017 г.

Едната страна по договора нападнала другата, откраднала обекта на договора и сега иска ограбената страна да й връща пари, щото вече не притежавала обекта на договора.


Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 22 мар 2014, 18:40

Delija написа:
emevev написа:Щом за вас е важно, дали е легален или нелегален, а не е важно, че фондът си е за белгийци, то аз съм пас !! #-o


Разбира се, че е важно, тоя капут е нарушил законите на Белгия, пък и чака обезщетение накрая. Не е ли малко нагло, хм ??!

emevev написа:За "демократичния" фонд ми е думата, не за горк
ия човечец и неговото семейство...


Фондът си е чуден, аз не виждам проблем в него.

По-скоро пак си изсмукваш някакви дреболии от пръстите, само и само да "сипваш" на така омразния ти Запад.


Аз му пиша, че не за човека (пострадалия) си говорим, той пак за него връща темата... #-o

Фондът си е чуден, викаш - хич не те смущава, че ако идеш да работиш в Белгия ЛЕГАЛНО, то няма да видиш и стотинка при (не дай, Боже) злополука?!? (нали се сещаш, че няма да получаваш по-висока нетна заплата от колегата си белгиец, т.е. във формирането на фонда ще участваш и ти, само дето няма да те огрее при нужда, понеже не си местен)
:shock: :!:

П.П. Западът си е много добър (никак не ми е омразен) - просто са готини ... за тях самите (всичко е въпрос на интереси, когато си говорим за политика - моралът и добродушието ги търси в междуличностните отношения - не в междудържавните) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот nacho » 23 мар 2014, 10:04

Какви договори искате да се спазват след като законната власт в Киев беше свалена с метеж :qipad: Каквото повикало ,такова се обадило. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 23 мар 2014, 14:48

rafaelis написа:Едната страна по договора нападнала другата, откраднала обекта на договора и сега иска ограбената страна да й връща пари, щото вече не притежавала обекта на договора.


Това е скандално, наистина. :qipan: :qipan:

Каква вина има Украйна, че РССР й взима насила Крим, сега трябвало и да плащат на руските съвети заради това. :qipan: :qipan: Ебати наглостта на КГБ.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 23 мар 2014, 14:57

emevev написа:Фондът си е чуден, викаш - хич не те смущава, че ако идеш да работиш в Белгия ЛЕГАЛНО, то няма да видиш и стотинка при (не дай, Боже) злополука?!?


Да, не ме смущава и не виждам нищо скандално. Аз не съм белгийски гражданин и е нормално да нямам достъп до чак всичките им фондове и бонуси.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 23 мар 2014, 15:02

nacho написа:Какви договори искате да се спазват след като законната власт в Киев беше свалена с метеж :qipad: Каквото повикало ,такова се обадило. :qipad:


Това как е свалена местната власт, си е вътрешен проблем на Украйна и не касае Русия, както и конкретния договор.

В случая, РССР нарушава договора и е редно тя да изплати обезщетение на Украйна, защото заграбва обекта, за който плаща наем. Това е грубо погазване на договорните отношения. Но комунистите от КГБ са дотолкова нагли, че се изкарват и ощетени с 11 млрд. долара накрая. :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 24 мар 2014, 10:58

Delija написа:
emevev написа:Фондът си е чуден, викаш - хич не те смущава, че ако идеш да работиш в Белгия ЛЕГАЛНО, то няма да видиш и стотинка при (не дай, Боже) злополука?!?


Да, не ме смущава и не виждам нищо скандално. Аз не съм белгийски гражданин и е нормално да нямам достъп до чак всичките им фондове и бонуси.


Доста странно мнение. Ако просто си упорит и не отстъпваш разбирам, ама ако истински го вярваш не разбирам. Как така ще имате еднакви тежести, а при поощренията ти звучало разбираемо да ви третират различно!?

Аз бих добавил още две неща.
1. Чисто юридически нали все сме европейци, в ЕС и няма значение кой европеец в коя друга европейска държава се движи или работи, защото има "свобода на движението на капиталите, работната ръка и т.н." Тоест ирландеца в Чехия би трябвало да е като шведа в Испания, белгиеца в Белгия и ......българина в Белгия. Не съм чувал за някакво специално (и дискриминационно) "е да но българин в Белгия е по-специфичен случай, не е толкова европеец".
2. Дори и повдигнатия въпрос за легално или не работи, който се оказа, че не е централен за спора, пак не е във ваша полза. Ако зависи от българина според теб той легално или нелегално ще работи? Май причината е в белгиеца работодател, за него определено има разлика при плащанията дали работника му е легален или нелегален.........а вие обвинихте не този който е първопричината за това състояние на нелегалност, а жертвата. По вашата логика някой български работодател ако не ми плати в края на месеца заплатата аз съм виновния.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 24 мар 2014, 11:00

Аха, ясно. Ако не беше Косово, руснаците сега нямаше да нахлуят в Крим. :qipag: :qipag:

За Афганистан предполагам оправданието е Виетнам.

Само не се сещам за Унгария и Чехословакия кое е оправданието.


Париж :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 24 мар 2014, 11:33

emevev написа:

Те това ви е демокрацията - затова Дели ми вика, дали трябвало да дойдат да ни оправят - не, Дели, за мен напълно достатъчно би било да не ни експлоатират/колонизират... :?



Попрекалил си с комунистическата литература.


Не е. През уикенда участвах в дискусия с подобна тема.

Ти явно разбираш първичното като помощ от Запада, а именно след 89-та година едва ли не изсипят тук милиарди и да направят (те!) икономиката ни като тяхната, богата и просперираща, а ние си стоим, чакаме и като не го получаваме ревем като путьовци защо Запада не ни помага.

Това просто е наивно като очакване и няма как да стане. Друго обаче се има предвид под "колониализма" на Емо, а аз бих го нарекъл цинизъм.

Не става дума тук някой от Запад да ми дава заработеното от няколко века там и тук също да имам лондонско Сити. Приемаме си съдбата на по-късно тръгнали в този вид отношения и дори крайната бедност в началото и че Запада не иска да я споделя дори с минимални помощи. Добре обаче поне и да не пречи! И имам предвид не само директното, защото такова почти няма, а и индиректното, което звучи мазно "че ние какво сме ви виновни", но всъщност Запада стои зад това. И веднага ти давам и пример.

Кому беше нужно преди около 5 години да закупуваме някакви изтребители от Португалия втора употреба за няколко стотин милиона, които те са употребявали около 2000-та година, а можем да се досетим, че и още по-назад в годините са навлезли първо при американци, англичани, французи или германци, в зависимост от националността на производителя им, защото и португалците не са ги въвели първи. Това мина под благовидното "въоръжаваме се според натовските стандарти". Дрън-дрън. Давам ако съм португалската страна 10 милиона на софийския педерас Николай Младенов, той купува с български държавни пари (на народа) никому необходимото оборудване за 500 милиона и готово. Никиту добре, Португалия добре, само дето България от бедна става още по-бедна. Задавам съвсем конкретен въпрос.
Ако стане някаква реална война, конфликт, НАТО съвсем сериозно ли разчита на българските ВВС с тези португалски самолети втора употреба да брани интересите на алианса? Глупости. Частите, които ще отидат на бойната арена ще са си същите които биха били и без тази сделка, най-вероятно американско-английски.

И ето тук е цинизма на Запада. Той има интерес. Влиза половин милиард ТАМ, а идва от бедното ТУК. Разбира се по черно-бялата схема на Дели отговора е "че кво е виновен Запада, да не ни е притиснал!, България си е решила да направи покупката" или "ми не допускайте корупция и такива неща да стават, Запада ли да ви оправя". Ако има някакъв морал и искрено желание у Запада тук да стане нещо добро, дори и без тяхна помощ, а само с наши усилия, просто можеха да не осъществяват сделката...........ама парите са си пари, дори и от по-бедния партньор да си ги взел. Лошото е, че на теб и Весито са ви замъглени главите за някаква честност и демокрация. Има си я, ама при тях. Тя не е за вас. Това че не е в крайна форма на фашизъм употребата ни не прави нещата демократични. Използват са ни. Какво му се радвате на това, вие или разни "западни" драскачи в родното пространство не разбирам.

Друг пример. При явни крадци и престъпници в управлението ни Запада можеше да не минава с измъкващото се "оправете си съдебната система". То е равно на "виждаме нередностите, но нали не са при нас у дома, нека там да си гори пожара при условие, че не навлиза в нашия двор, щом те могат да го търпят и това не води до някакви вреди от примерно масови вълни на български бежанци на Запад, а могат да стоят там и да псуват по политиците си, но си стят там де, макар и примирено, няма проблем". Една отговорна и искрена стъпка би била "Изключваме България от ЕС докато не си оправите нещата". И тази позиция трябваше да бъде от началото на 90-те при всички червени, сини и жълти пхравителства, защото през цялото време все бандитизма е начело на властта. Другото, докато тук е зле, но това не ги засяга тях там у дома им, да има една мирна пасивна позиция с леки оплаквания, че тук не са много добре нещата, но реално всичко да си продължава постарому, не е позиция, не поне и такава за ЕС, а измъкване.

И накрая. Дори обаче и "даването на пари", колкото и скандално да звучи, защото явно всеки си мисли, че нещата трябва всеки сам да си оправя, не е неправилно, ако намеренията са сериозни. САЩ не рискува с враговете от ВСВ Япония и Германия и само с акъл и идеи за демокрация да им дава насоки какво да правели. Съвсем логично ги заля с пари и ги направи втора и трета икономика в света след тях самите, за да не попаднат под крилото на комунизма. Защо там не развиха идеите си с призиви за "пооправете си съдебната система" или "еди как си става демократично". Ето, давам ви пример от бастиона на капитализма......малко по социалистически са действали ама ако ще се правят сериозно и сигурно нещата така се прави.

И в Европа също е така, но избирателно. Поема се една част от бившия Изток, така че да няма връщане назад към многобройния от държави Изток, но все пак не се поемат всички, за да се спестят пари. В смисъл Запада не рискува и навлезе в някои държави, не задължително защото са били привлекателни икономически, а за да направи сигурни нещата. Примерно Фолксваген купи Шкода вместо Германия да залее с идеи за демокрация Чехия. Направо си инвестира по източната граница, за да няма пожар при съседа. Подобни неща направи с Полша, за да няма наплив на емигранти от там. Да, не ги е направило втора и трета Германия, но значително намали разликата...............но ние сме по-далеч и не беше нужно да се прави. Нещата се оставиха на самотек, а те самите от собствения си опит преди векове знаят началните форми на капитализма без правила как протича. И не им пука, че тук сега е така при условие, че това си остаа само тук, като в едно гето и не навлиза в кварталите по към центъра на града. Дори се и възползват от това. Продават ненужни португалски изтребители на население което няма какво да яде. Ето това е цинизъм. Нямаше да бъде ако поне открито се казва "не ни пука за вас, нямаме намерение да се разделим и с едно евро заради вас, каквото можем ще вземаме, включително и от вас, а ако стане напечено ще отпускаме някои помощи по различни проекти колкото да мълчите там и да не разваляте световния мир, който в този си вид на на нас е угоден.Демокрация? О да, абсолютно задължилена за нас, а за вас е пожелателна. Никой не пречи. Ако си е стъкмите добре, ако не вие сте си виновни. Общо взето имаме идея какво ще стане при вас, но се спасявайте."
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 24 мар 2014, 17:27

8 написа:1. Чисто юридически нали все сме европейци, в ЕС и няма значение кой европеец в коя друга европейска държава се движи или работи, защото има "свобода на движението на капиталите, работната ръка и т.н."


Този фонд с нищо не нарушава свободното движение на хора и капитали.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 24 мар 2014, 17:37

Да. Значи по-точно да го кажа, въпреки че разбра идеята ми. На Стария континент европееца от държава Х и европееца от държава У имат еднакви прави, дори и да е в държавата Х. Това вече е ЕДИННО ИКОНОМИЧЕСКО ПРОСТРАНСТВО С ЕДИННА ВАЛУТА.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 24 мар 2014, 17:59

Не всички права са еднакви, има още много неща да се променят, за да се уеднакви абсолютно всичко, както искате вие с Емевев.

А големият проблем на простия, тъп и мързелив български народ, е че все чака някой друг да му решава проблемите. ЕС предлага възможности, но не решава проблеми, тях сам трябва да си ги решиш. Корупцията трябва ние да си я оправим, ЕС няма да ни я оправи.

Ние знаем само да пищим и да се изкарваме онеправдани, на нас все някой друг ни е крив, все някой друг ни мислел лошото и ни спъвал ...... цял живот ще си тънем в помията с това мислене, без значение дали сме в ЕС, МЕС, ПЕС или ФЕС.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 24 мар 2014, 19:48

Аз, ти или Емо и при най-голямо желание не можем да спрем далаверите на депутата Х. Кой да го направи? Игрек, който по някаква друга линия къде другаде ли?

Това може да стане без много усилия с едно европейско "изключваме ви от ЕС докато не отстраните мафията от властта". Просто и ясно и без никакви техни усилия. Стадото (народа) ще излезе и ще събори властта или окървави площадите докато стане това. При сегашната ситуация няма как да стане. Можем само аз, Емо и ти да се надприказваме и да спорим кой е прав и който и да е прав дотам спират нещата, нищо не може да направи.

А тези отгоре продължават да виреят и заради ЕС. Не само пасивността с липсата на "изключваме ви", а и заради активността в други неща, които съвсем редовно си вървят, но ЕС си мълчи просто защото от тези неща влизат пари в техните държави.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 24 мар 2014, 23:29

8 написа:А тези отгоре продължават да виреят и заради ЕС.


Глупости, в ЕС сме от 2007-а насам, преди това защо вирееха, и то още по-зловещо и брутално ??!

Кримските татари, мнозинството от които се противопоставяха на присъединяването на региона към Русия, искат да проведат собствен референдум на 29 март, за да определят позицията си след последните събития, съобщи техният лидер Мустафа Джемилев.


Чакай сега, нали на "демократичния" референдум, грижливо проведен в присъствието на руските окупационни сили, почти 100% "гласуваха" ан блок ЗА ??! ..... какви са сега тия желания за нов референдум, нали всички искат в "клета майка Русия ?!?!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта