Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 30 мар 2014, 18:32

nacho написа:Да много е законно да дойдеш на власт с убийства ,палежи и без избори :qipbl:


А КПСС, БКП, РКП и т.н. как идват на власт, хм ??!

Великата октомврийска социалистическа революция законна ли е ??

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 30 мар 2014, 18:40

Vesela Taneva написа:Не знам колко силни са ставали комунистите из Европата, но, че там нищо не са знаели за истинското лице на КомунизЪма съм сигурна .
След като Сталин е критикувал БКП заради меката им политика към" класовите врагове," в Бг са започнали репресии. Лагери, интернирани, а някои от наследниците на репресираните от режима 44 никога не научиха къде са гробовете на близките им. Никога!! И защо зверствата на Сталин не са били известни на никого? Нали всичко е било в името на народа, а се е превърнало в истинска диктатура.
В четвъртата част на Български Хроники от Ст Цанев всичко е описано и то с документи от архива на ДС. В такава обстановка на страх и репресии се е провел Референдум, а за какви избори изобщо е можело да става дума! На такава ли цена са правили икономически просперираща държава? А колко е просперирала се видя в последствие.


С което просто ми казваш, че някакви лоши хора са ни управлявали... Нещо, което не отричам (въпреки че преувеличаваш) - неведнъж съм писал, че не обичам БКП и КПСС...

Лоши хора обаче ни управляват и сега - пък не виним системата... Защо?!? :shock:
Нека сравняваме системите при презумпцията, че биха ни управлявали читави, свестни и честни хора!! ;)

Аз твърдя, че онази система е по-добра, понеже дори при наличието на лошо управление, пак живеехме по-добре, отколкото сега... И понеже пирамидата, показваща разпределението на кинтите далеч не е в този вид, в който я виждаме днес (т.е. много по-справедливо е разпределението при онази система, въпреки че има ощетени (разбира се) - но те далеч не са толкова много, колкото е при настоящата система)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 30 мар 2014, 18:44

Delija написа:
emevev написа:П.П. Ако проведем референдум, дали да се дава кокаин за закуска на децата в детската градина, какъв би бил резултатът?! ;)


Чудесно сравнение - кокаин и Крим. :qipag: :qipag: #-o #-o



Не е сравнение - хипербола се нарича този пример!! (ако искаш и ретардация го наречи) ;) очевидно идеята ми не е да сравнявам кокаин с Крим, а да ти покажа, че има теми, по които група от хора може и да мислят еднакво - почти 100% от всички
Последна промяна от emevev на 30 мар 2014, 18:54, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 30 мар 2014, 18:47

Delija написа:
nacho написа:Да много е законно да дойдеш на власт с убийства ,палежи и без избори :qipbl:


А КПСС, БКП, РКП и т.н. как идват на власт, хм ??!

Великата октомврийска социалистическа революция законна ли е ??


Мда... същото важи и за Френската революция...

Всичко е въпрос на интереси - аз одобрявам действия, които водят до подобряване живота на много хора, а не само на определена група (които лъжат всички останали, че покрай тях и другите биха "облажили")
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 30 мар 2014, 19:04

emevev написа:
С което просто ми казваш, че някакви лоши хора са ни управлявали... Нещо, което не отричам (въпреки че преувеличаваш) - неведнъж съм писал, че не обичам БКП и КПСС...

Лоши хора обаче ни управляват и сега - пък не виним системата... Защо?!? :shock:
Нека сравняваме системите при презумпцията, че биха ни управлявали читави, свестни и честни хора!! ;)

Аз твърдя, че онази система е по-добра, понеже дори при наличието на лошо управление, пак живеехме по-добре, отколкото сега... И понеже пирамидата, показваща разпределението на кинтите далеч не е в този вид, в който я виждаме днес (т.е. много по-справедливо е разпределението при онази система, въпреки че има ощетени (разбира се) - но те далеч не са толкова много, колкото е при настоящата система)

Според мен тези така наречени "лоши хора" ги е създала системата на соца . Когато една власт е без коректив се превръща в нещо лошо. За съжаление, абсолютно нищо не преувеличавам, само бегло засягам темата за репресиите след 44.
Сега ни управлява едно правителство подчинено на олигарси и на чужди интереси. На въпроса: защо, мога да ти отговоря само, защото ни е такава демокрацията и политическата класа, защото такива сме ние с всички "прекрасни качества" на нашата народопсихология, защото винаги всичко побългаряваме в лошия смисъл на думата.Никога не съм харесвала всичко , което е в Бг след 89. Винаги съм го казвала, но заради нашенските пишман строители на капитализма няма да отрека демокрацията и да заобичам соца.
Последна промяна от Vesela Taneva на 30 мар 2014, 21:10, променено общо 1 път.

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот nacho » 30 мар 2014, 20:25

Delija написа:
nacho написа:Да много е законно да дойдеш на власт с убийства ,палежи и без избори :qipbl:


А КПСС, БКП, РКП и т.н. как идват на власт, хм ??!

Великата октомврийска социалистическа революция законна ли е ??
То ако взеимем да се връщаме назад във времето има много незаконни преврати,революции и т.н.Можеше да споменеш и юни 23та когато законното правителство на Стамболийски е свалено а самия той след преврата е зверски заклан. :qipad: Но да се върнем в 21 век.Нали през новия век според господата евродемократи не можело да има погазване на демократичните ценности и законност.Защо тогава подписват договор със превратаджиите от Киев? :qipbo: :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 30 мар 2014, 22:31

nacho написа:...Можеше да споменеш и юни 23та когато законното правителство на Стамболийски е свалено а самия той след преврата е зверски заклан. :qipad: ...


Тц... не може !! Поне 3 пъти съм го подканял да го коментираме, ама не успях да го накарам... (ама за атентата в църквата 2 години по-късно е готов да пише много) ;)

:D :D :D

(те си имат своите опорни точки и грам не мърдат от тях) :D

П.П. За Косово, Сърбия (та дори Ирак) също не щат да пишат (резолюции, ООН, ала-бала... нЕма такива работи) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 30 мар 2014, 23:49

emevev написа:
Не е сравнение - хипербола се нарича този пример!! (ако искаш и ретардация го наречи) ;) очевидно идеята ми не е да сравнявам кокаин с Крим, а да ти покажа, че има теми, по които група от хора може и да мислят еднакво - почти 100% от всички


Само че етническият състав на Крим е далеч от подобна еднаквост - едва около 60% руснаци, останалото са основно украинци и татари.

Колкото и да ми въртиш и сучеш, няма как един нормален референдум да завърши с почти 100-процентова подкрепа за присъединяване към Русия. Още повече, че и украинци, и татари, в исторически план бая са патили от руснаците, това е все едно българин да гласува за присъединяване към Турция.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 30 мар 2014, 23:52

emevev написа:
Всичко е въпрос на интереси - аз одобрявам действия, които водят до подобряване живота на много хора, а не само на определена група (които лъжат всички останали, че покрай тях и другите биха "облажили")


Да разбирам, че ти одобряваш смъртта на милиони "съветски" граждани ли ??

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 30 мар 2014, 23:57

emevev написа:
П.П. За Косово, Сърбия (та дори Ирак) също не щат да пишат (резолюции, ООН, ала-бала... нЕма такива работи) ;)


Първо, Ирак не знам да е присъединен към САЩ, че да го сравнявате с Крим.
Второ, на Ирак мога да ти противопоставя Афганистан, Унгария, ЧССР ....

Косово и Метохия също не знам да са станали щат в САЩ, че толкова ми го пъчите този пример.

И при все, че цялата история в К и М беше адски гнусна и манипулирана, там ЦРУ си сътрудничеше с хора, които бяха в челните места на листите на Интерпол.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 31 мар 2014, 05:51

Delija написа:То и зад комунистическия блок в Източна Европа никой не седеше (по официален и демократичен ред, тоест гласувал за тях), но си ги величаете тука с Емевев.


Говорил съм за предимствата (не величая) на обществения строй над по-примитивния (капитализма), а не за партията. Когато се връщам в онези времена виждам плюсовете в социализма, а не в БКП. Да смесваш двете понятия или да слагаш знак за равенство между тях е грубо несъответствие. Че аз и футбола харесвам ама това не означава че Левски харесвам.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 31 мар 2014, 11:12

Понеже аз пет пари не давам за исторически ретроспекции и за това кой е по от "примитивния" капит. и проваления соц., ето нещо за Бг:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... jen_potok/
Стойността на "Южен поток" в България скочи от 1-1.5 млрд. евро при тройната коалиция до 3.5 млрд. евро при сегашното управление. Tова е отчасти оправдано от увеличението на капацитета за пренос от 15.5 на 47.5 млрд. куб.м. Ако обаче се сравни с близкия по параметри газопровод "Опал" в Германия, излиза, че на километър българският участък ще е четири пъти по-скъп от "Опал". Да прибавим и огромния заем, който взехме от руснаците с над 4% лихва, която ще изплащаме поне 22г от транзитните такси!

пп За мен лично нищо по-добро от "примитивният" капитализъм няма.Другото е утопия с катастрофални последици! :wink:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 31 мар 2014, 14:14

Само дето отдавна не съществува капитализъм, ама карай. 45 години системно промиване на мозъци явно е дало добър резултат у нас.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 31 мар 2014, 15:50

Vesela Taneva написа:За мен лично нищо по-добро от "примитивният" капитализъм няма.Другото е утопия с катастрофални последици! :wink:


Ми ти си го имаш. Всички държави от последните вълни (не първите създали коалиции, НАТО, ЕС и т.н. и определящи сега поведението на тези структури) приели идеята за красивия капитализъм си го имат това за което мечтаеш. И до тук. Повече няма да имаш, но не заради виденията ти, че комунисти пречели. И Либия и Ирак след "демократизирането" (нали убиха Садам и Кадафито) никога няма да стигнат Лондон или Вашингтон, но не защото вината е при тях, ето злото вече са го изкоренили, а просто това им е мястото. Само твоите фантазии си мислят, че има уин-уин ситуация и за всеки голямо и светло бъдеще и ако повечето го нямат, то било щото не искат, не могат или комунисти пречели. Дрън-дрън. Ако можеше да има щастие за всички всички щяха да си го вземат и нямаше да им пука дали социализъм, капитализъм или кебапчийница ще го кръстят. Просто няма за всички. Твоите фантазии си представят как в един шампионат могат всички да бъдат шампиони, а реалността е, че един е на върха (шампион), една малка група облагодетелствани с призови места около водача и останалите просто съществуват в съревнованието, но за тях не са предвидени награди. Силните или са си силни или ако нещо се пропука влизат в действие съдии, влияние, далаверии и пак са силни, нещо като с теб да играем на ези-тура и ако аз печеля при ези, а ти при тура играем по схемата падне ли ези да живее честността, а ако падне тура има нещо нередно и се изисква ново мятане на монетата. Някои Весита отстрани като виждат езитата ще викат каква демокрация и честност има в спора ни и няма как да го отречеш от тези откъслечни моменти, както правиш и сега с извадени от контекста неща в политиката.
И ако всичко това в спорта е интересно (да "убиеш", смачкаш някого), в живота не е смешно.

Като стана дума за Кадафи и Садам и двамата бяха премахнати с убийства. Запада пипа направо с кадифени ръце. Не като Путин със заплашителни действия. Направо с брутална физическа сила. Демокрация та дрънка.

Не "другото", а света на мечтите ти е утопия. Това което ти се привжда НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ. Ако искаш демокрация в ограничен вариант отивай при силните, в случая на Запад. Там частично за теб и околните ще я има, а ти можеш да се залъгваш как честността води до такива хубави неща, в останалия свят все ще се борят за нея и няма да успяват заради комунистите.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 31 мар 2014, 16:37

Нищо не ми се привижда, виждала съм го и никак не изглежда зле! Аз не вярвам в утопии, всички богати и доволни. Твоят соц е лъгал хората така и от лъжата им нищо не излезе."На всекиму според потребностите", някакъв такъв лаф са пробутвали. Всички овце в една кошара, затворени, незнаещи, а вълците ги пазят и им разправят бабини дивитин. Да де, ама на пазачите нещо не им хареса вече соца., щото го докараха до пълен провал и си спретнаха превратче, пробутаха на овцете псевдодемокрацията.
Ние си имаме нашенски капит. строен от бивши комунисти. Те го направиха точно такава хавра каквато е в момента.
Delija написа:Само дето отдавна не съществува капитализъм, ама карай. 45 години системно промиване на мозъци явно е дало добър резултат у нас.

Зная!!
пп Никакъв коментар за двойната игра с Южен поток не правите! Оставете го този соц., минали бешали работи!
Последна промяна от Vesela Taneva на 31 мар 2014, 17:03, променено общо 2 пъти.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron