Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 29 мар 2014, 09:55

nacho написа: Интересно как тъй демократичните блюстители на международните норми от Европата подписват договор за асоцииране със съвсем незаконна власт в Киев. :qipad:


Как реши, че е незаконна ??! ...... понеже не е удобна на Москва, какъвто беше Янукович ли ??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 29 мар 2014, 09:58

emevev написа:Изображение


Тук какво следва, да се подмокрим от това елементарно клипче ли ??! :roll:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 29 мар 2014, 10:07

emevev написа:
Не са 24 въздържалите се, а неучаствалите в гласуването - въздържали са се 58 държави!! ;)

(т.е. 100 държави са гласували ЗА, а 93 не са гласували ЗА ;) )

:qipag:

П.П. Сред въздържалите се (58) са страни като: Китай, Аржентина, Индия, Бразилия, ЮАР (т.е. големите държави извън ЕС и НАТО се въздържат) ;)

Решението, макар и без задължителен характер за Русия, е подкрепено със 100 гласа “за” при 11 “против” и 58 “въздържали се”. 24 държави от 193-членното Общо събрание на ООН не са участвали в гласуването.
Да се въздържиш от гласуване не означава, че гласуваш против! Против са само 11 държави! Няма да коментирам кои са те и защо са гласували така!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 29 мар 2014, 10:58

Да се въздържиш от гласуване не означава, че гласуваш против!


Ти как го тълкуваш въздържанието им? Ясно, че може всеки да си мисли, че "не е ЗА" или "не е ПРОТИВ", но все пак имаш глава на раменети си и кажи ти какво мислиш.

Аз като гледам имената на държавите и знаейки за какво е гласуването и от кого е инициирано извода ми за това въздържание е "Няма да гласувам ЗА, защото не съм в англо-саксонската трупа, която цели бог знае какво, а и каквото и да е то не е за мен, тоест какво ме топли-от друга страна, за да няма вбесени, че едва ли не влизам в другия лагер, за да не се гневи въпросната трупа от англосаксонци се измъквам с едно дипломатично въздържал се"...........а иначе спрямо Русия нищо няма да се промени, ще си търгувам с тях, защото някак си не ми се връзва да гладувам заради демокрацията на Вашингтон.

Като испанската, а и на други европейски държави позиция преди време за Ирак. Били терористи в арабския свят, подкрепяли щатите за акцията, но в момента нямало как да изпратят воиски там. Дрън-дрън. Превод. Това че сме в НАТО ни задължава да подкрепим ама не ни занимавайте с вашите глупости, ходете си там с Лондон и си стреляйте, ние не сме за такива действия и няма да участваме в тях.

Боже колко наивници има и явно вярват в ООН, НАТО, МВФ и подобни организации, където мнението се изразява с евфемизми, а не с директни думи. Вие какво очаквате, да кажат че са против САЩ ли? Няма как. Ставаш въздържал се, "зает", не разполагащ с воиски и прочие.......ама Веситата вярват, че е пълна демокрация и всеки може да си каже свободно мнението и няма да пострада от търговски или други санкции, защото няма такова нещо като лобита.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 29 мар 2014, 11:03

Delija написа:
nacho написа: Интересно как тъй демократичните блюстители на международните норми от Европата подписват договор за асоцииране със съвсем незаконна власт в Киев. :qipad:


Как реши, че е незаконна ??! ...... понеже не е удобна на Москва, какъвто беше Янукович ли ??!


Много просто. Никой не стои зад тази власт (по официален и демократичен ред, тоест гласувал за нея). Това че тя вижда себе си като такава ни връща към любимия блок в Младост, този на Емо. Ако утре той и съседите му успеят да се промъкнат през коридорите на Дондуков с малко кръв и после горе от прозореца се провикнат, че те са новата власт, про-западно ориентирана, истинска, автентична, невероятна, то такава ли е? Още по-смешното, Москва трябва ли да комуникира с този блок ако иска да говори с България, само защото те са си втълпили, че са българската власт?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 29 мар 2014, 12:00

Vesela Taneva написа:Да се въздържиш от гласуване не означава, че гласуваш против! Против са само 11 държави! Няма да коментирам кои са те и защо са гласували така!


Аз не съм и писал, че са против - написах, че 93 държави не са гласували ЗА!! ;)

(докато ти направо ни излъга с 24-те въздържали се) ;)

:D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 29 мар 2014, 16:00

8 написа:
Delija написа:
nacho написа: Интересно как тъй демократичните блюстители на международните норми от Европата подписват договор за асоцииране със съвсем незаконна власт в Киев. :qipad:


Как реши, че е незаконна ??! ...... понеже не е удобна на Москва, какъвто беше Янукович ли ??!


Много просто. Никой не стои зад тази власт (по официален и демократичен ред, тоест гласувал за нея).


То и зад комунистическия блок в Източна Европа никой не седеше (по официален и демократичен ред, тоест гласувал за тях), но си ги величаете тука с Емевев.

Просто слязоха от горите някакви шумкари и под закрилата на съветските танкове и оръдия, пренаписаха конституцията, в която бе записано, че ръководната роля и властта им принадлежат вовеки. Много демократично, наистина .....

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 29 мар 2014, 17:58

emevev написа:
Vesela Taneva написа:Да се въздържиш от гласуване не означава, че гласуваш против! Против са само 11 държави! Няма да коментирам кои са те и защо са гласували така!


Аз не съм и писал, че са против - написах, че 93 държави не са гласували ЗА!! ;)

(докато ти направо ни излъга с 24-те въздържали се) ;)
:D

Но не са гласували и ПРОТИВ! Какво значение има това, да не смяташ, че говори за някакво одобрение на станалото в Крим?
Мен ме интересува факта, че Бг не се издъни и зачете общото решение на ЕС, въпреки проруското правителство на Орешарски.
Не съм излъгала, първоначалното инфо, което прочетох беше неточно, защото 24 държави неучаствали в гласуването бяха посочени като въздържали се! :roll:После е имало изказване на Ивайло Кашканов говорител на Мин. на външните работи с точни данни. От страна на Русия е имало надежди за разногласие м/у страните от ЕС и натиск в/у малки държави.Точният израз за руския натиск, цитиран от агенция АФП(Agence France Presse), която се позовава на дипломати, е, че е имало „интензивна кампания на лобиране и сплашване” от руска страна срещу редици държави, за да не подкрепят осъдителното решение на ООН.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 29 мар 2014, 21:58

Delija написа:То и зад комунистическия блок в Източна Европа никой не седеше (по официален и демократичен ред, тоест гласувал за тях), но си ги величаете тука с Емевев.

Просто слязоха от горите някакви шумкари и под закрилата на съветските танкове и оръдия, пренаписаха конституцията, в която бе записано, че ръководната роля и властта им принадлежат вовеки. Много демократично, наистина .....


У нас специално си е имало референдум, избори... ;)

Всички тези неща са относителни, Дели - сега ще ми обясниш, че е имало референдум, ама бил недемократичен, а пък аз се чудя: налагането на респект ли е по-недемократично или лъжите за благоденствие и просперитет :roll:
Понеже едните казват: "Гласувате за нас, за да не сте врагове на народа, но ще имате всичко необходимо за нормален живот" (първата част от което е отвратителна), ама другите казват: "Гласувате за нас, за да ходите на море на Карибите и ако сте печени, можете да станете богати като Бил Гейтс" - същата утопия за населението (не е утопия за едва 0,00000002% от хората)

П.П. Не величая БКП - величая социалистическия строй!! ;) (преобладаващо държавната собственост - не собственост на БКП или друга партия)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 29 мар 2014, 22:42

emevev написа:У нас специално си е имало референдум, избори... ;)


Да, от онези ..... комунистическите "референдуми", с почти 100-процентово единодушие на целия народ. :qipag: :qipag: :qipag:

emevev написа:Всички тези неща са относителни, Дели - сега ще ми обясниш, че е имало референдум, ама бил недемократичен,


Да, демократичните референдуми не завършват с резултат между 90 и 100 процента ЗА .....

emevev написа:П.П. Не величая БКП - величая социалистическия строй!! ;) (преобладаващо държавната собственост - не собственост на БКП или друга партия)


Държавна собственост = собственост на БКП/друга партия

Разбери, държавата .... това не си ти или аз, това са ТЕ.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 30 мар 2014, 12:07

Delija написа:Държавна собственост = собственост на БКП/друга партия

Разбери, държавата .... това не си ти или аз, това са ТЕ.


Те тук ни е разликата - съвсем не е задължително да е така!! (и не е утопия - или поне: не повече утопия е от гарантирания успех, ако сме трудолюбиви, умни и амбициозни...)


П.П. Ако проведем референдум, дали да се дава кокаин за закуска на децата в детската градина, какъв би бил резултатът?! ;)

През 1944г. 82% от населението е било заето в селското стопанство, за пример имат Съветски съюз, който за 20 години прави чудеса в икономически и социален план (от същата селски ориентирана и разпокъсана държава се превръща в световен индустриален лидер, зверствата на Сталин все още не са били известни никому, а и печелят Световната война с/у считания за непобедим Хитлер), комунистите са ставали все по-силни из цяла Европа (вкл. Германия, Англия, Франция и т.н.), повелите на Левски за република (а не монархия) се помнят и до днес.. Нищо странно няма в резултатите от тогавашните избори и референдум...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 30 мар 2014, 12:42

Не знам колко силни са ставали комунистите из Европата, но, че там нищо не са знаели за истинското лице на КомунизЪма съм сигурна .
След като Сталин е критикувал БКП заради меката им политика към" класовите врагове," в Бг са започнали репресии. Лагери, интернирани, а някои от наследниците на репресираните от режима 44 никога не научиха къде са гробовете на близките им. Никога!! И защо зверствата на Сталин не са били известни на никого? Нали всичко е било в името на народа, а се е превърнало в истинска диктатура.
В четвъртата част на Български Хроники от Ст Цанев всичко е описано и то с документи от архива на ДС. В такава обстановка на страх и репресии се е провел Референдум, а за какви избори изобщо е можело да става дума! На такава ли цена са правили икономически просперираща държава? А колко е просперирала се видя в последствие.

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот nacho » 30 мар 2014, 16:29

Delija написа:
nacho написа: Интересно как тъй демократичните блюстители на международните норми от Европата подписват договор за асоцииране със съвсем незаконна власт в Киев. :qipad:


Как реши, че е незаконна ??! ...... понеже не е удобна на Москва, какъвто беше Янукович ли ??!
Да много е законно да дойдеш на власт с убийства ,палежи и без избори :qipbl: .Ноо,в този случай господата европейци въобще не са притеснени за демократичните ценности :qipbo: .Напротив,подписват договор за асоцииране с някакви индивиди самопровъзгласили се за властници. #-o
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот nacho » 30 мар 2014, 16:50

Delija написа:
nacho написа:много ясно че ще гласуват да се присъединят към Турция :qipad: бил съм в Кърджали,те там почти не говорят български :qipad:


Ами чудесно ..... щом братята-руси от Крим имат право да решат дали искат да живеят в Украйна, дай да дадем това право и на нашите родопски турци. Справедливостта го диктува.
МИ да им дадем. :qipbo: На нас няма да ни е приятно ноо...щом е за демократичните ценности. :qipad: Щом може да се прави референдум в Косово що да не може да се прави в Крим и Кърджали? :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 30 мар 2014, 18:28

emevev написа:
Delija написа:Държавна собственост = собственост на БКП/друга партия

Разбери, държавата .... това не си ти или аз, това са ТЕ.


Те тук ни е разликата - съвсем не е задължително да е така!! (и не е утопия - или поне: не повече утопия е от гарантирания успех, ако сме трудолюбиви, умни и амбициозни...)


Ами баш така си е. Това, за което мечтаеш, е пълна утопия.

emevev написа:П.П. Ако проведем референдум, дали да се дава кокаин за закуска на децата в детската градина, какъв би бил резултатът?! ;)


Чудесно сравнение - кокаин и Крим. :qipag: :qipag: #-o #-o

emevev написа:През 1944г. 82% от населението е било заето в селското стопанство, за пример имат Съветски съюз, който за 20 години прави чудеса в икономически и социален план (от същата селски ориентирана и разпокъсана държава се превръща в световен индустриален лидер, зверствата на Сталин все още не са били известни никому, а и печелят Световната война с/у считания за непобедим Хитлер),


И от тази цялата "велика" индустриализация на СССР, какво спечелва "съветският" народ ??! ...... почти нищо, вегетират си, а парите отиват за военния бюджет и за комунистическата олигархия, наречена КПСС.

emevev написа:Нищо странно няма в резултатите от тогавашните избори и референдум...


Да, няма нищо страшно, когато почти 100% от хората "мислят" еднакво.

През 1949 г. парламентарните избори са проведени в отсъствието на каквато и да било опозиция. ОФ печели 97,66% от гласовете. От тази изборна кампания нататък изборите са превърнати във формалност. Държавният и партийният апарат се срастват.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта

cron