Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 20 мар 2014, 18:32

След като в началото на миналата тема рекох, че тук "дискусиите са спокойни и неангажиращи", май не съм бил съвсем на прав път. Да продължим задълбочената дискусия на ново място. Вадете целия наличен арсенал и да се почваме. :qipbo:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 20 мар 2014, 19:17

Много забавно заглавие на темата!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 20 мар 2014, 20:52

Vesela Taneva написа:Много забавно заглавие на темата!

:qipbo: :qipbo: :qipbo:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 21 мар 2014, 09:41

Включвам се в новата тема с това:
http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tem ... ia-6008054
Много се надявам не само да умуват, но и да го измислят.
И още нещо по въпроса, което ако стане ще е добре за нас:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... erno_more/
Един коментар на читател на Капитал по този въпрос:
.."Нищо не се знае, другарите ще направят всичко възможно да изгонят ОМВ, нали са капиталисти. Но кой ще дойде да инвестира на загуба? Държавните фирми нямат нито капитала, нито технологии, нито желание да се обърне от Русия.
Аз се чудя коя свестна фирма въобще още ще дойде у нас, след като все се говори за национализация? "

Надявам се да греши и нещата у нас да се обърнат в правилната посока с едно ново правителство!
пп Много ми харесва заглавието. Супер е, а аз определям себе си като...визионер! :D

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 21 мар 2014, 11:06

И тук има някаква информация:

http://www.dnes.bg/world/2014/03/21/sna ... nci.219735
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 21 мар 2014, 11:23

"Засега не мога да посоча имената им, но те се знаят. За момента само ще кажа, че са граждани на Украйна", заяви Махницки пред украинския Пети Канал"
Възможно е да са граждани на Украйна и да не са етнически украинци, освен това във всяко стадо има.... боклуци!
Последна промяна от Vesela Taneva на 21 мар 2014, 11:29, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 21 мар 2014, 11:28

Al написа:И тук има някаква информация:

http://www.dnes.bg/world/2014/03/21/sna ... nci.219735




http://www.mk.ru/incident/article/2014/ ... yudey.html

Генпрокуратура Украины установила личности снайперов, стрелявших в людей на улице Институтской в Киеве. Тем временем, виновники смерти двух человек в Крыму пока не выявлены.

Как сообщает 18 марта телеканал ТСН, первый заместитель генерального прокурора Украины Николай Голомша заявил, что на причастность к расстрелу людей в центре украинской столицы проверяют в том числе и иностранных граждан. Факты причастности к найму снайперов тогдашней оппозиции не подтвердились, говорится в заявлении.
:qipbw:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 21 мар 2014, 11:30

Въпросът по-скоро е кой им е заповядал стрелбата.



А иначе още нещо, но по друга тема: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1236182

Тоя също се мисли за безсмъртен...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 21 мар 2014, 11:38

Турция е жестоко интересна тема последната година, а и са ни до дъ-то, дет се вика. Не знам що не ги коментираме. Цялото това противопоставяне с Гюлен. Да видим кой кого.


А ние си имаме два паралелни свята тука. От една фотогалерия вчера по повод на делото с имамите

Изображение

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот nacho » 21 мар 2014, 11:48

Ее,Рафаелис,правиш свободни съчинения.Кой колко милеел за България,колко за Русия и т.н. :qipad: Колкото до паметниците то лично аз най-чистосърдечно бих дал своята лепта ако решат да правят 137-метровия паметник на В.Левски дето го тъкмиха край турската граница,бих настоявал и да е в София за да засенчи този на Съветската армия. :qipbo: Може да се направят по-високи паметници на Бенковски,Стамболов, и като цяло на героите от Априлското въстание.На Ботев,на хан Аспарух.Но какъв е проблема да има в София паметник на армията имаща решаваща роля в победата над Хитлер и нацизма,па макар и да остане по-нисичък. :qipbo: И защо примерно аз трябва да чувствам срам че някога се пеело за Москва в нашия химн след като нямам ни най-малка вина за това? :qipad: Никой не те убеждава в нищо,но и ти не ни натяквай тук разни мнения на отделни индивиди за правата вяра и инфантилните русофили. :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 21 мар 2014, 11:59

Все пак аз смятам, че не е лошо да пишем и за България. За вчерашния протест, за това каква декларация ще се приеме от НС, за позицията на Бг правителството, което смята, че ние няма да одобрим санкции с/у Русия. За тъпото изказване на Станишев за Кърджали и тн

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 21 мар 2014, 12:43

А, и аз се старая да не чувствам срам заради глупостите на други хора, но понякога ме доядява ... Понеже сме все такива едни снишенички в течение на много години (да не задълбавам и към столетия. :qipag: ).

Не натяквам нищо, но щом някой ме убеждава колко правилно и хубаво е едно нещо или нечии действия, а аз не мисля така, казвам моята гледна точка. Или по стар съветски обичай да има само една истина? :qipag: Много удобно, ама ... времето е друго и (все още) сме свободна страна.

По въпроса за паметника на съветската армия до консенсус няма да стигнем. :qipbk: Макар че напоследък той влезе в крак с времето :qipag: и има известна степен на полезност за бързото казване на разни неща.

За 137 метров паметник на Левски не ми се и помисля #-o по много причини. Едно, че той няма нужда от тая работа. Второ - това е нещо огромно. Гледам, от Чирпан си, ако си идвал скоро в София, отвсякъде градът е запушен с ненужно високи стъклени сгради, които вземат въздуха (душевния), щото преди човек е гледал небе, сега стъкларии. Ей на, на Цариградско на влизане кичнаха едни такива - ужас! Та, още грамади ... Трето - не знам защо, представям си ужасяващо изпълнение, нещо в тоя стил

Изображение
:xmas33:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Delija » 21 мар 2014, 19:34

emevev написа:Щом за вас е важно, дали е легален или нелегален, а не е важно, че фондът си е за белгийци, то аз съм пас !! #-o


Разбира се, че е важно, тоя капут е нарушил законите на Белгия, пък и чака обезщетение накрая. Не е ли малко нагло, хм ??!

emevev написа:За "демократичния" фонд ми е думата, не за горк
ия човечец и неговото семейство...


Фондът си е чуден, аз не виждам проблем в него.

По-скоро пак си изсмукваш някакви дреболии от пръстите, само и само да "сипваш" на така омразния ти Запад.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 21 мар 2014, 19:48

http://www.vesti.bg/bulgaria/oresharski ... ia-6008113
Премиерът Орешарски:" На този свят всичко е възможно!"
Само да го разкараме се оказва ...невъзможно! Коментарите под материала са умопомрачителни! Оправи ми се настроението! :wink:

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот nacho » 22 мар 2014, 00:35

Ами да пишем за България.За вчерашния протест,прави са хората,то още малко и в морето ще почнат да правят хотели.Нещо като Венеция. :qipad: Декларация да пращат каквато искат.Санкции не трябва да се подкрепят.Те тея на Запад верно са се взели като някакви месии,хванали Господ за брадата,най-честните и почтенни,непогрешими.Пътят,истината и живота...Санкции щели да налагат. :qipan: Станишев не за пръв път плещи глупости,като си припомним за катарзиса,извиненията и целувките с Местан и т.н.Макар че ако се абстрахираме от нашата гледна точка,както казва Дели,то бг турците в Кърджали могат да надигнат глас че преди век и кусур и тях ги е сгазил неправомерно гадния руски ботуш и да поискат референдум. :qipad: :qipbo:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта

cron