Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 30 сеп 2014, 09:50

"Вярвайте!"- е казал Той!
Това ако не го разбереш.... #-o
пп Искам да кажа,че положението е толкова зле, че само Господ може да ни оправи. Да не богохулствам, но и в това се съмнявам вече.
Последна промяна от Vesela Taneva на 30 сеп 2014, 09:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 30 сеп 2014, 09:52

Знам само "вЕрвайте ми". :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 30 сеп 2014, 09:57

Е, аз на този не съм вЕрвала защото много кратък срок от 800 дни определи за нашите батаци!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Stinkata » 30 сеп 2014, 10:32

Днес чух една предизборна реклама на РБ... Гласувайте с номер... не помня кой... за Реформаторския блок и с преференция №1 за водачката на листата Меглена Кунева... Доста грозно ми прозвуча...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 30 сеп 2014, 10:48

Нали като не пишеш преференция, автоматично отива за първия...?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 30 сеп 2014, 18:24

Vesela Taneva написа:
За подготовката на пътищата за зимата са необходими 10 - 11 млн. лв., каквито липсват в бюджета на Министерството на регионалното развитие. Ако бюджетът не бъде актуализиран, през пролетта сумата ще нарасне на 40 - 50 млн. лв. Това прогнозира пред БНТ вицепремиерът и ресорен министър Екатерина Захариева.

"През зимата всяка дупка ще стане кратер, а всяка пукнатина - дупка," каза Захариева. Други 80 млн. лв. са нужни за ремонт на пътищата след наводненията, посочи тя.

Вицепремиерът защити предложената от служебния кабинет актуализация на бюджета като посочи, че увеличението на разходите е минимално необходимото, за да може държавата да продължи да функционира. "Кое да направим? Да спрем ли плащанията към фирмите и общините? Това значи отново липса на работни заплати, заради което имаше протести", посочи Захариева и припомни, че кабинетът е трябвало да се разплати заради спрените европейски програми "Околна среда" и част от "Регионално развитие" - съответно 260 млн. лв. и 188 млн. лв.

Това трябва да отвори очите на някои хора! А за кого точно :qipbn: Има демокрация и всеки сам си избира зеле от пазара! :wink:
Да се информираме, да не бъдем кебапчета или като овцете от клипа дето ги питат дали ще гласува, а те: Бе-е! Озвучено като Не-е! :D


Този пък проблем въобще не касае обществото. Пътищата се използват от средната класа и най-вече софиянци, които се чудят през уикенда на кой спа център или в кое селце да отидат на отдих (откъдето и другия проблем със запушените пътни артерии от СОФИЯНЦИ не ни вълнува). Населението умира от глад и там е основния приоритет, а умиращите от глад не карат леки коли. Софиянци пак се вживяват с техните си проблеми като най-важни. Бати мръсната сган. После все не разбрали какво лошо били направили и как влияели на нацията.
Да не говорим пък покрай поправките на пътища какви пари се разиграват с фирмите изпълнители. Естествено пак софийски джобове се пълнят.

Ми не и за да е докрай не-то на поста на Весито добавям, че съвсем организирано няма да гласувам, а пък ти го приемай като не-то на овцете. В такава малоумна игра не влизам. Начертани 5-6 избора (в случая партии) с печеливш край за тях и губещ за мен. Мерси ти от опциите. Не играя.

Ако искаш ще ти направя подобна игра. Мога да те набия, наеба, свирка да ми правиш, да си ми робиня, да чистиш вкъщи. Съвсем демократично ти давам избор да си избереш кое да е, а ти обвини за глупаци тези които отказват да играят в такъв избор, а теб за много умна, че си действена и избираш, ти, не някой друг, кое да е.

Елементарна игра от древността, прилагана и от мен спрямо момичетата. Те мразят натиск и да притискаш с искания. ОК, създай игра с печеливши избори и остави глупачката да си мисли, че те върти на пръста си и тя да избира какво да става.
По същия начин се процедира и с деца. Не със забрани, а със създаване на игра при твоите скрити за малчугана условия. "Ще закусим ли или домашните ще решаваме", а всъщност аз искам да се нахрани и да си прегледа уроците. За да не съм гадняр давам избор и от неговата гледна точка става на неговата. От моята просто отмятам едното от двете, все тая кое, а по-нататък и на другото ще обърна внимание...........пак скрито и по мой си начин.

Веси, мислех те за по-умна.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 01 окт 2014, 21:36

Al написа:Нали като не пишеш преференция, автоматично отива за първия...?

В това съвсем не съм сигурен!! :shock:

(ако беше така, то ако дадена партия получи толкова гласове в някой район, че да вкара само един представител в парламента, то дори да имат кандидат получил достатъчен мажоритарен вот, той няма да влезне, понеже повечето им избиратели не са посочили никого и трябва да влезне първия - което очевидно не е така) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 01 окт 2014, 21:41

Аз от Весето си чакам отговорите, ама... (не й бе интересно за Втората световна война, полека-лека й доскуча темата за годините на социализма, ама и по въпросите за днешно време не ми отговаря, а уж за тази тема настояваше...) :(

П.П. Стинка, може и ти да й помогнеш (като представител на хората с десни политически пристрастия) ? :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 01 окт 2014, 21:46

emevev написа:
Al написа:Нали като не пишеш преференция, автоматично отива за първия...?

В това съвсем не съм сигурен!! :shock:

(ако беше така, то ако дадена партия получи толкова гласове в някой район, че да вкара само един представител в парламента, то дори да имат кандидат получил достатъчен мажоритарен вот, той няма да влезне, понеже повечето им избиратели не са посочили никого и трябва да влезне първия - което очевидно не е така) ;)


За разлика от Европейските избори, този път, ако не отбележите преференция, се брои преференциален вот за водача на дадената листа. По този начин той трудно може да бъде изместен от мястото си начело – за сметка на това обаче вторият, третият и т.н. са постижими цели.


И не забравяйте, всяка бюлетина без отбелязани преференции ще се зачита като глас за първия в листата.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 01 окт 2014, 21:57

Така, както си го описал, излиза, че шансът на някого да влезе мажоритарно е само ако за него персонално са гласували повече хора, отколкото хората, които не са посочили никого?!?!?
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 01 окт 2014, 22:00

Не посочваш никого = посочваш първия. :qipbk:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 02 окт 2014, 09:08

Правилно! Не посочваш никого= гласът ти отива автоматично за първия. С други думи, доверяваш се на листата подредена от партийната централа.
-------------------------
Емо, искаш да отговоря на това предполагам:
emevev написа:Весе, ти кога ще схванеш, че системата ни е сбъркана, а не кое-да-е конкретно правителство?! :roll:

Ти сам си отговорил прекрасно на въпроса си с това НИ. Системата НИ е сбъркана- побългарената нашенска система, а не системата изобщо. Тя си работи за всички останали, но не и за нас. Действа добре и в другите посткомунистически страни, само при нас не ще и не ще.
Аз пък те питам защо е така след като капит. в Бг започнаха да строят хора от червените кабинети. Излиза, че както са строили соца, така подхванаха и капитализма.
Ако те интересува от къде зная това за червените кабинети и строителите на капит. в Бг ще ти кажа. Ще се изненадаш!!
Взрив в завода за взривни вещества "Миджур" в Горни Лом, близо до Монтана, е избухнал малко след 17 часа в сряда. Засега не е ясно колко точно са пострадалите, но от МВР потвърдиха в четвъртък сутринта, че цехът е изпепелен и няма признаци за живот на територията на взрива. Предполага се, че 15 души са били на смяна вчера следобяд - по думите на социалния министър Йордан Христосков 12 работника и трима от ръководството.

В болница без опасност за живота са три жени, които в момента на взрива са излизали от завода. В момента районът е недостъпен, защото има опасност от нови взривове. Оглед на мястото на инцидента от екипи на МВР и отбраната ще се направи едва 24 часа след последния взрив, по-рано предстои оглед с безпилотен самолет и друга военна техника. Засега последният вторичен взрив е бил около 21:40 ч. снощи.
Според решение на Административния съд във Видин от 2010 г. завод "Миджур" в Горни Лом, където преди няколко часа стана взрив, е собственост на "Видекс" АД.

В съвета на директорите на акционерното дружество влизат Валери Митков, Ирина Миткова и Емил Валериев Митков, показва справка в Търговския регистър.

Има инфо,че въпросния Валери Митков е съдружник на Ковачки в мини Чукурово.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/10/ ... gorni_lom/

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 02 окт 2014, 12:27

Весито няма пробив :qipay:

Максимите са железни и няма отърване. Решила е, че небето е оранжево и винаги ще е така. Капитализма е страхотен, а щом не действа първо нещо е виновно (иначе системата си действа и прави пари, няма как друго да е) и второ, виновника (не че има значение кой е) задължително са комунистите. Това са постулати които си е наумила, че са аксиоми и няма мърдане.
Аз с овни не споря, а и ми е глупаво, отминавам ги като са си наумили нещо. Да, оранжево е небето и си права.

Връщайки се към последните й думи, където хубаво пак е обяснила, че при капитализма в България комунистите са виновни лесно може да си зададе въпроса защо ако са толкова вездесъщи същите не са направили същото и в другите бивши соц държави. Дори и обяснението й да беше разумно излиза, че то НЕ Е правило (показва го цяла източна Европа), а Е изключение (само България подкрепя аргументите й). С две думи комунистите като правило за нищо не са виновни. Така излиза по нейните думи нищо че иначе твърди точно обратното ............. което (абсолютно противоположното в нейните уста) прави нулеви доводите й.

Между другото от вчера тока е по-скъп благодарение на крайно мръсно десните ти любимци. Ебаха мамата на малкото което направи омразното ти предно правителство. Тези са и още по-зле. То всичко от там тръгна с най-първите протести. След леко снишаване и подвеждане на протестиращите, както и с някои платени акции срещу следващото правителство, дойде мъката и робството отново. Не бих го нарекла и на десните, защото дясното като идея трупа богатство, но нашето дясно софийско е специфично, води до обедняване и е пълно с две неща, крайни кражби и крайни глупости. Не виждам какво общо има с консерваторите на Запад. Там не води до затриване на държавата и обогатяване на някои свои кръгове. Или може би тук е частен случай. И тук се трупа богатство при десните, но в смисъла не на държавата като на Запад, а в джобовете на самите десни и до толкова. Там държавата посредством по-голяма икономика, тук само зовящите се десни и за сметка на широките слоеве при спадаща икономика.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 02 окт 2014, 15:11

Vesela Taneva написа:Гласувай информирано, не бъди кебапче!! :idea:

Да се включа и аз с едно старо, но златно клипче
https://www.youtube.com/watch?v=2syZ4YpRkrE :lol:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 02 окт 2014, 17:08

Рафаелис, какво чувство за хумор имат съседите! :qipay:
--------------------------------
За този, който не спори!
:qipbc:
Точно така! В другите посткомунистически страни ги няма нашенските комунисти, които както построиха соца, така подхванаха и капитализма. Ами за жалост тук живеем и за Бг става дума.
Предното правителство докара НЕК почти до фалит с популистките си изхвърляния по отношение на цената тока. Сега я повишават и май цената ще е по-висока от тази преди "намалението", защото до там докараха И това освен всичко друго.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron