Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 10 сеп 2014, 08:04

Ама не е само виц, а мечтата на много хора по времето на любимия ви соц!

Цацата продължава да се изязява като спасител, след като са изяви като разрушител. Изобщо какво се бърка тоя?

Две срещи при главния прокурор за КТБ, обсъждало се е спасяване на банката с публични средства. Прокуратурата вчера беше "домакин" на две срещи по казуса с Корпоративна търговска банка. На първата е присъствал финансовия министър Румен Порожанов, както и представители на БНБ, които са обсъждали възможността до 20 септември да има предварителни данни за състоянието на поставената под специален надзор банка и те да бъдат огласени. А на втората Сотир Цацаров прие работодателските организации и синдикатите по темата КТБ. От прокуратурата са поискали да чуят експертните мнения на организациите на бизнеса. На този етап БНБ категорично отказва да се срещне с тях. Сашо Дончев, председател на БСК и член на създадения през август Експертен съвет по проблемите на КТБ, съобщи, че едно от решенията, около което ще се търси обединение, е банката да се оздрави в името на бизнеса, и то с публични средства.

Не ми харесва това с публичните срадства. Бюджета?!? И без това последните здравата го издъниха.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 10 сеп 2014, 15:05

Виц е. Това което написах са факти, а как ги интерпретираш не мога да те спра.

Тъжната истина е, че при капитализма България се изнесе извън границите. Милиони я напуснаха. При соца ако допуснем, че я нямаше преградата нямаше да има такова преселение. Мотивът при наличие на кола, професия, жилище и ако си семеен е почти нулев да отиваш някъде без всичко това и да започваш отначало независимо от добрите перспективи.

Половината е проверено във времето, другото лесно би могло да се предположи от човешката психология.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 10 сеп 2014, 16:40

Мисля, че си наясно защо точно в Бг половината се изнесе при капитализма. Изнесе се защото тук капитализма строят тези, които преди са строили социализма. Както са строили социализЪма, така строят И капитализЪма. Всички строители са излезли от ..червените кабинети. От някъде другаде хората да се изнасят!?!
Ако е нямало преграда ли? Да, ама е имало!! Каква психология и какво е проверено? Свободата Санчо, е най великото благо! Затвори овцете в кошарата, дай им тревичка и ... :qipbl: Това е соца. :wink:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 10 сеп 2014, 18:23

Мисля, че си наясно

Да, наясно съм. Тукашният капитализъм е развален от социалистите. Ако е хубав е защото е капитализъм, а ако не го разваля социализма. Вече го научих наизуст.

Каква психология и какво е проверено?

Ами като почетеш още малко книжки и ще разбереш. Например здравеопазването е фактор в миграцията на хората. Не са само парите. Ако вашата простовата теория беше вярна щеше да има бягство от Австрия в посока Америка заради повечето пари........ама няма. Такива простички въпроси не сте ли си задавали защо е така. Да, на голямата сцена реализация винаги ще търсят единици, Шварценегер например, но австрийците като цяло ни най-малко желание нямат да се спасяват панически от родината си, ВЪПРЕКИ ПОВЕЧЕТО ПАРИ в САЩ.
Съжалявам, че не пазя една хубава статия от преди няколко месеца да ти даде малко насока защо високо квалифицирани кадри емигрират. Беше от някое западно издание (съответно не е на българските ви линкове, където общо взето всяка информация е куха). Става дума за целия свят, не в частност за България.

Свободата Санчо, е най великото благо!

Точно така, но ти като овенче го схващаш буквално и съответно го виждаш обратно обърнато. Сега имаш по-малка свобода, въпреки че зодията ти ще се провикне, че е точно обратното. Говоря фактически, не на книга. Например в момента хората нямат свобода да ходят на лекар или по курорти, въпреки че са свободни да го правят. Преди имаха въпреки че тези блага уж им били натрапени.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 11 сеп 2014, 14:29

Това е някаква странна проява на необяснима носталгична заблуденост. Тогава беше по! Ами не е било по, но можеше сега да е по-добре ако не бяха тези, които и .....т.н.
Никакви смислени възражения по основните въпроси кой и как строи капитализЪма в Бг. То не може и да има, защото фактите са си факти!
А свободата може да се глeда само в лицето и да се схваща буквално! Гледана в гръб няма да е истинска свобода, а демагогия.
пп Сорри, но познавам французи, които отидоха в Канада за повече пари. Не защото във Франция живееха зле и бяха недоволни. Това е естествения стремеж на хората за повече. Имат и свободата да го направят! Проста човешка психология!! :wink:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 11 сеп 2014, 17:01

Няма такъв естествен стремеж, защото ако е така всички ще се струпат в Люксембург (ако не бъркам къде са най-богати на глава от населението). Мало и голямо ще бяга от САЩ и Германия заради твоя принцип, който не е верен и затова и не бягат от въпросните две държави.

Няма носталгия по миналото. Аз също работя чисто по капиталистически със сухите факти и без носталгии. Трябват ми 3 хиляди лева поне средна заплата сега и ще кажа без никакъв свян, че сега е по-хубаво, не съм вързан за никой строй и лесно мога да обявя всичко за по-добро стига да дава повече.
Например тогава нямаше престъпност и лесно можеше да играя като дете и в полунощ. Сега има и за да имам същото спокойствие е необходима охрана, тоест трябва да си платя на някой 400 лева и се получава същото, но това означава и вдигане на средния доход от 500 сега на 900. Сега няма и безплатно здравеопазване. И тук може да е като преди и всичко да имам, но и затова трябват пари. Като запълня всички дупки където сега държавата я няма и ще бъде същото ми трябват поне 3 хиляди лева. Разлика няма да има, въпреки че ти елементарно си мислиш, че онова е гадно, защото държавата ти го осигурява, а сега модерно защото сам даваш парите. За мен няма разлика дали имам хиляда лева и държавата ми дава 500 за болница или имам 1500 и държавата не ми дава нищо, все същата е, само такива дяволчета като теб се противят нещо да не им е натрапено. Щеше да е гадно ако беше нещо безмислено, но държавата не подсигурява талони за бинго, че да ме дразни, а все във важни сфери е налице. По-добре тя отколкото отделния индивид, който понякога е неразумен. Тоест социализъм макар и с лишенията на някои индивидуални свободи.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 13 сеп 2014, 11:59

НЕма такива неща, бре, осмак - хората искат свободата да реализират мечтите си: да са образовани, ентусиазирани и амбициозни и като се захванат с дадена дейност, това да им носи облаги (финансови основно)!!

(пък ти си дребна душа, понеже слагаш кръст на всичко това, като им обясняваш, че за да учиш трябват кинти, за да започнеш бизнеса си - също, че далеч не са малко хората, които се борят за същото и в крайна сметка започват да се нападат един-друг с позволени и непозволени средства и на финала успелите са... 2-5% от населението (на което Дели обикновено би отговорил: "Ми другите 95-98% са мързеливци и тъпанари") ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот emevev » 13 сеп 2014, 12:09

Vesela Taneva написа:... защото фактите са си факти! ...

предшествано от:
Vesela Taneva написа:Мисля, че си наясно защо точно в Бг половината се изнесе при капитализма. Изнесе се защото тук капитализма строят тези, които преди са строили социализма. Както са строили социализЪма, така строят И капитализЪма. Всички строители са излезли от ..червените кабинети. От някъде другаде хората да се изнасят!?!
...

което всъщност не е никакъв факт, а само мнение... (ами: не, не е така, Весе) ;)

П.П. А кога ще ми отговориш на това:
emevev написа:
Vesela Taneva написа:Протестите не свалиха правителството, но поне този се промъкваше през задните входове:

Весе, ти кога ще схванеш, че системата ни е сбъркана, а не кое-да-е конкретно правителство?! :roll:

Системата ни е такава, че:
* някакви помощни еврофондове се явяват основен източник на средства за държавата
* някакви държавни (ама чужди) предприятия ни държат енергетиката, работейки с осигурена от нашата държава печалба (по договор), контролирани от 7-членна комисия (ДКЕВР) и всичко това е, понеже държавата била лош собственик :shock:
* плащаме пропорционално членски внос в ЕС (според населението), ама квотите не са пропорционални - помощите при бедствия (каквито не липсват напоследък) също не са на принципа на вноските: там било според щетите, оценени в кинти ;)
* всички монополни бизснеси у нас са чужди (да си взимаме 10% данък), вместо да си е наш (и да си взимаме по 100%)
* Начо го бе писал по-горе: де е тая демокрация, щом дори за членството в НАТО и ЕС не се допитаха до народа?!? :roll:
* как да забогатеем, след като нямаме производство (не го стимулираме по никакъв начин), понеже се борим да пазаруваме западните стоки (които пък за нас са с друго качество, разбира се) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 13 сеп 2014, 17:06

Аз ще ти отговоря вместо нея.

Нямаше да е така (чужди монополи, липса на собствено производство и т.н.) ама социалистите го развалиха.

ПП. Освен това грозните факти от теб се представят като красиви (нали знаеш, че всичко западно по дифолт е хубаво според Весито). Ти казваш, че живуркаме от някакви скапани еврофондове, но веситата ще ти отговорят ами така е, хората ръка ни подават, но ние тука, вероятно заради социалистите непрекъснато излизащи от червените кабинети, не можем да използваме западните умни инициативи. Дели ще допълни, че сме и мързеливци.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 14 сеп 2014, 23:23

Алчо

http://www.kazanlakplus.com/%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC/19-%D0%A0%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0/7-%D0%9D%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BB%D1%8A%D0%BA-!!!

Попрочети малко тази форумна страница. 3-4 мнения са, няма да те озори. Ей така е навсякъде извън София. Защо? Не знам. Знам обаче, че е така. Защо в София е различно? Не знам, може и да сте някаква друга много умна раса, не споря, но знам, че е различно........знам и че тук се разпределят републиканските и европейските пари, дали това има връзка не мога да докажа.

Тук сте много отвеяни. Ти си сладко наивен, Весито по детски глуповата, а онази другата нахално нагла. По един или друг начин живеете в някакъв измислен и нереален свят. Истината е онази, не тази, онази във всички останали градове. Тази тук е нереална, дължи се на факта столица, но не в смисъла в който вие му придавате за по-умните и можещите и от тук по-високи заплати, а столицата е бенефициента на парите и от вътрешността на България и от Европа за България. На практика без тях е същото като в цялата страна. Икономика няма, масова робия, доходи и 300 са много. Ти мислиш, че майтап си правя като ти казвам, че работих преди 3 години във Варна за 220 лева. Да не си помислиш, че е почасово? Не е.
Тук е същото, просто с присвоените пари се прави разкопки за метра и прочие дейности откриващи работни места, но това не е реална икономика, няма ли грабителството от отвън няма да има какво да разкриваш и тук.

Ей така ви чета тук мненията с някаква усмивка. То държава няма вие правите леви и десни формирования и идеи. Малкото Веси хич не е подготвено ако трябва да живее с 200 лева заплата на месец и то ако има работа. За нея това са отделни проявления не осъзнавайки, че това е всъщност цялото и тя е в изключението, но то като е такова няма какво толкова да му се вживява какво може да се направи. То просто нищо няма. Една бедна и разорана България и една пиеща за последно кръв София. Последен етап на 1300 годишна държава. След 30-40 години няма да ни има...........а вие творите тук идеи кой какъв е, умниците ми те. Докато не прогледнете невидимото няма как да стане. Сега сте на етап "Сашо Диков е луд с измислиците си", някъде 20 години по-късно съзряхте истината и сега ви е ясно всичко в мачовете марка БГ. В смисъла на столицата някъде малко преди изчезването на държавата ще схванете нещата също, сега осмака, не Сашо Диков, е луд и си фантазира.

Наистина се учудвам от хора с образование как не могат да виждат нещата. Един човек ми каза, че поговорката кучетата си лаят, кервана си върви винаги е вярна, но не вярвах на абсолютните неща. Оказа се, че е така. Десетилетия да не виждате явното е обидна оценка за мозъчната ви дейност. Все си мисля, че американските капацитети са наясно, че се провежда геополитика за американските интереси, а не че просто са големи умници и затова са първи. Не казвам да се променят и да не крадат света, но най-малкото да не са невежи и да знаят как стават нещата.....при вас обаче е пълна тъмнина. Съжалявам, не е да ви обиждам, но е така.

ПП. Само някой да не ревне "ама това е писано преди 3 години", щото ще си вкара автогол. Това са годините на възхода, Герб и Бойко, а не сега когато левите провалили всичко. Веси ще ви обясни какъв рахат е било тогава ако не разбирате. На второ място сега е и по-зле, работодателите през тези години и свалят с аргумента "световната криза", а всъщност преди няколко месеца големите световни икономики най-сетне достигнаха до пред кризисните нива на икономиките си. Вярно, 5-6 години никакъв растеж, но вече не е отрицателно. 2014 е на нивата от преди лятото на 2008..........само не и в България.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Al » 19 сеп 2014, 13:25

8, няма нищо ново в дискусията ни след този твой пост. Да, София обира парите. Не, не съм виновен, че съм софиянец. Ако не ми харесва в София (а то все повече става така), мога да търся алтернатива.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 19 сеп 2014, 13:48

Бедни, бедни Алчо! Защо не умря при Гредетин? ... щеше да си спестиш четенето :qipag:

Al написа:мога да търся алтернатива.
Ал, представям си ... отиваш в Москва, включваш се в руски форум и почваш да громиш съфорумците москвичи за това как доят бедната руска провинция и всичко е за тях. И не, не е виновен Лужков и компания, а именно те. :qipag: Или - отиваш в Ню Йорк или Вашингтон. След месец пребиваване и плащане на наеми организираш митинги със саморъчно написани лозунги "Ne na tuneiadcite niuiorkchani" и се обявяваш за национализация на апартаментите под наем и разстрел на всички кореняци. :qipag:

Al написа:Ако не ми харесва в София

Няма по-селски квартал от "Лозенец", ей. пресен опит от оня ден :qipaq:

пп. 96-та стр. 8)

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот 8 » 19 сеп 2014, 15:14

Само, че мила моя САЩ или Русия не изчезват от картата на света, а България е тръгнала натам.........ама как да го знаеш като си от София.
Напълно неудачен пример. Там е друга връзката с повечето пари в столиците, не крадливата и с цената на изчезването на държавата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот Vesela Taneva » 19 сеп 2014, 15:40

Ами ако някои хора изтрепят софиянци, Бг ще намалее съвсем! :D
Да ви кажа ако не знаете, че идват избори.
Бюрека ще затваря турската граница с тялото си м/у 01-06. 10., а Волен се грижи за музикалните преживявания на "унизените и оскърбените"
Въображението на избирателя често се оказва бедно, за да разтълкува посланията на партийните пиари. Новата рубрика на "Дневник", наречена "Предозиране", събира абсурдите на предизборната кампания без претенции за изчерпателност.

Днес пресцентърът на "Атака" разпространи информация за концерт на руския естраден певец Йосиф Кобзон, организиран от партията на Волен Сидеров в Стара Загора. "Хиляда старозагорци пяха незабравими руски песни с Кобзон и солистите на Ансамбъла, а темпераментните руски танцьори не оставиха равнодушни хората на площада. С появата на Илия Луков се изви кръшно българско хоро", пишат от пресцентъра на "Атака". Самият Сидеров пък обявил, че се бори за интереса на българския народ, за унижените и оскърбените.

Изображение
Нямам нищо против хората да си правят концерти, но е някак странно де се пеят чужди песни на агитация за български парламентарни избори! :roll: Освен всичко Барека и Волен трябва да си разпределят ролите кой да реве за бедните и кой да се бори за "унижените и оскърбените"
Май имаше такъв роман на Достоевски.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сблъсък: Политолози, визионери и обикновени шматки

Мнениеот rafaelis » 19 сеп 2014, 16:05

Едно руски песни, ама и кой ги пее #-o ... персона нон грата къде ли не и обвиняван за дълбоки и трайни връзки с мафията ...

Иначе

Изображение :qipag:

На снимката виждате гъзоглав кафявоносник. Храни се с кокаин и чужди пари в големи количества. Действа като тест за интелигентност, само най-тъпите от най-тъпите гласуват за него. Може да се прилага и като тест за продажност.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron