На маса: Политика

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: На маса: Политика

Мнениеот rafaelis » 28 фев 2014, 10:37

Al написа: Мен например наистина ме изненадва силната омраза на младото поколение към Русия, не съм я предполагал и ми е интересно, откъде достига такива висини.

:roll: А къде го точно това младо поколение, дето мрази така Русия? Понеже млади хора бол около мен, пък между тях не съм срещала такива.

Аз по-прагматични въпроси си задавам.
Защо Янукович и кликата около него зави към Русия, а им запорираха сметките в ... Европа? Защо сметките им са в Европа, а не в Русия? Защо децата им учат на Запад, а не в Русия? Защо Русия провежда бойни учения, Украйна нещо е решила да влиза там ли, щот не забелязах подобно нещо?

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: На маса: Политика

Мнениеот Vesela Taneva » 28 фев 2014, 11:03

Delija написа:СССР няма лесно да пусне Украйна, има още много за доене от нея.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... ot_rusiia/
Те няма да се дадат, а и за ония всичко е пари, въпросът е ние какви ги вършим. Един умен мъж в един блог е написал нещо такова:" Нашите битки са само на хартия, затова от тях никаква полза и стават само за .........."
ппВсичко при нас е оперета или фарс, все тая как ще го наречеш!
Последна промяна от Vesela Taneva на 28 фев 2014, 12:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: На маса: Политика

Мнениеот Al » 28 фев 2014, 11:26

rafaelis написа:
Al написа: Мен например наистина ме изненадва силната омраза на младото поколение към Русия, не съм я предполагал и ми е интересно, откъде достига такива висини.

:roll: А къде го точно това младо поколение, дето мрази така Русия? Понеже млади хора бол около мен, пък между тях не съм срещала такива.

Аз по-прагматични въпроси си задавам.
Защо Янукович и кликата около него зави към Русия, а им запорираха сметките в ... Европа? Защо сметките им са в Европа, а не в Русия? Защо децата им учат на Запад, а не в Русия? Защо Русия провежда бойни учения, Украйна нещо е решила да влиза там ли, щот не забелязах подобно нещо?


Ти ме подведе. Спомена Търговище. Аз визирах останалите. :qipag: :qipag:

1. Защото Янукович е дупе и гащи с Путин.
2. Защото банките дават по-добри условия.
3. Превенция, не реакция.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: На маса: Политика

Мнениеот rafaelis » 28 фев 2014, 12:45

А, не мисля, че нещата са чак толкова сериозни, та да се нарекат омраза, просто е ответна реакция на изключително досадното поведение на Нови пазар. :qipag: Ако питаш мен, даже не му смогват. :qipag:
Да - преекспонират, говорят по адски грозен начин - толкова си могат.


2. Защото банките дават по-добри условия.

Да бе, да. Само затова.
Защото е по-сигурно.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: На маса: Политика

Мнениеот emevev » 28 фев 2014, 19:59

Delija написа:Няма как да не мразиш уродлива държава като СССР. Държава, мачкаща народите под нейна власт. Държава, крепяща се на силови и репресивни структури - КГБ, Щази, ДС, Секуритате ..... държава, в която избори няма, там ръководната роля по конституция е връчена на партията-майка. И да не продължавам натам, предполагам си запознат с цялата уродливост на онази система.


Като изключим липсата на избори (еднопартийната система), всичко останало (което си изброил) е валидно за всички големи държави/съюзи както в миналото, така и в настоящето (а подозирам: и в бъдещето) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: На маса: Политика

Мнениеот emevev » 28 фев 2014, 20:01

Delija написа:СССР няма лесно да пусне Украйна, има още много за доене от нея.


Нормално - Украйна съществува от 1991г. (дали ти би пуснал лесно държавата Добруджа или държавата Тракия и т.н.) ?!? :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: На маса: Политика

Мнениеот Delija » 28 фев 2014, 20:41

Украйна е заграбена много преди това, а съществуването й от 1991-а е чиста формалност. Чисто икономически и политически, тя все още си е част от СССР. Именно срещу това се борят хората там. Да се откъснат най-сетне от урода СССР.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: На маса: Политика

Мнениеот Delija » 28 фев 2014, 20:47

emevev написа:
Delija написа:Няма как да не мразиш уродлива държава като СССР. Държава, мачкаща народите под нейна власт. Държава, крепяща се на силови и репресивни структури - КГБ, Щази, ДС, Секуритате ..... държава, в която избори няма, там ръководната роля по конституция е връчена на партията-майка. И да не продължавам натам, предполагам си запознат с цялата уродливост на онази система.


Като изключим липсата на избори (еднопартийната система), всичко останало (което си изброил) е валидно за всички големи държави/съюзи както в миналото, така и в настоящето (а подозирам: и в бъдещето) ;)


Не, не е валидно. В онези държави има много хора, тръгнали от нищото и стигнали завидни висоти. Нещо, което в комунистическите държави беше немислимо. Там се растеше нагоре само ако си верен ибрикчия на партията-майка.

Разбира се, не дай си Боже, дядо ти да е имал някоя фабрика преди "освобождението от капитализма", тогава и вярното лизане на партийни задници не може да те спаси - вовеки получаваш етикета - Враг на народа.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: На маса: Политика

Мнениеот emevev » 28 фев 2014, 21:15

Delija написа:Украйна е заграбена много преди това, а съществуването й от 1991-а е чиста формалност. Чисто икономически и политически, тя все още си е част от СССР. Именно срещу това се борят хората там. Да се откъснат най-сетне от урода СССР.


Украйна не е имало никога преди това, пък не зная кога е заграбена... ;) (За Киевска Русь съм чувал поне, ама за Украйна...) :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: На маса: Политика

Мнениеот emevev » 28 фев 2014, 21:22

Delija написа:Не, не е валидно. В онези държави има много хора, тръгнали от нищото и стигнали завидни висоти. Нещо, което в комунистическите държави беше немислимо. Там се растеше нагоре само ако си верен ибрикчия на партията-майка.

Разбира се, не дай си Боже, дядо ти да е имал някоя фабрика преди "освобождението от капитализма", тогава и вярното лизане на партийни задници не може да те спаси - вовеки получаваш етикета - Враг на народа.


Е, да... В онези държави е предостатъчно пра-пра-пра-дядото да е имал късмета да забогатее, та днес пра-пра-пра-внуците му да са мушмули, но пък да тънат в лукс... (пък 90% от населението да му мисли) ;)

Щази, Секуритате и КГБ си имат своите еквиваленти: ЦРУ, МИ-7 и МОСАД (например) :D

И понеже соц-ориентираните пък хич не са врагове на демокрацията (според лидерите в капиталистическите страни), та затова се ядосваш на комунягите, нали?! (нали помниш, че за американците от 50-те рокендролът е комунистическа пропаганда) :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: На маса: Политика

Мнениеот Delija » 01 мар 2014, 00:36

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1225968

Каква наглост от страна на "Русия" .... аз като ви пиша, че СССР си е жив и няма никаква Русия .... същата безпардонност като Унгария`56-а и Чехословакия`68-а ..... най-грубо вмешателство във вътрешните работи на други страни.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: На маса: Политика

Мнениеот Delija » 01 мар 2014, 00:45

emevev написа:
Щази, Секуритате и КГБ си имат своите еквиваленти: ЦРУ, МИ-7 и МОСАД (например) :D


Нищо общо. Основната дейност на вторите не е да тероризират собствения си народ - каквато беше на първите такива.

emevev написа:Е, да... В онези държави е предостатъчно пра-пра-пра-дядото да е имал късмета да забогатее, та днес пра-пра-пра-внуците му да са мушмули, но пък да тънат в лукс... (пък 90% от населението да му мисли)


След като ги е осигурил, защо да не тънат в лукс ??!

Викаш, друго си е да слезнат неуките и негодни за нищо шумкари от горите, и да им заграбят спечеленото, след което да го раздадат на ........ себе си. :qipag: :qipag: :qipag: И да напишат в конституцията, че властта им се полага вовеки. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: На маса: Политика

Мнениеот rafaelis » 01 мар 2014, 10:42

И Григор е в клипа.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: На маса: Политика

Мнениеот Vesela Taneva » 01 мар 2014, 10:57

Браво на тенисистите !! =D>
---------------------------------------------------
Изображение
Понеже млади социалисти са дебнали около другия!

А това не е забавно:
http://www.vesti.bg/sviat/evropa/sasht- ... ka-6006568

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: На маса: Политика

Мнениеот Delija » 01 мар 2014, 20:24

Янукович: Профашистки сили са узурпирали властта в Украйна


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Тъп като комунист. Той си е и комунист де. :qipag: :qipag: :qipag:

Все едно сме 1943-а, братче, и комунягите наричат всеки свой опонент фашист. :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта