Покупка от СпортДайрект

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 03 фев 2013, 22:25

Не пазарувай от Зави. Ако въобще ще го правиш го прави от сайта майка The Hut, където има същите продукти. Говоря ти от личен опит. Иначе да доставката е безплатна. Размерите обаче не са големи, а и често не отговарят на номера. Виж РС игри (ако има налице подходящи) става, щото са същите като у нас, но по-евтини. Същото важи и за техники. Примерно имаше преди време за 20-тина лева флашки с невероятните 32 или 64 (не помня кое от двете беше) гигабайта, а в БГ ще ти излезе подобно нещо 50-60 и нагоре.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот annysy » 03 фев 2013, 22:32

:roll: Какво му има на Завви-то?? освен липсата на по-големи размери :qipap: , 2 дни го гледам и нищо не избрахме, но по принцип да зная ;)
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 04 фев 2013, 02:12

След направена поръчка не получих нито стоката, нито обратно парите си в продължение на 1 месец. Междувременно поне 5 пъти им писах за проблема (че са ми удържали парите от картата, номера на поръчката, че не е приета от мен и да си издирват по пътя къде е запиляна), но от там ми даваха стандартния отговор, който можеш да видиш и в рубриката ЧЗВ. Какво трябвало да направя, какъв формуляр да попълня, на кой имейл да им го изпратя. Като първи отговор иди-дойди, но след като съм го направил и пак питам що нищо не става малко прекалено ми идва като бонак да ми повтарят пак същото ("сега отидете еди къде си, попълнете формуляра и т.н"). И втори път следвах указанията ама при тях отговорите все същия. Заплаших ги, че ще си потърся правата и пак същия отговор какво да направя и да следвам указанията (които между другото свършваха винаги с "ако не се реши проблема плийз потърсете ни пак"-ебати мазнярите). Добре, че имам дар слово (ти що мислиш, че имам успех сред жените) и знам къде да бодна. Поставих си за цел как едновременно трябва да звуча максимално силно, но и максимално кратко (да няма празни приказки). Написах поредния мейл до тях от едно изречение и на следващия ден си получих обратно парите по сметката. Всъщност от поръчката от 4 чифта общо зимни ръкавици и шапки получих един чифт ръкавици (три не), но не сметнах за необходимо да им ги връщам. Считам ги като овъзмезденост за единия загубен месец в нерви и писания на мейли. Тоест този чифт ми излезе безплатно и го дадох на майка ми.
Преди това съм имал 2-3 поръчки от тях и нямаше проблем (да бъда честен и да спомена това). Имай на предвид, че пощата е най-стандартна и отиваш в най-близката пощенска станция да си я вземеш. Няма как да е иначе, тъй като пощенските разходи са безплатни и естествено няма да дойде с ДЧЛ у вас.
Ако търсиш едновременно комбинацията от най-евтиното плюс най-гарантираната доставка това е Джавари в немския вариант. Безплатно като пари, немския ДЧЛ като разнос.Немския ДЧЛ е малко по-специфичен. Компанията е собственост на ДЧЛ и държавната ДойчеПост, а не само на ДЧЛ. Хем ниакви пари не струва, хем пратката можеш да я следиш във всеки един момент къде е, хем на крак ти идва и се съгласува предаването с удобно за теб време, хем преноса е абсолютно сигурен и няма да се загуби по пътя.

За да бъда точен на Завито две изречения писах в последния имейл. Първото беше ударното, но понеже като простия Блу в този форум ми е ясен отговора им (не е сложно да го предположа) написах и второ изречение като отговор на още невидения техен отговор.........получих имейл "парите са ви преведени, но е възможно да ги видите по сметката си с ден-два закъснение" и готово. Нямаше закъснение и следобеда още ги виждах по сметката си, както и превеждащия ги, че е Зави. Казах си на глас "аааааа значи можело, не ме пратиха за пореден път да попълвам формуляри, дъръ-бъръ и накрая да се чувствам свободен да им пиша отново ако не се решил проблема".
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Мичо » 04 фев 2013, 11:27

8 написа: Добре, че имам дар слово (ти що мислиш, че имам успех сред жените)

Ани, защо осмака има успех сред жените според теб? :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Delija » 04 фев 2013, 13:40

Осмака обаче ако не намеси във всяка тема секса и жените, не може да диша. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот annysy » 04 фев 2013, 13:49

:qipap: Безделници, що не работите вие, а сте ми се разписали тук :qipae:

1. 8, кажи какво си им писал де, нека ползваме опит, аз в такива ситуации се правя на супер депресирана и ... :oops: имам завидно въображение да измислям глупости при закъсняваща или загубена поръчка, до сега от...многото заблудени в пространството поръчки само за 1 нямам нищо върнато или получено, но това го преживях, че разбрах къде е отишло, пък и не си ли платил с ПП, какво им се обясняваш ;)

:D 2. По въпрос на Мичо не зная, само на думи не става, дай доказателства за успехи :mrgreen:

3. Остава да вържем на Дели писаното с темата така че - идея за онлайн секс магазин :qipbj: :qipbj: :qipbj: ...майтапя се

4. и 8, не е супер добре това с ДЧЛ и немското Джавари, така родата те хваща колко чифта обувки поръчваш :qipap: и как камиончето през ден все носи нещо :oops:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 04 фев 2013, 19:19

Delija написа:Осмака обаче ако не намеси във всяка тема секса и жените, не може да диша. :qipag: :qipag:


В тази връзка имам въпрос, да кажем към Ани (жена трябва да е де). Все пак не съм автоматична машина знаеща отговорите на всичко, а и то повече от опита се учи човек. Та вчера имах един казус с моята. Мога горе-долу да осмисля какво става в главата й, но все пак ми трябва изцяло женско мислене, за да се опитам да доловя какво е усещането на една жена при тази ситуация.
Ани, приемаш ли въпрос? Да, сексуален, но спокойно не е "технически" :qipag: (примерно къде и как се вкарва).

Че какво като намесвам секса наляво и надясно!? Това е една от няколкото любими ми теми и нямам свян да си я коментирам. При това небрежно все едно водим разговор за времето (и което оставя впечатление у женските "тоз май бая неща е видял щом така безобидно говори за такива неща").
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 04 фев 2013, 19:39

8, кажи какво си им писал де


Естествено, че няма да ти кажа, щото съм забелязал, че нещо което звучи сложно и като му кажеш решението ставаш простоват. "Ааааааа то не било кой знае какво" е логиката. Ми като не е кой знае какво да се сещат сами. Мога да ти дам и безжалостен пример за това.

На абитуриентската ни едно момиче беше снимано с камера, но филма се виждаше изцяло в черно-бяло............става дума за красавицата на випуска. На съседен чин до мен, ужасяващо добри приятели, в най-тесния кръг бяхме (едно ядро от 5-6 човека), но уви............не съм бил никога най-специалния за нея (разбирай от твоята гледна точка да прехвърчат искри, а от моята да съм влизал там). Та разбираш какво предизвикателство беше за мен проблема.
Взех й видеокасетата, а после й върнах цветен запис. Уникално, пляскаше като малко момиченце. Как го направи? И аз глупака нали се имам за герой го описах. Нейното видео беше някакво купено от чужбина и поради тази причина не беше Пал/Секам, а само Пал система за гледане и цветовете. Понеже при Пал и Секам формата е един и същ и само цветовете се различават затова и тя виждаше всичко идеално, но черно-бяло. Да уточня само, че тогава в България масово нещата бяха Секам (наследство от соца), а не като сега Пал. Като й пуснах касетата на моето видео за щастие имах освен автоматично да избера според записа на кой формат да върти, също и ръчно. Щото ако е само автоматично ще намери най-хубавата картина, но няма да разбирам къде. Та почнах ръчно да превключвам Пал, Секам, Пал, Секам и видях следното. Записът е бил правен на Секам (и тя на нейното видео гледа на Пал и не вижда цветовете). Когато записа е правен на единия формат, а гледаш на другия (насилствено-при нея защото няма два формата, а при мен защото ръчно нарочно давам на другия) е почти едно и също с малка разлика. Ако записа е правен на Секам, а гледаш на Пал виждаш всичко идеално, но черно-бяло. Ако обаче записа е правен на Пал и гледаш на Секам имо едно трептене на цветовете. Е, не а най-иделното цветно, но е цветно изображението, като просто цветовете постоянно мътнеят и се избистрят.
За целта какво правим с малко логика!

Вземам второ видео от приятел от входа. Свързвам двете. Пускам оригиналната касета на едното видео на Секам (както е правен записа) и картината върви идеална и цветна. На другото видео слагам втора видеокасета на която ще правя презапис. УМИШЛЕНО НАМЕСТВАМ НА ПАЛ, въпреки че ще получавам Секам сигнал. И така върви първото видео на Секам, а второто записва на Пал. Такова пълно конвертиране не можеш да направиш, в смисъл ей така цветен запис от една система да го направиш пак цветен и същия на друга, но пак повтарям върви цветна картина макар и с леко треперене на цветовете. Та на втората касета се записа цветно, но вече на Пал.
Върнах й двете видеокасети. Нейната си (на Секам) същата работа на нейното Пал видео, черно-бяло, но втората касета (запис правен на Пал, въпреки че е черпил сигнал Секам) на найното пак Пал видео вървеше цветно.

Да обаче след тези обяснения които ти дадох за нея стана "а то не било много сложно, просто съм направил цък на един превключвател от Секам на Пал, записал съм и готово". Кво толкова ако питаш мен, всеки от квартала ще се сети.

Така си научих урока и повече обяснения не давам. Аз съм магьосника, който превръща черно-бял филм в цветен без въобще да имам някаква специална техника. Толкова.

Та в тази връзка със завито действах да кажем както се прави с жените. Хем трябва да си поискаш, хем не трябва (да е директно) и да казваш "айде пусни ми". Та и при онези хем не съм ги заплашил, че ще ги скъсам, хем от редовете ми прозираше точно това, въпреки че формално всъщност поисках една справка за която не са ми длъжни, но между редовете друго се чете.
Ама точно като с жените. Ако кажеш "дай" не ти дават, ако не кажеш нищо пак не ти дават, защото нищо не си поискал. Та и със Зави ако ги заплашиш ще ти заемат защитна позиция и ще се отбраняват, ако не ги плашиш няма да ти обърнат внимание след като няма заплаха. И при двете решението е да не заплашваш и уж нищо не искаш или търсиш, но другата страна да го прочете ясно макар и не написано (или казано).

Сега се сетих и за още един пример с вас жените, много смешен поне за мен. Ама то цял живот човек се учи. По-късно вечерта ще ти го разправя. То да взема да си открия направо такава тема за такива писания.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот annysy » 04 фев 2013, 20:26

:mrgreen: 8, кажи сега продължението на историята след касетата 8) само с едното мерси ли мина?

:qipap: То теми за жените бол в този раздел, само си харесай и пиши и другата история...
В тази връзка имам въпрос

.. а въпрос в предния пост не видях :roll:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот Delija » 04 фев 2013, 20:55

8 написа: (и което оставя впечатление у женските "тоз май бая неща е видял щом така безобидно говори за такива неща").


:qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

А аз се чудех `що се наби в женската тема за Надал и го обърна на секс. :qipbp:

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот betina_bambina » 05 фев 2013, 17:36

8 написа: ........Поставих си за цел как едновременно трябва да звуча максимално силно, но и максимално кратко (да няма празни приказки)............


:D това НЕ ГО вярвам :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 06 фев 2013, 01:01

Не го вярваш, защото виждаш дългите писания във форума........обаче аз имам няколко качества, които понякога смазват околните. Едно от тях е, че не ми пука и съм на 100% откровен (освен ако не преследвам някаква цел). В тази връзка ти си единственото момиче от форума на което съм предлагал среща (при предишния ми престой в София, когато бях ерген). Ха сега да видим някой вярва ли го или не :qipag:
Ти си знаеш за себе си дали е истина или не, а що се отнася до околните една не може да каже, че е имала такава покана.

ПП. За да не възникнат съмнения за хвалби да уточня, че ти ми отказа. Ето, пак съм откровен (въпреки негативния развой).

Това обаче не означава, че не съм бил във вихъра си......че дори и при втория престой макар и вече обвързан и леееееееко кротнал се.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот 8 » 06 фев 2013, 01:11

Ани, въпрос няма, защото попитах дали мога да попитам :) При положителен отговор щях да го направя, но вече се отказах, защото все пак това са лични работи.

Що се отнася до мацката всичко си продължи както си беше. С влизането й във Винса във Варна постепенно навлезе в друга компания, а аз тогава бях в казармата. Разбира се и до ден днешен си я спомням, както и тя за мен (предполагам). От 11 години живее в чужбина. Тя беше освен най-красивата и най-умната. Първа й дадоха дипломата като свършихме от всички курсове, защото не само имаше 6.00 последната година, но във всяка от четирите на средното имаше същия успех плюс всяка една годишна шестица по всеки отделен предмет през тези 4 години е формирана от 6 през първия и 6 през втория срок (а не примерно от 5 първия, 6 втория и 6 за годината). Не шестици е имала само при отделни изпитвания. И това чудо не беше в графата "зубърка" или "недодялана", а напротив, в най-най средите на търсените момичета. После подвизите й продължиха. Когато се уреди да излезе в чужбина не само не си е търсила там съпруг за по-лесно ами дори си го направи по-трудно. Имаше приятел тук във Винса и като се уреди, а той нямаше как да тръгне направи набързо символичен брак, без тържество, във Варна и така той също получи виза и го взе със себе си. Вече там са се установили, а и дете знам, че роди преди 7-8 години. Предвид користната ви женска натура това си е голям подвиг. Всяка е готова някак си да се жертва за не точно най-подходящия, но ако това носи екстри. В смисъл не казвам, че ще отстъпи всяка да се омъжи за западен чичко, но ако е сравнително млад като момичето, сравнително с добра работа и общо взето стандартен защо не. Обаче не познавам някоя да не грабне някоя от тези екстри, а напротив, да се натовари като взема българин да го мъкне със себе си и това става не от някакво неблагоприятно статукво, да са примерно вече семейни или да има дете от него или да е бременна. Нищо подобно, просто приятел, който й идва само в тежест ама го направи.

По същество ако те интересува НЕ, НЕ СЪМ СПАЛ С НЕЯ, НИТО ПЪК СМЕ БИЛИ ГАДЖЕТА. Може би нещо повече от просто приятели сме били, но толкова.

Освен това аз тогава бях непохватен и не знаех как да си поискам. Пълна лавандула си бях. Тя обаче беше изключително качество и не съм си мислил как да вляза в нея. Просто си струваше да я имаш. Не в меркантилния смисъл да я използваш (и да те изкара примерно на Запад, както направи с нейния), а дори и да не усещаш ползите просто защото е интересно (къде ще срещнеш такова момиче). Обикновено другите чакат от теб, щото си бил мъж и трябвало да си силния на което са готови да отговарят с чукане ама това ми е досадно. То всяка е такава. Онази беше по-различна. Не бягам от отговорност да съм силния, но насреща си имаш човек, който може да те сложи в джоба. Абе шапка й свалям. Между другото всичко това се получава при положение, че е дете на разведени родители. Да не си помислиш, че някой милионер стои зад успехите й като й е дал необходимата база като дете.
Ако си цесекар бъди докрай!

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот G8 » 06 фев 2013, 11:23

Изображение

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Re: Покупка от СпортДайрект

Мнениеот betina_bambina » 06 фев 2013, 11:57

Цецо, тези пуканки няма да ти стигнат :mrgreen:
Изображение
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта

cron