Не се наиграха - част ІІ

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Delija » 04 окт 2012, 09:57

Да добавя само, че според мен референдуми могат да се провеждат по теми като да въведем ли еврото, да влезнем ли в някакъв политически или военен съюз, т.е. тематика, която е по-понятна и обикновеният човек може да вземе наистина някакво свястно решение. Ама да се изказваме по теми като атомна енергия .....

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот rafaelis » 04 окт 2012, 09:57

Ама не е нужно да слушат подробности от експерти.

Достатъчно е след всички анализи хората да могат да прочетат това - не гарантирам за пълна достоверност на моите отговори (така де, експертизи ясни никой не ни е показал), но съм убедена, че ако се отговори сериозно, ще се доближават

- има ли законна екооценка на строежа - не
- в земетръсна зона ли ще се строи - да
- има ли подземни реки в района на строежа - да, три
- а тектонски пукнатини - да
- къде ще се изхвърлят отпадъците - в Родопите
- откъде ще се намерят парите за строежа - 10 000 лв волни пожертвования от всяко семейство (така де, плащания от поколения), за да си имаме скъпа, но ненадеждна централа
- колко ще струва мегаватчас и ще бъде ли продаваем - 75 евро, което означава непродаваем
- тая година, покрай кризата, имахме ли къде да си продадем наличния ток навън - не, нямахме

пп. Във всяка страна при определени условия се правят референдуми и, ако тези условия са покрити и тук (броят подписи), няма как да ги избегнем - референдумите де (а иначе, никъде не съм казала, че ми харесва да има референдум точно по тоя въпрос, даже ич). Значи, остава да се направи опит да се огласят нещата в истинската им светлина и да се надяваме, че ромското население няма да е най-многобройно пред урните.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Delija » 04 окт 2012, 10:06

rafaelis написа:
Достатъчно е след всички анализи хората да могат да прочетат това - не гарантирам за пълна достоверност на моите отговори, но съм убедена, че ако се отговори сериозно, ще се доближава


Да де, ама Станишев/БСП ще ти изкара едни анализи, ГЕРБ противоположни, ще настане една яка демагогия, и ти понеже грам не отбираш по темата, и няма как да знаеш кое е истина и кое не, ще се оплетеш съвсем.

Въпросите ти са хубави, но пак ще напиша, че реална представа по тях имат много малък кръг от хора, които са специалисти в областта, на нас ще ни напълнят главите разни демагози, чиято единствена цел ще е да ни убедят да подкрепим БСП или ГЕРБ. (да, не се и съмнявай, че целият този "референдум" ще е на тази основа)

А относни циганите - те имат сериозно участие още в подписката за този референдум, не се и съмнявай, че и пред урните ще са много активни. Естествено, всичко това им се заплаща.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Al » 04 окт 2012, 10:15

Рафаелис,

даваш доста конкретни неща - цена, място за изхвърляне и т.н. и същевременно пишеш, че ще е ненадеждна. Това означава, че разполагаш с много, ама много инфо. Съмнявам се.

Вероятно гласуването ще е политическо. Но пък енергийната тема е много опасна, България винаги се е радвала на АЕЦ и не мисля, че резултат от референдума е ясен. Аз самият не съм противник на (сигурните) АЕЦ.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Delija » 04 окт 2012, 10:26

Освен да е сигурна тази АЕЦ, не по-малко важно е и да работи на печалба. Ако ще ни тежи на вратовете и ще й изплащаме загубите, кел файда....

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот rafaelis » 04 окт 2012, 10:33

Al написа:Съмнявам се.


Разбира се, че имаш право да се съмняваш, уточних, че всичко, което съм написала е хипотетично (пиша от Козлодуй бе, с каска на главата и контролен прът в ръка :qipag: ) - и все пак си мисля, че ако едни ден се обяснят нещата, ще се въртят около това, което съм написала.

Също никъде не съм написала, че съм против сигурните АЕЦ. Но съм против несигурни, финансово заробващи и с непродаваем продукт. А тая ми прилича на точно такава.

Хм, по енергийни теми едно време се включваше Сво, щях с интерес да го чуя какво би казал - независимо дали мнението му е същото или коренно противоположно.


пп. И като зачекнахме тия дни имена от форума, защо считате, че Казуса си е отишъл? Все си мислех, че е в някаква командировка, много зает да обърне внимание на форумните страсти.
пп1. А ти, Дели, недей целият в бяло, само другите криви, че ако чукне човек на търсене думата "Гъзуса", знаеш ли какво излиза? :qipbl:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Al » 04 окт 2012, 10:41

rafaelis написа:Също никъде не съм написала, че съм против сигурните АЕЦ. Но съм против несигурни, финансово заробващи и с непродаваем продукт. А тая ми прилича на точно такава.


На какво основание ти прилича на такава... Не търся спор, ама не смятам, че в публичното пространство има достатъчно сигурна и ясна информация, за да може да се правят такива изводи. :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот rafaelis » 04 окт 2012, 12:38

Хахах, че какво страшно има и да е спор спор, та се застраховаш. Пък и нали няма да се псуваме ... :qipag:


Ох, затрудни ме сега - потърси с имената на Георги Котев и Георги Касчиев и положително ще излезе нещо.

Ето и още

http://www.dnevnik.bg/analizi/2012/04/2 ... iticheska/

http://ime.bg/bg/articles/mnogo-shum-za ... ec-belene/

http://e-vestnik.bg/14314/aets-belene-p ... izbyagaha/

http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... storystart

http://e-vestnik.bg/14313

http://www.zelena-ikonomika.ekonet-bg.o ... 84&lang=BG :mrgreen: Чети си, чети си :qipag:

Пише, че Вранча (което беше май 7-ма степен) е рефлектирало на площадката с трус от 6 по Рихтер (е, значи за там поне със сигурност знаем, че тресе, което е минус).
Произволно цитирам - "Установявайки пълна липса на набор от качества на естествената земна основа за задоволяване на изискванията за такива отговорни съоръжения - са предложени мерки за нейното подобряване - замяна на горния глинест слой с дебела баластрова възглавница, пилотно фундиране, регулиране нивата на подземните води". (302 стр. Кой ще ги прави тия всичките работи?????? :roll: )
"Нивото на подземните води се колебае в глинесто-песъчливия хоризонт, а при високите дунавски стоежи и над терена". :roll:
Не знам, ама - глинесто-песъчлив хоризонт с подземни води, които излизат над терена, не ми звучи добре.
А ако е добре, специалистите са тия, които трябва да ме убедят по въпроса.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Al » 04 окт 2012, 13:22

Книгата беше занимателно четиво.Представя по един позабравен начин ситуацията с АЕЦ.

Дай да видим, как ще формулират въпроса за референдума, пък после ще му мислим. :qipab:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Stinkata » 04 окт 2012, 15:51

Абе, референдум - добре, но наистина проблемът е липсата на информация... Имам предвид наистина обективна информация от експерти. При това - еднозначна и без условности. Нещо, което ме се струва абсолютно непостижимо. Нямаме наука, която да се ползва с нужното уважение. Нямаме журналистика, която да е независима и да не ни представя предимно платени репортажи... Е кой да ни даде тази информация... Референдумът би бил полезен, ако се измъкне от рамката на един политически вот. Да застанат всички и да кажат "Да безопасно е. Може да се направи. Ще струва толкова. Това ще се отрази така и така на икономиката.... На хората ще се отрази по такъв и такъв начин..." и тогава можем да говорим за референдум. Всеки да седне да помисли и да реши какво да подкрепи..
Докато нещата опират до власт и опозиция, нищо не правим...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Delija » 05 окт 2012, 21:21

rafaelis написа:пп1. А ти, Дели, недей целият в бяло, само другите криви, че ако чукне човек на търсене думата "Гъзуса", знаеш ли какво излиза? :qipbl:


Хич и не съм претендирал да съм в бяло, за разлика от някои други, аз умея и в двата стила да си общувам с другите. :qipag: :qipag: :qipag:

А специално Гъзуса си знае защо е ..... Гъзуса. :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Delija » 05 окт 2012, 21:30

Stinkata написа:Абе, референдум - добре, но наистина проблемът е липсата на информация... Имам предвид наистина обективна информация от експерти. При това - еднозначна и без условности. Нещо, което ме се струва абсолютно непостижимо. Нямаме наука, която да се ползва с нужното уважение. Нямаме журналистика, която да е независима и да не ни представя предимно платени репортажи... Е кой да ни даде тази информация... Референдумът би бил полезен, ако се измъкне от рамката на един политически вот. Да застанат всички и да кажат "Да безопасно е. Може да се направи. Ще струва толкова. Това ще се отрази така и така на икономиката.... На хората ще се отрази по такъв и такъв начин..." и тогава можем да говорим за референдум. Всеки да седне да помисли и да реши какво да подкрепи..
Докато нещата опират до власт и опозиция, нищо не правим...


Проблемът е в конституцията - не може референдум да се свиква по подобни свръхсложни за народа теми. Това е истинско безумие, ще се похарчат милиони за този безумен референдум, за да може баба Гинка от Долно Уйно да си изкаже експертното мнение по темата за атомната енергетика. Както и циганите да заработят пак по някой лев, с техния платен вот ..... а накрая сметката ще я плащаме ние, не онази очилата курва от БСП.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот rafaelis » 06 окт 2012, 08:14

Delija написа: Както и циганите да заработят пак по някой лев, с техния платен вот ..... а накрая сметката ще я плащаме ние, не онази очилата курва от БСП.

А, те вече заработват, заработват ... ей на, тука още малко и ще се целунат
Станишев се похвали с над 630 хил. подписа за „Белене"

Изображение

Най-добре от коалиционните партньори на БСП са се справили от Евророма. Цветелин Кънчев връчи на Станишев 13 011 подписа, пояснявайки, че още 5000-6000 пътуват към София.

http://news.ibox.bg/news/id_1261783235

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот rafaelis » 06 окт 2012, 08:20

И още нещо интересно

В далечната, както бихме казали сега, 1984 година, БАН изпраща писмо до тогавашното Министерство на енергетиката и пр., в което се казва:

„...В света са построени над 400 и се строят над 300 АЕЦ, но нито една от тях не се намира в толкова сложна сеизмична обстановка като АЕЦ Белене.(...) Сеизмичността на АЕЦ Белене е обсъждана 11 пъти пред различни групи съветски специалисти, които са изисквали все нови и нови изследвания.(...) Въпреки това през юни 1983 г. съветската страна предложи да се изостави площадка АЕЦ Белене заради високата сеизмичност (к.м - б.а.) и да се търси нова площадка, независимо, че са изразходвани 13 милиона лева за строителство.” (писмо на Централната лаборатория по висша геодезия към БАН № 500 от 6.11.1984 г.)

Както се вижда, проектът още от самото начало е бил оценен като негоден, и то от руска страна. От българска, обаче, апетитът е бил вече налице и тринадесетте милиона порастват до осемстотин, ако приемем официалната цифра. Каква част от тях са облизани като мед и каква – хвърлени на боклука е отделна интересна тема. На БАН също ще да се е паднало нещичко :idea: , защото тя по-късно променя становището си относно сеизмичната опасност.

Затова сега се иска решението за Белене да бъде взето на референдум. Това е внушение, че оценката на тази сеизмична опасност е от компетентността на баба Пена от Горни Върпища. И опит отговорността за това да се прехвърли върху нея и останалите участници в референдума. :idea:


http://www.svobodata.com/page.php?pid=1 ... 54&archive

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Не се наиграха - част ІІ

Мнениеот Христолов » 06 окт 2012, 14:07

тоя референдум ще е като изборите - хвани единия та го удари в другия. едните драпат за комисионната от еврейските (американските) си господари, другите за същата от руските. едва ли ще станем скоро като Беларус или Казахстан.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта

cron