Тютюнопушене - забраната

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 27 юни 2012, 14:55

Изображение
:?:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот marto » 03 юли 2012, 01:04

Най-накрая един нормален закон в тази държава =D>
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот emevev » 03 юли 2012, 06:22

Stinkata написа:
emevev написа:аз за барове писах, бре - не за заведения, в които ходят деца... :roll:

E именно - Караоке бар... :qipag: :qipag: :qipag:

:D
nice! :D

сериозно: някак не ми се връзват мотивите на родители (дано не си от тях), които съзират страшен проблем да ходят на бар, в който се пуши, а не откриват никакви пречки да водят децата си на места, където се консумира алкохол... :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Stinkata » 03 юли 2012, 08:48

Моят син е на възраст, в която едва ли му е любимо занимание да е някъде с родителите си, но за караокето съм абсолютно сериозен.
ИзображениеИзображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот blazev1992 » 03 юли 2012, 19:54

emevev написа:
Stinkata написа:
emevev написа:аз за барове писах, бре - не за заведения, в които ходят деца... :roll:

E именно - Караоке бар... :qipag: :qipag: :qipag:

:D
nice! :D

сериозно: някак не ми се връзват мотивите на родители (дано не си от тях), които съзират страшен проблем да ходят на бар, в който се пуши, а не откриват никакви пречки да водят децата си на места, където се консумира алкохол... :roll:

СЗО: 600 000 годишно мрат от пасивно пушене
Над 600 хиляди души по света умират всяка година от болести, причинени от пасивното тютюнопушене, сочат резултатите от първото международно изследване по този обществен проблем на Световната здравна организация. Вдишването на тютюнев дим е особено вредно за децата. Около 40% от подрастващите по света непрекъснато дишат замърсен с цигарени изпарения въздух.

Сега може да ми намериш и колко умират от "пасивен" алкохолизъм?! :roll: :qipag: :qipag: #-o

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 03 юли 2012, 22:46

Около 40% от подрастващите по света непрекъснато дишат замърсен с цигарени изпарения въздух. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: как си ги съчиняват, направо нямат мярка

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 08:33

Ами не е тайна, че много от родителите пушат вкъщи, нищо, че имат деца. Така, че нищо чудно и да е така.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 04 юли 2012, 11:25

освен ако смятат концентрации от порядъка на 1 микрон на кубичен метър въздух, тогава ПОСТОЯННО замърсени са всички населени места ПО СВЕТА, + няколко километра радиус около тях в зависимост от вятъра :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот emevev » 04 юли 2012, 19:41

blazev1992 написа:
СЗО: 600 000 годишно мрат от пасивно пушене
Над 600 хиляди души по света умират всяка година от болести, причинени от пасивното тютюнопушене, сочат резултатите от първото международно изследване по този обществен проблем на Световната здравна организация. Вдишването на тютюнев дим е особено вредно за децата. Около 40% от подрастващите по света непрекъснато дишат замърсен с цигарени изпарения въздух.

Сега може да ми намериш и колко умират от "пасивен" алкохолизъм?! :roll: :qipag: :qipag: #-o


а защо не цитираш колко души измират от активен алкохолизъм?!? (вкл. болести, катастрофи, сбивания и т.н.) ;)

да не говорим, че никъде не съм споменавал, че тютюнопушенето е полезно (въпреки че ако задълбаем темата ще стигнем до разни популярни заболявания, за които тютюнопушенето е полезно) ;)

аз говоря, че къде ще пушим е въпрос на личен избор - и докато го приемам за заведения, в които ходят деца, то изобщо не го приемам за дискотеки, барове и нощни заведения (неслучайно дадох пример с магистралите - аз искам да се разхождам там, ама колите ми пречат - дай да ги забраним - те също са вредни и опасни - бълват вредни вещества и много хора измират в катастрофи) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот rafaelis » 05 юли 2012, 08:26

Специално за Дели една снимка - пред "Арена Армеец". Двете дами не само не си хвърляха фасовете по земята, но дори си носеха и пепелниче с капаче, за да си тръскат в него.

Изображение

пп. За протокола да отбележа (да не речеш, че взимам страна) - не пуша.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 05 юли 2012, 08:41

Похвално е, но такива са единици, нали се сещаш ?! Ето и вчера минах покрай една детска площадка (в Зоните, демек направо центъра), какво да ти казвам ...... угарки навсякъде. #-o #-o #-o (и ти като ходиш, ако си погледаш малко в краката, ще видиш много неща :qipag: )

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот emevev » 06 юли 2012, 19:26

Да се забранят вафлите и дъвките!!! Да се забранят и домашните любимци!! НЕ на строителството и ремонтите!! Автомобилите - извън града!!

:D

(да не бъркаме чистотата с тютюнопушенето - съвсем различни неща са) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 06 юли 2012, 19:27

emevev написа:Да се забранят и домашните любимци!!

:!: :!: :!: :!:
Последна промяна от Христолов на 06 юли 2012, 21:40, променено общо 1 път.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 06 юли 2012, 21:12

Хехе, хвърлените опаковки от дъвки и вафли са хиляди пъти по-малко от фасовете, които може да се видят навсякъде - тротоари, градинки, улици, спирки..... буквално навсякъде са, всеки си хвърля, където му падне.
Разбира се, с това въобще не защитавам хвърлянето и на другите, но количеството е просто несравнимо.

И въпросът не е да се забраняват цигарите, просто е малко нелепо пушачите да се оплакват, че са репресирани едва ли не, при положение, че правят подобни неща.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 06 юли 2012, 21:40

фасовете се разграждат много по-бързо от найлоновите опаковки


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта

cron