Тютюнопушене - забраната

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 07 юли 2012, 08:34

Чудесно, нека ги хвърляме навсякъде тогава.
Чудно обаче как същите тези пушачи в тях си не си хвърлят където им падне, а грижливо си пазят чистотата, ама навън серат навсякъде. И изведнъж, като въведоха забраната, настана голям вой - уа, ау, репресирани сме, ние такова, ние онакова ....

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот ludyakon » 18 юли 2012, 10:01

НЕ ПУША НО ЗАКОНА Е ИДИОТСКИ.НАРУШАВА ЧОВЕШКИ ПРАВА.
ВСЕ ЕДНО ДА ЗАБРАНЯТ ЯДЕНЕТО НА ДЮНЕРИ НА ОТКРИТО.ЩЕ СИ ГИ ЯДЕМ САМО В КЪЩИ ЩОТО ЗНАЕШ ЛИ НЯКОЙ БЕДЕН И ГЛАДЕН КАТО ТЕ ВИДИ И ЕВЕНТУАЛНО МОЖЕ ДА ПОЛУЧИ НЕРВЕН ПРИСТЪП И ДА ТЕ ПРЕБИЕ ЗА ДА ТИ ГЕПИ ДЮНЕРЧЕТО.
СЛЕДОВАТЕЛНО ЯДЕНЕТО НА ДЮНЕРИ НА ОТКРИТО Е ОПАСНО ЗА ВАШЕТО И НА ОКОЛНИТЕ ЗДРАВЕ. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
НЯКОЙ БЕШЕ СПОМЕНАЛ ЧЕ ДРЕХИТЕ МУ СЕ ОМИРИСВАЛИ НА ТЮТЮНЕВ ДИМ. АМИ ЩЕ СЕ УМИРИСВАТ КАТО ЗАКОНА НЕ Е БИЛ СПАЗЕН.В СТАРИЯ СЕ КАЗВАШЕ "ИЗОЛИРАНИ ПОМЕЩЕНИЯ СЪС ВЕНТИЛАЦИЯ" ЗА ПУШАЧИТЕ.
У НАС ПРОБЛЕМИТЕ НЕ СА ОТ ЛИПСАТА НА ЗАКОНИ А ОТ ЛИПСАТА НА АДЕКВАТНОТО ИМ ПРИЛАГАНЕ И СПАЗВАНЕ. :qipbl: :qipbl: :qipbl:

НЕ ВЯРВАМ ТОЗИ ЗАКОН ДА ИЗДЪРЖИ ДЪЛГО ВРЕМЕ.
ИЛИ КАКТО ВСИЧКИ У НАС ЩЕ СЕ НАРУШАВА И НА НИКОГО НЯМА ДА МУ ПУКА. :qipad: :qipad: :qipad:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 18 юли 2012, 10:07

Ти па какъв пример даде. :qipag: Като ядеш дюнери не умирисваш помещението и не караш околните да пушат заедно с теб, па макар и "пасивно". :qipap:

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот ludyakon » 18 юли 2012, 15:51

Delija написа:Ти па какъв пример даде. :qipag: Като ядеш дюнери не умирисваш помещението и не караш околните да пушат заедно с теб, па макар и "пасивно". :qipap:

АЗ ВЪРХУ ДРУГО АКЦЕНТИРАХ, НО ТРЯБВА И МАЛКО АКЪЛ. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 19 юли 2012, 09:24

Примерът ти е дебилен бе, конче, не се ли усещаш ??! Прочети си го пак:

ВСЕ ЕДНО ДА ЗАБРАНЯТ ЯДЕНЕТО НА ДЮНЕРИ НА ОТКРИТО.ЩЕ СИ ГИ ЯДЕМ САМО В КЪЩИ ЩОТО ЗНАЕШ ЛИ НЯКОЙ БЕДЕН И ГЛАДЕН КАТО ТЕ ВИДИ И ЕВЕНТУАЛНО МОЖЕ ДА ПОЛУЧИ НЕРВЕН ПРИСТЪП И ДА ТЕ ПРЕБИЕ ЗА ДА ТИ ГЕПИ ДЮНЕРЧЕТО.


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Голяма връзка има с пасивното тютюнопушене.....

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот ludyakon » 20 юли 2012, 09:07

Delija написа:Голяма връзка има с пасивното тютюнопушене.....

ТИ ЯВНО СИ ДЕБИЛ.
И СТИГА СИ НАВИРАЛ В ОЧИТЕ ТОВА, ПАСИВНО ПУШЕНЕ.
ЗАБРАНЕНО Е АКТИВНОТО ТАКОВА.
ИСКАХ ДА КАЖА, ЧЕ ХИЛЯДИ ДЕЙНОСТИ ОТ НАШИЯ ЖИВОТ СА КОСВЕНО ОПАСНИ ЗА ЗДРАВЕТО НИ (МЕЖДУ КОИТО И ПУШЕНЕТО) И АКО ПОЧНЕМ ВСИЧКО ДА ЗАБРАНЯВАМЕ ДОКЪДЕ ЩЕ СТИГНЕМ.
КАКТО КАЗАХ ПО-ГОРЕ ТО И АКЪЛ ТРЯБВА. :qipad: :qipad: :qipad:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 20 юли 2012, 10:28

ludyakon написа:ТИ ЯВНО СИ ДЕБИЛ.
И СТИГА СИ НАВИРАЛ В ОЧИТЕ ТОВА, ПАСИВНО ПУШЕНЕ.
ЗАБРАНЕНО Е АКТИВНОТО ТАКОВА.


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Не, конче, ти си дебил. Очевидно не виждаш и връзката между активното и пасивно пушене, както забелязвам. :qipbj: :qipbj:

Обяснявам ти го подробно, като за идиот, какъвто несъмнено си ти. Когато ядеш дюнер, ти не вредиш с нищо на околните посетители на някакво заведение или помещение. Каквото поемеш, си остава в твоя организъм и се отделя на един по-късен етап, на едно по-специфично място. Докато като пушиш, димът го изпускаш от белите си дробове навън и оттам той попада във въздуха, който дишат и тези около теб, в даденото закрито помещение. По този начин освен себе си, тровиш и другите. Ето тук е връзката между активното и пасивно тютюнопушене.

Примерът ти, че на някой можело да му се дояде от дюнера ти и да те нападне, за да ти го вземе, е просто колосален. Очевидно си прекалено глупав, за да измислиш някакъв по-адекватен пример, но не се учудвам, човек който е неспособен да запомни пернишка А3-ка, с фенове на Левски, в град като Велико Търново и после да я намери около стадион "Ивайло", едва ли блести с особено много ум. :qipag: :qipag: :qipag:

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот ludyakon » 20 юли 2012, 11:24

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.
НЯМА ТОЛКОВА ЕЛЕМЕНТАРНО, ПРАВОЛИНЕЙНО МИСЛЕНЕ.СЪЖАЛЯВАМ,ТЕ. :qipbl: :qipbl: :qipbl:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 20 юли 2012, 12:34

Да ме обявява за елементарен човек, който сравнява яденето на дюнери с пасивното тютюнопушене ....... е нЕма такъв абсурд. :qipag: На всичко отгоре обяви, че е забранено само активното. :qipbj: :qipbj: :qipbj: Значи пасивно можем да си пушим навсякъде, а ??! :qipag:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот emevev » 21 юли 2012, 05:53

Delija написа:Хехе, хвърлените опаковки от дъвки и вафли са хиляди пъти по-малко от фасовете, които може да се видят навсякъде - тротоари, градинки, улици, спирки..... буквално навсякъде са, всеки си хвърля, където му падне.
Разбира се, с това въобще не защитавам хвърлянето и на другите, но количеството е просто несравнимо.

И въпросът не е да се забраняват цигарите, просто е малко нелепо пушачите да се оплакват, че са репресирани едва ли не, при положение, че правят подобни неща.


предлагаш да броим фасовете и опаковките от дъвки и вафли ли?!? :roll:

1. темата не е за чистотата по улиците - това е съвсем друг въпрос
2. изкарвайки пушачите навън, определено повече се вреди на чистотата (вместо в пепелници, сега фасовете са по тротоарите)
3. едва около 14% от непушачите са изложени на цигарен дим в ежедневието си - в повече от половината от тези случаи това се случва не по заведенията, а... вкъщи!! ;)

малоумието (репресията) на закона е, че ми забраняват да ползвам нещо, което не е забранено нито за производство, нито за търговия... държавата ми взима доста повече от половината цена на тази стока (ДДС, акциз и т.н.), а в същото време ми забранява да го ползвам...

нищо против нямам с/у стария закон: отделни помещения/заведения за пушачи и за непушачи... (кой-където иска да ходи)
и накрая ще се потретя: дума няма да обеля за този закон, ако цигарите бъдат забранени за производство и търговия!!
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Delija » 21 юли 2012, 09:19

emevev написа:
малоумието (репресията) на закона е, че ми забраняват да ползвам нещо, което не е забранено нито за производство, нито за търговия... държавата ми взима доста повече от половината цена на тази стока (ДДС, акциз и т.н.), а в същото време ми забранява да го ползвам...


Е, то и с алкохола е така. :qipag: :qipag: Например, не ми позволяват да си вкарам пиене и да си поркам на стадиона или в залата, в училище, на работа и т.н, т.е. имам ограничение на местата, на които мога да го ползвам. Случаят е същият.
Дори на стадиона на теб ти позволяват да си пушиш, ама на мен не ми дават да си цоцам. :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот VILIO » 21 юли 2012, 11:41

Като цяло бях за тази забрана, но с времето нещо не ми харесва. Не знам как е в другите град, но в Русе това което съм забелязал е,че има повече пушачи повечето излизат на масите отвънка,а вътре е празна и аз като човек който не обича да седи навън в голямата жега предпочитам вътре където работи климатика, но понеже вътре няма хора(защото повечето пушачи са навън и непушачите се съобразяват с тях за да могат да пушат) и не пускат климатици( все пак няма да пуснат климатика заради мен и още един калпак). Така аз например и други хора които не харесваме да сядаме на вън сме прецакани. Естествено има заведения където работят климатиците, но те са малко. Друго което е,че искам да събера някои хора да отидем на някое заведение(а бе да ходим на кръчма :qipap: и да пием :qipap: ) но повечето отказват заради това,че няма да могат да пушат и така например се отложи събирането на класа ни . Разбира се има алтернатива и тя е събиране на домашно. Иначе като цяло виждам по-малко положителни неща от тази забрана, но нека да дойде зимата да видим как ще действа тя на хората и заведенията.
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот emevev » 22 юли 2012, 08:33

Delija написа:
emevev написа:
малоумието (репресията) на закона е, че ми забраняват да ползвам нещо, което не е забранено нито за производство, нито за търговия... държавата ми взима доста повече от половината цена на тази стока (ДДС, акциз и т.н.), а в същото време ми забранява да го ползвам...


Е, то и с алкохола е така. :qipag: :qipag: Например, не ми позволяват да си вкарам пиене и да си поркам на стадиона или в залата, в училище, на работа и т.н, т.е. имам ограничение на местата, на които мога да го ползвам. Случаят е същият.
Дори на стадиона на теб ти позволяват да си пушиш, ама на мен не ми дават да си цоцам. :qipag: :qipag: :qipag:



е... ако не правим разлика в поведението на пеищия и пушещия (тютюн!!), то няма за какво да си говорим по-нататък... :shock:

(да не говорим, че можеш да си пиеш на много повече места, отколкото аз мога да пуша - особено зимата) :D


преди месец бях в Прага - пушат си хората, нямат грижи....

забраната (в този вид) е идиотска и щях да го твърдя, дори да съм непушач... паркове, градинки, заведения за деца и за хранене - ОК, ама барове, нощни заведения и някои кафенета (критерии могат лесно да се оформят) няма как да попадат в забранените за пушене зони (поне докато цигарите се произвеждат и продават законно)

П.П. нали знаеш, че ако имам регистрирана надомна работа, то съм в закононарушение, пушейки вкъщи ?!? :roll: (но пък не нарушавам закона, ако пуша вкъщи в присъствието на деца!!) :oops:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 22 юли 2012, 09:56

и в унгария си пушат и скоро няма да го забраняват, само тука нашите дупедавци бързат да приемат всичко от брюксел, сякаш ще им станат симпатични и ще спестят критиките по другите им издънки :qipaq: а продажните медии (които се борят за евро субсидии, разпределяни от нашето правителство) ни изкараха сякаш сме последната държава в цивилизования свят в която се пуши и отдавна е трябвало да стане :qipaq:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Тютюнопушене - забраната

Мнениеот Христолов » 22 ное 2012, 14:28



Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron