ИЗБОРИ 2013

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 21 май 2013, 18:24

Означава, че предложенията му са конкретни (друга тема е дали са добри, лоши, реални, утопични и т.н.)

Ако се замислиш, то при регистрация на депутатите му, днес Парламента не трябваше да вземе и едно решение (ни едно гласуване нямаше да мине: ни за дневен ред, ни за председател... нищо) - респ. смЕтай пък тогава колко щяха да го псуват всички, че създава хаос в държавата и цели създаване на обществено напрежение... :roll:
Сега решенията се взеха според вота на избирателя: всички бяхме наясно още преди изборите кой с кого влиза в комбина...

Научете се веднъж-завинаги да не изхождате от "Тоя ми е суперпротивен, т.е. каквото направи, все е тъпо, смотано или задкулисно..."
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 21 май 2013, 19:48

Емо ,Сидеров няма конкретни предложения.Той няма читава програма,не е бил в нито едно правителство ,не е поемал никака отговорност за нищо.Той е един истински търтей в б-г политиката.Казвам той ,а не те ,защото това е неговата Атака ,двулична партия:Воленчо и Павелчо.Всички останали са миманс.Павел Шопов беше много активен член на ХДС-консервативна партия в рамките на СДС,беше и депутат от сините.Да си прочел някакво смислено ,позитивно предложение от Атака освен лафове с/у ЕС и турците,македонците ,циганора и тн.Предложението му е да се въведе прогресивен данък ,който ще засегне всички хора с доход над 350лв и да строим Белене,да напускаме ЕС.Нали неговите качулковци гориха знамето на ЕС на Орлов мост.Това са му конкретните предложения
Не можем да се научим на това ,което ни пожелаваш ,защото няма заради кого да се научим.НЯМА!!!!
Нищо тук не ме кефи.Знам какво трябва ,но това никога няма да стане. Професионално изобщо не завися от това кой ще управлява Б-я.По произход ,възпитание и разбирания съм абсолютен антикомунист,но хора като мен няма кого да подкрепят на изборите.Гледаме на всичко абсолютно неангажирано и колкото и цинично да звучи доста се забавляваме.За съжаление!
Има едно нещо ,което е върха на безобразието и това субсидирането от държавата на всички партии получили над 1% на изборите.Тези пари идват от бюджета.Е,как няма да кюта Воленчо до гроб в политиката! :qipag:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 21 май 2013, 20:00

1. Има няколко предложения, които са съвсем конкретни (за действия, не за намерения и пожелания) - пак повтарям: друга тема е доколко са удачни или неудачни
2. Кога му прочете програмата?
3. Кой от досегашните министър-председатели преди това е бил в правителство (освен Андрей Луканов, разбира се) - що за довод е това?!?
4. Аз поне не съм чул да говори против ЕС, турците и циганора (не изключвам грешката за това да е у мен самия, разбира се)

Не ме разбирай грешно: не съм фен на Сидеров (по-рано съм писал защо), не гласувах на изборите за Атака и не настоявам, че рязкото вдигане на минималните пенсии и заплати е задължително - просто не го намирам за утопично, популистко или тотално сбъркано...
От друга страна: напълно съм съгласен с него, че живеем в колония (това мое мнение ти е известно и от други теми във форума) - а ни една друга партия не го коментира даже... :qipbl:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 21 май 2013, 21:08

emevev написа:Научете се веднъж-завинаги да не изхождате от "Тоя ми е суперпротивен, т.е. каквото направи, все е тъпо, смотано или задкулисно..."


Изхождам единствено от действията им. Когато си нарекъл ДПС противоконституционна и терористична партия, с която никога не би влязал в съглашение, няма как днешните ти действия да не бъдат коментирани и осмивани.
Съответно ти се научи да ги съдиш не по думите им (част от които наричани от теб "конкретни предложения"), а по делата им.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 21 май 2013, 21:11

emevev написа:Ако се замислиш, то при регистрация на депутатите му, днес Парламента не трябваше да вземе и едно решение (ни едно гласуване нямаше да мине: ни за дневен ред, ни за председател... нищо) - респ. смЕтай пък тогава колко щяха да го псуват всички, че създава хаос в държавата и цели създаване на обществено напрежение... :roll:


Не, аз съм за това да постъпи като мъж - ясно ми е, че е с БСП и ДПС. Да излезе като мъж и да гласува директно за тяхното предложение, не да ми прави театри как уж не бил с никого, а на практика да ги подкрепя.

По ще спечели уважението ми ако постъпи така - като е с тях, да не се крие, да бъде честен и коректен.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 21 май 2013, 21:20

Ама той не иска да гласува ЗА тяхното предложение!! :shock:

Не е коректно да критикуваш някого, след като каквото и да направи, все си имаш готова нападка...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 21 май 2013, 22:32

Емо,по 1.Да ,има предложение да се преразгледат приватизационните сделки.Абсолютен популизъм.Всеки дори посредствен юрист ще каже ,че това ще доведе до такива тежки съдебни дела ,плащане на обещетения в много големи размери.
2.Връчиха ми доста обемиста книжка с нещо подобно на програма на Атака.Иначе откъде ще знам ,че са против плоския данък.Ако ти кажа кой ми я връчи ...няма да повярваш! :qipag:
3.Не визирам никой мин председател.Казвам само ,че Волен никога не е бил обвързан с изпълнителната власт.По принцип той само лае и отрича без никога да е имал отговорност за нещо конкретно.
4.Отрича и иска забраняването на ДПС от първите дни на демокрацията.Както се видя ,това изобщо не му пречи да играе в трио с ДПС.Той е против малцинствата и соционалното им подпомагане.В последното му интервю при Л.Кулезич по Нова директно заяви ,че нашето място не е в ЕС,а с исконните ни братя руснаците.Ако за ЕС считаш ,че сме колония ,то за браточките ще сме....губерния.Голямата разлика е ,че ЕС все пак иска ясни правила у нас/ защото дават пари/ за разлика от руснаците.За тях колкото е по-мътно ,толкова по-добре.Руските пари се въртят от едно известна банка ,за ТИМ,Лукойл и .....няма да коментирам.
Прав е Сашо ,по-почтено е да си влезе в коалиция и да заформи тройка,а не да разиграва циркове.Кого ще излъже?

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 21 май 2013, 22:41

emevev написа:Ама той не иска да гласува ЗА тяхното предложение!! :shock:

Не е коректно да критикуваш някого, след като каквото и да направи, все си имаш готова нападка...


Нека си изясним нещо - Воленчо много добре знае, че днешният му сценарий легитимира обединеният вот на БСП и ДПС, нали така ??! Т.е., "бойкотът" му обслужва нечии интереси.

Е, питам аз - наистина ли мислиш, че неволно го прави ??! Наистина ли си въобразяваш, че не се е заиграл с тях ??!

Ами пригласянето му в хор с БСП и ДПС, че ГЕРБ са манипулирали и фалшифицирали изборите, но не искането за касиране ??! Как и там трите партии са на едно мнение, хм ??!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 21 май 2013, 22:44

Ама ти разглеждаш (и тълкуваш свободно) само единия вариант (който се случи) - разгледай и другия вариант, моля (ако се бяха регистрирали)?! :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 21 май 2013, 22:46

Разгледах го - ако се бяха регистрирали и гласували "въздържал се" или "против" (щом не е с никой), то кандидатът на БСП и ДПС нямаше да бъде избран. Само, че точно действията на Волен решиха избора за председател на НС. Решиха го в полза на БСП и ДПС.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 21 май 2013, 22:56

Vesela Taneva написа:Емо,по 1.Да ,има предложение да се преразгледат приватизационните сделки.Абсолютен популизъм.Всеки дори посредствен юрист ще каже ,че това ще доведе до такива тежки съдебни дела ,плащане на обещетения в много големи размери.
2.Връчиха ми доста обемиста книжка с нещо подобно на програма на Атака.Иначе откъде ще знам ,че са против плоския данък.Ако ти кажа кой ми я връчи ...няма да повярваш! :qipag:
3.Не визирам никой мин председател.Казвам само ,че Волен никога не е бил обвързан с изпълнителната власт.По принцип той само лае и отрича без никога да е имал отговорност за нещо конкретно.
4.Отрича и иска забраняването на ДПС от първите дни на демокрацията.Както се видя ,това изобщо не му пречи да играе в трио с ДПС.Той е против малцинствата и соционалното им подпомагане.В последното му интервю при Л.Кулезич по Нова директно заяви ,че нашето място не е в ЕС,а с исконните ни братя руснаците.Ако за ЕС считаш ,че сме колония ,то за браточките ще сме....губерния.Голямата разлика е ,че ЕС все пак иска ясни правила у нас/ защото дават пари/ за разлика от руснаците.За тях колкото е по-мътно ,толкова по-добре.Руските пари се въртят от едно известна банка ,за ТИМ,Лукойл и .....няма да коментирам.
Прав е Сашо ,по-почтено е да си влезе в коалиция и да заформи тройка,а не да разиграва циркове.Кого ще излъже?


"Преразгледат" е едно - разваляне на сделки е съвсем друго - той говори за разваляне само на ЕРП-тата (а далеч не на всички приватизационни сделки)
Промяна на плоския данък е твърде частен случай, за да го разглеждаме... (то половината партии са против този данък - други пък са ЗА) - това е основателна причина да не гласуваш за него (щом сте на различно мнение), но не е повод да го определяш като популист...
Волен не е бил в изпълнителната власт, ама така са много партии (и НДСВ, и ДПС, и ГЕРБ) - всеки е започвал управлението си от същата изходна позиция... Ясно е, че като не си в управлението, се критикува по-лесно - това важи и за всяка опозиционна партия обаче... :roll:
Хич не съм съгласен, че играе в тио с ДПС и БСП [-X (дори и да е така, то нищо не ми го е показало до този момент, освен тълкуванията (гаданията) на пристрастни хора...)
ДПС е противоконституционна партия според много хора в страната... (така бе при създаването си) - друг е въпросът, че няколкостотинхилядно малцинство има нужда от свое представителство... дали точно ДПС трябва да е това представителство е въпросът...
Аз лично нямам категорично мнение по тази тема...

Предаването (със Сидеров при Кулезич) не съм го гледал - ще го потърся в нета... Но в крайна сметка: това пак (както за плоския данък) е мнение, което просто може да те накара да не гласуваш за него...

Далеч не агитирам за Сидеров - просто не съм фен да бъде оплюван, понеже не вярваме на неговите думи, а вярваме на политическите му опоненти в думите им за него... (тия опоненти, които всички видяхме що за стока са всъщност)
Последна промяна от emevev на 21 май 2013, 22:57, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 21 май 2013, 22:57

Delija написа:Разгледах го - ако се бяха регистрирали и гласували "въздържал се" или "против" (щом не е с никой), то кандидатът на БСП и ДПС нямаше да бъде избран...


Така... а кой щеше да бъде избран?! :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Христолов » 21 май 2013, 23:42

Нови скандални данни излязоха около договорите за изработка на изборните книжа и материали. Оказва се, че са направени и доста по-голям брой печати от необходимото. Бройката на поръчаните печати надвишава с около 2500 броя на секционните избирателни комисии, които са малко под 12 000. :qipag:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 22 май 2013, 00:08

Ми... по около 2 млрд евро годишно за разпределяне не са за изпускане... ;) (само от еврофондове - нищо друго да няма)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 22 май 2013, 07:22

Емо,не става дума само за ЕРП ,а за златодобива ,рудодобива и още.
За промяната на плоския данък не знам какво имаш предвид под частен случай.Всички партии,които влязоха в парламента са за връщането на прогресивния данък освен една.Това ще засегне всички хора, защото като няма откъде да вкарат пари в хазната ще въведат точно това.Приказките ,че ще засегне само богатите са абсолютно неверни,ще засегне всички!
Играе трио с БСП и ДПС още от февруари месец,Вярвай ми ,имам инфо.Имаше в партията му едни загубеняци,които вярваха ,че той е.. ..десен :qipag: Ако след това ,което направи вчера не е показал ясно с кого е ,незнам просто какво още трябва да направи.Да влезе в правителството им и да гласува за него! Това което спретнаха вчера от Атака се казва политически игри .Те в тая работа са дОбри.
Още след изборите писах какви ще ги къдри Волен и ми беше интересно да го наблюдавам.Хем тАка ,хем вАка,както думат шопите.
Той никога не е бил и ден в изпълнителната власт.И слава Богу.Обаче прибира от години около милион лева от хазната за всеки %спечелени гласове.Колко пари лапат всичките тия партии,не е истина.Дори и тези ,които не влязоха в парламента.Костов що се разкара,щото падна под 1% и няма пари вече ,а ще загуби и сградата на Раковски.Там ще се настани Куневица с нейните %.Забавно е нали? :wink:
ппАз викам да ги подкараме и другите политически мъже и жени в Б-я! :qipap:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта