ИЗБОРИ 2013

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 15:06

Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


Аз съм питал: няма такова нещо!! От глобалното затопляне до проблемите с глада в Африка - все комунистите са виновни (толкова е елементарно (ама понеже си прост, та не се сещаш): за всички злини по света и отвъд него има винаги известен и очевиден виновник: комунистите) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 15:34

drvasko98 написа:
emevev написа:
(наистина ли не сте наясно, че няма партия, която да извади 50-ина души (министри и зам.министри), от които за ни един да не може да се извади кирлива риза: фес, далавера, майчин език, ПУП, приватизация, секс или каквото и да ви хрумне...) ;)


Да, няма, но не е и нужно да има 50. Достатъчно е да извади 3-4 читави лица на водещите позиции, тогава министри и зам. министри могат да нямат нищо общо с партията и да се назначат наистина по заслуги с конкретни задачи, за да вършат някаква работа. В един кабинет не е необходимо повече от 3-4 човека да са ярко политически фигури. Министър-председателят обаче трябва да бъде, какъвто този не е.
Утопии някакви


Това е така, но аз имах предвид друго: останалите (извън тези 3-4-ма) са много уязвими - веднага се намират черни точки в биографиите им и цялата партия страда от това... ;)
Писах го във връзка с "откриването" на неподходящи министри в новия кабинет, имайки предвид че във всяко правителство е било и ще бъде така (понеже трудно се намират толкова много "чисти" хора)

Логиката не е много сложна: в политиката (особено там) пробиват предимно нечестни хора, понеже на тях им е по-лесно - нужна е само свръхамбиция... Честните хора обикновено си налагат лични (собствени) лимити и респ. не прекрачват определени граници, докато първите не могат да бъдат спряни от такива маловажни глупости... ;)

А политиката е благодатна за такива, понеже дава огромни възможности на хора с посредствени възможности:
Жан Виденов - апаратчик в ДКМС - министър-председател
Иван Костов - преподавател по Политикономия в център за идеологически дисциплини във ВМЕИ - министър-председател
Надежда Михайлова - журналист на свободна практика (особено в ония години това на практика означаваше: лентяй) - министър на външните работи и вицепрезидент на ЕНП
Симеон Сакскобургготски - турист - министър-председател
Сергей Станишев - като Надето Михайлова: журналист на свободна практика (завършил Историческия факултет на Московския университет с дипломна работа на тема „Ролята на униформата за бойния дух на военнослужещите в Червената армия:qipag: ) - министър-председател и Председател на ПЕС

и т.н., и т.н. - само за най-ярките фигури става дума (без да коментирам идеологията и политическите им виждания - само трудовия им опит), ама такива са огромна част и от обкръженията им - е какво искаш от тези хора: те застъпват на най-високите постове в държавата без да имат и малка представа как се ръководи и управлява цех с 5 работника дори... :roll:
Последна промяна от emevev на 30 май 2013, 18:32, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 16:00

Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


=D> =D> =D>
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 16:11

Delija написа:
emevev написа:Ти му вменяваш някаква трета опция


Аз нищо не му вменявам, той има дълг пред избирателите си. Обещавал им е нещо, а сега плюе на него.

emevev написа:Ти му вменяваш някаква трета опция (да гласува против ГЕРБ), а такава просто ... няма :shock: (или прави кворум и се съставя БСП-ДПС правителство, или няма кворум и остава служебния кабинет - трети вариант няма!!)


Кое от двете да наруши?! (той е избрал едното, а ти го плюеш, че не е избрал другото...) :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 16:14

Споменавате в предните страници малките партии и изявите им, както и сте коментирали ДПС. Две вметки без да имам намерение да влизам в някакви спорове.

Наличието на много (и малки) партии означава нестабилност. Не е закон, но е правило. Тоест нямам намерение да го доказвам, а просто така си става. Защо е така не ми се гадае. Примерно при благоденствие на никой не му се занимава да твори партии и 2-3 са достатъчни, докато при проблеми всякакви индивиди цъфват да се възползват.

ДПС никъде не споменахте, че май най-основната им дейност са наркотиците. Поне така съм чувал. Това дали са срещу СДС на Костов или сега Атака на Волен, както и че лъжат и те електората си е от по-второстепенно значение. Основното е наркотиците. Ако те трябваше да бъдат премахнати щеше да стане, явно не това е целта. Примерно Костов също им беше очевиден (в очите ни) техен опонент, но както сините имаха цялата власт на всички нива след 97 година никой не е пипал ДПС. Президент, премиер, парламент да не могат да наложат волята си в държавата, която управляват е абсурд. Следователно просто не им е такава волята. По-скоро е удобно, анти-турци сме и ние ги избираме като "по-българи" от другите български партии. Не виждам обаче това какво ме топли мен. Добре, дойдоха и ни окрадоха съвсем чисти българи (сините). И какво? Голям праз. Сякаш съм страшно удовлетворен, че не са позволили това да го сторят турци.
Костов и СДС са пример. Никоя българска политическа сила не ги гони и аргумента са големите пари които се въртят около наркотиците (вероятно и ДПС си плаща, ти като ти плащат за какво да ги гониш!? просто викаш там че са гадняри ама нищо не правиш и да ги гониш или забраниш партията им). Не са онези радикални турски планове за които повечето българи си мислят.

Веси, побърка са с тези комунисти. Имам чувството, че и най-дясното нещо в света да направи гаф, примерно американско правителство начело с републиканци, ТИ ПАК ще установиш, че всъщност това е някаква вина на комунистите и те стоят зад делото. Не разбра ли, че няма комунисти и демократи в България? Една шайка, която преди е била на власт, а сега са и развързани ръцете и краде здраво без въобще да й пука за идеите нито на онзи строй, нито на този. Ти обаче си си наумила, че те са от "онези" и пречат на "тези" (сегашните). Много сбъркана логика. Гарантирам ти, че утре ще извикат каквото поискаш от тях ако това отговаря на интересите им (че са монархисти, републиканци, леви, десни, анархисти, демократи, няма значение стига да помага за лапачката).

На предните избори населението се кефеше на погрома над тройната коалиция. Герб, Атака, РЗС бяха готини дето идваха със закани не на статуквото. Сега е обратното и населението пак е доволно, защото текущо налапалите се им спира лапачката, за да започнат другите и така до края на света. Тоя филм сме го гледали.

Единственото решение остава гражданската война. Война на населението срещу всички тях придружена с кръв и смърт. Друго решение отдавна няма.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Stinkata » 30 май 2013, 17:21

8 написа:...

Единственото решение остава гражданската война. Война на населението срещу всички тях придружена с кръв и смърт. Друго решение отдавна няма.

Питаха ме, защо не ходя на протестите. Отговарях, че още не ми стиска да се сборя с власт и полиция. Иначе, всички тези протести са безсмислени. Това, че '89 ни направиха мирен преход, с който се фукаха дълго време, ни отряза всякаква възможност за влияние, чрез мирни протести. Кликата се окопа, подсили с пари, отряди за мокри поръчки, власт и няколко партии, които да замазват очите ни и да я обслужват. абсолютно съм съгласен с Веско...
Последна промяна от Stinkata на 30 май 2013, 17:23, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 17:22

emevev написа:
Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


Аз съм питал: няма такова нещо!! От глобалното затопляне до проблемите с глада в Африка - все комунистите са виновни (толкова е елементарно (ама понеже си прост, та не се сещаш): за всички злини по света и отвъд него има винаги известен и очевиден виновник: комунистите) ;)

О ,я се дръжте!Никой не ви говори ,че тази партия е виновна за глобалното затопляне и подобни глупости.Не подскачайте до тавана. :qipag: Да,виновни са това ,че не просъществува истинско дясно.Нали Вагенщайн и подобни създадоха СДС,а Павел Шопов и Волен са бивши членове.Какъв е сегашният мин. пред.?Първо десен финансов мин.,после ляв финансов мин. ,а сега ....Колко с досиета от ДС имаше в редиците на СДС.Случайно попаднали сигурно ,осъзнали се! :qipag: Да поприказваме ли и за Иван Костов?
Я вие ми кажете за какво в Б-я не са виновни?Може би вие знаете по-добре по обективни причини.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 17:37

8 написа:

Веси, побърка са с тези комунисти. Имам чувството, че и най-дясното нещо в света да направи гаф, примерно американско правителство начело с републиканци, ТИ ПАК ще установиш, че всъщност това е някаква вина на комунистите и те стоят зад делото. Не разбра ли, че няма комунисти и демократи в България?

Аз съвсем не съм се побъркала ,драги!Вие сте ми забавни как подминавате точно тази партия.Нито гък за нея нали? :D
Последна промяна от Vesela Taneva на 30 май 2013, 18:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 17:38

Stinkata написа:
8 написа:...

Единственото решение остава гражданската война. Война на населението срещу всички тях придружена с кръв и смърт. Друго решение отдавна няма.

Питаха ме, защо не ходя на протестите. Отговарях, че още не ми стиска да се сборя с власт и полиция. Иначе, всички тези протести са безсмислени. Това, че '89 ни направиха мирен преход, с който се фукаха дълго време, ни отряза всякаква възможност за влияние, чрез мирни протести. Кликата се окопа, подсили с пари, отряди за мокри поръчки, власт и няколко партии, които да замазват очите ни и да я обслужват. абсолютно съм съгласен с Веско...



Аз пък не съм... Революция без лидери е ала-бала... Кой поема властта при успешен подобен развой?!?

И в мирен, и в кървав случай обществената задача е една и съща: да открие честни и способни хора, които да управляват (едва след това идват политическите пристрастия (ляво, център, дясно). Ако сме наясно кои са тези хора, нищо не ни пречи да си ги изберем и без война...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Stinkata » 30 май 2013, 17:52

След толкова години на окопаване, няма свестен човек, който да успее. Няма как на всички нива на управление да се сложат честни хора. Няма кой да се откаже от потоците пари, защото на власт е някой честен човек. И с революция сигурно няма да стане. Няма как да се вземе откраднатото и да се направи нещо за достоен труд и заплащане на хората. Някаква луда национализация трябва да се проведе, а това няма кой да го допусне... На мен идеята ми беше, че пропуснахме момента да вкараме чувство за страх в управляващите и да знаят, че когато народът се вдигне, по-добре е за тях да слушат внимателно за какво става въпрос. Не да сдават властта, а да работят за хората. И не като Бойко - не искал да пролива кръв и си отива в Банкя. Аре нема нужда. Скри се като мишок и не остави никаква възможност за решаване на проблемите...

"Всички са маскари" :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 18:03

Stinkata написа:...... И не като Бойко - не искал да пролива кръв и си отива в Банкя. Аре нема нужда. Скри се като мишок и не остави никаква възможност за решаване на проблемите...

"Всички са маскари" :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:

Ха,представям си ако беше проливал кръв! :qipag: Мишок го наричаш сега,що не питаш другите тук как го наричат.Възможност за решаване на проблема в едно демократична Б-я са избори.Ми нали ги спечели?Нали виждаш кой ще решава ..проблемите! :qipag:
пп И да има свестен човек,несвестните няма да мирясат докато не го закопаят

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 18:22

Stinkata написа:След толкова години на окопаване, няма свестен човек, който да успее. Няма как на всички нива на управление да се сложат честни хора. Няма кой да се откаже от потоците пари, защото на власт е някой честен човек. И с революция сигурно няма да стане. Няма как да се вземе откраднатото и да се направи нещо за достоен труд и заплащане на хората. Някаква луда национализация трябва да се проведе, а това няма кой да го допусне... На мен идеята ми беше, че пропуснахме момента да вкараме чувство за страх в управляващите и да знаят, че когато народът се вдигне, по-добре е за тях да слушат внимателно за какво става въпрос. Не да сдават властта, а да работят за хората.

"Всички са маскари" :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:


Само изречението за Бойко не цитирам, не поради несъгласие, а понеже само то е конкретно...

Всичко опира до обществото - то е твърде толерантно към злоупотребите (понеже, видиш ли, може и ние да облажим някой ден, ако дойдат нашите на власт), тотална липса на каквато и да е ценностна система - важното е свобода да има (на което Дели ще ме контрира с "Ти си комунист и търсиш цензура") - у нас мнението на идиотите, които трошат чужди глави от скука е еднакво важно с мнението на професорите от БАН, у нас дават филми от по няколко часа с интервюта на Митьо Очите, врачански масов убиец и др. подобни, а за хората, които спасяват животи, пускат по някое 1-минутно репортажче... Учат ни да сме прости и да си обясняваме нещата по възможно най-елементарния начин и ние нямаме нищо против, понеже така е по-лесно - иначе трябва да си даваме зор, а това е гадно и досадно...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 19:09

Vesela Taneva написа:
8 написа:

Веси, побърка са с тези комунисти. Имам чувството, че и най-дясното нещо в света да направи гаф, примерно американско правителство начело с републиканци, ТИ ПАК ще установиш, че всъщност това е някаква вина на комунистите и те стоят зад делото. Не разбра ли, че няма комунисти и демократи в България?

Аз съвсем не съм се побъркала ,драги!Вие сте ми забавни как подминавате точно тази партия.Нито гък за нея нали? :D


За коя партия говориш?

Сега очаквам да чуя БКП на което веднага ще ти отговоря, че и твоите хора, каквито и да са те от дясното пространство, са точно нея. След това ще последва твой отговор, че "ето, значи БКП е виновна" (за нещата след 89 :qipan: ) и се въртим в един омагьосан кръг, но не по моя вина.

Айде да го кажем така. Едни и същи хора са, но в условията на ляво при тях бяхме по-добре, а вдясно по-зле. Не заради някакви техни приумици, а просто защото едното им позволява едни неща, а другото други. Колкото и да ти е тъжно по-черния вариант (за нас) е при дясното. За тях е обратното. Едва ли ще искат да се върнем преди 89 и да сме равни. По-добре да е след 89 година (на Весито строя), където делението е господари (те) и роби (ти и аз).
За да си добре при дясно трябва да има захранване отвън (петрол от араби, злато от инки, евтина работна ръка от Азия). Тоест това важи, но за Римската империя, САЩ, Английската корона. Докарай България до такъв статут и ще се съглася с теб.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 19:33

Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


Българското дясно го създаде ...... БКП. Т.е., прави му сметка колко е дясно. :qipag: :qipag: БКП създаде и ДПС .... и ето ти избори - БКП, СДС или ДПС ....

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 19:34

8,за какво БКП говориш,драги приятелю!?БКП си има наследници.Едните са БСП ,другите ГЕРБ.Да не би да не е така?Аз понаписах това онова ,но твоите ...съмишленици се хванаха за едно нещо и решиха ,че комунизЪма за мен е виновен за глобалното затопляне :qipag: .Сами си спретнаха преврата 89 ,а че си създадоха режисирана опозиция в лицето на СДС е ясно за всеки който следи политиката.Набутаха вътре хора с мисия.Била съм член на СДС макар и много млада и много добре знам за какво става дума.Повечето хора у нас са с определен чип,знаеш му цвета.
Ти и другите може би сте били по-добре при левите.Преди 89 определено сте били ,а някои и след.Не всички хора в Б-я имат добри спомени от ония времена.Все пак б-г буржоазия е имало и тя си има наследници.

И все пак ми е забавно как изписвате камара стр за Волен и неговите игрички ,но за инициатора на заверата нито гък!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта

cron