ИЗБОРИ 2013

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 23 май 2013, 07:48

Борбата в крайна сметка не е за пустите държавни субсидии (които по мое мнение са доста по-завишени от необходимото), а за разпределянето на онези 2млрд евро годишно от еврофондовете... (извън всякаквите други възможни далаверки, разбира се)

Субсидиите също обаче са интересна тема: от една страна трябва да ги има, за да могат да съществуват и малки партии - за да не се оформят 2-3 несменяеми мастодонта... От друга страна е несправедливо всеки работещ в страната да дава насила по 1лв месечно за политически партии (броят на гласувалите е горе-долу колкото и броя на работещите в страната) - за мен: или трябва да се намали този лев месечно на избирател, или да има и други условия, освен прага от 1%... Чудя се: къде в сметките се отчита членският внос на самите партии - държавата ги освобождава да определят сами (всяка партия за себе си) какъв членски внос да събират от членовете си, ама задължават всеки от нас да им събират по 1 лев месечно... :roll: (а субсидиите съвсем спокойно можеше да са свързани пряко с членския внос) :roll:

Зачетох се по списъка на партиите, които "заслужиха" държавни субсидии след тези избори - има една, която изобщо не съм чувал, отворих й сайта и установих, че не съм чувал и за ни един човек от ръководството й... Дори на такива ще давам по над 60 000лв месечно :shock: (не те са ми проблемът, разбира се - може да съм смотан и затова да не съм ги чувал... пък и голяма част от тези, дето ги знам, пак не заслужават и 1 стотинка - просто ме е яд, че си произвеждаме политици, чиято прехрана се осигурява не от друго, ами от държавни субсидии...) :qipbl:

http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D1%83%D0%B1%D1%81%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81-%E2%80%93-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-news205319.html
Доста нелогично ми звучи да получават субсидии в милиони, а членски внос - в десетки хиляди... :qipbl:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 23 май 2013, 12:00

Емо ,не че нещо ,но за партиите и тяхните субсидии писах преди няколко стр.Това е Атака ,тя е на хранилка на държавата,вкарва си хора в парламента има нужните % .Другите такива ,онакива ,но все пак излъчват правителство ,поемат някаква отговорност,предлагат закони добри или лоши.Доста папат,но все пак и нещо правят.Тоз`юнак Волен не може да управлява нито ден ,но е вечно в парламента.Професионален ..политик!
Сметни колко партии са взели над 1% на изборите и колко пари ще отиват за тях от бюджета.Сумичката не е лоша.Наемат си с тия кинти помещения ,някои дават под наем за кафенета и печелят пари.Голяма част от парите е за издържане на платени функционери .Отчитат нещо там ,ама какво точно един Господ знае.
Твърдо съм за легитимирането на най-много 3,4 партии по броя на членската маса ,членския внос и % спечелени гласове много над 1% Какви толкова партии може да има освен дясна ,лява и два варианта на центристи.Другото е безобразна далавера.Цял свят кара с 3 партии ,ние имаме 300!!!
А ти искаше да правиш заплатата на българина най-малко хилядарка.Е,нЕма как да стане ,нЕма от къде пари да се вземат! :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 23 май 2013, 12:16

Слушах одеве Сидеров, който разкритикува, че ГЕРБ в първите 2 дена на парламента не се държали отговорно. Принципно бих се съгласил с него, има донякъде резон за някои постъпки, но с оглед на държанието на неговата партия в същото време, някак доста нагло прозвуча ..... 23 депутата, от които 16 не си направиха труда да се регистрират ....

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 23 май 2013, 12:40

Герб не излъчиха човек за заместник председател и обявяват ,че са пълна опозиция.След цялата дебелашка история на останалите преди изборите и след,май не можем да ги упрекваме много !

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 23 май 2013, 13:21

Е, ГЕРБ е ясно, че каквото и да правят, няма никакво значение, ако зависи нещо от тях, може и да ги упрекваш. Според мен поне трябва ди си гласуват, да си се регистрират и толкова, да не правят панаири с бойкоти. Другото за мен е ясно - правителство на БСП и ДПС, а Атака ще прави панаири и циркове, с цел хем да не им пречи да си прокарват нещата, хем и да се прави, че не е с тях. :qipag:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 23 май 2013, 15:02

Да , правителство на БСП и ДПС с мин.пред.Пламен Орешарски ,бивш мин. на финансиите от правителството на Костов! :qipag: Серго или както го пишат по форумите СерГей няма да оглави правителството ,щото нали знаеш какъв му е имиджа в ЕС.Не го гледай ,че го направиха председател на европейската им партия/к`ва беше?Все тая!/
Сега ще се изявяват като спасители и с активното участие на Атака нищо чудно да избутат нов мандат.Ще сметат в ъгъла Румен Овч.,оня пиандур Румен Петков и всички що са били преди.Сори ,ама забравих кои бяха.Така постъпиха навремето с онова чудо на чудесата Жан.Ще правят програмно правителство.На думи ,де!Да не си помисли някой нещо! :qipag:
пп Родата от странство ,понеже повече се вълнува, ни питаха по телефона добре ли сме,в смисъл наред ли сме!!!Ми явно не сме! :D

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 23 май 2013, 17:03

Днес Сергей разкарва цял ден като кученце-домашен любимец Орешарски, основно той си и говореше, а Орешарски само мига отстрани .... очевадно е, че Ореха ще е кукла на конци, просто да ни замазват очите, че уж ще е експертен надпартиен кабинет, обаче конците отгоре ще ги дърпат добре познатите ни другари ... и за министри ще наслагат разни пионки, уж експерти, не политици ....

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 23 май 2013, 19:05

Vesela Taneva написа:Емо ,не че нещо ,но за партиите и тяхните субсидии писах преди няколко стр.Това е Атака ,тя е на хранилка на държавата,вкарва си хора в парламента има нужните % .Другите такива ,онакива ,но все пак излъчват правителство ,поемат някаква отговорност,предлагат закони добри или лоши.Доста папат,но все пак и нещо правят.Тоз`юнак Волен не може да управлява нито ден ,но е вечно в парламента.Професионален ..политик!


Такива партии има много по света...

Тия приказки за отговорност ги зарежи (в какво се състои отговорността им по-точно?!?) Волен не е управлявал, понеже не сме го избирали (ние: аз, ти и много други) ;)

Лапаницата е важна за тях, не ти, аз или който и да било извън кръга ;) Нашите партии са групички от по 50-ина души с много клакьори наоколо (кои платени, кои заблудени...), които едно време се бореха коя от тях да приватизира, сега се борят за разпределяне на еврофондове... нищо повече!!
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Христолов » 23 май 2013, 19:19

нашите партии които се докопват до депутатски места така или иначе са щедро финансирани от олигархичните кръгове притежаващи милиарди. тези субсидии от 50 милиона са пълен цинизъм.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 23 май 2013, 19:28

Христолов написа:нашите партии които се докопват до депутатски места така или иначе са щедро финансирани от олигархичните кръгове притежаващи милиарди. тези субсидии от 50 милиона са пълен цинизъм.


Това също, да (естествено) - ама понеже е трудно за доказване, не го споменах... Еврофондовете са очевидни за всеки...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 27 май 2013, 07:52

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5800391
И този ще ни ...реформира.От толкова промени /реформи /вече съвсем няма да приличаме на себе си! :D
Какви са па тия"Глас народен"?

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 27 май 2013, 08:19

Как "какви са", бре: Светльо Витков от Хиподил! (и той ще прибира по 50-ина хиляди месечно от субсидии) :D :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 27 май 2013, 08:36

emevev написа:Как "какви са", бре: Светльо Витков от Хиподил! (и той ще прибира по 50-ина хиляди месечно от субсидии) :D :D :D :D

Защо ние още не сме зафОрмили една партийка?Нищо ,че сме на коренно различни мнения,ще ги уеднаквим в името на ...субсидиите!Колко му е !
пп Понеже Уикипедия не допуска "преписване",задай въпрос за броя на съвременните политическите партии в Б-я и ще видиш какво чудо е! :D

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 27 май 2013, 08:54

Различията в мненията по основните въпроси не са особен проблем - лесно се уеднаквяват в разговори (не и във форуми) - различия биха останали по начините за постигане на тези основни цели/задачи, но пък и нищо лошо няма в съществуването на различни мнения...

Големите проблеми на малките партии са два: липсата на кадри (достатъчно на брой хора, които да са почтени и едновременно с това - компетентни) и... липсата на достъп до медиите (понеже са "свободни" и сами си филтрират кого да показват и кого - не) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 27 май 2013, 09:48

Като спомена медии.Как бързо нашите журналисти смениха плочата.Вчера случайно ми попадна един жълт парцал ,който обаче има претенции да допуска "стойностни"статии от мастити журналисти.Гарелов,Кеворкян, някакъв Атанасов/който м/у другото нарича Едвин Сугарев ,Евгени Михайлов и други лумпенизирани реститути/ пишат дълбокомислени анализи и мнения.Та там изведнъж започна да се лее помия с пълни кофи по Герб ,ББ, Федосова и тн.Значи такаааа!Чакаха да "слязат от коня "както се казва/властта имам предвид/ и започнаха,а дотогава ни гък.Освен всички други прелестни черти на нашата народопсихология притежаваме и тази да ритаме ,но падналия!
Та в този вестник важна новина е ,че Сергей се оженил за някаква си ,но тайно ! :qipag:
ппАко не си се досетил за името на вестника ,казва се Уикенд.
Но пък "Господари на ефира" ми напълниха душата!Показаха Бареков и Волен в пълния им блясък! :qipaz:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта

cron