ИЗБОРИ 2013

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот tridant » 29 май 2013, 18:53

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 19:19

Delija написа:
emevev написа:
Виждам, че Сидеров няма правилен ход според твоите тълкувания: ако спаси кворума (както направи), значи играе с БСП и ДПС, ако не го направи, значи играе с ГЕРБ... :roll:

18-ти път: към днешна дата не симпатизирам на Атака (и не съм техен гласоподавател) и изобщо нямам за лична цел да ги защитавам... Ама безпочвени нападки с/у когото и да е не ме кефят...


Виж сега, когато си влязал в парламента с гласовете на една определена група хора, редно е да имаш някакъв морал и принципи, които да спазваш. Те затова са те избрали, защото ги проповядваш.

Ако проведеш проучване сред симпатизантите на Атака - ЗА или ПРОТИВ правителство на БСП и ДПС, бъди сигурен, че резултатът ще е смазващ. Ти си обявил пред тези хора вече, че никога не би подкрепил правителство с участието на "противоконституционната и терористична партия ДПС".

Така, че верният ход е да спазваш принципите и морала, които си обявил, че проповядваш. Това беше верният ход на Волен Сидеров. Всичко друго е проституция ...


Виж, първо Сидеров може би знае далеч по-добре от мен и от теб какво искат от него... неговите избиратели... Второ: от една седмица го дъвчем това, няколко пъти споменах, пък ти ни веднъж не ми отговори: как Сидеров да бяга от обвинения в обвързване с ГЕРБ, ако беше направил, както ти се струва редно?! (от обвинения в разпад на държавността също така, от обвинения в създаване на хаос и анархия и т.н.) Твърде елементарно е да го обвиняваме в пристрастия, когато каквото и да стори, все ще е в полза на една от двете големи страни в този парламент... В крайна сметка работата на депутатите е да присъстват на заседания и да участват в гласувания - не Сидеров е определил разпределението на депутатите по партии...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 19:29

emevev написа:Виж, първо Сидеров може би знае далеч по-добре от мен и от теб какво искат от него... неговите избиратели...


Ами само ще ти кажа, че днес страшно много хора си признават, че са гласували за Атака и се чувстват предадени, преглеждам няколко форума. Сто на сто такова е чувството сред огромната маса от симпатизантите на Атака.
А Волен най-много го вълнуват едни други работи май, не какво искат избирателите му. Те го вълнуват дотолкова, доколкото да ги хваща на кукичката си, когато дойдат избори.


emevev написа:Второ: от една седмица го дъвчем това, няколко пъти споменах, пък ти ни веднъж не ми отговори: как Сидеров да бяга от обвинения в обвързване с ГЕРБ, ако беше направил, както ти се струва редно?!


В обвързване с ГЕРБ могат да го обвинят само ако подпомогне по един или друг начин съставяне на тяхно правителство. Това, че не е съгласен за участие на ДПС във властта е абсурдно да го свързваш с подкрепа към ГЕРБ. Двете нямат нищо общо.

Не е никакъв проблем да бъде и срещу ГЕРБ, и срещу ДПС.

emevev написа:В крайна сметка работата на депутатите е да присъстват на заседания и да участват в гласувания - не Сидеров е определил разпределението на депутатите по партии...


Работата на депутатите е най-вече да защитават принципите, заради които избирателите им са се доверили. Не може да обираш анти-ДПС вота и накрая да отидеш и да се целунеш и прегърнеш с Лютви Местан, Ахмед Доган и Делян Пеевски. Това е предателство към избирателите ти.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 19:47

Delija написа:
emevev написа:Виж, първо Сидеров може би знае далеч по-добре от мен и от теб какво искат от него... неговите избиратели...


Ами само ще ти кажа, че днес страшно много хора си признават, че са гласували за Атака и се чувстват предадени, преглеждам няколко форума. Сто на сто такова е чувството сред огромната маса от симпатизантите на Атака.
А Волен най-много го вълнуват едни други работи май, не какво искат избирателите му. Те го вълнуват дотолкова, доколкото да ги хваща на кукичката си, когато дойдат избори.

Това го мисля и аз - въпросът е, че е валидно за всички парламентарно представени и огромна част от непредставените в Парламента партии

Delija написа:
emevev написа:Второ: от една седмица го дъвчем това, няколко пъти споменах, пък ти ни веднъж не ми отговори: как Сидеров да бяга от обвинения в обвързване с ГЕРБ, ако беше направил, както ти се струва редно?!


В обвързване с ГЕРБ могат да го обвинят само ако подпомогне по един или друг начин съставяне на тяхно правителство. Това, че не е съгласен за участие на ДПС във властта е абсурдно да го свързваш с подкрепа към ГЕРБ. Двете нямат нищо общо.

Не е никакъв проблем да бъде и срещу ГЕРБ, и срещу ДПС.

Това е демагогия: ако провали гласуването на правителство (каквото и да е то), веднага ще бъде обвинен, че саботира държавността, че ролята му в политиката е да сее хаос и безпорядък, че е подпомогнал на власт да остане ГЕРБ-ерското служебно правителство, с/у което толкова много говори самия Сидеров.... А сега го обвиняват в подкрепа на БСП-ДПС без да има зам.председател на Парламента, без да има министър, зам. министър, без да е гласувал ЗА правителството, т.е.: само понеже е избрал една от двете възможни позиции (а и при двете би търпял негативи)

Delija написа:
emevev написа:В крайна сметка работата на депутатите е да присъстват на заседания и да участват в гласувания - не Сидеров е определил разпределението на депутатите по партии...


Работата на депутатите е най-вече да защитават принципите, заради които избирателите им са се доверили. Не може да обираш анти-ДПС вота и накрая да отидеш и да се целунеш и прегърнеш с Лютви Местан, Ахмед Доган и Делян Пеевски. Това е предателство към избирателите ти.

С първото изречение съм съгласен (приемам корекция на моето изречение) - второто обаче си е само тълкуване (пристрастно и безпринципно) - респ. третото няма смисъл...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 19:57

emevev написа:Това е демагогия: ако провали гласуването на правителство (каквото и да е то), веднага ще бъде обвинен, че саботира държавността, че ролята му в политиката е да сее хаос и безпорядък, че е подпомогнал на власт да остане ГЕРБ-ерското служебно правителство, с/у което толкова много говори самия Сидеров....


Не виждам никаква демагогия в това, когато си обрал анти-ДПС вота, да саботираш всеки опит на тази партия да влезе във властта. Напротив, това е морал и принципност.
А ако не искаш и ГЕРБ, просто гласуваш и против техния проекто-кабинет, ако извадят такъв.


emevev написа:А сега го обвиняват в подкрепа на БСП-ДПС без да има зам.председател на Парламента, без да има министър, зам. министър, без да е гласувал ЗА правителството, т.е.: само понеже е избрал една от двете възможни позиции (а и при двете би търпял негативи)


Ти не разбра ли, че тази тройна коалиция няма да е като онази ?! Тази е замаскирана като "надпартиен експертен кабинет", уж експерти съставляват правителството, а не политически лица.

И, естествено, че Атака ще се прави уж на опозиция, та нали инак ще изгуби всичките си поддръжници, така поне ще залъже някои будали, които да й останат верни. А и българинът има къса памет, току-виж много от сега разочарованите размислили ... Воленчо ще изнася "гневни" и театрални речи, ще клъвнат пак разни шаранчета.

emevev написа:С първото изречение съм съгласен (приемам корекция на моето изречение) - второто обаче си е само тълкуване (пристрастно и безпринципно) - респ. третото няма смисъл...


Не е тълкуване, а реални действия. Аз, за разлика от теб, съдя по действията на Волен, а не по празните му думи (естествено, че на думи никога няма да признае, че подкрепи БСП и ДПС)

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 29 май 2013, 20:16

Ти остави ,ами тоя направи партията си с бивши членове на СДС.После те се отказаха в голямата си част ,защото по-умните го разбраха що за стока е.Все пак има доста антикомунисти в Атака.На тях как ще обясни факта ,че подкрепи правителство доминирано от комунистите?Заради това са всичките му чупки и стойки.Пак си задавам въпроса с какво ли го държат БСПарите?Изведнъж ,след като беше обявил подкрепа за Герб, се обърна на 180 градуса
Четири години ще ги гледате тия,това е !

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 20:27

Значи:
Delija написа:
А ако не искаш и ГЕРБ, просто гласуваш и против техния проекто-кабинет, ако извадят такъв.


А пък сега разглеждаме
Vesela Taneva написа:...факта ,че подкрепи правителство доминирано от комунистите


Сякаш е гласувал ЗА това правителство :shock:

Осми път: ако не бе помогнал за кворума, щяха да го ядат, че е оставил про-ГЕРБ правителството (служебното) на власт - това е демагогията: че каквото и да предприеме, все ще го псувате (понеже ви е неприятен)
ИзображениеИзображение
1837-1873

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 29 май 2013, 20:31

emevev написа: на власт - това е демагогията: че каквото и да предприеме, все ще го псувате (понеже ви е неприятен)


Но и никой не го е карал да се изказва по такъв начин, че да не си оставя пространство за действие

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 20:34

Е... няма как някой да знае точното разпределение на депутатите предварително... При един депутат повече за БСП или ДПС, сега изобщо нямаше да коментираме Сидеров...

Той говори основно против ДПС и ГЕРБ (предполагам, че ако имаше повечко депутати, би влязъл в коалиция с БСП (сам, без ДПС), ама няма как да се случи, пък и... това са си само мои предположения)

П.П. Към останалите: БСП не са комунисти (ако бяха такива, щях да гласувам за тях) ;)
:D :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 29 май 2013, 20:42

tridant написа:Днес беше Сидеров , утре ще е ЯЯ или друг , ако има нужда ще се създадат нови.


Футболният календар е прекалено претрупан и едва ли Ман С ще си позволят да го пуснат да се заиграе и в БГ политиката.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 21:23

emevev написа:
Сякаш е гласувал ЗА това правителство :shock:


Да, гласува за това правителство. Което се искаше от него, за да го има, той го изпълни.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 21:26

emevev написа:
Той говори основно против ДПС и ГЕРБ


Там е проблемът, ти много се впечатляваш от това, което говори. А аз пък гледам повече действията му. А те не са никак анти-ДПС. Ама никак.
Последна промяна от Delija на 29 май 2013, 21:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 29 май 2013, 21:27

emevev написа:
Той говори основно против ДПС и ГЕРБ (предполагам, че ако имаше повечко депутати, би влязъл в коалиция с БСП (сам, без ДПС), ама няма как да се случи, пък и... това са си само мои предположения)

П.П. Към останалите: БСП не са комунисти (ако бяха такива, щях да гласувам за тях) ;)
:D :D :D :D

Нали?Там му е мястото, при комунистите!Ама как ми се ще да им видя муцуните на разни бивши седесари дет`му се качиха на каруцата!
Ние сме против него ,щото ни е неприятен ,а ни е неприятен по съвсем конкретни причини.
Баш комунисти са от БСП ,щото са техните деца и внуци.Крушата не пада ...нали знаеш!Нищо ,че са новите капиталисти! :qipag:
Какъв абсурдистан е Б-я!! #-o

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 21:29

Ето, в новото правителство има хора като Марияна Георгиева, която иска учебници и часове на турски език, като Петър Стоянович, който се снима с фес .... избирателите му очакват от него да скочи срещу тези неща, а не да прави любов с Лютви Местан и Сергей Станишев.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 22:10

Много целеустремено критикувате конкретни лица и партии и поради това оставам с впечатление, че имате алтернатива на тези, които оплювате...(?) :roll:

За мен: всичките там са маскари - затова се въздържам от конкретни критики - наистина ми е все тая коя от тези партии ще лапа, след като (за себе си) съм убеден, че всичките имат еднаква цел: разпределяне на еврофондове, а всичко останало е само и единствено за замазване на очите...

(наистина ли не сте наясно, че няма партия, която да извади 50-ина души (министри и зам.министри), от които за ни един да не може да се извади кирлива риза: фес, далавера, майчин език, ПУП, приватизация, секс или каквото и да ви хрумне...) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта

cron