ИЗБОРИ 2013

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 19:37

emevev написа:Кое от двете да наруши?! (той е избрал едното, а ти го плюеш, че не е избрал другото...) :roll:


Кое да наруши .... тая партия се пръкна и набра членска маса само с едно нещо - плюенето и говоренето против ДПС. Натам сам си отговори ...

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 19:38

Delija написа:
Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


Българското дясно го създаде ...... БКП. Т.е., прави му сметка колко е дясно. :qipag: :qipag: БКП създаде и ДПС .... и ето ти избори - БКП, СДС или ДПС ....

Сашо , +1!!!
Чу ли днес какво се е изцепил ВАгинин?Щял да реабилитира посланиците ,които бяха изгонени заради принадлежност към ДС.На това Президентът отговорил ,че няма да подпише указ за хора с минало в ДС!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 19:45

emevev написа: у нас дават филми от по няколко часа с интервюта на Митьо Очите, врачански масов убиец и др. подобни, а за хората, които спасяват животи, пускат по някое 1-минутно репортажче...


Ма никой не те кара да гледаш Митьо Очите, има 7 549 канала, все ще си намериш нещо за префинената ти душа, аз пък искам да гледам за Митьо Очите, защо ще ми забраняваш ??! Аз мешам ли ти се какво да гледаш ?! Искаш да гледаш за доктори и психиатри, за добри дела ... ми гледай бе, има "Град на Ангели", "Предай нататък" и т.н. предавания, които ти показват много добри дела.

Само моля те, не налагай на останалите това, което ти искаш да гледаш.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 19:49

emevev написа:
Stinkata написа:
8 написа:...

Единственото решение остава гражданската война. Война на населението срещу всички тях придружена с кръв и смърт. Друго решение отдавна няма.

Питаха ме, защо не ходя на протестите. Отговарях, че още не ми стиска да се сборя с власт и полиция. Иначе, всички тези протести са безсмислени. Това, че '89 ни направиха мирен преход, с който се фукаха дълго време, ни отряза всякаква възможност за влияние, чрез мирни протести. Кликата се окопа, подсили с пари, отряди за мокри поръчки, власт и няколко партии, които да замазват очите ни и да я обслужват. абсолютно съм съгласен с Веско...



Аз пък не съм... Революция без лидери е ала-бала....(Не е ала-бала). Кой поема властта при успешен подобен развой?!?(Който и да е)


Който и да е, защото нещата няма да се оправят с кървавата революция, а ще мине и още време. Това е много тъжно, защото ако някой си мисли, че е въпрос само на бунта и примерно утре ще го направим и цъфнем НЕ Е ВЯРНО. После ще мине и още известно време така че колкото повече се бави революцията толкова по-далеч са и хубавите дни. Накратко казано трудно ще ги доживеем нашето поколение.
Пример Франция. Масовата сеч на безумно богатите тулупи по време на революцията не води до демократична Франция. На мястото на аристокрацията идват гражданите и буржоазията и те като не видели никога богатства са същите в началото. Който е на удобно място, пост, позиция граби наред. Тук ще стане същото. Ако се съберем 10 човека и смъкнем крадците и после оставим трима от нас да управляват, те, никога не виждали изобилието, ще се полакомят да му се нарадват. Такава е човешката природа.

Не е обаче ала-бала, защото "историята помни" (правило което се използва дори при изчисляване на математически нива на подкрепа и съпротива на валутните пазари). Във Франция и днес като има стачки на синдикатите правителството е по-отстъпчиво и се съобразява. Все пак някога е имало рязане на глави и макар и днес да изглежда малко вероятно повторение събитието се е случвало, което значи че може и пак да се случи. У нас никога не е и естествено никой няма този неволен рефлекс. Напротив, "населението пак ще го преглътне" е логиката им. Няма вариант "ами ако ни резнат главите". Това е неволен рефлекс (във Франция). Също както няма логика рекордите по лека атлетика на открито да са по-силни от тези на закрито, но е така. Неволният рефлекс на скачащият троен скок в зала е "да не се блъсне" в стената или тавана, въпреки че логически е невъзможно. И все пак го има това ограничение в човешката природа и на открито се правят по-силни постижения. Същият неволен рефлекс е във френските правителства (или примерно в Англия, където е отсичана главата на крал, говоря за Чарлз Първи). У нас е като скокове на открито. Няма неволен рефлекс за "сблъскване" (със залата, респективно народа) и затова и се вихрят свободно както спортистите на открито.
"Историята помни" не е непременно историческо събитие. Важи за всичко в живота. Ако като свършвам удрям шамар, то следващия път любовницата ми най-вероятно ще очаква като усети вкуса на спермата ми да я шамаросат. Тя също, не само историята, "помни".
Мисля, че и затова говори Стинката като казва, че нямат страх след мирния преход. Трябваше да има нещо като Френската революция, за да знаят, че понякога и глави се режат, а не винаги да е гоним десните да идват левите и после обратно. Така те нямат страх, просто знаят, че е редуване и има паузи, но после пак са си те.

"Историята помни":
1. След Втората световна война няма тежки репарации и несправедливи Ньоински договори. В смисъл не че не може. Може, но историята помни, че след такива решения следва нова световна война за уреждане на несправедливостите. Ако не искаш Трета не прави отново така. Дори напротив, помогни с план Маршал.
До 2000 година и китайското чудо Япония и Германия са втора и трета икономика в света. Това са.....загубилите Втората световна война. От какъв зор да започват Трета? Само ще си развалят рахатлъка на втория и третия.
2. Обратен пример. Вчера се навършиха 560 години от падането на Константинопол, на Византия, на последната част от Римската империя, на бастиона на източно-православното християнство. Голям удар и за цялото християнство.
Да обаче Византия започва да губи територии към турците няколко века по-рано. Вярно, основния удар е 4 кръстоносен поход през 1204, но губенето на територии не показва на турците "историята помни", тоест ответни удари и като няма така те си продължават по малко, по малко да лапат. Като не знаят такава история и какво да "помнят" естествено ще продължават напред. Много ми е чудно тогава още десетки години преди това не са ли виждали неизбежното? Та България и Балканите са покорени до края на 14 век и на каво са се надявали до падането на Константинопол през 1453 като картата показва една в него момент Османска империя простираща се до Виена, обхващаща целите Балкани и вътре в нея някакъв малък византийски анклав. Гледайки назад той се е превърнал в такъв от една огромна империя като след всяко откъсване на парче земя следва пауза и пак същото. Е ти ако си примерно през 1430 очевидец не виждаш ли, че е въпрос на време да те прилапат? Не ти трябва да чакаш до 1453 за да се случи.

Та в нашия случай "историята на престъпниците ни нищо не помни", както и турската, че е свързано с някакви жертви лапането на Византия и едните си продължават да газят населението, а другите до Виена. Трябва да ги "научиш" като във Франция, че понякога в историята има и отсичане на глави. Те ще го запомнят.

Така че кръвта е необходима. Друг въпрос е че след нея още десетилетия нищо няма да се оправи и все така ще има паразити. Постепенно обаче ще се научат, че на някои и главите им падат от време на време.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 19:50

8 написа:Едва ли ще искат да се върнем преди 89 и да сме равни.


Ти вЕрно ли си мислиш, че сме били равни преди `89-а ??!

Държавата и тогава се управляваше от една върхушка, която те експлоатираше и живееше охолно на твой гръб.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 19:53

Vesela Taneva написа:Чу ли днес какво се е изцепил ВАгинин?Щял да реабилитира посланиците ,които бяха изгонени заради принадлежност към ДС.На това Президентът отговорил ,че няма да подпише указ за хора с минало в ДС!


Въобще не ги и слушам, пределно ми е ясно, че ще падне сега едно популистко говорене. Ето, веднага щели да махат закона за тютюнопушенето, по-популистки ход от това, здраве му кажи. Все пак огромната част от българите пушат като комин.

Гледат да трупат рейтинг с подобни елементарни похвати. Основната цел обаче е лапачката.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 19:59

Да мисля си го. Разбира се не в буквалния смисъл, че ако аз съм ял 2 ябълки и съседа или онзи в партията яде точно 2 (а не една или три). Мисля си го в смисъла, че всички ще ядем ябълки и че за всички ще има, а дали някой е изял 55 по-големи в резиденция,а аз 23 от щайга в къщи не е от голямо значение или поне не от екзистенциално, както и превръщащо ме в негова собственост така както сме в момента на работодателите си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 21:16

Напротив, и тогава беше собственост на БКП. Цялата държава, целият народ ..... всичко го владееше БКП.
Иначе ти може и да си ял ябълки, ама някои ядяха банани, ананаси, портокали, грейпфрути ...

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 21:36

Стига глупости. Сега ако отида в общината и кажа, че сме млади, обичаме се, ще се женим и имаме нужда от апартамент ще ми се изсмеят.

Значи или тогава онова с жилищата "ние" сме си го произвели, тоест никой не те е грабил, или "те" са го произвели и са ни ги раздавали, нещо което днес Титаните, Божков, Батков или подобни не правят за нас. Тоест нещата не са едни и същи. Приказвай си ги ти ама фактите са други. И стига с тези банани и други ограничения на онзи строй. Родителите ми, които най-вероятно са нещо подобно на мен като умствено развитие (нито повече, нито по-малко) имаха апартамент, а със заработеното не са се чудили как да се изхранят камо ли и други разходи да поемат.

Било същото. Като е същото ми дай апратамент. Като не можеш замълчи, защото има голямо разминаване.

ПП. Да не повдигам други теми. Например здравеопазването. Тогава не плащам и ме лекуват, сега плащам активно И НЯМАМ ДОСТЪП ДО ЛЕКАР (като тук пък Васко ме засипва с глупости).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 30 май 2013, 21:45

И като си се хванал толкова с подробностите ето:
Иначе ти може и да си ял ябълки, ама някои ядяха банани, ананаси, портокали, грейпфрути


1. Значи като изреждаш от едната страна е редно да изредиш и от другата към ябълки и череши, ягоди, малини, каисии, праскови, грозде, сливи и още доста неща.
2. Аз съм глупав, искам да бъда лъган като при комунистите (както ми го описваш). Нека пак да имам труден достъп до банани и грейпфурти, но пък и онзи достъп до плодовете от нашите ширини. Например тогава се замервахме децата с плодове, докато сега гледам кило череши 5 лева и излиза, че работя примерно за 3 кг на ден, КРАЙНО РАЗЛИЧНО ОТ ОНОВА ЛОШОТО, но не в полза на сегашното.

Тогава сигурно толкова щях да изям без въобще да работя, а просто мама или татко като ми купят, което по никакъв начин не ги лишава и за себе си да си купят. Мисълта ми е, че като някакво допълнение за деня и без да работя мога да го получа, а сега това е целия ми ден работа и е невъзможно абсурдно да си го позволя, защото не мога да пренебрегна други разходи като ток, вода, транспорт.

Еднакво било. Да не сме били някоя авторитарна африканска държава. Съвсем нормална европейска развиваща се държава бяхме за разлика от сега, когато сме изчезваща.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 21:57

8 написа: И стига с тези банани и други ограничения на онзи строй.


Бананите бяха метафора, не ги приемай буквално. (то вЕрно, че бяха лукс тогава, но в случая нямах предвид буквално това)

Свободният човек чете свободни медии.
Свободният човек може, ако пожелае, да се премести да живее в друг град или област, без някой да го ограничава.
Свободният човек не се страхува да критикува и да говори и пише свободно.
Свободният човек има свободата да се развива и да прогресира.
И най-важното - свободният човек има избор.

Мога и още да продължа, но няма смисъл. Ти и аз разбираме свободата по различен начин. Ти смяташ, че тогава си бил свободен и изпитваш някакво задоволство от онзи живот. Щом смяташ така, хубаво.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 22:02

8 написа:Еднакво било. Да не сме били някоя авторитарна африканска държава. Съвсем нормална европейска развиваща се държава бяхме за разлика от сега, когато сме изчезваща.


Процесът на зачезване, 8, ако не си забелязъл започва от началото на `80-те. Тогава какъв строй беше ??

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот tridant » 30 май 2013, 22:51

леле осмак какви си ги сътворил #-o #-o #-o

Но нямам никакво желание да влизам в диалози, безсмислено е
Само ще вметна за историята която помни , дали си спомня какво е „виденова зима„



------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Всеки народ заслужава съдбата си.
. Шарл Монтескьо
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 31 май 2013, 05:49

Delija написа:
emevev написа:Кое от двете да наруши?! (той е избрал едното, а ти го плюеш, че не е избрал другото...) :roll:


Кое да наруши .... тая партия се пръкна и набра членска маса само с едно нещо - плюенето и говоренето против ДПС. Натам сам си отговори ...


Не съм съгласен - не го отричам категорично, но не съм и съгласен на 100% - аз (например) веднъж гласувах за Атака - през 2005г. (когато влезнаха в парламента) - тогава бяха коалиция обаче и мотивите ми най-малко са били свързани с ДПС (респ. анти-ДПС). Едва след това Сидеров изгради (или му бе изграден) образа на мразещ малцинствата. Медиите пак не са за подценяване: Слави Трифонов (например) му правеше колажи с Хитлер, "Циганите на сапун" и т.н. , за което Сидеров го осъди, ама... образът си остана :D
Да се говори против ДПС е едно, а малцинствата са съвсем друго... (нищо, че тези, на които им изнася, често го представят като едно и също) - нападението с/у Доган е ярък пример...

А възможно ли е Сидеров да иска точно това: да избяга от този образ: на анти-малцинствена партия?! :roll:
Последна промяна от emevev на 31 май 2013, 07:04, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 31 май 2013, 06:18

Delija написа:
emevev написа: у нас дават филми от по няколко часа с интервюта на Митьо Очите, врачански масов убиец и др. подобни, а за хората, които спасяват животи, пускат по някое 1-минутно репортажче...


Ма никой не те кара да гледаш Митьо Очите, има 7 549 канала, все ще си намериш нещо за префинената ти душа, аз пък искам да гледам за Митьо Очите, защо ще ми забраняваш ??! Аз мешам ли ти се какво да гледаш ?! Искаш да гледаш за доктори и психиатри, за добри дела ... ми гледай бе, има "Град на Ангели", "Предай нататък" и т.н. предавания, които ти показват много добри дела.

Само моля те, не налагай на останалите това, което ти искаш да гледаш.


Хич не ми е префинена душата... Нямам нищо против да гледам и за Митьо Очите - ама нека за него за репортажчетата, пък документалните филми са за: хората, които се удавиха, спасявайки деца в морето (и у нас, и в Англия), за Мъжът на годината (който спасяваше хора от потъващ кораб), за пичовете, дето помагаха на автобусните и влаковите катастрофи... не говоря за професии даже, въпреки че и за тях малко се дава (полицаи, пожарникари, лекари)
Като не щеш за героизъм да си говорим, то гледал ли си наскоро за някой успешен бизнес у нас (например) - за някой осъществен проект без участие на еврофондове?! :roll: :D

А като ме препращаш към разни предавания, то по тази логика аз трябва ли да те насоча към вечерните филми, в които престъпници хич не отсъстват - да си ги гледаш!?! :shock: :qipag:

И темата не е какво аз искам да гледам, а защо обществото ни е толкова смотано и за мен: основна причина за това са... медиите ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта