ИЗБОРИ 2013

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 22:16

Delija написа:
emevev написа:
Той говори основно против ДПС и ГЕРБ


Там е проблемът, ти много се впечатляваш от това, което говори. А аз пък гледам повече действията му. А те не са никак анти-ДПС. Ама никак.


Действията му са многозначителни, понеже няма друг вариант за него... а ти ги тълкуваш едностранчиво... (затова и пиша: пристрастно)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 22:25

Вариант има - да следва принципите, заради които хората, които са му гласували доверие, са го пратили в този парламент. Ти това не искаш да разбереш - депутатът е представител на определена група хора, с определени виждания, и той е длъжен да ги отстоява в парламента. Защото за това е пратен от тях там. Всичко друго е предателство.

А бъди сигурен, че симпатизантите на Атака не искат власт с ДПС в нея. А Волен обира точно анти-ДПС вота.

Аз лично не съм гласувал за него, и не се чувствам предаден. Но ако го бях направил, сега щях да се чувствам така. Защото ме е излъгал. Защото аз не искам ДПС във властта и очаквам от него да защитава моите интереси.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 22:35

emevev написа:Много целеустремено критикувате конкретни лица и партии и поради това оставам с впечатление, че имате алтернатива на тези, които оплювате...(?) :roll:


Ако имах алтернатива, можеше и да отида да гласувам. Щом не съм отишъл ...

Критикувам само една партия. БСП и ДПС как да ги критикувам, те поне излизат и ясно заявяват пред хората, че имат любовна връзка, не се крият под някакви маски и театрални сценки. Действат заедно, говорят заедно. Целта им е лапачката, ясно. Няма проблем, нека лапат. Щом им позволяваме.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 29 май 2013, 22:45

Delija написа:Вариант има - да следва принципите, заради които хората, които са му гласували доверие, са го пратили в този парламент. Ти това не искаш да разбереш - депутатът е представител на определена група хора, с определени виждания, и той е длъжен да ги отстоява в парламента. Защото за това е пратен от тях там. Всичко друго е предателство.

А бъди сигурен, че симпатизантите на Атака не искат власт с ДПС в нея. А Волен обира точно анти-ДПС вота.

Аз лично не съм гласувал за него, и не се чувствам предаден. Но ако го бях направил, сега щях да се чувствам така. Защото ме е излъгал. Защото аз не искам ДПС във властта и очаквам от него да защитава моите интереси.


Ама същите тези (вкл. Волен) не искат и ГЕРБ във властта... А алтернативата на действията му (която предлагаш) означава точно това: служебният кабинет да си остане... а отгоре на това: хаос и несигурност, неработещ парламент и т.н. Наистина е длъжен да следва принципите си - просто изпадна в ситуация, при която и двата му възможни хода водят до подкрепа на една от двете партии, против които сам се е определил... Може пък да е преценил, че по-добре да има ново правителство, отколкото да няма, след като и в двата варианта биха управлявали негови политически противници... Просто е избрал варианта, в който доминираща роля в правителството има единствената партия (от парламентарно представените), с която не е в тотален конфликт...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 29 май 2013, 22:58

emevev написа:Ама същите тези (вкл. Волен) не искат и ГЕРБ във властта...


Ми като не искат ГЕРБ, ако и те предложат проекто-кабинет - гласува с ПРОТИВ. И, ако не искат ГЕРБ, това не значи, че искат ДПС, не знам защо поставяш така нещата ??! :qipag: БСП също, за повечето от тях БСП са "гадните комунисти".

emevev написа: Може пък да е преценил, че по-добре да има ново правителство, отколкото да няма, след като и в двата варианта биха управлявали негови политически противници... Просто е избрал варианта, в който доминираща роля в правителството има единствената партия (от парламентарно представените), с която не е в тотален конфликт...


Коя партия, партньорката на ДПС ли ??! Та нали благодарение на пламенните си циркаджийски речи против ДПС, толкова хора гласуваха за него и му се довериха ?!?! Той ги предаде, плю върху избирателите си. Подкрепи правителство, в което участва ДПС.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 07:22

Delija написа:... И, ако не искат ГЕРБ, това не значи, че искат ДПС, не знам защо поставяш така нещата ??! :qipag:


Точно така е... ама при другото му възможно действие, на власт оставаше служебното правителство и щяхте да го оплювате, че играе с ГЕРБ...

Ти му вменяваш някаква трета опция (да гласува против ГЕРБ), а такава просто ... няма :shock: (или прави кворум и се съставя БСП-ДПС правителство, или няма кворум и остава служебния кабинет - трети вариант няма!!)

Тази сутрин се обясняваше по една телевизия, ама късно го "хванах"... :roll:

П.П. Аз далеч не твърдя, че не играе задкулисно с БСП и ДПС - аз твърдя, че това, което виждаме като позиция и действия до момента, не го доказва: фактът, че псува два лагера и е предпочел един от тях при липсата на трети вариант, не ми е убедителен довод за подкрепа...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 07:50

Значи пак "се обяснява" Воленчо!Когато някой започне много често да го прави означава само едно,чувства се виновен. :qipag: Айде стига сме се занимавали с тоя ....опортюнист!
ДПС с трима мин.Какво ви казАх аз преди много стр.,че този път няма да се задоволят с един.И какво са докопали?Горите и водите!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 08:08

Никой и не си е представял, че влизайки в коалиция, ще имат само един министър... :roll:

Аз не очаквам нищо по-различно от това правителство - просто смяна на караула: ще се облагодетелстват други фирми (не предишните), ще сме си послушниците на Европа (т.е. отново те ще ни определят приоритетите), монополистите ще са си все така силни е неприкосновени, оправия в здравеопазването не очаквам, стандартът на живот не вярвам да се повиши...
Според мен имаме нужда от драстични мерки, които хич не вярвам това правителство да ги предприеме...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 09:23

Единственото нещо с което не съм съгласна с теб е "послушниците на Европа".Не можете да разберете ,че това е единствения ни изход.С руснаците ли искате да вървим или сами да се оправяме.Руснаците ще ни излапат на един залък.Някой ,не си спомням кой , кански се оплакваше от това как са превзели Варна.Много руски пари се въртят тук и там и най-вече в една определена банка.Руснаците са си винаги тук,защото има една партия ,която ги допуска ,а тя сега е на власт.Това си е БСП,няма какво да се заблуждаваме.
Сами,това не мога и за минута да си го представя.Нали виждаш какво ще ни управлява.
Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.Сега останаха само разклоненията на някогашното БКП,които просто ще се изтрепят помежду си.Какво според теб са БСП и Герб?Два клона от една череша! :D
Всичко в нашата политика следва определен сценарий,който дори не си го пишем ние самите!Тези които си направиха вътрешно партийния преврат 89г никога не са изпускали юздите образно казано и си следват ..сценария
За мен лично е интересно защо се разигра това активно мероприятие с доста играчи с/у Герб.Май нещо нарушиха сценария,стъпиха някъде накриво и им спретнаха.....наказателно показно! :wink:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 30 май 2013, 10:03

emevev написа:
(наистина ли не сте наясно, че няма партия, която да извади 50-ина души (министри и зам.министри), от които за ни един да не може да се извади кирлива риза: фес, далавера, майчин език, ПУП, приватизация, секс или каквото и да ви хрумне...) ;)


Да, няма, но не е и нужно да има 50. Достатъчно е да извади 3-4 читави лица на водещите позиции, тогава министри и зам. министри могат да нямат нищо общо с партията и да се назначат наистина по заслуги с конкретни задачи, за да вършат някаква работа. В един кабинет не е необходимо повече от 3-4 човека да са ярко политически фигури. Министър-председателят обаче трябва да бъде, какъвто този не е.
Утопии някакви

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 30 май 2013, 10:24


Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 14:16

emevev написа:Ти му вменяваш някаква трета опция


Аз нищо не му вменявам, той има дълг пред избирателите си. Обещавал им е нещо, а сега плюе на него.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 30 май 2013, 14:25

drvasko98 написа:В един кабинет не е необходимо повече от 3-4 човека да са ярко политически фигури. Министър-председателят обаче трябва да бъде, какъвто този не е.
Утопии някакви


Нали не си мислиш, че това плашило е истинският министър-председател ??! :qipap: :qipap:

Тоя е сложен като бушон, кукла на конци. Утре, ако/като стане мизерията и се провалят и тези, ще излязат БСП и ДПС и ще си измият ръцете с него. Ще кажат, ето - доверихме се на един непартиен човек, да състави експертно правителство, за съжаление ни разочарова с това и това ..... демек, целта е тази тройна коалиция да носи колкото се може по-малко политическа отговорност. Предната я направиха прекалено явно, та сега го играят малко по-хитро.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Al » 30 май 2013, 14:48

Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 30 май 2013, 15:04

Vesela Taneva написа:Единственото нещо с което не съм съгласна с теб е "послушниците на Европа".Не можете да разберете ,че това е единствения ни изход.С руснаците ли искате да вървим или сами да се оправяме.Руснаците ще ни излапат на един залък.Някой ,не си спомням кой , кански се оплакваше от това как са превзели Варна.Много руски пари се въртят тук и там и най-вече в една определена банка.Руснаците са си винаги тук,защото има една партия ,която ги допуска ,а тя сега е на власт.Това си е БСП,няма какво да се заблуждаваме.
Сами,това не мога и за минута да си го представя.Нали виждаш какво ще ни управлява.
Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.Сега останаха само разклоненията на някогашното БКП,които просто ще се изтрепят помежду си.Какво според теб са БСП и Герб?Два клона от една череша! :D
Всичко в нашата политика следва определен сценарий,който дори не си го пишем ние самите!Тези които си направиха вътрешно партийния преврат 89г никога не са изпускали юздите образно казано и си следват ..сценария
За мен лично е интересно защо се разигра това активно мероприятие с доста играчи с/у Герб.Май нещо нарушиха сценария,стъпиха някъде накриво и им спретнаха.....наказателно показно! :wink:


Викаш: трети, четвърти и т.н. варианти няма: или ни яде ЕС, или ни яде Русия ?!? :roll:
Много пъти съм повтарял: трябва ни производство - няма друг начин !! Пък дали ще сме в добри отношения с този или онзи е от второстепенно значение... Стимулирането на родното производство трябва да е основен приоритет за страната... и докато ЕС ни определя отвън съвсем други приоритети, то няма как да ги считам за много мили другарчета... :roll:

П.П. Кое бе истинското дясно? Тая тема дано да не я отваряме, че толкова кир ще извадим, че ме е гнус да си го представя даже... :D
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта

cron