ИЗБОРИ 2013

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 31 май 2013, 06:25

8 написа:
emevev написа:
Stinkata написа:
8 написа:...

Единственото решение остава гражданската война. Война на населението срещу всички тях придружена с кръв и смърт. Друго решение отдавна няма.

Питаха ме, защо не ходя на протестите. Отговарях, че още не ми стиска да се сборя с власт и полиция. Иначе, всички тези протести са безсмислени. Това, че '89 ни направиха мирен преход, с който се фукаха дълго време, ни отряза всякаква възможност за влияние, чрез мирни протести. Кликата се окопа, подсили с пари, отряди за мокри поръчки, власт и няколко партии, които да замазват очите ни и да я обслужват. абсолютно съм съгласен с Веско...



Аз пък не съм... Революция без лидери е ала-бала....(Не е ала-бала). Кой поема властта при успешен подобен развой?!?(Който и да е)

emevev написа:И в мирен, и в кървав случай обществената задача е една и съща: да открие честни и способни хора, които да управляват (едва след това идват политическите пристрастия (ляво, център, дясно). Ако сме наясно кои са тези хора, нищо не ни пречи да си ги изберем и без война...


Да припомняме ли за заветите на Левски за чиста и свята република, пък какво се е случило след това...
Огромна част от диктаторските режими по света (без значение: леви или десни) са вследствие на кървави саморазправи...

Когато/ако намериш кои да ни управляват, то веднага ще съм ЗА силово сваляне на настоящата управляваща клика (ако не успеем да ги качим на власт чрез избори, разбира се)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 31 май 2013, 06:29

Delija написа:
Vesela Taneva написа:Чу ли днес какво се е изцепил ВАгинин?Щял да реабилитира посланиците ,които бяха изгонени заради принадлежност към ДС.На това Президентът отговорил ,че няма да подпише указ за хора с минало в ДС!


Въобще не ги и слушам, пределно ми е ясно, че ще падне сега едно популистко говорене. Ето, веднага щели да махат закона за тютюнопушенето, по-популистки ход от това, здраве му кажи. Все пак огромната част от българите пушат като комин.

Гледат да трупат рейтинг с подобни елементарни похвати. Основната цел обаче е лапачката.

Сори,че ти опонирам,но не виждам никакъв популизъм във факта ,че иска да възстановява посланици с агентурно минало.ЕС ни притисна да ги махнем ,ние щяхме да си ги трайкаме :D

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 31 май 2013, 06:51

Delija написа:
Бананите бяха метафора, не ги приемай буквално. (то вЕрно, че бяха лукс тогава, но в случая нямах предвид буквално това)

Свободният човек чете свободни медии.
Свободният човек може, ако пожелае, да се премести да живее в друг град или област, без някой да го ограничава.
Свободният човек не се страхува да критикува и да говори и пише свободно.
Свободният човек има свободата да се развива и да прогресира.
И най-важното - свободният човек има избор.

Мога и още да продължа, но няма смисъл. Ти и аз разбираме свободата по различен начин. Ти смяташ, че тогава си бил свободен и изпитваш някакво задоволство от онзи живот. Щом смяташ така, хубаво.


Ти пък не искаш да разбереш, че тогавашните политически ограничения на свободата сега за заменени от икономически...
Какъв избор имаш сега: да бачкаш за 400лв или да цъцкаш нещо на дребно нелегално, взимайки 180лв "Безработица"?! :roll:
Или пак ще отвориш дума за онези 2% от населението, които са имали възможности да развият собствен бизнес и да станат милионери... Не псуваме ли точно тях в момента: че са шайката, управляваща грабителски държавата?!? :roll:

П.П. Банани имаше и тогава - в Кореком (т.е. пак бяха достъпни, ама за "тарикатите" - точно както е и сега) - същото важи и за новите автомобили, които също често се дават като довод тук (опашки, години чакане и т.н. - отиваш в Кореком и си пазаруваш веднага - няма никакви проблеми - разликата е, че сега малко хора си купуват нови автомобили, а пък тогава ревяхме, че чакаме на опашка за тях...) :qipag:

П.П.П. Напълно съм съгласен, че и политическите ограничения са недъг - просто ми се струва далеч по-лесно да се бяхме борили с/у тях, отколкото с/у икономическите...
ИзображениеИзображение
1837-1873

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 31 май 2013, 07:39

emevev написа:Много пъти съм повтарял: трябва ни производство - няма друг начин !!


Само че това не става като изстрелян куршум от пушка. Производството се свързва с образованието - професионално и висше, квалификации и технологии, за да бъде оптимизирано и стоката да е на прилична цена, а нашите стоки като се има предвид безбожно ниската цена на труда са адски скъпи, защото липсва ефективност.
Тоест, за да се планира реално производство, цялата образователна система трябва да се настрои в период от поне 10-ина години. А това става с ясно начертаване на приоритети и неотклонното им следване от всички правителства. Не чможе едните да кажат - ще правим ток, следващите ще произвеждаме краставици, а третите - ще развиваме туризъм. Това е образно казано.
По това можем да се поучим от Германия, които произвеждат кадри, точно от които бизнесът ще има нужда в следващите години. Може да се много тясно специализирани, но това е изгодно за икономиката.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 31 май 2013, 08:09

Дума да няма!! Това са важни неща, но.... са след... нормативната база за насърчаване на производството! (а и все още у нас има достатъчно образовани и квалифицирани хора, които да развиват производство)
Сега законите у нас по НИКАКЪВ начин не стимулират производството - затова доматите от Македония се явяват по-евтини от нашите, ябълките от Турция също... Те не са членове на ЕС, респ. нямат нашите ограничения и стоката им излиза по-рентабилна... Швабите (например) ограничават техния внос по съвсем друг начин:
1. Планиране (тази страшна думичка) - правят се разчети: какви количества се произвеждат в Германия и респ. от какви количества внос имат нужда - няма кой да внася, колкото си пожелае в Германия
2. Контрол на качеството (немските домати, които въпреки че са като пластмасови, отговарят на 1613-те (примерно е числото, разбира се) изисквания на техните контролни органи, а македонските - тц...)


У нас всеки си внася каквото и колкото му хрумне...
С пълното съзнание съм, че никога няма да стигнем нивото на западното производство (те просто вървят няколко стотин години напред и пазарите им са ограничени в рамките на ... планетата :D ), но няма пречки да задоволяваме поне вътрешния си пазар с родни стоки за масово потребление - луксозните стоки винаги ще си останат западни...

Чуждестранните инвестиции също са хубаво нещо, когато... са регламентирани (например: чрез задължително българско участие - още мноооого други варианти има, естествено), а не: да си отвори фирмата, да ни дава по 200евро заплати и цялата горница да я изнася навън, за да може да плаща на тамошните си работници по 1200 евро заплати...

Вчера гледах новия здравен министър (по твоята част): около 90 болнични заведения само в София - частните обаче не искат да създават отделения за спешна помощ, а си цъкат кинти от Здравната каса за услуги по тяхно собствено усмотрение - мерси от такива пазарни отношения!! ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Stinkata » 31 май 2013, 08:39

emevev написа: П.П.П. Напълно съм съгласен, че и политическите ограничения са недъг - просто ми се струва далеч по-лесно да се бяхме борили с/у тях, отколкото с/у икономическите...

Ама в онова време как предлагаш да се случи такова нещо.... Аз пак ще ползвам мишкуването на Борисов.
В годините на тоталитаризъм, имаше политически ограничения, които създаваха и икономически такива за отделния човек... Имаше хора, които се бориха срещу това. Предимно с перо и зад микрофоните на някои свободни радиостанции... Срещу тях имаше танкове и чадъри... Тази борба, сама по себе си е обречена.... Дойде един момент, в който светът се раздвижи и нашичките, за да не се пролива кръв, се оттеглиха от сцената, като не пропуснаха да си разпределят едни държавни пари и тази икономическа ограниченост, която беше наложена от политиката, порасна и се превърна в доста тежък капак върху шахтата, в която беше натикан народът, и от която се опитва да се измъкне.
Горе долу, това стана и тази година - Борисов се оттегли, уж за да не се пролива кръв. Даже се поразсърди, а реално в годините на неговото управление, едва ли остана нещо, което да не е в негови ръце.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 31 май 2013, 08:58

Delija написа:
8 написа: И стига с тези банани и други ограничения на онзи строй.


Бананите бяха метафора, не ги приемай буквално. (то вЕрно, че бяха лукс тогава, но в случая нямах предвид буквално това)

Свободният човек чете свободни медии.
Свободният човек може, ако пожелае, да се премести да живее в друг град или област, без някой да го ограничава.
Свободният човек не се страхува да критикува и да говори и пише свободно.
Свободният човек има свободата да се развива и да прогресира.
И най-важното - свободният човек има избор.

Мога и още да продължа, но няма смисъл. Ти и аз разбираме свободата по различен начин. Ти смяташ, че тогава си бил свободен и изпитваш някакво задоволство от онзи живот. Щом смяташ така, хубаво.


Явно е така. Ти де юре, аз де факто приемаме нещата. Разбирам я в смисъла в който наистина съм свободен (и имам достъп до права, привилегии). Ти я разбираш като определение от учебниците.

Този твой модел е лесно преодолим. От средата на 20 век вече не е модерен колониализма. Вървеше преди това. Сега се възприема като явно заграбване на свободата. Ами вече го няма и на никой в Африка или където и да е не му липсва свободата. Само, че нещата са си същите. Африканската държава Х вече не е официално колония на великана Y, но пък Y й черпи природните богатства (например петрол). На книга Х вече е свободна, демократична, сама си определя политиката ама на мен не ми харесва такава свобода. Трикът обаче е хитър, защото поробените няма какво да искат, та те са "свободни" (поне на книга). От гледна точка на поробителя нищо не се иска. Вместо официално да е глътнала дадено население го оставя формално свободно и губи правото си да се нарича негов владетел. Голям праз. Всичко останало е налице като при владетел. По същата логика и аз съм съгласен да чукам най-красивата жена, а чисто формално и по документи да ме водите хомосексуалист. Или пък да съм милиардер, но да се водя официално на социални помощи.
Та и тук така. Дали ти право на всичко, дори и в Космоса да полетиш..........ама почти нищо не можеш да осъществиш въпреки пълната свобода. За теб може да е свобода, но за мен не е. Мен ме интересува в действителност какво означава това, а не на книга. По мое мнение пък България влезе в робовладелския строй, пак де факто, не де юре и по конституция.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 31 май 2013, 09:14

tridant написа:леле осмак какви си ги сътворил #-o #-o #-o

Но нямам никакво желание да влизам в диалози, безсмислено е
Само ще вметна за историята която помни , дали си спомня какво е „виденова зима„



------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Всеки народ заслужава съдбата си.
. Шарл Монтескьо


Написал си огромна глупост и при това си защитил моята теза, а атакуваш обратната (твоята).

Аз не говоря за БСП (БКП, червени, комунисти, леви), че да ми даваш пример с Виденов. Аз говоря за обществения строй и порядки. Така, че това че плюеш по червените не е в моя вреда, а в мой плюс. Ти плюеш за 96 година, точно както и аз съм заел анти позиция на годините след 89. Какво ме интересува червени, сини или пембени са предизвикали нещо лошо след 89? Аз отричам въобще обществените порядки в този период. Ти като негодуваш от него също подкрепяш тезата ми.

И много ми е смешно как привърженици на "следващото" най-много плюят по "предишното" от което са били именно те основна част. Става дума за седесари, левскари, софиянци.

Моето семейство няма нищо общо с БКП, дори напротив имаме заграбени земи от този период, които не сме си върнали. Ти сигурно все имаш един партиен член във фамилията си ама именно ти атакуваш именно мен, което е комично. Същата работа и с левскарите. Най-репресирани и ощетени и най-много плюят по строя преди 89 година, а всъщност е точно обратното.
Последна промяна от 8 на 31 май 2013, 09:15, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 31 май 2013, 09:15

Явно изпитвата някакво удоволствие да си чешите езиците с разни пожелателни предложения за житейските сфери. А и общо взето си повтаряте едно и също. :qipag: Колкото и да си ги разправяте тук ,няма кой да ви ги изпълни.Най-малкото тия от последната политическа завера
Всичко ви най,щото тук не се инресувате какво става конкретно в днешния или може да стане в утрешния ден.Тази темичка ми заприлича на Ганчовото кафене.
За чао ви пращам това:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5812211
Ние ще сме единствината държава ,която ще си бастиса закона за тютюнопушенето.Да мре народа ,по-малко дертове.Понеже толкова ще се отчая от управлението ,ще му позволят да си удави мъката с цигарка! :D
:qipbr:
Последна промяна от Vesela Taneva на 31 май 2013, 09:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 31 май 2013, 09:17

Темата за цигарите е нелепа. Това не е приоритет номер 1 на населението дали ще се пуши или не на обществените места. Общо взето всеки нормален човек не го вълнува много кое от двете ще е при положение, че има други далеч по-важни неща с които се сблъсква.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 31 май 2013, 10:40

emevev написа:Вчера гледах новия здравен министър (по твоята част): около 90 болнични заведения само в София - частните обаче не искат да създават отделения за спешна помощ, а си цъкат кинти от Здравната каса за услуги по тяхно собствено усмотрение - мерси от такива пазарни отношения!! ;)


Принципно Здравната каса има пълно основание да откаже сключване на договори с нови "играчи", ако се прецени, че за тази дейност има достатъчно предлагане в региона. Каквито са случаите с въпросните частни болници. Защо това не е напарвено и те да си останат само на частно е въпрос на отговори, за което вината е на на НЗОК.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 31 май 2013, 10:45

8 написа:Темата за цигарите е нелепа. Това не е приоритет номер 1 на населението дали ще се пуши или не на обществените места. Общо взето всеки нормален човек не го вълнува много кое от двете ще е при положение, че има други далеч по-важни неща с които се сблъсква.


Но щом е един от пъвите повдигнати въпроси, значи е много важен за някои. За мен лично е важно като сигнал и то лош сигнал - едно от малките добри неща ще бъде премахнато и то без никакви сериозни мотиви, най-вече икономически
Последна промяна от drvasko98 на 31 май 2013, 12:34, променено общо 1 път.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот tridant » 31 май 2013, 11:11

Къде ,бре 8 ,къде го видя да съм защитил твоята теза :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Ми като ти е толкова мил онзи строй засели се в Куба.Може там да дават по 2 яйца на седмица ,но на теб ще ти е добре - като няма софиянци и левскари.

И постонното намесване на футбола в други теми е доста идиотско - не ти ли се струва .
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот G8 » 31 май 2013, 12:44


Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Al » 31 май 2013, 12:57

Delija написа:
Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


Българското дясно го създаде ...... БКП. Т.е., прави му сметка колко е дясно. :qipag: :qipag: БКП създаде и ДПС .... и ето ти избори - БКП, СДС или ДПС ....


Весела, ти викаш, че комунистите са унищожили истинското дясно. След това Дели обяснява, че БКП са го създали. И ти се съгласяваш.
Т.е. създават го, унищожават го, правят си "сателитни" комунистически партии и т.н. Факири...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron