ИЗБОРИ 2013

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот dgeorgiew » 31 май 2013, 13:57

http://www.parliament.bg/bg/MP/1692

Това дали дава в гъзъ? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Al » 31 май 2013, 14:22

"Това" е на 23 г., с висшО и три езика. Къде е тя, къде сме ние... :lol:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 31 май 2013, 14:23

tridant написа:Къде ,бре 8 ,къде го видя да съм защитил твоята теза :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Ми като ти е толкова мил онзи строй засели се в Куба.Може там да дават по 2 яйца на седмица ,но на теб ще ти е добре - като няма софиянци и левскари.

И постонното намесване на футбола в други теми е доста идиотско - не ти ли се струва .


България не е Куба. И до днес мисля в уикито стои при индекса Джини България като пример за равнопоставеност (разбира се реалността е вече друга). Стига безумни сравнения.
По тази логика аз да попитам да не сме станали САЩ или Великобритания като сме в капитализма. Да еба и дребнавите ви душици. Преди жителство, сега ако може и нещо повече, все недоволни, а пишещия пък дори е и в чужбина. Сега е изхвърлен като помияр, не при соца. Живей си там и благославяй господарите си.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 31 май 2013, 14:26

8 написа:Сега е изхвърлен като помияр, не при соца.


Аз съм "чувал", че имало хора, които при соца търсели начин да избягат на запад. Част от тях успели, на други не им стискало, трети не са между живите. Сега обаче понеже могат да го направят по своя воля, се оказва, че са "изхвърлени".
Блестящ пост, 8. =D>

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 31 май 2013, 14:31

Ами изхвърлен е. Предполагам при избора на Х неща тук и Х там всеки разумен човек ще предпочете тук. Тоест това е избора на Дели за който говори. Свобода да ходи където си иска. Съответно по моя критерий не е. Да, може да ходи където си иска, но когато тук има Х, а там 100 пъти Х не мисля, че избора е свободен, а просто е ТАМ, нищо че имаш свободната опция да избереш и тук.

А конвкретно този индивид е хукнал през глава да се спасява при демокрацията и защитава нея :qipan:
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот drvasko98 » 31 май 2013, 14:39

Но пък ти си тук и ние се гордеем с това

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 31 май 2013, 14:53

emevev написа:А възможно ли е Сидеров да иска точно това: да избяга от този образ: на анти-малцинствена партия?! :roll:


Според мен, Сидеров е просто една кукла на конци, нищо повече. Пълен клоун.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 31 май 2013, 14:56

emevev написа:А като ме препращаш към разни предавания, то по тази логика аз трябва ли да те насоча към вечерните филми, в които престъпници хич не отсъстват - да си ги гледаш!?! :shock: :qipag:


Между нас има една огромна разлика - аз, за разлика от теб, не държа да налагам на останалите това, което аз искам да гледам. Аз съм за това да има избор. И всеки да си гледа и чете това, което иска.

emevev написа:И темата не е какво аз искам да гледам, а защо обществото ни е толкова смотано и за мен: основна причина за това са... медиите ;)


Въобще не са виновни медиите. Смотаността се отглежда в домовете, от родителите, не от медиите.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот tridant » 31 май 2013, 15:56

Аз никога не съм казвал , че съм бил изхвърлен.

Това сигурно Жозе ще да ти го е казал ,нали си имате приказка с него.
:qipbo:

Потърсил съм и съм намерил по добро място за живот и препитание.,
Това не значи обаче ,че не ме е грижа за това което се случва в България
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 31 май 2013, 17:10

Al написа:
Delija написа:
Al написа:
Vesela Taneva написа: Знаеш ,че съм антикомунист.Методично и целенасочено унищожиха истинското дясно с всички средства, чрез подставени лица и тн.


Вече не си спомням, дали съм питал: Има ли нещо, за което не са виновни? За теб просто са универсално обяснение/извинение. Ако дясното имаше акъл, след 1997 да сме цъфнали и вързали. А те се оказаха същите лайна.


Българското дясно го създаде ...... БКП. Т.е., прави му сметка колко е дясно. :qipag: :qipag: БКП създаде и ДПС .... и ето ти избори - БКП, СДС или ДПС ....


Весела, ти викаш, че комунистите са унищожили истинското дясно. След това Дели обяснява, че БКП са го създали. И ти се съгласяваш.
Т.е. създават го, унищожават го, правят си "сателитни" комунистически партии и т.н. Факири...

Абсолютно сме прави и двамата.БКП са създали СДС като режисирана опозиция.СДС привлече доста наследници на постарадали от комунизЪма ,които и хал хабер си нямаха ,че там има подставени лица,хора с досиета от ДС.Движението СДС др.Костов го превърна в партия,после самият той я разцепи.Не отвори досиетата нали?Истинското дясно е било в Демократическата партия на Савов и при Радикалдемократите,а донякъде и при социалдемократите на Дертлиев и БЗНС на Никола Петковистите.Те се вливат в движението СДС и после в партията СДС.Сега няма никой в дясно.Попитай някой истински седесар какво мисли за дрКостов и за сделката му с комунистите/пардон,социалистите :mrgreen: / през 97.
Какво не си разбрал?Сигурно се заблуждавам,но мисля ,че пиша на хора над средно ниво.
ппАми факира са на политическите завери другарите ,но за друго не ги търси!Убедена съм, че не знаеш ,но все пак в Б-я не всички хора са с червени чипове! :qipag:
S Я ти направи някакво коментарче за твоя любимец Вигенин и мерака му да възстанови другарите от ДС на дипломатическите постове

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 31 май 2013, 19:06

Веселке, истинско дясно в България не е имало след 10-и ноември 1989-а. Нашата "демокрация" я направи БКП, изродиха я в някаква си тяхна демокрация. За съжаление, Емевев и 8 няма как да го проумеят това, те си мислят, че строят е виновен, това е като оная приказка за новия бардак и старите курви ..... е, нашата "демокрация" затова е такава уродлива - защото я направиха старите курви от БКП, за които жали 8 и смята, че е бил свободен при тях ... както и, че те тогава не са грабили толкова .... ми то какво да грабиш, като цялата държава е твоя ??! Преди `89-а държавата, това беше БКП, откъде да крадат, от собствената си държава ли ??!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Vesela Taneva » 31 май 2013, 19:19

Сашо,имаше дясно,поне що се отнася да истинските редови членове на СДС.Позволи ми да знам повече по тази тема.Първо като наследник на определена фамилия ,второ като някогашен член на СДС.Изобщо не говоря за върхушката и за създателите като Вагенщайн например или ония от храсталака ,които изчезнаха от сцената бързо и бяха забравени.Правителството на Ф.Димитров беше много мижав опит за някакво по-почтено дясно управление ,но бързо го разкараха.
Когато си създадоха СДС ,някогашни демократи като Савов ,Лучников ,Дертлиев се подлъгаха ,че сега ще започне някакво разграждане на бившата система.Хукнаха да възстановяват старите партии ,да събират оцелели и техните потомци.Създадоха съюза на репресираните.Стари наивници!! После си показаха рогата подставените лица в СДС ,които чудо на чудесата се оказаха най-пробивни и на високи позиции.
Извини ме ,на не ми се говори на тази тема.Отегчава ме
Последна промяна от Vesela Taneva на 31 май 2013, 19:23, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот emevev » 31 май 2013, 19:19

Stinkata написа:
emevev написа: П.П.П. Напълно съм съгласен, че и политическите ограничения са недъг - просто ми се струва далеч по-лесно да се бяхме борили с/у тях, отколкото с/у икономическите...

Ама в онова време как предлагаш да се случи такова нещо.... Аз пак ще ползвам мишкуването на Борисов.
В годините на тоталитаризъм, имаше политически ограничения, които създаваха и икономически такива за отделния човек... Имаше хора, които се бориха срещу това. Предимно с перо и зад микрофоните на някои свободни радиостанции... Срещу тях имаше танкове и чадъри... Тази борба, сама по себе си е обречена.... Дойде един момент, в който светът се раздвижи и нашичките, за да не се пролива кръв, се оттеглиха от сцената, като не пропуснаха да си разпределят едни държавни пари и тази икономическа ограниченост, която беше наложена от политиката, порасна и се превърна в доста тежък капак върху шахтата, в която беше натикан народът, и от която се опитва да се измъкне.
Горе долу, това стана и тази година - Борисов се оттегли, уж за да не се пролива кръв. Даже се поразсърди, а реално в годините на неговото управление, едва ли остана нещо, което да не е в негови ръце.


Тук имам само една-две забележки:
* срещу всяка власт, режим, обществен строй и т.н. има реакция (жадни за власт никога не липсват, респ. опозиция и дисиденство винаги присъства)
* танковете: бунтовете и в Чехословакия, и в Унгария са за ... по-добър социализъм (а не за капитализъм) - това го обсъждахме в една друга тема от форума... http://forum.radiogong.net/viewtopic.php?f=19&t=8080&st=0&sk=t&sd=a&start=75Това, че противниците на социализма го използват в днешно време за лозунг и знаме, не е готино... По отношение на чадърите - има доста случаи за коментиране и от обратната страна - не само онзи строй ползваше шпиони и агенти за "мокри" поръчки...
* няма система, която се разваля лесно - нито онази, нито предишната, нито настоящата...

Недоволството от онази система бе голямо в последните й години - дума да няма - въпросът е, че далеч не съм убеден, че ако хората в онези години бяха наясно, че ще получават 500лв. заплати при 200лв. сметки за ток (респ. всички останали цени в момента), всъщност щяха да са толкова въодушевени от настъпващите промени - та тогава от телевизията се лееха едни почивки на Канарските острови (вместо по нашето Черноморие), едни 2000 USD на декар при връщане на земята, едни Мерцедеси и БМВ-та (вместо Ладите и Москвичите)...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот 8 » 31 май 2013, 20:59

Delija написа:Веселке, истинско дясно в България не е имало след 10-и ноември 1989-а. Нашата "демокрация" я направи БКП, изродиха я в някаква си тяхна демокрация. За съжаление, Емевев и 8 няма как да го проумеят това, те си мислят, че строят е виновен, това е като оная приказка за новия бардак и старите курви ..... е, нашата "демокрация" затова е такава уродлива - защото я направиха старите курви от БКП, за които жали 8 и смята, че е бил свободен при тях ... както и, че те тогава не са грабили толкова .... ми то какво да грабиш, като цялата държава е твоя ??! Преди `89-а държавата, това беше БКП, откъде да крадат, от собствената си държава ли ??!


Не мога да разбера смисъла на цялото написано. Последният ред пък си го превеждам като "не са крали" (откъде да крадат, себе си ли?). Значи по заобиколен път пак стигаме до същото. Не са крали по една или друга причина (да кажем тази която изтъкваш-че няма смисъл да се крадат).
Аз гледам по-простичко на нещата. 3000 срещу 500 лева средна заплата. Разликата е категорична и убийствена (при добра икономика 6 пъти се наваксва за около половин век, разбирай западна, не българската от последните 24 години, тук може и векове да наваксваш ограбеното напоследък). Друго няма какво да слушам и е безмислено. Водя спор все едно между Реал и Саламанка. Че Реал били кралски клуб, подкрепяни, комунисти, фашисти и т.н. Както и да го въртим 9 ШЛ ги прави по-голям отбор, както и онзи строй по-добър.

И в някаква грешка сте, че си мечтая за онези личности. Пенчо Кубадински, Милко Балев или Тодор Живков не са ми някакви идоли. Дори напротив, нещата щяха да бъдат по-добре ако вместо тях, някакви веселяци от село, начело бяха кадърни специалисти. Става дума за обществения строй, не за лицата. Той просто не позволяваше някои свободни приумици като сега и се вижда, че дори и с такива пенсионери начело на държавата тя се е представяла значително по-добре отколкото сега, тоест въпреки личностите нещата са били чувствително по-добри, а това говори за приноса на строя, което е компенсирал някои недъзи, че и е добавял до там, че да сме чувствително по-добре.

Най-добрия пример е може би с жилищата като най-важното нещо в живота на хората. Приоритет номер 1 на повечето български семейства (спрямо леки коли, отпуски по курорти, образование на деца и т.н.). Тогава просто имаше за всички. Сега няма или тези които са се хванали на хорото са някакви крепостни селяни почти до живот. Де да бяха обаче само жилищата.
Аз също казвам "дайте ми 3 хиляди лева заплата и жилище и тогава ще продължим разговора". Карам по американския (вашия) модел, а той е "не ми говори сладки приказки, ясно и точно искам нещата с цифри". На този принцип са им и политическите пристрастия. Кой какво обещава и ще направи. Ясно и точно с най-грубия, но безпристрастен инструмент. БВП и как ще се разпределят парите в него (щото ръста може да отива примерно само при богатите, тоест слуша се и за неща като данъци/от кого ще се взема/, военен бюджет/щото няма много файда от 3% ръст на икономиката ако ще вдигнеш въоръжаването с 300 милиарда следващата година/, в кои сектори ще се заделя и т.н.). Та и тук така. Стига празни приказки. Вие като отидете на работа така ли се задоволявате да ви казват "ние сме симпатична фирма и някъде в бъдещето ще се оправят нещата"? Искате ясно и точно да чуете за какво става дума и да, можете да приемете перспективи за бъдещето, но пак ясни и точни и за които ще следите. Нещата с парите са конкретни, а не на усещания как хубаво звучат. 500 лева не звучат по-хубаво от 3 хиляди, както и наем или при родителите отколкото да сте си сами. Уточнявам, че говорим за цялото общество. Щото потъването на 1000, за да е 1 добре не е напредък. Ясно ми е, че има и печеливши сега.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИЗБОРИ 2013

Мнениеот Delija » 31 май 2013, 21:01

Vesela Taneva написа:Сашо,имаше дясно,поне що се отнася да истинските редови членове на СДС.Позволи ми да знам повече по тази тема.


Кой ти бръсне редовите членове .... ??! Аз ти пиша за кукловодите и техните кукли, ти ми опонираш с редовите членове, демек с пешките.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron