НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 06 окт 2009, 19:53

Идеята на тази тема - максимално количество полезно инфо, кой какво е преживял - с услуга, магазин, организация, на пътя, всичко, което се сетите - така, когато на човек му се наложи да ползва нещо, ще може да реши какво и на базата на споделеното от първа ръка.



Започвам :arrow:

Нет.
БТК ADSL - в наличност ми е от появата му, мисля, 2004 година.
До миналата седмица на практика непрекъснато работещ.

И кой ме би по главата да го хваля? :qipbl:
Мърфи, тая гад неземна, само да го гепя аз. :twisted:

Миналата сряда - два часа без нет вечерта.
Разни сладурковци те карат да правиш настройки, около сто на брой.
Резултат нула, пределно ми е ясно, че повредата не е в моя телевизор.
Но са ми затрили около час.
След още час са оправили нета, естествено, без да е имало нужда да ми губят времето.

В петък , това
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=141422

Вчера - ново нямане на нет, пак два часа, пак го оправят те, което означава, че нещо не е било наред при тях.

Задавам си въпроси, много ли станаха маймуните на клона или какво? :roll:
Засега не съм склонна да ги сменям. Интересно какви са преживяванията с другите доставчици на нет.

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот itsoVIII » 06 окт 2009, 20:36

аз съм си доволен от кабеларката ( Кабел САТ - Запад ) :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Ich_Will_ » 06 окт 2009, 21:02

rafaelis написа:Интересно какви са преживяванията с другите доставчици на нет.


Повярвай ми, 100% преживяванията с Орбинет няма да са приятни. Доста пъти съм го изпитвала.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот annysy » 06 окт 2009, 22:50

За нет - кабеларката, то ние да не би да имаме много избор - 1, от когото се отказахме, че беше бавен, спираше често и бля-бля с ланка и този на месната кабелна ТВ е алтернативата. Пу-пу доволна съм, както казва вили няма ли големи бури и токови удари има нет.

Магазини :roll: едва ли се интересува някой откъде пазаря, че то повече наблягах на детско последно време, ама само от нета, в магазин няма да ида, докато не ми направят заплатата западна = на цените, през нета да си пазаря от чужбина ми иде по на сметка.

На пътя :roll: ходя пеша, намерих добър обущар :qipag: иначе ме возят, така че който кара да си мисли за возилото, лично нямам .
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Delija » 06 окт 2009, 22:56

Аз по нет-а си пазарувам алкохол. :qipab: Честно казано, досега нямам оплаквания, чат-пат и пури и аксесоари като съм взимал, всичко е тип-топ. :qipab: :qipab: :qipab: :qipab:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Stinkata » 07 окт 2009, 06:41

Аз моите преживявания с нета ги бях споделял в темата за вирусите...
Общо взето, останах с впечатление, че (извинете, дами) всички работещи в поддръжката на доставчиците, в едно дупе са правени. Винаги първо се опитват да те убедят, че проблемът е в теб, че имаш вируси, че ти трябва преинсталация, че ще пратят техник... Ако човек е по-податлив, ще изпълни всичките неща, които му казват и сигурно ще си прецака нещо, или ще си затрие някоя ценна информация. ....
Първо се появи проблем с Еърбайтс. Центърът за технически проблеми, ми беше нещо като телефон на доверието - обадя се, излея си проблема, те ми кажат, че ще го оправят, олекне ми за малко, но проблемът си стои.....
След един месец обаждания, накрая поисках да говоря с някой, който може да решава проблеми, обади ми се един мениджър и каза, че до края на деня ще ми се обадят , да ми кажат, че проблема е решен. Това стана на другия ден и наистина решиха проблема. Нетът заспа и нямах проблеми.
Докато Еър байтс не беше закупен от Пауър нет. При тях ми отне по-малко време да намеря работещ оператор, който да провери и да установи, че нещо е станало при превключването на мрежите и вместо 50mbps, за колкото плащам, получавам трафик от 10....
Сега съм доволен. Почти нямам проблеми, май са пооправили и поддръжката и работят 24 часа....
Служебният нет ми е на Спектрумнет. И там имах проблеми, и на тях им е трудно да си направят точната диагностика и да решат бързо нещата.... Иначе са любезни....
Имам познати с Мегалан, които са доволни от качеството и от поддръжката....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 07 окт 2009, 08:08

И аз установих с известна доза съжаление, че разговорът с лош тон върши доста по-добра и бърза работа, отколкото обясненията и съгласието да настройваш. :qipap:

Ани, голяма си скица, видя въпроси и даваййййй. :qipap: Не е идеята да отговориш само веднъж и толкова, а когато имаш някаква случка. :qipap:

В тая връзка, при избора ви на следващ телефон и оператор, ето още нещо освен тарифите, което човек може да има предвид, ако всички други условия са равни.
Смс-ите. Получих пет за един ден, в които ми промотират разни дивотии. Глобул това. Направо ми заприличва на тормоз. :qipbl: :qipap:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Stinkata » 07 окт 2009, 08:18

Да. и аз все се каня да питам дали мога да се откажа от тази "услуга".... :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 07 окт 2009, 08:30

http://www.podlupa.bg/ShowPage.aspx?id=2988

:shock: :?

Издателство „Булвест 2000”, 3-ти клас.


Отдолу иде джип “Мицубиши”
със яка броня, с прозорци скришни.
Всички по пътя той изпреваря.
- Но на кого е? Кой ли го кара?
- Вълчо го кара. Свири и гази!
- А във колата коя е тази?
- Лиска е вътре. И много иска
на мис-конкурса да стане миска.
- Давай, Вълчо, и наддавай
златна пара звънка -
мис да стане твойта Лиска,
гиздава и тънка!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот annysy » 07 окт 2009, 10:08

#-o А стига де, това наистина не го бях виждала, все Просветните читанки харесваме за у-ще, че има съдържание, не че и там няма някои бисери, ама такова нещо :roll: Вероятно в Музиката пък ще има Синя Прашка или Радка пиратка (сори ама не ми дойде на ума друга песенот този вид :qipag: но предполагам схванахте идеята) и с това ще възпитават децата.

Рафаелис, давах наред с отговорите и нали ви казвам най съм възмутена от цените на детските дрехи в България.

Глобал-истите не се оплаквайте и аз като МТел-ец и фемилито получаваме разни СМСта за игри и разни глупости, та с опция - Ако не ги Щъ да пратя обратен СМС на някакъв номер, че да спрат #-o май беше безплатен де, не знам, така и не пратих и явно са ме забравили. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Stinkata » 07 окт 2009, 10:13

Абе, Радка-Пиратка я няма в музиката, ама в тази за 4-ти клас имаше
"Кон излязал на полето
Вдъхнал въздух и умрял..."

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Много мило ми стана като чух сина ми да си я припява..... Спомних си едни весели години.... Имаше безброй куплети тази песен...
"Търси се мазе с балкони
от известен архитект
Кренвирш краставици гони
да ги прави на бифтек..."

:qipbo: :qipbo: :qipbo: :qipbo: :qipbo: :qipbo:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Al » 07 окт 2009, 11:31

Stinkata написа:"Кон излязал на полето
Вдъхнал въздух и умрял..."


"...възкачил се на небето
и какво ли не видял.
Две кебапчета крилати
сексология четат.
Скелет костите си клати
и ги слуша как дрънчат..."

:qipbp: :qipbp:

ПП: И дома и у работата съм на БТК и съм :qipay:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот G8 » 07 окт 2009, 16:54

Преди време някой беше писал, че търси парфюми.
Случайно попаднах на този сайт: http://parfiumbg.net/
Има някаква врътка, защото цените са много, ама много евтини. Предполагам са някакви китайски ментета и нямат нищо общо с оригинала.
Дали някой може да ми каже нещо повече, понеже не открих нищо в нета. :roll:
Има някакво инфо само в bgmama де. :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 07 окт 2009, 18:27

Нямам представа дали са точно китайски ментета или някакви други. Но са. :qipag:

:arrow: http://www.parfumibg.eu/dior+tender+poi ... i-p34.html
Забележи какво пише под снимката - увеличете снимката на парфюма, да де, но това не е парфюм, а тоалетна вода. За това после.

Виж сега цените и колко коректно е изписано Eau de Toilette :arrow:
http://www.dooyoo.co.uk/fragrances/tendre-poison/
Ако забелязваш, най-голямата разфасовка е 50 ml и струва 36.04 лири, смятай лирата колко е и си прави изводите. А в нашия сайт 100 ml струват 30 лв. :qipag:

Избрах тази марка, защото я харесвам, но ти можеш да потърсиш и за други.


Сега, за разликата между парфюм и тоалетна вода, второто е просто разреден парфюм. Можеш да си чукнеш в уикито, да речем, сигурно има пояснения, аз ще ти я кажа в цена (разликата) - ако приемем, че оригиналната тоалетна вода Christian Dior Tendеr Poison струва 36.04 лири за 50 ml, такава трябва да е цената на парфюма, само че той тогава ще бъде, да речем, 5 ml. :qipag:


За Шанел №5, пак произволно, важи същото - при 24 лв по сайтовете, цената в марковия магазин е 120 лв за същия грамаж или милилитраж. :qipag: И пак за тоалетна вода говорим.
По принцип - парфюм ли е - от три до десетократно по-висока цена или същата цена, но от три до десет пъти по-малко количество на парфюма спрямо тоалетната вода.

пп. Подробност - от парфюма, обаче, ползваш само капчица. И държи твърдо 24 часа. Надявам се да съм била изчерпателна. :qipap:
пп.1. По принцип в нашите магазини се продават предимно тоалетни води и много малко парфюми, цената определя това.
пп.2. Всичко, дето гледаш в оня сайт е т. вода, в което няма лошо, защото хубавата такава също е твърде класно нещо, но точно тези са ментета, при това повишени в парфюми. :qipag:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот annysy » 07 окт 2009, 20:43

Цецо, хич не се бъзикай с бг.мама-та, че там ще те купят и продадат, мацките са толкова в час с цените и всичко, че шапка им свалям. Редовен четач и писач съм вече там. :qipap:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта

cron