НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Samp » 06 авг 2014, 13:34

Еми събери един ключар и един жичкаджия и им кажи да се разберат къв е проблема и да го оправят :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Al » 06 авг 2014, 13:35

Да видим... :qipam:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот betina_bambina » 06 авг 2014, 21:32

Ал, отиди при Триона , твърде вероятно е да ти помогне :D
виж си ЛС-тата
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Al » 07 авг 2014, 09:05

:qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Мичо » 07 авг 2014, 13:58

Al написа:Не бре. Мичо каза, да се обърна към автоключар, който пък от своя страна каза, че не съм за него, а за жичкаджия. :qipag:
l:

Колега-жичкаджия, който и кура му :qipag: е жичкаджия, каза, че трябва да смениш цялата брава според него. :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Al » 07 авг 2014, 14:08

Монтьорът в сервиза (дето не успя да го оправи) каза: "дано не ти се налага да сменяш бравата".

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 24 сеп 2014, 15:59

Урок по тероризъм за девети клас: Пазете се от съсредоточени хора с плътно стиснати устни

Министерството на отбраната е публикувало на интернет сайта си уроци за 9 и 10 клас за задължителна подготовка на учениците, свързани със задълженията на гражданите по отбраната на страната, съобщи в днешния си брой в. "Труд". В една от темите са изброени "действия за оцеляване при актове на терористични, екстремистки и престъпни групировки". Военното обучение беше въведено по времето на министър Аню Ангелов от кабинета "Борисов".

Сред съветите в частта по всяко време е "Не изпъквайте. Избягвайте публичността. Не харчете големи суми пари", във вкъщи - "Не позволявайте вашия боклук да става извор на информация" и "Избягвайте честото минаване пред прозорците и застояването на балконите".

Също така в частта за поведението в градския транспорт: "Не прекалявайте с алкохола извън дома си", "Избягвайте ярките цветове за дрехите си, обличайте се по-неутрално, а също така и избягвайте дрехите с военни кройки и цветове" и "Избягвайте да се унасяте в сън, докато се намирате в движение". Докато в общите съвети при пътуване в обществен транспорт пише: "Старайте се да сядате в централните вагони, ако се намирате във влак или метро", то в частта метро се уточнява: "Избягвайте вагоните в центъра на композицията, старайте се винаги да сте прави с лице към посоката на движение".

При заплаха от терористичен акт: "Бъдете крайно внимателни в близост до хора, които са облечени неподходящо за сезона. Следете внимателно мимиките на лицата им. Самоубиец-атентатор (Шахид), който се готви да извърши атентат винаги изглежда съсредоточен, плътно стиска устни като при молитва!", предупреждават израелските служби"
.

http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/20 ... addcomment

То бисери много, ама това са ми фаворитите

Избягвайте честото минаване пред прозорците и застояването на балконите.


Не използвайте постоянно една и съща спирка на автобус или стоянка за таксита.


:qipbm: :gipbg:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 12 окт 2014, 16:59

Мислех си, че е редно международната общност да забрани изригването на вулкани в Исландия и да насърчи изригването на повече такива в Япония, защото къде къде по-поносимо е да се произнесе Онтаке, а не Ейяфятлайокутл :qipaq: , Гримсвотн (намиращ се под ледника Ватнайокутл :qipag: ) или Бардарбунга.

Но, като се замисля ... те пък май влияят положително на исландския футбол, я какво става. :qipag:


Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот 8 » 16 яну 2015, 07:07

Всеизвестна истина, която мнозина отричат.

For academic fields whose members revere a "spark of genius" above all other qualities, there is a disquieting message at U.S. colleges and universities: women need not apply.

That's the findings of research published on Thursday that sought to get to the bottom of why women are under-represented in a range of academic disciplines including some in science and math but also in other areas such as philosophy.

The researchers surveyed 1,820 graduate students, post-doctoral researchers and faculty members in 30 academic disciplines at public and private institutions around the United States. They were asked to identify the attributes needed to succeed in their academic fields, which spanned natural sciences, social sciences, humanities, engineering and others.

The fields whose members said they most valued sheer intellectual brilliance such as philosophy, physics and math were the most likely to have fewer women in their ranks. The disciplines in which the "spark of genius" was least emphasized such as education, psychology and anthropology had greater numbers of women.

............................................................................................................
The survey focused on gender gaps but unearthed racial issues as well, finding that the fields that covet brilliance also had lower numbers of black participants. The researchers say they plan to investigate that issue in future work.



Тези неща отдавна са известни, но не трябва да се споменават заради полова, а в случая с черните расова дискриминация.

А те фактите са простички. От хиляди учени в историята освен за една Кюри не се сещам за друга жена. Обърнете се и погледнете всичко около нас. Произведено от акъла на мъж. Нали не очаквате група жени да не коментират клюки и вместо това да проектират и създадат примерно първия автомобил?
Обаче било обидно и не трябва да се споменава независимо, че е истина. Същото е и спрямо черните. Ами какво да направим като е факт и ума работи повече при белите? Все едно ние да се обиждаме на факта, че черните като цяло са по-бързи от белите (особено на дълги разстояния). По-тяхната логика това не трябва да се споменава, за да не се обидим, ние пък плачейки "и кво, сега сакати ли искате да ни изкарате при по-малкото физически възможности". И за да не се обидим изпускаме този факт, който си е факт. По-бързи са. Ние пък сме по-умни.

При жените, типично в женски стил, следва (разбира се не пряко, а "заобиколно") твърдение, че "то било по-друго". Всъщност и те били умни, но някак си по-различно и тук ще ти споменат как надушвали неща в живота. Моля, моля. Това не е ум, а интуиция. На второ място делението идва от други фактори. Мъжът гледа да подобри, произведе, направи нещата и с ум ги прави. Жената след като не може гледа да се докопа до тези промени и за целта...............следи мъжа и поведението му, да се адаптира най-.добре от околните на него до него. Тоест ако 20 години ние мъжете учим, за да направим още по-съвършен света, те 20 години гледат и ни коментират (започвайки от куклите). Ми нормално е след толкова много време и наблюдения да имат по-добра представа върху реакциите ни. Пример. Всеки знае, включително и мъжете, просто от опит, че когато срещу теб човека се изчерви най-вероятно е засрамен, лъже или нещо се чувства некомфортно, но това е лесно. Това че 20 години те наблюдават реакции, а мъжете не, води до това че те разпознават много повече такива белези, по-невидими от едно просто изчервяване. Един нормален факт обаче се хиперболизира като "е те това е женската интуиция". Дрън-дрън. Имайки предвид факта, че сме по-умни, ако ние съсредочим усилията си изцяло върху човешкото поведение най-вероятно и по-добре ще го разчитаме.........ама света ще си живее още в пещерите и никой няма да измисля нищо за улесняване на битието ни.

Това е видно и от други наблюдения. Обикновено всеки търси това което му липсва. Например един 70 годишен папардак милионер най-вероятно ще търси 30 годишна любовница, а не още 100 000 да вкара в сметката си. Така и така дали имаш 1 или 1.1 милиона е все тая. Търсиш това което нямаш и тук стигаме до търсенето при запознанства. Жените почти винаги търсят "умни мъже". Ми много просто. Липсва им умнотата. Друг факт. "Да бъдел забавен". Ми погледайте предавания. Дали на Слави, дали други ток шоута. Мъжете правят смеха, имат акъл да правят забавни неща. Жените не могат. Представяте ли си да си сменим ролите? Ние мълчим, а те по цял ден ни развличат измисляйки все нещо забавно и интересно. Не могат.

Пълната немощ се изразява в правенето на пари. Вместо обаче благодарности тук имаме стаен гняв. "Мъжът е ДЛЪЖЕН да изкарва добри пари (щото аз съм проста и не мога), защото иначе няма да види оная ми работа". Да се чудиш да се смееш или да плачеш. Та като стана дума за оная работа, от нея пак извират доказателства за акъла. Забелязал съм, че жените на срещи се държат уверено единствено заради ключовия бъдещ момент "ще ми пуснеш ли" и великото право да кажат "да" или "не". Нищо друго. Пробвал съм да изключа секса и жената тотално увисва, всяка една. Дори стават неуверени срещу мен ако от уравнението излезе момента "по някое време ще питам за секс". Просто се отпуснете и тръгнете във всяка друга сфера, например разговор за космоса, объркани са, неравностойни и ако им дадете да разберат, че няма да има въпрос за секс са крайно неуверени. Тук обаче ще ви се измъкнат с "този е много сложен", разбирай доста по-умен от нея и след като няма секс тя няма ни един аргумент.
Всичко това пък води до крайно нежеланата от тях истина ама истина, че мъжа основно (поне в началото) е там с нея заради оная й работа. Тъпо и обидно им е ама е така. Не знам някой мъж също да не го знае. Срещаш непозната и за какво си с нея? Освен, за да я наебеш няма друга причина, всички го знаете. Ако го няма този мотив въобще няма да тръгнете към запознанство. Освен за ебане за какво са ви жените? Ако ще е нещо извън секса мъжете са във всичко по-добри. Шампионска лига, коли, каквото и да е, по-смислено ще е да си с мъж.

С всичко казано не искам да кажа, че са глупави жените. Има....има и умни жени. Според мен са обаче 1% от тях. Аз лично съм срещал за целия си живот може би 2-3, включвам и такива които не са ми били интимни партньорки. Толкова са малко. Темата е дълга, но най-общо казано не отстъпват, "не се дават" на мъжете и има приблизителна равностойност. Разбира се половите различия водят в някои ситуации до предимства за него, а в други за нея, но като цяло нещата са близки. Този тип момичета обаче, които са безценни, незнайно защо съм забелязал, че света ги определя като "мъжкарани", така ги възприемат. Крайно невярно. Мъжки момичета да, но мъжкарани не. Аз не харесвам жена, която е с мъжко поведение спрямо мен. Харесвам си жените-нежни, женствени, деликатни. Аз съм мъж и искам да съм мъж, а жената с мен искам да е жена. Мъжкото се изразява в друго. Да действаш, а не да плямпаш. Ако трябва по-точно да го опиша на типичните жени им идва нанагорно. Не им се нрави. Както винаги при мен става дума за истински факти, а на тях най-готино им е позата "да му се усмихнеш там малко, да му сготвиш нещо, да облечеш нещо и не са толкова трудни мъжете, колко му е, проста работа, покажи му оная си работа и ще е доволен".........само че те забравят, че ние сме по-умни и нагона върви до едно време. С такова мислене не се печели. Друго е. Когато видиш обаче едно умно момиче, мъжко момиче, момиче което не ти отстъпва...........хм, тогава се замисляш, с такава е лесно и ударно се върви напред, би трябвало да я пазиш, няма да сгрешиш. За типичната жена обаче да е такава е трудно. Наистина се изискват усилия, обикновено очаквани от тях само мъжете да проявяват.

Като стана дума за умнота вижте само в икономическата тема какви смехории ни набиват дамите. Едната плямпа и не дава по същество 3 хиляди лева в България, за да има аргумент на своя страна. Другата пък е възмутена как някой си навръх нова година нямало къде да си купи билетче в метрото, сякаш това определя силата на икономиката и е най-важното. Въобще отплесната работа, ВСТРАНИ, което е типично при жените, дай им да говорят, не да се действа по същина.

А друга една тема е "мъжа е силния пол", хитро измислена, лъжлива и най-вече двулична схема за използване, но сега няма да я коментирам.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 13 мар 2015, 12:22

Клипчето е супер за голям екран :qipab:

https://www.youtube.com/watch?v=-hTVNidxg2s

И малко снимчоци :qipbo:

https://www.google.com/maps/@27.844684, ... 6g!2e0!3e5

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Stinkata » 06 апр 2015, 12:10

Някой няма ли да спомене Божидар Димитров, че да си сипя...

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Stinkata » 07 апр 2015, 12:28

Понеже си траете...

Попаднах на статия в "Нов спорт" -
Футболист от Левски окраде книга на Божидар Димитров
http://www.novsport.com/news1440471_1007.html ...

И ми стана любопитно, какво е писал Божката... В Читанка я има книгата...

http://chitanka.info/text/9703 Предполагам, че това е оригиналният текст...

И си има и предговор... който започва така...

В историята на средновековна България и средновековните българи има много митове — в това е убеден почти всеки съвременен българин. Има, вярно е, но утешението е, че митове има в историята на всяка нация и държава. Има държави и нации (като македонската например), чиято история е изградена изцяло от митове.

Вманиачен тип с велик македонски комплекс!!! Поне според мен. Как можеш да дадеш такава категорична оценка на нещо, което търпи развитие и в момента?! Македония съществува като държава и се развива. Нейната история не е нещо завършено. В нейната история има съвсем реални събития, със съвсем реални външни партньори, сред които и Република България. Не е мит, че Република България, призна Република Македония, като самостоятелна държава. Доста важна и реална точка в развитието на Македония....

.................


В мита за датата на създаването на българската държава има следните пасажи...
Иначе казано, съвременните на събитията византийски хронисти също смятат, че българската държава е основана от кан Кубрат и че при наследника му кан Аспарух те водят неуспешна война с България.

Всъщност от византийска страна най-ясно какво става в 680–681 г. е казал един баш съвременник на събитията, архиепископът на град Апамея. На Вселенския събор в 681 г., състоял се след разгрома на византийската армия в Онгъла и подписването на мирния договор, архиепископът, критикувайки императора, му крещи: „Предупреждавах ли ви миналата година да не започваме война с България!“


И малко по-надолу:

Византия никога официално не е признала държавата България и дори приелият християнството цар Борис I е наричан от византийския император (негов кръстник) с унижаващата българското достойнство титла „архонт“ (водач, вожд), а не с титлата „кесар“ (цар). С тази титла е удостоен само кан Тервел, но в момент, в който император Юстиниан II си връща престола с помощта на българската армия и е в разбираемо еуфорично настроение, а освен това е и изцяло зависим от българския гарнизон в Константинопол.


http://chitanka.info/text/9703/3#textstart

Тук вече тотално се обърках... И това, ако не е повод да си сипем....


Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот rafaelis » 08 апр 2015, 14:06

Ти говори, говори за него. Накрая ще стане - без едно мога, с едно не ... :lol:

Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НЕ МИ СЕ МОТКАЙ, СПОДЕЛИ

Мнениеот Stinkata » 08 апр 2015, 15:10

Ми, много ми харесва как се точи, какво пък?! :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron