Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот Христолов » 24 юли 2010, 11:44

Казуса написа:Голяма техническа стъпка! =D>
Надявам се до десетилетие батериите, работещи с вода, да станат масови. Енергия има навсякъде около нас и просто трябва да се научим да я управляваме.

за батерии не знам но слънчевите колектори имат голямо бъдеще, в Германия вече отпускат субсидия ако си сложиш такъв на къщата. дори в едно пловдивско село почти всички нови къщи имат по един на покрива. най-малкото, може да ти зарежда електромобила. относно последното, дано да устоят на натиска на нефтената мафия и да добият популярност, защото за мен са най-удачни в сравнение с двигатели на газ/метан/водород/хибрид.


Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот itsoVIII » 23 авг 2010, 07:23

Електрони почистват зъбите :shock:
22.08.2010 15:03 (преди 17 часа и 17 минути) | varban007 | показана 216 пъти Статистики
Бъдещето на четката за зъби ?!
Японска компания Shiken тества четка за зъби, която, вместо с паста, работи с електрическа енергия. Изобретението се нарича Soladey-J3X и включва слънчев панел в основата, който изпраща електрони до върха (посредством проводник).

Във връзка с обясненията на PhysOrg, електроните реагират с киселина в устната кухина, унищожавайки плаката и бактерии.

Изображение

След изпробването на футуристичната четка се оказало, че тя тотално унищожава бактериални клетки, причиняващи периодонтални заболявания.

Консумацията на устройството не се посочва, но според един от дизайнерите й (д-р Кунио Комияма), нейната стойност е близка до тази на електронен калкулатор, захранван със слънчева батерия.

Източник: Tgdaily.com


Интересно ми е след това какъв е вкуса - сигурно е металически :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение



G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот G8 » 19 ное 2010, 16:26


Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот itsoVIII » 26 ное 2010, 15:36

http://www.download.bg/index.php?cls=ne ... &id=568400 не мога да коментирам....ами ако тия бактерии почнат сами да се "моделират", е*а ли му мамата.... :qipbl: Нещо Терминатора почва да става реалност.... :-k
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот Христолов » 26 ное 2010, 15:46

и кво, вместо харддиск ще слагаме кутийка с бактерии ли :mrgreen:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот itsoVIII » 26 ное 2010, 16:16

ъхъм :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот Stinkata » 26 ное 2010, 16:25

Изображение

Антивирус... :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот annysy » 01 дек 2010, 14:40

Момчета и момичета, ай сложете по 1 мнение за някои от тези телефони, че в чудо съм се видяла с тая моята щерка :roll:
Ще и вземаме телефон, не, че няма, ама сега иска да има и на другия оператор карта, че повечето приятели са Глобал-исти означава, че ще купуваме телефон+карта с Generation.-...определила съм лимит 200лв, но като гледам и с 50 отгоре ще се съглася (то детето е събрало парите от всички, само аз се скътавам и не давам, ми... 50лв ще прежаля :qipap: )
Въпросът е какъв да е телефонът...изискванията са да има WiFi, камера поне над 3мп, иска и светкавица. На първо гледане се спираме на тези:

Samsung Monte S5620 Изображение

LG GT500Изображение

LG GT540 OptimusИзображение

LG2 KS 910 Renoir Изображение

LG KM900 ArenaИзображение

...някои може би надвишават поставения от мен лимит :qipag: но се надавям с програма като е да има изгодни...днес ще ида и в Германос да проверя какво ще ми дадат като оферти?
Приемам и други мнения [-o<
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот Христолов » 01 дек 2010, 14:46

това са двете крайности самсунг е най-надеждния телефон като здравина и софтуер докато ЛГ е на другия полюс

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот annysy » 01 дек 2010, 15:03

:qipaz: Благодаря за мнението, май се препокрива с това на дъщерята и тя каза нещо от сорта на: "ЛГ май не ги бъде особено", когато избирахме :?
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот Христолов » 01 дек 2010, 19:15

сега погледнах деталйно конкретно за тоя модел самсунг, като нищо ще си го взема след като стегна колата за зимата. голям екран 3мп камера и най-важното гпс и уай-фай, само дето не е смартфон а обикновен но за 269лв цена в интернет без договор е повече от добре.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Компютърни Технологии, Новаторства и GSM-и

Мнениеот annysy » 12 дек 2010, 00:00

Така...да дам отчет, взехме GLOBUL Q1 Second Edition
Изображение
Първите дни, като и го предложих се мръщеше, но днес е супер щастлива, от вчера и е телефона, разучи го, хвана комшийски незащитен нет :qipap: и каза, че мн си го харесва.
Още повече, че има повече екстри от горните, които така или иначе ги нямаше по магазините, има и операционна система, което си е екстра. Платих 180 лв, но пък и с 1-год договор и такса по 10лв на месец, но нямаше начин, за по-малко не го предлагат, но пък има 200 мин разговори към всички в Глобул и с 1 номер безкрайно да приказва, което я устройва.

Друг мн готин тел, но пак с програма и има-няма към 200лв отгоре е HTC Warfire , но цената нещо не се харесА на татито, а и на форма и големина е по-мъжки телефон :? и не го одобрихме.
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта

cron