Влакове!

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Влакове!

Мнениеот vill_1 » 22 ное 2011, 20:49

В четвъртък започва безсрочната стачка на БДЖ.Утре последно ще има влакове!
Ще бъдат спрени завинаги 150 линии! :shock:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/11/ ... dj_zaradi/
(има и списък на спрените влакове)
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Влакове!

Мнениеот itsoVIII » 23 ное 2011, 19:16

Най-добре! Поне ще се окраде веднъж и завинаги БДЖ-то и пари към нея няма да изтичат
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Влакове!

Мнениеот 8 » 23 ное 2011, 20:14

Написал си пълна тъпотия като всеки лаик незапознат с проблемите в структурата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Влакове!

Мнениеот itsoVIII » 24 ное 2011, 08:49

Ти пък си адски запознат, като също си извън системата. Аз имам достатъчно познати и ги виждам всеки ден и знам как се краде. Дори и аз си купувах гориво от железничар - изводите ти ги оставям на теб как ще излезе БДЖ на печалба при такива обстоятелства. Горивото е една част - а скраба, траверсите? И другите "социални" придобивки, които също са за сметка на компанията?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Влакове!

Мнениеот 8 » 25 ное 2011, 00:53

itsoVIII написа:Ти пък си адски запознат


Да, запознат съм. Майка ми през целия период на демокрацията до миналата година беше синдикален лидер. Участва и в координационния им съвет и много пъти е идвала тук в София на съвещания или в Хисар е другото място, където ги правят. Знам как се спират влаковете и организацията им при стачките. Писал съм много от писмата й понеже пиша по-бързо на компютър, а също и заради добрата мисъл, която придавам на текстовете (това рядко и при нейна молба). С въпросния Бунев (начарника й) често се чуваше.
Знам за кусурите в системата, но знам и всички факти и не съм като теб отстрани плюещ "тия само крадат или трупат загуби" напълно незапознат с реалната истина.

Ето ти един факт, който е подходящ и по една друга тема за софиянци, която те глуповато отричат, защото (вече се убедих) са пълни невежи, а не че се опитват да лъжат.

При падането на соца/Сега
Влаковите композиции София-Варна бяха от 10-12 вагона/Сега 2-3.
Персонал 90 000/Сега около 20 000 (зависи как ще ги броиш двете предприятия след разделянето, съответно над/под 20 000 се получава)
Тогава генерална дирекция София (само директори, които управляват отрасъла) са били около 300 (за 90 000 души)/Сега са 3000 (увеличили са се 10 пъти, защото влаковете са спаднали от 12 на 2 вагона, а персонала от 90 000 на 20 000).

При огромния спад, който е логично да бъде поет от всички, при софиянци не само няма спад като при другите, не просто удържат по-добрите соц позиции, а дори следва разрастване като персонал и заплати..........а ти после слушай тук левашки мнения, че трябвало да им бъдат благодарни, че ядели от хляба им (който са откраднали).
И друго тук е интересно. 12 срещу 2 за уж неефективния строй. А после слушай тъпаци като Думбито, когато фактите направо са се изсрали върху главата му.

Та ако искаш да закриваш БДЖ, то като един мини модел на България (всичко надолу, всичко бедно и една софийска шайка краде масово) би трябвало да закриеш и цялата държава.

ПП. А преди десетина години имаха за шеф (на генералната дирекция) един симпатяга Владко Дунчев, приятел с Герхард Шрьодер и взел директорския пост с победата на социалдемократите на Шрьодер в Германия. Ръководи колкото ръководи БДЖ-то тук от софийския стол и си замина. Днес вече има две компании. Освен държавното БДЖ има и частна компания............начело с Владо Дунчев :qipad: (предполагам тъщата му у помогнала за началния капитал). Частната оперира само с товари, където се плаща и има печалби. Ограбената държавна си продължава социалната функция на загуби и да търпи критиките на идиоти като теб, които ако се имат наистина за големи патриоти не би трябвало да плюят по гладните железничарски семейства, а да хванат онзи софийски юнак (и другите от другите сфери) и просто да ги обесят, докато изплюят парите и спрат да философстват колко предприемчиви били и затова били богати и колко прости били провинциалистите (ограбените от тях).
Ама и ти си от раята, от народа, обикновен човечец, реагиращ първосигнално и без мисъл. Каквото го зарибят като инфо и спрямо него реагира. Такива са и останалите простовати хорица. Бунтуваха се за Катуница (когато не трябва и бяха използвани), сега пък мълчат, когато пък трябва да се уточнят правилата, за да няма повече цигански изстъпления.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Влакове!

Мнениеот 8 » 25 ное 2011, 02:12

Ето ти и още два бързи факта с които неправомерно поставяш на колене железницата.

Тя вярно, че има много дългове (съвсем друг въпрос е, че това е нормално за всяка държава предвид функциите й), но има и доста задължения от Кремиковци да взема. Да ама държавата го направи от единия джоб в другия, все държавни предприятия. В живота обаче не е така. Ако ти дължиш пари на А не можеш да кажеш "ама аз имам да вземам от Б, така че А и Б да се оправят". А не го интересуват взаимоотношенията ти с Б и че си имал да вземаш от там. Той си иска парите от теб!
В случая на железниците обаче това не става. Кремиковци не им върна парите и те си поеха невзетото. От гледна точка на държавата е едно и също. Дали парите се губят в Кремиковци или БДЖ няма значение като са загубени....ама от гледна точка на БДЖ не е едно и също. Изведнъж ставаш длъжник на нещо само защото са некоректни към теб и на теб не са ти върнали друго нещо.

Втори пример. Типичен за Бай Ганьо и далаверката. Влаковете тотално бият рейсовете във всяко отношение. Обаче какво правим. Влакът по дестинацията Х тръгва да кажем в 17:30, съответно рейса открива същата линия в 17:00 часа и хората естествено не стоят допълнителния половин, един или два часа, а тръгват с първото нещо. Като следствие влака тръгва полупразен и естествено трупа загуби. Неестественото е, че БДЖ не реагира, така както би реагирал частния собственик на рейсовете ако той беше в незавидната ситуация. И защо не реагира? Ми щото примерно частната рейсова фирма бутнала пари на този в БДЖ от който зависи графика и той просто не го променя. Е кой е виновния? Онези хиляди, които се опитват да ти направят евтин и добър жп транспорта или главореза седнал на кресло някъде из дирекциите в София?

И така. Имаш едни 90% дрипави хора, които си подпукал по незнайно какви причини и 10% търтеи, които вземат нечувани доходи официално и неофициално в отрасъл който е на ръба на апокалипсиса и няма никаква дейност. Тези последните освен, че се нагушват с кражби после имат и наглостта да плюят, че предприятието не било ефективно, когато вече са отвън и се опитват да завземат някоя негова ниша. Да припомним как са отвън. Преди това ограбили го, за да имат капитал с който да се конкурират и после плюят по жертвата. Безочие и нечувано наглост ами жалко че народа ни е прост и не висят бесилки по улиците, а напротив, крадците си правят пир по време на чума. Гледам тук вървят заведения, плакати на сополиви фолк курви по улиците и живота си е същия, че и по-добър от соца, а жителите са тотални невежи, защото тези отвън не могат да се нарадват на това тук знаейки каква мизерия е на село, а тези от тук местните са пълни невежи и не знаят какво следва. България просто си отива и това рано или късно ще дойде и до тях, но докато дойде и за миг няма да им мине през акъла, че е възможно.

Софиянци са в същата ситуация в която ние бяхме преди 20 години. Ако тогава някой ми кажеше, че ще се промени това което беше аз също нямаше да повярвам. Тогава си излизахме по дискотеки, намираше се работа, някъде имаше и доста добри пари. Това обаче вече не е така. Във Варна, изключвайки единици, просто не се излиза никъде. Няма пари и това е. Ходят по заведенията мутри или от време на време тинейджъри заради възрастта им в която търсят такива забавления, но това не е като преди. Та те нямат пари да си платят вход, кафе, кола вътре, евентуално едно-две малки, цигари и да се приберат с такси. Нали виждам около мен хора на такава възраст. Преди си ходихме всички по дискотеки и единици да са били без възможности, говоря за първата половина на 90-те.
Е днес така е в София. Гледам посред нощта си ходят по улиците, влизат по заведения, в Макдоналдс до Съдебната палата хапват точно както ние през 90-те хамбургери в алеята към Морската градина. Нито ние тогава, нито те сега знаят какво следва. Във Варна е вече гробище, като в цялата страна, такива неща няма. И тук ще стане така. Гледам спрямо предишния си престои вече циганите масово ги има по градския транспорт, явно вече се настаняват по разни фирми (строителни) и не са рядко срещано явление по крайните квартали, напротив, на Евлоги Георгиев се намираше рейса в който бях и си говореха най-спокойно с циганска реч, а българите слушаме някакви неразбираеми звуци. Няма страх от скинари, няма да се боят от полиция, ако дойде контрола ще се бият ако трябва и въобще и тук бавно започва това което става с цяла България, а именно отива си последния бастион.

В момента ме слушат като някакъв идиот и си мислят, че съм побъркан. "За какви достижения говори този осмак бе, да излезеш да пиеш една бира с картофи ли :shock: ". Да, това е достижение за останалата България. Там стоят затворени в къщи и ако не никой най-много един работи и се прибира носейки храна за другите. Това което виждате като нормално тук отдавна го няма извън София.

Между другото Във Варна е и по-скъпо. Съвсем става неразбираемо как там с 300 лева масови заплати се издържа спрямо тукашни да кажем едни 700-800 поне и при по-ниски цени. Знам, че във Варна парите не ми стигаха само на мен (без да давам на някой от семейството ми) и при това при единственото условие само да се наям бидейки в къщи.....тук вече мога да ям и навън извън къщи :shock: независимо че имам разход от 500 лева (квартирата) какъвто във Варна нямам.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Влакове!

Мнениеот itsoVIII » 29 ное 2011, 14:31

Осмак, хубаво, ти добавяш още един ясен щрих, че ДЪРЖАВАТА не си върши работата и не ги съди и е ясно с каква цел. Като си запознат - къде изпускаш апетитното парче РСВ, което го отделиха, заедно с имотите? Баш е по твоята част - една шайка си стоят в София и прибират безумни наеми от цялата страна и от имоти, които въобще не би трябвало да са в тая "компания". И накрая до какъв извод ще стигнеш? Че всичко е целенасочено, на политиците не им пука за народа и че оня, който си го споменал, е "наш" човек
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта