ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Stinkata » 27 мар 2009, 10:07

А... намерих ги... на тоя плейар от сто места се пускат...
То отдолу на места има грузинска реч с руски дублаж :qipag: :qipag: :qipag:
Класика...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Delija » 28 мар 2009, 00:00

Моят любим роман е "Калигула Бесния" :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ

Мнениеот Wallace » 30 мар 2009, 08:44

Само да спомена, че има филми, които са по-успяли от романа/повестта, по която са направени. давам веднага пример

"Изкуплението Шоушенк" :qipad: и "Кръстникът" (макар книгата да ми е също много любима, филмът има колосален успех).
"Зеленият път" (пак по Стивън Кинг) също го определят за много успешен филм направен по книга, макар аз да предпочитам книгата. :qipad:
П.П. Оня ден видях някакъв разказ от 30-на странички "Странния случай с Бенджамин Бътън" - мога да кажа от сега, без да съм го чел, че филмът е по-успешен. :qipap:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ

Мнениеот blazev1992 » 30 мар 2009, 09:28

Не знам дали класацията не е нагласена или това са реални гласове, но не мога да си представя, че при нормални обстоятелства на първите 4 места ще са само български романи, а на пето(1-ви от чуждестранните) ще е "Малкият принц".Вероятно всеки трябваше да каже, че във всеки роман има нещо българско (Майстора и Маргарита отлетяли за България, орките от ВП били траки и т.н.).Само тогава щеше да завърши по различен начин.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ

Мнениеот maryan unfaitful » 31 мар 2009, 01:57

Асене, хубави са ти примерите, но ме гложди едно: "Кръстникът" като книга ми е ужасна - за мен това е наистина произведение, което се филмира чудесно, нищо не се губи от авторовата мисъл, то си е готово за филмов сценарий, разбира се, от добър режисьор и сценарист. "Зеленият път" също е една от малкото книги на Стивън Кинг, която се филмира лесно и филмът е по-добър от оригинала. Мисля, че и "Мизъри" беше добра в това отношение. От останалите нищо не е направено като хората, освен (и то донякъде) "Сиянието", което е за мен изключителен филм, а пък и Джак Никълсън играе невероятно. Но съм поразена от факта, че романът, който е към 500 страници на английски, на български бе преведен в към 200 и магията яко липсваше. :qipbl:
И понеже споменах и филми, в които ни пробутват режисьорските идеи, да кажа, че това невинаги е лошо. "Сталкер" е изключителен филм, въпреки добавките на Тарковски към "Пикник край пътя". Той дава газ на идеята по специфичния си начин и единственото, което не ми харесва в този филм е, че Зоната си я представях по съвсем друг начин. И че не ми беше нужно да видя безполезността на руската или световната интелигенция, за да се потреса от факта, че едно дете, което не знае достатъчно думи, все пак може да пожелае добро за всички, а многодумниците не могат. Но пък да не забравяме времето, когато е правен филмът. И че поне от това, което аз съм гледала, направено по Стругацките братя, няма по-добро.
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта

cron