ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ

Мнениеот maryan unfaitful » 22 мар 2009, 20:57

Забележително! Мероприятието "ГОлямото четене", което вля в душата ми балсам като идея, завършва с печалбарско гласуване по телефона. :twisted: Да вземем и едно гласуване за боклука да направим по телефона, може да съберем набързо средства за завода. :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот maryan unfaitful » 22 мар 2009, 23:05

И още по-хубаво, оказа се, че за целокупния български народ най-великата книга на света е "Под игото"!!! Нямам думи! При 3 по-добри само български романа в класацията, явно ще ни върнат в Каменната ера на литературата и ренегати кат бай Вазов. Изумително! С кое точно тоз първи балкански ийстърн, недописан, недогласен и изключително елементарен победи? Вероятно с чистия патриотизъм. Отвратена съм. :twisted:
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Wallace » 23 мар 2009, 09:04

Ами именно, заради масовката е победил. :qipad: Все едно да попиташ защо "Здрач" е най-продаваната книга в момента, като има толкова по-възвишени произведения от нея. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 23 мар 2009, 10:28

maryan unfaitful написа:И още по-хубаво, оказа се, че за целокупния български народ най-великата книга на света е "Под игото"!!! Нямам думи! При 3 по-добри само български романа в класацията, явно ще ни върнат в Каменната ера на литературата и ренегати кат бай Вазов. Изумително! С кое точно тоз първи балкански ийстърн, недописан, недогласен и изключително елементарен победи? Вероятно с чистия патриотизъм. Отвратена съм. :twisted:

Брех, изумен съм, че има и други хора, които мислят като мене по отношение на дядо Вазов и романът "Под Игото" :qipay: Не съм следял гласуването, но трябваше да спечели тетралогията на Талев....къде къде в нея има повече стойностни неща от "Под Игото". Или поне да беше спечелил "Тютюн" на Димов... :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Al » 23 мар 2009, 11:02

itsoVIII написа:
maryan unfaitful написа:И още по-хубаво, оказа се, че за целокупния български народ най-великата книга на света е "Под игото"!!! Нямам думи! При 3 по-добри само български романа в класацията, явно ще ни върнат в Каменната ера на литературата и ренегати кат бай Вазов. Изумително! С кое точно тоз първи балкански ийстърн, недописан, недогласен и изключително елементарен победи? Вероятно с чистия патриотизъм. Отвратена съм. :twisted:

Брех, изумен съм, че има и други хора, които мислят като мене по отношение на дядо Вазов и романът "Под Игото" :qipay: Не съм следял гласуването, но трябваше да спечели тетралогията на Талев....къде къде в нея има повече стойностни неща от "Под Игото". Или поне да беше спечелил "Тютюн" на Димов... :qipay:


Нямам нищо против "Под игото" и аз не гледах гласуването, но моите фаворити бяха Талев и Дончев.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот maryan unfaitful » 23 мар 2009, 17:17

Но пък днес бях компенсирана с тази статия, от която не знаех мнооооооого неща.

Файл: ED_kakvo_sme_dali_na_sveta[1].doc

Линк за свалянe: http://tranz.it/load.php?id=cZdG72wHHq8NzInS261283
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Wallace » 23 мар 2009, 17:23

maryan unfaitful написа:Но пък днес бях компенсирана с тази статия, от която не знаех мнооооооого неща.

Файл: ED_kakvo_sme_dali_na_sveta[1].doc

Линк за свалянe: http://tranz.it/load.php?id=cZdG72wHHq8NzInS261283


Супер! Браво! :x :x :x
А за Кирилицата, на която е писал и самия автор, нито ред. :qipbl: :qipan: :qipan: :qipan:
Баси малоумщината!
Дреме ми на мен, че сме дали "гаховозелената рокля". #-o #-o #-o

Мариана, нищо лично към теб, а към човека, който е писал с какво трябва да сме "горди".
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот maryan unfaitful » 23 мар 2009, 17:35

Хаха, за кирилицата си прав, ама тя май е търсила неща с по-универсално приложение. Където граховозелената рокля си е гвоздей, ъф корсе. :qipae: Като се има предвид, че "Сексът и градът" е изключително гледан филм от жени и героините му си намериха купища подражателки, роклята определено е била забелязана и оценена от много хора. И ако не друго, поне радва окото.

А за "Здрач" - и аз й се кефя много. Чудесно е написана и макар че става дума за тийнейджъри, е на светлинни години от безумните тийнейджърски сериали, с които ни заливат по ТВ, например. Освен това е огромен принос в науката за вампирите и за пръв път ги показва от подобна гледна точка. Даже нея бих предпочела пред Под игото. :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Stinkata » 23 мар 2009, 17:42

Аз на първо място бях възмутен от адреса на сайта:
http://4etene.bnt.bg/bg/

При гостуването на Митко Цонев в Z-Rock, го поставих като въпрос и оня като почна да ми говори, че младежта не знам си какво.....в СМС-ите широко се ползвали цифри, вместо букви.... щях да падна... Еба ти резила. Не става ли поне малко въпрос за книжовност в тази инициатива?!?!
ИзображениеИзображение


Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Wallace » 24 мар 2009, 08:52

Затова и на въпроса “Защо българинът не е гласувал за Булгаков или за Стайнбек?” отговорът е много прост: защото не ги е чел. “Под игото”, “Тютюн” и “Железният светилник” са сред малкото книги, които нашият сънародник е чел, при това по принуда, просто защото са го изпитвали върху тях в училище. Ако имаше начин да мине метър и тях не би прочел.


Аз минАх метър и не ги четох също. За т'ва са съм толко прос и неграмотен. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Кой ме би у главата като ученик да чета Сър Конан Дойл и Агата Кристи? :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 24 мар 2009, 08:58

:qipbj: :qipbj: :qipbj: А Поаро? :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот rafaelis » 24 мар 2009, 10:40

Wallace написа:Аз минАх метър и не ги четох също. За т'ва са съм толко прос и неграмотен. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Кой ме би у главата като ученик да чета Сър Конан Дойл и Агата Кристи? :qipag:


И "Овчарчето Калитко" ли не си прочел бре? :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipbl: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 24 мар 2009, 10:43

Сигурно и "Лъжливото овчарче" не е чел..... :qipan: :qipan: :qipan:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Wallace » 24 мар 2009, 10:47

Да ти кажа, книги, които ми казват да чета 'ич не съм ги чел. Чел съм каквото ми е интересно - Стияън Кинг, например, също. Ще им чета аз книгите за индеанци, бате Гойко и "Великите мечки". Ай сиктир! :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта

cron