АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 16 фев 2009, 23:48

rafaelis написа:
Казуса написа:Аман от сеирджии в тази държава :? :qipap:


Даже съм малко бе, ако българската работа е един работи - двама го гледат, то тук трябва да сме поне четирима отстрани. :qipap:

То може и да има, но да не се обаждат :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот rafaelis » 16 фев 2009, 23:50

А аз поне се опитах да ви помогна. :oops: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 16 фев 2009, 23:53

Примерът ти е крайно неточен.

Пак ти подчертавам - спорът тук е, дали с този подпис, аз с нещо нарушавам нашата уговорка (законът). Никъде, никой не коментира правилата на форума. И тъй като ти не можеш естествено да докажеш недоказуемото, се опитваш да изместиш спора в рамки, които ще ти помогнат уж да докажеш правотата си. Само, че нищо не можеш да докажеш, тъй като аз никъде не съм декларирал позиция по отношение на форумните правила. Не можеш да кажеш - ето, оспорих твоята теза. (тъй като моята теза не се върти около форумните правила, а около самия бас :qipad: )

п.п. и тъй като си подел темата, мога само едно да ти кажа. Вземи се скрий, то правилата на форума безброй пъти са нарушавани, дори от тези, които са призвани да съблюдават за тяхното спазване, ти с мене си се захванал. :qipap: :arrow: :arrow:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 16 фев 2009, 23:56

Дели, каква е целта на условието на баса?
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 16 фев 2009, 23:58

Целта е да се натрие носа на другия. :qipad: :qipap:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 17 фев 2009, 00:03

rafaelis написа:А аз поне се опитах да ви помогна. :oops: :qipag:

Моля те, не възпитавай децата си с тези методи :mrgreen:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 17 фев 2009, 00:06

Delija написа:Пак ти подчертавам - спорът тук е, дали с този подпис, аз с нещо нарушавам нашата уговорка (законът).

Дели, уговорката не е "законът". Уговорката ви е договор между две лица на частното право (боже, за каква глупост ми се налага да използвам правните термини :? ). Законът е общо правилно за поведение, адресирано към неограничен кръг правни субекти и гарантирано с принуда.
Айде сега, върни се отново на цитирания от мен чл. 9 ЗЗД и си помисли пак.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 17 фев 2009, 00:08

Delija написа:Целта е да се натрие носа на другия. :qipad: :qipap:

Натри ли носа на Марто, когато той, приемайки мъжки загубата, носи аватар на "Юнайтед"?
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 00:13

Казуса написа:Дели, уговорката не е "законът". Уговорката ви е договор между две лица на частното право (боже, за каква глупост ми се налага да използвам правните термини :? ). Законът е общо правилно за поведение, адресирано към неограничен кръг правни субекти и гарантирано с принуда.
Айде сега, върни се отново на цитирания от мен чл. 9 ЗЗД и си помисли пак.


Казусе, ти прие един закачлив и приятелски спор, като делото на века, едва ли не. #-o Излезе извън рамките на нашият бас и почна да го обвързваш с реални закони, форумни правила.... въобще, направи един миш-маш. :qipap: :qipap: :qipap:
Аз най-образно и простичко се опитах да ти обясна, че в нашият бас с Марти, "законът", това са са условията му. Въпросът е дали съм нарушил именно условията на баса. А не на правилата на форума, чл 9 ЗЗД.... ти съвсем преиначи нещата. #-o

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 17 фев 2009, 00:40

Това, което се опитвам да ти кажа, е, че дори да няма изрична уговорка при баса ви за аватара, практиката и добрите нрави сочат, че не бива да слагаш такъв подпис. С други думи: подразбира се, че подписът няма да изменя смисъла и значението на аватара. И не е нужно да се прави изрична уговорка за това. Не е нужно също законът изрично да изброява некоректните неща. Защото не е целесъобразно, а и на практика е невъзможно, да се обхванат всички възможни ситуации, които възникват в правния мир, когато се отнася до частноправни отношения. В същия този ЗЗД кратко и точно се посочва, че изпълнението на едно задължение е точно, когато е съгласно утвърдената практика, съгласно "това, което обикновено става". В случая твоето изпълнение на задължението (поставянето на аватара) по договора (баса) с Марти е неточно. Когато, например, (ще си послужа с аналогия от облигационното право) сключа договор с някой за покупко-продажбата на 500 бр. бели листа А4, 80 гр/ м2, се подразбира, че те ще бъдат годни за печатане на копирна машина и за писане върху тях. Ако те са намачкани дотолкова, че да не може да минават през стандартна, обикновена копирна машина, или са изписани, така че да не можеш да пишеш върху тях, всеки нормален съд ще отсъди, че има неизпълнение на договора. И ако пред правораздавателния орган се аргументираш: "нямахме уговорка листата да не са изписани; да е поставил ищеца такова условие при договарянето", няма да хванеш декиш ;)
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 00:51

В случая твоето изпълнение на задължението (поставянето на аватара) по договора (баса) с Марти е неточно.

Няма такова нещо - категорично!! Условието е загубилият да си сложи аватар на Интер/Милан. В случая имаме 100%-ово изпълнение на договореността.

Примерът ти е крайно неточен - би бил точен, ако аз си бях сложил негоден аватар на Интер, който да речем е "преработен" и по някакъв начин, примерно, осмива Интер. Но аватарът, който реално е предмет на спора, е изряден. За разлика от листовете А4 (те са негодни за употреба, нали??!). :qipad: И какво излиза - аватарът е изряден, белите листа - не.

Подписът??! Той не е предмет на спора, тъй като никъде не присъства в условието. :qipad:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Wallace » 17 фев 2009, 08:51

Delija написа:Аз продължавам да твърдя, че не могат да ме осъдят за нещо, което не е категоризирано в закона като нарушение. Няма основа просто, на която да ме изкарат виновен. :qipad:

Дели, вчера казаха, междудругото, че няма фиксирани снкции срещу "крадците на ДДС". Значи ли това, че е позволено да крадем ДДС? :wink:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот itsoVIII » 17 фев 2009, 09:01

Delija написа:В случая твоето изпълнение на задължението (поставянето на аватара) по договора (баса) с Марти е неточно.

Няма такова нещо - категорично!! Условието е загубилият да си сложи аватар на Интер/Милан. В случая имаме 100%-ово изпълнение на договореността.

Примерът ти е крайно неточен - би бил точен, ако аз си бях сложил негоден аватар на Интер, който да речем е "преработен" и по някакъв начин, примерно, осмива Интер. Но аватарът, който реално е предмет на спора, е изряден. За разлика от листовете А4 (те са негодни за употреба, нали??!). :qipad: И какво излиза - аватарът е изряден, белите листа - не.

Подписът??! Той не е предмет на спора, тъй като никъде не присъства в условието. :qipad:

Мда, ще се ява като свидетел, а съдията е ясен - Мичо :qipap: Ще дам пример, за да стане по-ясно.
Всички помним спора, който водих с Мичо по отношение на Ото, когато беше сложил за аватар емблемата на Тампере Юн. Същото е и с подписа, Дели. Тук се засягат косвено интересите на трети лица - гости и други фенове на Интер. А ти точно това целиш, така че си нарушил правилото. А това правило го създадохме и допълнихме с Мичо. В твоят случай, Дели, понеже Форумът е обществено място и не сте само двамата с Марти, би трябвало да се съобразяваш и с тях, ако искаме да бъдем пример за цивилизован Форум и да се увеличава броят на съфорумците. Така че Казусът е прав, само дето не ти го доказа :qipbj: :qipbj: :qipbj: Казусе, сори, нЕма да те ангажирам като мой адвокат :qipav: :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 09:01

Значи, не съм запознат в случая. Но и твоят пример е неточен. Това, че няма установени санкции в закона за подобно нарушение, не значи автоматично, че той не го третира като такова. Понякога законът определя нещо като нарушение, но в същото време има пропуски, какъвто явно се явява това, че не са фиксирани точни санкции за подобни злоупотреби. :qipad:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот itsoVIII » 17 фев 2009, 09:06

Установените факти, Дели:
1. Целиш ли да компрометираш Интер чрез подписа си? - да
2. Обиден ли е този подпис за феновете на Интер - да
Въз основа на горните два факта си нарушил правилата на Форума. Санкции? Няколко бирички на СС на АдминО :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron